belépés∆

The Heroic Trio (Dung fong saam hap) (1993)

The Heroic Trio (Dung fong saam hap) (1993)

 

The Heroic Trio (Dung fong saam hap) (1993)
 

 iMDB

 

Úgy látszik, Hongkongban megirigyelték az amerikai képregényekben látható szuperhősöket és 1993-ban úgy gondolták, hogy ők is készítenek egy ilyen filmet. Sajnos nem találtam információt arról, hogy valóban létezik-e képregény ezekkel a főhősökkel, mindenesetre egy igen érdekes film jött létre mindebből. A történet három főhőse a maszkban parádézó Wonder Woman, polgári nevén Tung (Anita Mui), a helyi rendőrfőnök felesége, Chat, egy motoros önkéntes szuperhős (Maggie Cheung), aki szeret dinamitrudakat hajigálni és Ching, a „láthatatlan” nő (Michelle Yeoh). A sztori valami olyasmi, hogy egy őrült ultragonosz illető (emlékeztet a wuxia filmek főgonoszaira) ellopat 18 csecsemőt, akikből egyet majd ki akar választani Kína királyának, a többiből pedig igazi gyilkos szolgákat képez ki. Uralma alatt tartja a „láthatatlan” nőt, akinek a férje/barátja/szerelme (nem derült ki számomra pontosan) fejleszti a láthatatlanná tevő ruhát. Eleinte a három nő egymástól függetlenül próbálja megoldani a helyzetet, sőt, egymást is riválisnak tekintik, aztán miután kiderül számukra az egymás közti kapcsolatuk és a közös múltjuk, összefognak a főgonosz ellen.

Nos, a film értékelésénél az első és igen lényeges szempont, hogy a rendezőjét Johnnie To-nak hívják, ennek tudatában kell nézni a filmet. A sztori az amerikai képregényfilmekhez hasonlóan elég debil, szerencsére a drámázást nem húzzák benne túl sokáig, a hangsúly inkább az akciójeleneteken van, na meg Johnnie To mániáján, azaz azon, hogy a szereplők hogyan játsszák a nagymenőt. Ennek ellenére a film nem követel nagy színészi játékot a szereplőktől, pedig nem akármilyen színészek a főszereplők. A leginkább emlékezetes szerep számomra az Anthony Wong Chau-Sang által alakított agyatlan gyilkos szolgáé, Wong szokásához híven nagyot alakít ebben a szerepben is. Azok a bárgyú tekintetek, amikor elveszti az ujjait…

Az akciójelenetek némelyike igen látványosra sikeredett, főleg a repülő motor a pályaudvaron, meg a vége felé a harc a főgonosz tanítványaival, de ezeken kívül is akad még 1-2 emlékezetesebb belőlük. Érdekesen vegyítették a „hagyományos” wuxia harcokat a modern eszközökkel, a dinamitrudakkal, meg a gépfegyverekkel. Sajnos a kardozós jelenetek némelyike kicsit gyenge lett, leginkább olyanok, mintha táncolnának harc helyett. A záró jelenet pedig kicsit nagyon „terminátoros” lett, de ennyi „hiba” még belefér…

Mindenképpen említésre méltó még a film környezetének alakítása, ugyanis minden eszközzel igyekeznek az embert összezavarni, hogy valójában mikor is játszódhat a film. A gépfegyverek akár a 80-as éveket is képviselhetik, az autók többsége inkább a 30-as, 40-es éveket, a rendőrségi Mercedes viszont akár a 90-es évekből is származhat, a színes tv-kkel együtt, míg Chat motorja (és motoros szemüvege) leginkább a 60-70-es éveket idézi. Amennyiben ezt így is akarták, akkor nagyon jól eltalálták, ha csak „véletlenül” lett ilyen, akkor viszont amatőr hiba, mindenesetre remekül beleillik a filmbe. A kivitelezés egyébként Johnnie To-hoz híven remek, szépen fényképezett jelenetek és látványos kameraállások fűszerezik az akciójeleneteket végig a film során.

Összefoglalva ez egy igen kellemes hongkongi akciófilm, ha nem vár az ember sokat tőle, csak a szórakozás kedvéért ül le megnézni, akkor emlékezetes marad. Egy pillanatig sem lehet komolyan venni, (főleg a záró, „terminátoros” részt) de ez azt hiszem, semmiképpen sem válik a hátrányára. Nálam 4/5…

A hozzászólás nem engedélyezett, regisztráció és bejelentkezés szükséges.

Cikkek találomra

Sakuran (2006)

Sakuran (2006)

IMDb  A gésák világáról, életükről az utóbbi pár évben millió könyv és film született. Sikerük, főleg a nyugati világban, annak köszönhető, hogy egyfajta luxus prostituálttal azonosítják őket, holott ez nem igazán fedi a valóságot....

S.P.L. (Sha Po Lang) (2005)

S.P.L. (Sha Po Lang) (2005)

Ez egy hangulatát tekintve érdekes HK akciófilm. Néha felhagynak a könnyedre vett stílussal és afféle „noir” stílusban készítenek filmet, amiben aztán hullanak a „hősök” rendesen.

Flower and Snake (2004)

Flower and Snake (2004)

iMDB  Takashi Ishii neve legtöbbünknek a Magyarországon is megjelent, Kitano főszereplésével készült Gonin című filmet juttatja eszébe. Pedig Ishii Japánban nem igazán a yakuza filmjeiről híres, műveinek legtöbbje inkább az un. pinku eiga kategóriába...

Simon Yam Tat-Wah

Simon Yam Tat-Wah

Simon Yam Tat-Wah (任達華) Yam Tat-Wah 1955 március 19-én született Hongkongban. Apja akkoriban Hongkong rendőrfőnöke volt, aki sajnos elhalálozott, amikor Simon 11 éves volt. Két testvére van, nővére Yam Yim Yi, míg bátyja Peter Yam...