belépés∆

Returner (2002)

Returner (2002)

Az ázsiai akció-sci-fiknél talán csak a Verdi operák nehezebben nézhetőek. Ez a Returnerre is igaz. Az olyan filmek, amik azt követelik a nézőtől, hogy egy-két logikátlanságot elfogadjon, és ezután már logikusan történnek az események, gyakoriak, főleg a sci-fik terén. De a Returnerben több logikai baki és indokolatlan történés-következmény van, mint ahány perc hosszú a film, és ezért nagyon furcsa nézni. Ezzel a töménységgel talán túl akarták terhelni és ki akarták ütni a néző logikai áramköreit, hogy utána már tényleg ne kelljen ilyeneken rágódnia. Vagy az is lehet, hogy elment a pénz a számítógépes effektekre, és a forgatókönyv megírását a takarító néni vállalta el. ^^ (A történet magja egyébként a Terminátorból van, a ruhák és a lövöldözések stílusa a Mátrixból, az űrlények pedig az E.T.-ből.)
Mert az viszont biztos, hogy a látvány csodaszép lett, az akciójelenetek is profin megcsináltak, az effekteket illetően pedig a szokásos robbanásokon, űrlényeken és űrhajókon felül a pluszt a belassított jelenetek adták. Ezek nyilván a Mátrixból származnak, de annál jobban tetszettek, kicsit olyan hatásuk volt, mint a May Payne nevű játékban a belassítás. Egy olyan szerkezet szerepel a filmben, ami egy ember számára nagyon felpörgeti az időt, a többiek számára nem. A néző pedig néha a külső szemlélő idejében látja az eseményeket (nagyon gyorsan suhanó ember), néha pedig azéban, aki a szerkentyűt viseli. A kedvenc jelenetem, amikor a főszereplő fickó egy pisztollyal lelő öt-hat fegyveres ellenséget, úgy, hogy kerülgeti a golyókat, és bár az ő lövései is lassúak, de úgyis közelről adja le őket, így ahogy fut el köztük, utána látjuk a vérpamacsot feltűnni az ellenségek mellén-hátán, és csak akkor rogynak össze, amikor a szerkezet lejár.
Azonban a látványos jelenetek sem lettek volna elegendőek ahhoz, hogy ne bánjam meg, hogy megnéztem a filmet, ha nem lenne két dolog, ami többé-kevésbé megmenti a filmet. Az egyik a kedélyes, aranyos humor, amelyik segít elfogadni minden következetlenséget. A másik, hogy nagyon jól eltaláltak a karakterek. A főszereplő fickó a tipikus maszkulin japán macsó, bőrcuccokban, félhosszú hajjal, napszemüvegben. (Lásd: plakát és legofigura. :D) Kicsit olyan, mint az Ultimate Versus főhősének gyengített kiadása, mert azért a nőkkel finomabban bánik. ^^ A kiscsaj (aki a jövőből jött megmenteni a Földet...) tulajdonképpen "tipikus" szereplő: aranyos, huncut, vonzó, könnyen szerethető. A Wasabi "hősnője" ugrott be, de biztos sok filmben van még ilyen. Attól függetlenül nagyon jó kis karakter. (Érdekesség, hogy játszott a 9 soulsban is, illetve ő adta a Steamboy főszereplőjének hangját.) A legjobb azonban mindenképpen a főgonosz. Ő eszméletlenül "cool" fickó! Igazi nagymenő, és nem is őrült, hanem csak elbűvölően gátlástalan és perverz.
Ők azok, akik miatt mégis érdemes. ^^

(imdb)

Hozzászólások   

#2 Balogh Janos 2008-07-11 12:49
Szerintem is jopofa kis film, bar az osszes hiba igaz a leirasbol, sot! Nagy meglepetesemre a DVD-n magyar felirat is volt, osszeuropai feliartozas volt, nem csak nyugati. A noi szereplo pedig tenyleg nagyon aranyos.
#1 Guest 2007-01-10 16:14
Az ünnepek idején lazítottam ezzel a filmmel. Minden igaz az ismertetőben leírt hibákból, azzal együtt kellemesen elszórakoztatot t. Láttam én a Tróját is...Na, ahhoz képest ez első osztályú, "nagy durranásnak" szánt mozi.Legalább hamisítani nem akart, ami néhány új "szuperprodukci óról "mostanában nem mondható el. Ha csak kellemes pihenésre vágyik az ember, ez bizony alkalmas rá. Nem elég?

A hozzászólás nem engedélyezett, regisztráció és bejelentkezés szükséges.

Cikkek találomra

Princess-D (Seung fei) (2002)

Princess-D (Seung fei) (2002)

Princess-D (Seung fei) (2002)iMDBA 70-es és 80-as évek egyik felkapott színésznője, Sylvia Chang az idők folyamán a kamera túloldalán is igyekezett eredményeket felmutatni és rendezőként, valamint forgatókönyvíróként is több jól sikerült, nem hétköznapi témákat bemutató...

Krrish (2006)

Krrish (2006)

 Sosem szerettem az indiai filmeket: mindig úgy éreztem, hogy túl hosszúak, unalmasak és tele vannak idegesítő zenei betétekkel. Most azonban itt van egy film, amit egyszerűen nem tudok nem imádni! És nem csak én...

Battlefield Baseball (2003)

Battlefield Baseball (2003)

 Elég merész dolog összekeverni a Japánban oly népszerű középiskolás sport-animét egy zombi-mozival, mégis megtették. A Battlefield Baseball egy azok közül a stíluskeverék, agyatlan mészáros B-filmek közül, mint például a Versus (szamuráj-yakuza-horror-zombie-akció-paródia) vagy...

Double Suicide at Sonezaki (Sonezaki shinjuu) (1978)

Double Suicide at Sonezaki (Sonezaki shinjuu) (1978)

Ami Európában Shakespeare Rómeó és Júliája, Kínában a Butterfly Lovers, az Japánban a Sonezaki shinjuu.