belépés∆
2024. április 20. szombat 15:56, Tivadar, Odett napja van.

Exodus

Évek óta rejtegetek magamban egy gondolatot, egy gyanút, hogy valami itt nincs rendben. Mit keres ez sok nő itt? Miért viselkednek ennyire illogikusan, természetellenesen? Nem tudom, de egy biztos: hatalomátvételre készülnek...

Read more

Welcome to The Quiet Room

A 28 éves újságírónő zaklatott múlttal és határidőktől zsúfolt jelennel egy nap pszichiátriai intézetben ébred úgy, hogy keze-lába hozzá van csatolva a fekvőhelyhez. Semmire sem emlékszik az elmúlt időszakból, azt sem érti, hogy került oda...

Read more

Citizen Dog

Az utóbbi időben kicsit előítéletes lettem a thai filmekkel, mivel a külcsíny gyakran több volt, mint a belbecs. Szerencsére most ez a helyzet nem áll fenn, egy teljesen eredeti hangvételű, sajátos, szórakoztató filmmel sikerült gazdagodnom...

Read more

Nameless Gangster

A maffiához kapcsolódó történetek mindig is nagy érdeklődést váltanak ki a nézőkből országtól és kultúrától függetlenül - a gengszterromantika sokadvirágzását éli a filmvásznon, úgyhogy viszonylag nehéz nem sikerfilmet csinálni alvilági figurákkal a főszerepben...

Read more

The Sword of Doom

Ryunosuke, az ifjú harcos minden szamuráj erény hordozója... lehetne. Gyors, erős, rendkívüli technikájú vívó. Egyetlen "hibája", hogy semmi erkölcsi érzéke nincs. Család, klán, Bushido, szeretet, vagy tisztesség - ezek neki semmit sem jelentenek...

Read more

Jun Ji-Hyun

Jun Ji-Hyun (전지현)

Jun Ji-Hyun

Jun Ji-Hyun még Wang Ji-Hyun néven 1981. október 30-án született Szöulban a család második gyermekeként, egy bátyja van. Tanulmányait az Unbuk általános iskolában, az Unju és a Jinsun középiskolában (a koreai iskolarendszer hasonló a japánhoz, 6 általános és 3-3 középiskolai évből áll), valamint a Dongguk Egyetem Színház és Film szakán végezte. Karrierjét 1997-ben kezdte, amikor az Echo magazin számára állt modellt, majd további reklámokban is látható volt. Még ugyanebben az évben egy tévésorozat szereplőjeként kezdte meg színészi pályafutását is, ez volt a The Season of puberty. Koreán kívüli hírnevét egy 1998-ban készült videoklippel alapozta meg, amiben a híres hongkongi énekes színész, Leon Lai oldalán szerepelt.

Közben Koreában egy újabb tévésorozatban játszott, a Fascinate My Heart-ban, amit egy évvel később a Happy Together követett. Ez volt harmadik, egyben eddigi utolsó tévés „sitcom” szerepe. 1999-ben debütált a filmvásznon is, a White Valentine című romantikus filmben, ahol egy magát idősebbnek beállító fiatal lánykát játszott, aki egy katonának írogat leveleket (legalábbis eleinte). A film akkoriban nem aratott nagy sikert, azonban miután Jun sokkal híresebb lett, rengetegen kezdtek érdeklődni a kezdeti filmje iránt is. A filmnél 1999-ben jóval nagyobb hírnevet hozott számára egy Samsung Powerjet reklám, amiben egy fekete-fehér ruhában táncolt.

Jun Ji-Hyun

2000 vége felé egy újabb romantikus filmmel jelentkezett, ez volt az Il Mare, amiből azóta amerikai másolat is készült Ház a tónál címmel. Ebben a filmben egy lányt játszott, aki egy férfival levelezik a jövőből. A film jól teljesített a koreai piacon, újabb lehetőségeket kínálva a fiatal színésznőnek, aki egy évvel később lépett be a szupersztárok közé, amikor is leforgatta eddigi legjobb és leghíresebb filmjét, a világszerte hatalmas sikert aratott (és az amerikaiak által természetesen másolás alatt álló) My Sassy Girl-t. A filmet egy eredetileg az interneten megtalálható blogból szerkesztett regényből készítették. Az egy afféle „mamakedvence” fiú és egy kissé bizarr viselkedésű lány kalandjait bemutató film több díjat is nyert, többek között a Hong Kong Film Award legjobb ázsiai film díját, valamint Jun Ji-Hyun a koreai Grand Bell awards legjobb színésznő díját kapta érte. A díjakon kívül persze anyagi elismertséget és jókora hírnevet is hozott Jun számára a film, ami máig a legsikeresebb koreai film a kínai piacon. A film után továbbra is rengeteg reklámfilmben szerepelt, de ezek között már nemcsak koreai, hanem külföldi felkérések is voltak.

Jun Ji-Hyun

Negyedik filmje, a 2003-ban készült The Uninvited már messze nem volt ilyen sikeres. A kritikák ugyan magasztalták, azonban egyáltalán nem tudta megközelíteni a My sassy girl sikereit. Ebben a jellegzetesen koreaias pszicho-drámában Jun egy narkolepsziás lányt játszott, aki azzal hívta fel magára a főszereplő figyelmét, hogy ő is látta ugyanazokat a „szellemeket”, amiket a főhős.
A filmet további reklámszerepek követték, többek között a Giordano, a Laneige és a Samsung számára. Az egyik 2004-es Giordano reklámot azonban a koreai cenzorok túlzottan is „szexisnek” titulálták és letiltották a koreai tv adók műsoráról. Ez a cégnek nem, Jun-nak azonban kedvezett, az interneten ugyanis rajongók milliói vadásztak a betiltott klipre. A szintén ugyanebben az évben rendezett „Best butt in Asia” szavazáson fölényesen győzött, a szavazatok 41%-át szerezte a rajongóktól, megelőzve a Koreaszerte ismert popszárt (és 1 filmes színésznőt), Lee Hyo-Ri-t, aki „csupán” 30%-ot kapott. Persze a további szavazásokon is rendre tarolt, többek között a „Best CF Queen” és a „Most Beautiful Actress” szavazásokon is. A reklámokban pedig továbbra is váltogatja imázsát, attól függően, mit kérnek tőle a rendezők, az aranyos és kedvestől egészen az erotikus kisugárzású végzet asszonyáig.

Jun Ji-Hyun

Szintén 2004-ben készítette el ötödik filmjét, a Windstruck-ot, amiben ismételten összeállt a My sassy girl rendezőjével, Jae-young Kwak-kal. A filmhez nagy reményeket fűztek, azonban végül nem tudta megismételni a 2001-es remekmű sikereit. Sokak szerint Jun szerepe nagyon hasonlított a My sassy girl névtelen lányának szerepére, így egyfajta utánérzésnek fogták fel a filmet, amiben természetesen nyílt utalások is voltak a nagy sikerű elődre. Többen egész odáig is elmentek, hogy a film egyenesen a My sassy girl előzményeként fogható fel. A kritikák ellenére azonban a film jól teljesített a filmes piacon, főleg Japánban, ahol még a My sassy girl eladásait is túlszárnyalta.

Jun Ji-Hyun

Jun filmes karrierjében ezután egy majd’ 2 éves szünet következett, 2006-ban tért vissza a vászonra, ezúttal egy koreai-hongkongi koprodukcióban, a hongkongi Andrew Lau által rendezett Daisy-ben. A filmet hatalmas várakozás előzte meg, mindenki sokat várt tőle, azonban hatalmasat bukott. A történet sokak szerint nagyon hasonlított egy 2001-es hongkongi filmre, a Fulltime Killer-re, ráadásul a túlzottan is lassú tempó miatt unalmasnak találták. Mindettől függetlenül Jun továbbra is Korea egyik legelismertebb színésznőjeként van számon tartva. A hírek szerint pedig angolul kezdett tanulni és elfogadta első hollywoodi szerepét egy japán mangából készülő sci-fi akciófilmben, a Blood: The Last Vampire-ben. A film várhatóan 2008-ra készül el, 2007 tavaszán kezdik forgatni kínai és argentín helyszíneken, a filmet pedig a Hongkongban és az Egyesült Államokban is ismert és elismert Ronny Yu fogja rendezni. Reméljük, a hollywoodi behatás nem fogja túlzottan ezt a filmet elrontani...

Jun Ji-Hyun


Források:

WikiPedia

iMDB

HanCinema

Hozzászólások   

#5 Guest 2007-02-19 00:15
ööö...hol a segge? :D
#4 Guest 2007-01-14 22:03
Kérésed parancs, de ettől jobb képet nem találtam hirtelen róla... :D
Ezt az új szerkesztő modult meg még szokni kell... :P
#3 Guest 2007-01-14 20:19
YEZy! Sürgősen kérünk egy fotót a seggéről, ha már megnyerte a versenyt is!!! :D
#2 Guest 2007-01-14 20:08
Ez lehet az említett reklám:
http://youtube.com/ watch?v=0r1VT3GKF14
Azt hiszem csak regisztrált tagok nézhetik meg.
#1 Guest 2007-01-14 19:29
Ő fog játszani a Bloodban? :eek: Egyre jobban csigázza a fantáziámat az a film...

A hozzászólás nem engedélyezett, regisztráció és bejelentkezés szükséges.

  • 1
  • 2
  • 3

Manhunt (2017)

Manhunt  (2017)

  Nos, kérem, „John is back.” Ha Schwarzenegger stílusú az indítás, az nem véletlen. Ő szintén nagy visszatérő, de itt ennyivel befejezte a szereplését. John Woo, aki a Better Tomorrow-tól a „Face/Off-on át a „Red Cliff”-ig - és még számos címet említhetnék – bizonyította, hogy az akciófilmek terén nagyágyúnak számít, pár év pihenő után ismét forgatott.

Uzumasa Limelight (Uzumasa raimuraito) (2014)

Uzumasa Limelight (Uzumasa raimuraito) (2014)

  A filmes társadalom időről-időre elkészít egy mozit önmagáról. A nagyközönség pedig többnyire szereti az ilyen történeteket. Hiszen egy kicsit mindenkinek birizgálja fantáziáját, hogy milyen lehet az élet egy „álomgyár” színfalai mögött.

Miyamoto Musashi (Sword of Fury) (1973)

Miyamoto Musashi (Sword of Fury) (1973)

    Szóval, Mijamotó Muszasi, a szamurájok etalonja, az önképzés bajnoka, a legenda. Josikava Eidzsi könyvsorozata óta különösen szárnyal a népszerűsége, bár előtte sem panaszkodhatott volna a címadó. Életének különféle feldolgozásai valószínűleg az idők végeztéig ellátja anyaggal a japán filmes társadalmat. Mozi változatokban bővelkedik.

Nang Nak (1999)

Nang Nak (1999)

  A nagyvilágban az a hírük a thai moziknak, hogy ha küzdősportosak, akkor vadul ütős- vágós- rúgósak, ha történelmiek, akkor véres kardozósak, horrorként szellemlányosak. Ha az utóbbi a téma, akkor jó kis hentelés következik, egy jó okkal begurult, bosszúálló túlvilági lénytől. Vagy mégsem?

Milarepa (2006)

Milarepa (2006)

    Bhután, Milarepa, jógi.  Ha a kedves olvasónak váratlanul nekiszegeznék a kérdést, hogy mi jut erről a három szóról az eszébe, azt hiszem, meghökkenne. Aki kettőről érdemben tudna nyilatkozni, már bizonnyal jól áll alapműveltség területén... Nem tagadom, ha Bhután és a filmgyártást kapásból kellene egymáshoz kapcsolnom, magam is bajban lennék.

Bushido (Shundo) (2013)

Bushido (Shundo) (2013)

    Amikor 2002-ben a Twilight Samurai (Magyarországon: Az alkonyat harcosa) piacra került, ki gondolta volna, hogy egy új stílusú szamurájfilm irányzat indult az útjára. Pedig ez történt, mert a közönség vevőnek bizonyult a fölösleges teatralitást kerülő, de nagyon is életszagú történetekre. Azóta rendületlenül sorjáznak az ilyen mozik.

Bounty Hunter Muyonosuke (Goken! Shokin kasegi Muyonosuke)

Bounty Hunter Muyonosuke (Goken! Shokin kasegi Muyonosuke)

  Ismét egy újabb fejvadász történet. Ezekről csak annyit, hogy ha az Interneten az ember beüti a keresőbe a „bounty hunter” szópárost, minimum négyezer találatot kap rá válaszul. Lesz köztük manga, képregény, disztópiás sci-fi, bűnügyi történet, westernek sora és sorozatok tömkelege, és egy véka erőszakos alak főhősként.

Samurai Justice - The Female Bodyguard (Kenkaku Shobai Onna Yojinbo) (2006)

Samurai Justice - The Female Bodyguard (Kenkaku Shobai Onna Yojinbo) (2006)

  A szamurájok felsőbb körének gondjait taglaló sorozatocska szépen haladt előre. Szerencsére a kicsinyítő képző csupán a filmek számára vonatkozott, a tartalomra és a kivitelezésre már nem.  Azok ugyanis nagyon is rendben vannak. Nem kivétel ez alól az utolsó mozi sem.

Samurai Justice - A Duel At Takadanobaba (Kenkaku Shobai Kessen Takanadobaba)

Samurai Justice - A Duel At Takadanobaba (Kenkaku Shobai Kessen Takanadobaba)

  Két jól sikerült epizód után sosem egyszerű folytatni egy sorozatot, legyen az akár mini változat. Ikenami Shotaro szerencsére megbirkózott ezzel a problémával, annak ellenére, hogy ismét egy párbaj került a középpontba, miként az első moziban. Ugyanaz a téma, de mégis mennyire más történet.

Samurai Justice - Mother and Daughter (Kenkaku Shobai Haha to Musume to) (2005)

Samurai Justice - Mother and Daughter (Kenkaku Shobai Haha to Musume to) (2005)

  Békeidő, visszavonult harcos, családi örömök, biztos anyagi alapok, kiváló kapcsolatok az előkelőségekkel. Azt hihetné az ember, minden tökéletesen rendben. Aztán kisül, hogy mégsem. Ha mások nem, majd filmesek tesznek róla, hogy ne legyen nyugta a főszereplő családnak.

Samurai Justice - Assistance in a Duel (Kenkaku shobai sukedachi) (2004)

Samurai Justice - Assistance in a Duel (Kenkaku shobai sukedachi) (2004)

  A sikeres TV sorozatok Japánban időről-időre kapnak egy "különkiadást", amely már igazi filmként is megállja a helyét, nem csupán egyszerű epizódnak felel meg. Ezek a "special" kiadások rendkívül népszerűek. Nos, a Kenkau Shobai, hogy az eredeti címet említsem, rögtön duplán speciálisan indul, mert eleve a különkiadással rajtolt.

Assassination Orders (Ansatsu shirei) (1984)

Assassination Orders (Ansatsu shirei) (1984)

Azt hiszem, ha a szamurájokról szóló mozik legnépszerűbb témaköreit kellene összeállítani, valószínűleg a következőek lennének a dobogósok: Elsőként, a "Hadakozó fejedelemségek korszaka" amely kb. 1467-1600 közé esik. A kezdetében még csak-csak megegyeznek a történészek, a lezárásában már kevésbé.

Roughneck from Asama (Asama no Abarenbo) (1958)

Roughneck from Asama (Asama no Abarenbo) (1958)

  Szamurájok és nindzsák. Az átlagos fogyasztónak elsőként ezek a szavak ugranak be, ha japán kosztümös filmekre kérdezünk rá. A jakuzák, vagyis az alvilág tagjai mostanság inkább a modern kor mindenre elszánt, tetőtől-talpig tetovált, könyörtelen gazfickóit jelentik.

Buddha (Shaka) (1961)

Buddha (Shaka) (1961)

  Néha egészen furcsa módon születik meg egy művészeti alkotás. Például versengés miatt, mint a mostani kitárgyalandó mozink. Először versengett a televíziózás és a filmgyártás.

Three Outlaw Samurai (Shin Sanbiki no Samurai)

Three Outlaw Samurai (Shin Sanbiki no Samurai)

A filmes világban mindig akadnak visszatérő témák. Hideo Gosha, - Van-e szamurájfilm rajongó, aki nem hallott még róla? Aki igennel válaszol, ne nevezze magát annak. - például azon szerzők közé tartozott, aki időnként visszatért egy-egy téma alaposabb kivesézéséhez.

Zatoichi - The Festival of Fire (Abare-himatsuri) (1970)

Zatoichi - The Festival of Fire (Abare-himatsuri) (1970)

  Amíg a DAIEI bábáskodott a sorozat fölött, addig sok minden megőrződött a tradicionális értékekből a filmekben. A vak masszőr figurája egyre alaposabban kidolgozódott, ügyelve arra, hogy a valós elemek mindig nyomatékkal jelen legyenek.

Zatoichi Meets Yojimbo (Zatoichi to Yojinbo) (1970)

Zatoichi Meets Yojimbo (Zatoichi to Yojinbo) (1970)

  A DAIEI jogok letudva az előző mozival, így Shintaru Katsu ismét a saját feje után mehetett a filmfolyam továbbvitelében. A kérdés adódott: Mivel lehet egy bejáratott, de az ötletekből már fogyatkozóban lévő sorozatot feldobni? Elvégre a huszadik történethez kellett forgatókönyvet írni.

Shinsengumi - A History In Blood (1998)

Shinsengumi - A History In Blood (1998)

  Ha a Duna Japánban folyna, akkor a magyar írásmód szerint Sinszen csoport története azok közé tartozna, amelyről készült feldolgozások sorával el lehetne rekeszteni. Legfeljebb a Csusingura és a jocujai kísértet története vetélkedhet a megfilmesítései sorával.

Legújabb hozzászólások

  • Il Mare (2000)
    katka50 | jan. 14. 18:50
    Erzsébet, kedves, itt is fent van Kezdőlap-->magy ar feliratok-->ker esesés-->beütöd a mezőbe a címet és kidobja.
     
  • Il Mare (2000)
    oldfan | jan. 8. 16:35
    A Feliratok.info oldalon kettő is található. Google a barátod... :-)
     
  • Il Mare (2000)
    Jambrik Erzsébet | jan. 8. 8:39
    Szeretném a filmet megnézni, de nem találok magyar feliratot. Nem készült?
     
  • Taira no Kiyomori (1992)
    oldfan | okt. 23. 17:04
    @eroberter: Az Opensubtitle-en találhatod meg "oldmeesee"-t, ennél a filmcímnél. Ő fordította. Talán tud segíteni.
     
  • Taira no Kiyomori (1992)
    eroberter | okt. 22. 19:45
    Helló A fil iránt nagyon felkeltettétek az érdeklődésemet, de két éve sehol nem találom, csak az ezerrészes sorozatot, ezt viszont nem :cry:

Hírfolyam

Cikkek találomra

Doppelgaenger (2003)

Doppelgaenger (2003)

Kiyoshi Kurosawa, a finom borzongatás és az elgondolkoztatás mesterének talán legjobb filmje! A film alapmotívuma az én-megkettőződés, amivel Karinthytól Dosztojevszkij-n át a Prince of Persia-ig sokszor találkoztunk már. A hasonás itt azonban nem titokzatos ellenség,...

Hideo Gosha

Hideo Gosha

Született: 1929 febr. 26. TokyoElhunyt: 1992. aug. 30.Gyermekkorában a szamuráj filmek nagy rajongója volt, amit Japánban "chambara" filmeknek neveznek. Felnőttként jó pár, mára már klasszikussá lett opusszal gazdagította ezt a műfajt.

I am an S&M Writer (Futei no kisetsu) (2000)

I am an S&M Writer (Futei no kisetsu) (2000)

  A történet főszereplője Kurosaki úr, aki feleségével él egy kisvárosban és a megélhetést bizarr, szado-mazo témájú pornóregények írásából biztosítja. Azonban az utóbbi időben viszonylag kevés ihlete volt, így egy környékbeli fiatalember, Kawada lesz a segítségére,...