belépés∆

I am an S&M Writer (Futei no kisetsu) (2000)

 

I am an S&M Writer (Futei no kisetsu) (2000)

A történet főszereplője Kurosaki úr, aki feleségével él egy kisvárosban és a megélhetést bizarr, szado-mazo témájú pornóregények írásából biztosítja. Azonban az utóbbi időben viszonylag kevés ihlete volt, így egy környékbeli fiatalember, Kawada lesz a segítségére, valamint a szintén helybeli lányka, Kyoko, akik szó szerint "bemutatják", amit az író éppen leír, majd a későbbiekben ez úgy változik, hogy azt írja le Kurosaki, amit éppen ők ketten "művelnek". Ezt a meglehetősen fura "regényírást" a feleség nehezményezi, főleg azok után, amikor a férjet meglehetősen egyértelmű helyzetben találja az össze-vissza kötözött Kyoko "alatt". Kettejük addig sem tökéletes viszonya ettől kezdve tovább romlik, ám Kurosaki úr Kawadának köszönhetően ismételten csak igen bizarr módon egy új oldaláról ismeri meg a feleségét. Közben elkészül a könyv is, de vajon segít-e ez Kurosaki úron?

I am an S&M Writer (Futei no kisetsu) (2000)

A filmet Dan Oniroku egyik regényéből forgatták, akiről annyit feltétlenül érdemes tudni, hogy a Flower & Snake (Hana to hebi) filmek alapjául szolgáló könyveket is ő írta, így lehet a nézőnek némi fogalma arról, hogy mit is várhat ettől a filmtől. Aztán persze némileg mást kap. Ez a történet ugyanis elsőre talán sexploitation-nek tűnhet, de valójában egy vérbeli japán dráma, félrecsúszott emberi sorsokat mutat be, amik ábrázolásához szervesen hozzátartoznak a perverz szexuális jelenetek, az egészet pedig sajátos humorral fűszerezik, ami igencsak érdekes hangulatot ad a filmnek.


I am an S&M Writer (Futei no kisetsu) (2000)

Mivel a történetről a fentieken többet nem nagyon lehet írni anélkül, hogy le ne lőné az ember a poénokat és a csavarokat, így inkább néhány szó a rendezőről és a szereplőkről. A filmet rendező Hiroki Ryuuichi, aki leginkább a Vibrator című filmjéről ismert, az elmúlt több, mint 20 év során jópár hasonló témájú filmet rendezett (pl. a Za SM, SM Kyoushitsu shikkin, Captured for sex 2, stb.). Ezt a filmjét többek között az Argentín Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták a feltehetően iruló-piruló zsűri előtt. A szereplők közül a két férfi főszerepet alakító Oosugi Ren (ő Kurosaki úr, egyébként több, mint 140 filmben játszott eddig, köztük több ehhez hasonló témájúban is) és a Kawadát játszó Murakami Jun számít ismert névnek (őt többek között a Vibratorból, a Nabbie Szerelméből és a Cutie Honey-ból ismerhetjük már), a másodvirágzását élő feleséget alakító Hoshi Youko és az írónak "modellkedő" Kyoko-t játszó Yamazaki Eri nem igazán kapott más számottevő szerepet.

I am an S&M Writer (Futei no kisetsu) (2000)

Összefoglalva ez a film egy érdekes példája annak, hogy az európainál jóval szabad(os)abb szexuális szokásokkal bíró japánok hogyan viszonyulnak e téren az extremitásokhoz (gyakorlatilag úgy jön át a filmen, mintha teljesen hétköznapi dolognak tartanák). Aki szereti a nem hétköznapi történeteket, vagy tetszett neki a jóval szolídabb Moonlight Whispers, az ebben a filmben sem fog csalódni.

Hozzászólások   

#2 Guest 2007-04-26 08:00
thanks
#1 asiafan 2007-03-22 14:25
azért nem volt ez olyan extrém... sztem :P

A hozzászólás nem engedélyezett, regisztráció és bejelentkezés szükséges.

Cikkek találomra

The Lowly Ronin - The Teenage Orhpan Girl (Suronin makari toru da…

The Lowly Ronin - The Teenage Orhpan Girl (Suronin makari toru dai gobu namida ni kieru mikka gokuraku) (1983)

Az előző epizódban már érintették a család kérését. Úgy tűnik, további lehetőséget láttak a témában, mert az ötödik kaland középpontjába szintén ezt állították.

Portrait of Hell (Jigoku-hen) (1969)

Portrait of Hell (Jigoku-hen) (1969)

Ha Akutagawa Rjunoszuke áll neki egy forgatókönyv megírásának, abból valószínűleg valami minőségi történet kerekedik ki, ezt már tudhatjuk Kurosawa Akira „A vihar kapujában” (Rashomon) filmje óta.

Rob-B-Hood (Bo bui gai wak) (2006)

Rob-B-Hood (Bo bui gai wak) (2006)

Rob-B-Hood (Bo bui gai wak) (2006)iMDBJackie Chan legújabb blődlijében egy Thongs nevű mániákus szerencsejátékost alakít, aki mindig veszít. Pénze viszont mindig van egy kevés, hiszen az a „foglalkozása”, hogy széfeket rabol ki társával, Octopus-szal (Louis...

A World Without Thieves (Tian xia wu zei) (2004)

A World Without Thieves (Tian xia wu zei) (2004)

Xiaogang Feng filmjéről nem tudtam eldönteni, hogy vajon saját kútfőből hozta össze ezt a filmet, vagy a kínai propagandagépezet is segített neki mindebben. Hogy miért is jutott ez eszembe, az a lentiekből (na meg a...