belépés∆

Go (2001)

 

Go (2001)

iMDB

A Go nagy meglepetéssel szolgált nekem. Bár egy szokványos romantikus filmre számítottam, teljesen mást kaptam. Szerelmi történet ugyan, de gyakran a főszereplőnek kell erre külön figyelmeztetnie a nézőt.

Sugihara első látásra sem szokványos fiatal, ahogy azt már a bevezető képsorok is mutatják. Eredetileg észak-koreai, de volt már egy kicsit japán, majd dél-koreai is. Mindenestre egy észak-koreaiak által fenntartott iskolába jár és haverjaival mindenféle rebellis és nem is kicsit ön- és közveszélyes dolgot művel. Apja azért mondott le koreai állampolgárságáról, hogy elutazhasson Hawaiira, és feltett szándéka, hogy fiából bokszolót nevel. Bár Sugihara nem igazán osztozik apjával e célon, megszerzett tudását azért kamatoztatja, nem is keveset. De ez egy romantikus történet.

Sokrétű, és nagyon élvezetes film, ami több kérdést is felvet, illetve több fontos témával is foglalkozik. Képet kapunk belőle a Japánban élő más nációk helyzetérő, de általában a teenagerek világáról is. A főszereplő srác és a családja hihetetlenül rokonszenves, még az apa néha elég véresre sikerülő gyereknevelési módszerei ellenére is. Az apa egyébként az a Tsutomu Yamazaki, aki igen népszerű  színész már a ’60-as évek óta Japánban és a Funeralból, a Kagemushából vagy a 13 Kaidanból lehet ismerős. A filmnek egyébként igen sajátos humora van, amit leginkább a mangák túlzott véres brutalitásához tudnék hasonlítani, mikor egy-két igen komoly és súlyos sérülést gyakorlatilag lábon kihordanak az emberek. Ettől függetlenül nem ez áll a központban és nincs is túlzásba vive. A romantikus szál erőssége, hogy nem igazán csöpögős. Bár tini drámáról van szó, mégsem valami felületes románcnak lehetünk tanúi rózsaszínben, hanem egy igen életszagú, de kedves kapcsolatnak. Éjszaka az iskola udvara, vagy egy buli az osztálytársakkal, a fiú és a lány botladozó lépései nagyon könnyen felidézik a néző hasonló élményeit.

A rendező, Isao Yukisada jegyzi egyébként a Jam Films Justice című epizódját, illetve Crying Out Love, in the Center of the World című filmeket, s ezután mindenképpen érdemes lesz rá jobban odafigyelni. E filmje pedig a stílus kedvelőinek kötelező darab.

Hozzászólások   

#1 arnold 2007-05-07 10:50
a hétköznapi emberek (jelen esetben a fiatalok) életéről szóló filmek kedvelőinek ajánlott megnézni. ha nagyon beleakarnék kötni valamibe, akkor azt mondanám, hogy úgy még hatásosabb lett volna, ha a koreai szereplőket japánul is beszélő koreai színészek játszották volna el, de igazából nem rossz így sem. :-)

A hozzászólás nem engedélyezett, regisztráció és bejelentkezés szükséges.

Cikkek találomra

It's Only Talk (Yawarakai seikatsu) (2005)

It's Only Talk (Yawarakai seikatsu) (2005)

It’s Only Talk (やわらかい生活) (2005)iMDBHiroki Ryuuichi 2005-ös remekműve a néhány évvel korábban forgatott Tokyo Trash Baby-hez hasonlóan nehezen emészthető, lassú és igencsak depresszív alkotás, ám nagyon is megéri a rá fordított időt. A depresszív jelző...

Turn left, turn right (Heung joh chow heung yau chow) (2003)

Turn left, turn right (Heung joh chow heung yau chow) (2003)

Turn left, turn right (Heung joh chow heung yau chow) (2003)   iMDB  

Warring Clans (Sengoku Yaro) (1963)

Warring Clans (Sengoku Yaro) (1963)

  iMDB   Rendező: Okamoto Kihachi Főszereplők: Kayama Yuzo; Hoshi Yuriko; Sato Makamoto (1963, fekete-fehér, 98 perc) Javában tart a Takeda klán és az Oda klán küzdelme. Oichi Kittan, a Takedák egyik nindzsája megelégeli szívtelen urának módszereit és elszökik. Volt társai...

Dead End Run (2003)

Dead End Run (2003)

 iMDB Sogo Ishii szeret a a Tetsuo nyomdokain haladó őrült agymenéseket csinálni. Bár csinált már fekete komédiát (Crazy Family) és finom szövésű művész-thrillert (Angel Dust), a Bust City és az Electric Dragon 80.000 Volt után a...