belépés∆
2024. március 28. csütörtök 16:53, Gedeon, Johanna, Hanna napja van.

Exodus

Évek óta rejtegetek magamban egy gondolatot, egy gyanút, hogy valami itt nincs rendben. Mit keres ez sok nő itt? Miért viselkednek ennyire illogikusan, természetellenesen? Nem tudom, de egy biztos: hatalomátvételre készülnek...

Read more

Welcome to The Quiet Room

A 28 éves újságírónő zaklatott múlttal és határidőktől zsúfolt jelennel egy nap pszichiátriai intézetben ébred úgy, hogy keze-lába hozzá van csatolva a fekvőhelyhez. Semmire sem emlékszik az elmúlt időszakból, azt sem érti, hogy került oda...

Read more

Citizen Dog

Az utóbbi időben kicsit előítéletes lettem a thai filmekkel, mivel a külcsíny gyakran több volt, mint a belbecs. Szerencsére most ez a helyzet nem áll fenn, egy teljesen eredeti hangvételű, sajátos, szórakoztató filmmel sikerült gazdagodnom...

Read more

Nameless Gangster

A maffiához kapcsolódó történetek mindig is nagy érdeklődést váltanak ki a nézőkből országtól és kultúrától függetlenül - a gengszterromantika sokadvirágzását éli a filmvásznon, úgyhogy viszonylag nehéz nem sikerfilmet csinálni alvilági figurákkal a főszerepben...

Read more

The Sword of Doom

Ryunosuke, az ifjú harcos minden szamuráj erény hordozója... lehetne. Gyors, erős, rendkívüli technikájú vívó. Egyetlen "hibája", hogy semmi erkölcsi érzéke nincs. Család, klán, Bushido, szeretet, vagy tisztesség - ezek neki semmit sem jelentenek...

Read more

Twins (Charlene Choi Cheuk-Yin & Gillian Chung Yan-Tung)

 

 

Twins (Charlene Choi Cheuk-Yin & Gillian Chung Yan-Tung)

 

 

A Twins egy 2001-ben létrehozott cantopop duó, aminek létrejötte egy bizonyos Albert Yeung cégének, az Emperor Entertainment Groupnak köszönhető. A duó két tagja Charlene Choi Cheuk-Yin (a fenti képen balról) és Gillian Chung Yan-Tung.


Charlene 1982 november 22-én született Kanada Vancouver városában, de 1 éves korában a családja Hongkongba költözött. Gillian 1981 január 21-én született Hongkongban. Mielőtt 2001-ben szerencsét próbáltak az EEG-nél, Gillian Melbourne-ben tanult és részmunkaidőben modellkedett a nyári vakációi alatt Hongkongban. A modellcége ajánlotta be az EEG-hez. Gillianhoz hasonlóan Charlene is modellkedett, számtalan tv-reklámban volt látható. 2000-ben már nemcsak reklámban, hanem egy tv-műsorban is szerepet kapott, ekkor vált híresebbé. Ekkoriban mutatták be őket egymásnak és ekkoriban határozták el, hogy megpróbálkoznak a zeneiparban érvényesülni. Nem sokkal ezután pedig „megalakult” a Twins. Első slágerük 2001 nyarán került a slágerlistákra, a címe a rendkívül fantáziadús Tutorial School of Love volt. Ahogy az az új előadóknál megszokott, nagyon igyekeztek növelni a népszerűségüket. Karrierjük első két éve alatt 3 albumot és 3 EP-t adtak ki, mindegyik szépen fogyott. Az összes single-jük a slágerlisták elején trónolt hetekig. Első koncertjüket 2002-ben adták, amit 2003-ban újabb három követett. 2001 és 2003 között 48 zenei díjat nyertek, ami fiatal előadók esetében igencsak magas szám és hűen tükrözi, hogy erőfeszítüket siker koronázta. Szinte pillanatok alatt óriási sikert arattak, viszont (ahogy az már a pop előadóknál lenni szokott) gyakran kritizálták őket, hogy nem igazán tudnak énekelni. A 2006-os Hongkong Entertainment Awards-on Charlene könnyek között nyugtázta, hogy folyton kritizálják őket és reményét fejezte ki, hogy fejleszteni tudja énekesi képességeit. Egyébként kettejük közül Charlene-t jellemzik inkább energikusnak és társaságkedvelőbbnek, míg Gillian inkább a csinosabb és csendesebb „ikerként” ismert. További érdekesség velük kapcsolatban, hogy elindították a „Twins effect”-et, azaz a Twins hatást a cantopopban, mivel amikor indultak, rajtuk kívül szinte egyáltalán nem voltak „együttesek”, csak szólóénekesek. A Twins sikere azonban ráébresztette a producereket, hogy egy ilyen produkció sikerre van ítélve, így egyre másra jöttek a hasonló csoportok, mint a Shine, a Cookies, az AT17, vagy éppen a Boy’z. Mégis ezek közül a csoportok közül egyedül a 2R nevű formáció hasonlítható a Twinshez, mert ők mind zeneileg, mint az imázsukat tekintve hasonlítanak rájuk.

 

Twins (Charlene Choi Cheuk-Yin & Gillian Chung Yan-Tung)

 

Annak ellenére, hogy a közönség körében hatalmas a népszerűségük, rengeteg kritika is éri őket folyamatosan, mind a zenéjük, mind a filmjeik miatt. Felrótták nekik a néhol hamis éneküket, a rossz mandarin kiejtést, valamint még azt is, hogy nem csak az énekléssel foglalkoznak. Természetesen a Twins válasza is megvan ezekre, hiszen folyamatosan igyekeznek minden téren képezni magukat, mind az éneklés, mind a tánc, mind a színészet terén.
Az éneklés mellett természetesen máshol is kamatoztatták népszerűségüket. Rengeteg reklámban láthatóak, továbbá szerepeket kaptak tv-sorozatokban, és ami miatt ez az egész ismertető megszületett, egész sok filmben is láthatóak. Karrierjük első három évében 18 reklámban, egy sorozatban és 16 filmben szerepeltek, ebből 6 filmben ők voltak a főszereplők.
A filmjeikről egy kicsit bővebben. A filmezést Charlene kezdte hamarabb, debütáló filmje a 2000-ben forgatott What is a good teacher című dráma volt, ahol egy diáklányt alakított a sok közül. Ezt követte 2001-ben a Heroes in love című három rövid részből álló film, valamint a Funeral March című dráma. Gillian az U-Man című debil vígjátékban debütált, majd utána egyből következett az első Twins film, a Summer breeze of love , ami egy tipikus romantikus film a tinédzserek világából. Még ugyanebben az évben leforgatták a Just one look című 70-es években játszódó drámát, majd 2003-ban jött a nagy áttörés, a Twins Effect című nagysikerű akciófilm, amiben Charlene a főhős húgát, Gillian pedig a főhős nagy tisztelőjét alakította. Szintén ebben az évben készült a The death curse című horror(?) film, amiben mind a ketten a rég elveszettnek hitt apjuk meglehetősen fura családegyesítési próbálkozásain mennek keresztül. Filmjeik meglehetősen vegyes színvonalúak, erre remek példa a 2004-es év, amikor is négy filmben szerepeltek együtt. A Fantasia egy meglehetősen fárasztó vígjáték volt, amiben evőpálcikákat(!!!) alakítottak, amik életre keltek, a Black Rose Academy szintén igencsak fárasztó (és talán csak a rajongóiknak tetsző) akcióvígjáték, ezekkel szemben viszont a Love on the rocks egy egész korrektül összehozott romantikus vígjáték. A negyedik filmjük, a Twins effect 2 gyakorlatilag szóra sem érdemes, a leginkább érdekes momentum az benne, hogy Jackie Chan fia is szerepel benne… Mindezek mellett pedig saját magukat alakították a 6AM című filmben. 2005-ben már csak két közös film, a kellemes, bár semmi különöset nem nyújtó akcióvígjáték, a Blade of fury és a nagyon debil Bug me not, ami szintén csak a rajongóknak lehet érdekes. Természetesen külön-külön is szerepeltek filmekben, érdekes módon Charlene jóval több (és jóval színvonalasabb) szerepet kapott. Gillian karrierjében említésre méltó a 2004-es Beyond our ken és a 2006-os 49 days, ami egy egész jól sikerült misztikus film. Charlene esetében jóval hosszabb a lista, a 2002-es My wife is eighteen című romantikus vígjátéktól kezdve a 2003-as Good times bed times-on keresztül egészen Jackie Chan Új rendőrsztorijáig, a Pang testvérek Leave me alone című filmjéig, valamint a Chinese tall storyig 10 filmben is (fő)szerepelt.

 

Twins (Charlene Choi Cheuk-Yin & Gillian Chung Yan-Tung)

 

A végére pedig egy kicsi a Twins jövőjéről. A tapasztalat azt mutatja, hogy a popformációk, miután elértek egy bizonyos népszerűségi szintet, felbomlanak. A pletykák szerint a Twinsre is ez a sors vár. A kiadójuk szerint a 2006 elején adott koncertjeik voltak együtt az utolsó fellépéseik, igaz, ez a pletyka évről-évre felreppen. A pletykák cáfolata végett a Twins résztvett 2006 májusában a Thaiföldön megrendezett MTV Asia Awards-on, ahol megnyerték a Hong Kong Most Popular Singer díjat, jóval több szavazatot kaptak, mint Andy Lau Tak-Wah, aki előzőleg a legesélyesebbnek számított. Azonban a szétválásukról szóló pletykáknak további táptalajt adhat az a tény, hogy utolsó közös filmjüket 2005 első felében készítették, azóta se híre, se hamva a következőnek.

iMDB -> Charlene - Gillian

forrás:

http://en.wikipedia.org/wiki/Twins_%28musical_group%29

A hozzászólás nem engedélyezett, regisztráció és bejelentkezés szükséges.

  • 1
  • 2
  • 3

Manhunt (2017)

Manhunt  (2017)

  Nos, kérem, „John is back.” Ha Schwarzenegger stílusú az indítás, az nem véletlen. Ő szintén nagy visszatérő, de itt ennyivel befejezte a szereplését. John Woo, aki a Better Tomorrow-tól a „Face/Off-on át a „Red Cliff”-ig - és még számos címet említhetnék – bizonyította, hogy az akciófilmek terén nagyágyúnak számít, pár év pihenő után ismét forgatott.

Uzumasa Limelight (Uzumasa raimuraito) (2014)

Uzumasa Limelight (Uzumasa raimuraito) (2014)

  A filmes társadalom időről-időre elkészít egy mozit önmagáról. A nagyközönség pedig többnyire szereti az ilyen történeteket. Hiszen egy kicsit mindenkinek birizgálja fantáziáját, hogy milyen lehet az élet egy „álomgyár” színfalai mögött.

Miyamoto Musashi (Sword of Fury) (1973)

Miyamoto Musashi (Sword of Fury) (1973)

    Szóval, Mijamotó Muszasi, a szamurájok etalonja, az önképzés bajnoka, a legenda. Josikava Eidzsi könyvsorozata óta különösen szárnyal a népszerűsége, bár előtte sem panaszkodhatott volna a címadó. Életének különféle feldolgozásai valószínűleg az idők végeztéig ellátja anyaggal a japán filmes társadalmat. Mozi változatokban bővelkedik.

Nang Nak (1999)

Nang Nak (1999)

  A nagyvilágban az a hírük a thai moziknak, hogy ha küzdősportosak, akkor vadul ütős- vágós- rúgósak, ha történelmiek, akkor véres kardozósak, horrorként szellemlányosak. Ha az utóbbi a téma, akkor jó kis hentelés következik, egy jó okkal begurult, bosszúálló túlvilági lénytől. Vagy mégsem?

Milarepa (2006)

Milarepa (2006)

    Bhután, Milarepa, jógi.  Ha a kedves olvasónak váratlanul nekiszegeznék a kérdést, hogy mi jut erről a három szóról az eszébe, azt hiszem, meghökkenne. Aki kettőről érdemben tudna nyilatkozni, már bizonnyal jól áll alapműveltség területén... Nem tagadom, ha Bhután és a filmgyártást kapásból kellene egymáshoz kapcsolnom, magam is bajban lennék.

Bushido (Shundo) (2013)

Bushido (Shundo) (2013)

    Amikor 2002-ben a Twilight Samurai (Magyarországon: Az alkonyat harcosa) piacra került, ki gondolta volna, hogy egy új stílusú szamurájfilm irányzat indult az útjára. Pedig ez történt, mert a közönség vevőnek bizonyult a fölösleges teatralitást kerülő, de nagyon is életszagú történetekre. Azóta rendületlenül sorjáznak az ilyen mozik.

Bounty Hunter Muyonosuke (Goken! Shokin kasegi Muyonosuke)

Bounty Hunter Muyonosuke (Goken! Shokin kasegi Muyonosuke)

  Ismét egy újabb fejvadász történet. Ezekről csak annyit, hogy ha az Interneten az ember beüti a keresőbe a „bounty hunter” szópárost, minimum négyezer találatot kap rá válaszul. Lesz köztük manga, képregény, disztópiás sci-fi, bűnügyi történet, westernek sora és sorozatok tömkelege, és egy véka erőszakos alak főhősként.

Samurai Justice - The Female Bodyguard (Kenkaku Shobai Onna Yojinbo) (2006)

Samurai Justice - The Female Bodyguard (Kenkaku Shobai Onna Yojinbo) (2006)

  A szamurájok felsőbb körének gondjait taglaló sorozatocska szépen haladt előre. Szerencsére a kicsinyítő képző csupán a filmek számára vonatkozott, a tartalomra és a kivitelezésre már nem.  Azok ugyanis nagyon is rendben vannak. Nem kivétel ez alól az utolsó mozi sem.

Samurai Justice - A Duel At Takadanobaba (Kenkaku Shobai Kessen Takanadobaba)

Samurai Justice - A Duel At Takadanobaba (Kenkaku Shobai Kessen Takanadobaba)

  Két jól sikerült epizód után sosem egyszerű folytatni egy sorozatot, legyen az akár mini változat. Ikenami Shotaro szerencsére megbirkózott ezzel a problémával, annak ellenére, hogy ismét egy párbaj került a középpontba, miként az első moziban. Ugyanaz a téma, de mégis mennyire más történet.

Samurai Justice - Mother and Daughter (Kenkaku Shobai Haha to Musume to) (2005)

Samurai Justice - Mother and Daughter (Kenkaku Shobai Haha to Musume to) (2005)

  Békeidő, visszavonult harcos, családi örömök, biztos anyagi alapok, kiváló kapcsolatok az előkelőségekkel. Azt hihetné az ember, minden tökéletesen rendben. Aztán kisül, hogy mégsem. Ha mások nem, majd filmesek tesznek róla, hogy ne legyen nyugta a főszereplő családnak.

Samurai Justice - Assistance in a Duel (Kenkaku shobai sukedachi) (2004)

Samurai Justice - Assistance in a Duel (Kenkaku shobai sukedachi) (2004)

  A sikeres TV sorozatok Japánban időről-időre kapnak egy "különkiadást", amely már igazi filmként is megállja a helyét, nem csupán egyszerű epizódnak felel meg. Ezek a "special" kiadások rendkívül népszerűek. Nos, a Kenkau Shobai, hogy az eredeti címet említsem, rögtön duplán speciálisan indul, mert eleve a különkiadással rajtolt.

Assassination Orders (Ansatsu shirei) (1984)

Assassination Orders (Ansatsu shirei) (1984)

Azt hiszem, ha a szamurájokról szóló mozik legnépszerűbb témaköreit kellene összeállítani, valószínűleg a következőek lennének a dobogósok: Elsőként, a "Hadakozó fejedelemségek korszaka" amely kb. 1467-1600 közé esik. A kezdetében még csak-csak megegyeznek a történészek, a lezárásában már kevésbé.

Roughneck from Asama (Asama no Abarenbo) (1958)

Roughneck from Asama (Asama no Abarenbo) (1958)

  Szamurájok és nindzsák. Az átlagos fogyasztónak elsőként ezek a szavak ugranak be, ha japán kosztümös filmekre kérdezünk rá. A jakuzák, vagyis az alvilág tagjai mostanság inkább a modern kor mindenre elszánt, tetőtől-talpig tetovált, könyörtelen gazfickóit jelentik.

Buddha (Shaka) (1961)

Buddha (Shaka) (1961)

  Néha egészen furcsa módon születik meg egy művészeti alkotás. Például versengés miatt, mint a mostani kitárgyalandó mozink. Először versengett a televíziózás és a filmgyártás.

Three Outlaw Samurai (Shin Sanbiki no Samurai)

Three Outlaw Samurai (Shin Sanbiki no Samurai)

A filmes világban mindig akadnak visszatérő témák. Hideo Gosha, - Van-e szamurájfilm rajongó, aki nem hallott még róla? Aki igennel válaszol, ne nevezze magát annak. - például azon szerzők közé tartozott, aki időnként visszatért egy-egy téma alaposabb kivesézéséhez.

Zatoichi - The Festival of Fire (Abare-himatsuri) (1970)

Zatoichi - The Festival of Fire (Abare-himatsuri) (1970)

  Amíg a DAIEI bábáskodott a sorozat fölött, addig sok minden megőrződött a tradicionális értékekből a filmekben. A vak masszőr figurája egyre alaposabban kidolgozódott, ügyelve arra, hogy a valós elemek mindig nyomatékkal jelen legyenek.

Zatoichi Meets Yojimbo (Zatoichi to Yojinbo) (1970)

Zatoichi Meets Yojimbo (Zatoichi to Yojinbo) (1970)

  A DAIEI jogok letudva az előző mozival, így Shintaru Katsu ismét a saját feje után mehetett a filmfolyam továbbvitelében. A kérdés adódott: Mivel lehet egy bejáratott, de az ötletekből már fogyatkozóban lévő sorozatot feldobni? Elvégre a huszadik történethez kellett forgatókönyvet írni.

Shinsengumi - A History In Blood (1998)

Shinsengumi - A History In Blood (1998)

  Ha a Duna Japánban folyna, akkor a magyar írásmód szerint Sinszen csoport története azok közé tartozna, amelyről készült feldolgozások sorával el lehetne rekeszteni. Legfeljebb a Csusingura és a jocujai kísértet története vetélkedhet a megfilmesítései sorával.

Legújabb hozzászólások

  • Il Mare (2000)
    katka50 | jan. 14. 18:50
    Erzsébet, kedves, itt is fent van Kezdőlap-->magy ar feliratok-->ker esesés-->beütöd a mezőbe a címet és kidobja.
     
  • Il Mare (2000)
    oldfan | jan. 8. 16:35
    A Feliratok.info oldalon kettő is található. Google a barátod... :-)
     
  • Il Mare (2000)
    Jambrik Erzsébet | jan. 8. 8:39
    Szeretném a filmet megnézni, de nem találok magyar feliratot. Nem készült?
     
  • Taira no Kiyomori (1992)
    oldfan | okt. 23. 17:04
    @eroberter: Az Opensubtitle-en találhatod meg "oldmeesee"-t, ennél a filmcímnél. Ő fordította. Talán tud segíteni.
     
  • Taira no Kiyomori (1992)
    eroberter | okt. 22. 19:45
    Helló A fil iránt nagyon felkeltettétek az érdeklődésemet, de két éve sehol nem találom, csak az ezerrészes sorozatot, ezt viszont nem :cry:

Hírfolyam

Cikkek találomra

The Angel's Egg (Tenshi no tamago) (2006)

The Angel's Egg (Tenshi no tamago) (2006)

The Angel's Egg (天使の卵) (2006)iMDBA japán filmesekre mindig is nagy hatással volt az irodalom és akár a régmúltat, akár a mostani aktuális filmtermést nézzük, bizony rengeteg közöttük a regényadaptáció. Talán ennek is köszönhető a japán...

Harakiri (Seppuku) (1962)

Harakiri (Seppuku) (1962)

Japánban járunk, az 1600-as években. A sógunátus kezdődő széthullásával leáldozóban van a szamurájok dicsősége is. Rengetegen veszítik el munkájukat a különböző klánok összeomlásával, ezzel földönfutó ronin-ná válva. Nem marad nekik más, csak a becsület és...

Fate (2008)

Fate (2008)

2008 minden tekintetben a sötét hangulatú, a várost nem éppen pozitív színekben feltüntető, a társadalom perifériájára szorult emberek életét bemutató alkotások éve Hongkongban. Már eddig is jópár hasonló filmet boncolgattunk itt az oldalon és most...

Chain Gang Girls (Kuuga no ori: Nami dai-42 zakkyobou) (2007)

Chain Gang Girls (Kuuga no ori: Nami dai-42 zakkyobou) (2007)

 A Museum Soft számolatlanul ontja hosszú évek óta a pink filmeket, amik úgy látszik, az egyre inkább önismétlő sztorik ellenére is töretlen népszerűségnek örvendenek. A nemrég tárgyalt Death Row Girls után ezúttal következzen egy...