Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Zene  (Megtekintve 50600 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Július 23. 11:31, Szerda
Nagyon komolyak ezek a videók =DD Még meg sem születtem, amikor ezek mentek Japánban.. :P
Tényleg, mikoriak pontosan ? Azt láttam, hogy a Candies az 70-es évek.

a jpopsukit a jpopsuki.eu-ról is el lehet érni egyébként
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 23. 11:37, Szerda írta FoodLFG »

  • *
  • Karma: 36
2008. Július 23. 11:51, Szerda
Tényleg, mikoriak pontosan ? Azt láttam, hogy a Candies az 70-es évek.

Mind a három lánycsapat a '70-es évek végén volt igazán aktív, ennyit tudok.
A jpopsukiról a Candies életműve fénysebességgel jön  8-)

És ha már volt '60-as és '70-es, akkor ezt is muszáj - '80-as japán
Nagyon komoly  :-D

A együttes neve: Tom Cat  (így, különírva)

http://www.youtube.com/watch?v=FoNw72d8_Dc

« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 23. 12:07, Szerda írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2008. Július 23. 11:55, Szerda


Innen!

Amúgy a két videó összehasonlításában az a leginkább szembetűnő, hogy a Peanuts idején még nem tombolt Japánban a lolita-mánia... :)

 :istenvagy  :istenvagy :istenvagy

Fantasztikus, köszi szépen YEZy!


Már meg is van.
Itt meg sem néztem, azt gondoltam, ez olyan régi, hogy külön művészet megtalálni valahol.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Július 23. 12:22, Szerda
Tényleg, mikoriak pontosan ? Azt láttam, hogy a Candies az 70-es évek.

Mind a három lánycsapat a '70-es évek végén volt igazán aktív, ennyit tudok.
A jpopsukiról a Candies életműve fénysebességgel jön  8-)

És ha már volt '60-as és '70-es, akkor ezt is muszáj - '80-as japán
Nagyon komoly  :-D

A együttes neve: Tom Cat  (így, különírva)

http://www.youtube.com/watch?v=FoNw72d8_Dc



Ha már 80-as évek és lánycsapatok, akkor kihagyhatatlan még az Onyanko Club. Pofonegyszerű képletre épült sztárgyárként működött (addig lehetett tag valaki, amíg nem kapták dohányzáson, illetve nem volt barátja), a tagság olyan sűrűn cserélődött, hogy mire megjegyezte az ember a nevét valakinek, addigra el is tűnt, vagy kilépett és szólókarrierbe kezdett, de mégis 2-3 évig léteztek és azalatt jó sok helyre eljutottak és rengeteg máig ismert slágert gyártottak. Sajna itt melóhelyen nem megy a youtube, úgyhogy linkelni nem tudok, de mindenképp megéri rájuk keresni.  :) Róluk lett másolva a Morning Musume, csak sokkal gagyibb minőségben (értsd: hiányzik belőle a varázs).  :)

  • *
  • Karma: 36
2008. Július 23. 13:58, Szerda

Innen!

Amúgy a két videó összehasonlításában az a leginkább szembetűnő, hogy a Peanuts idején még nem tombolt Japánban a lolita-mánia... :)

Ez az két album valami hihetetlen  :love


Már így sem lehetek YEZy neked elég hálás értük, és most újra a szakértelmedre szorulok.
Megtennéd, hogy ránézel majd erre a videóra?
Három dal egymás után a Peanuts lányoktól, 2:27-nél kezdődik a második dal, elvileg az Aie No Inori.
Na ez pont nincs rajta a válogatáson. Nem ismerős neked véletlenül? Vagy neked is csak ennyi Peanuts-od van?

http://www.youtube.com/watch?v=6CzFppQFcKs


O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Július 23. 14:22, Szerda

Innen!

Amúgy a két videó összehasonlításában az a leginkább szembetűnő, hogy a Peanuts idején még nem tombolt Japánban a lolita-mánia... :)

Ez az két album valami hihetetlen  :love


Már így sem lehetek YEZy neked elég hálás értük, és most újra a szakértelmedre szorulok.
Megtennéd, hogy ránézel majd erre a videóra?
Három dal egymás után a Peanuts lányoktól, 2:27-nél kezdődik a második dal, elvileg az Aie No Inori.
Na ez pont nincs rajta a válogatáson. Nem ismerős neked véletlenül? Vagy neked is csak ennyi Peanuts-od van?

http://www.youtube.com/watch?v=6CzFppQFcKs



Nekem is csak az a két album van, ami a sukin van fent...

  • *
  • Karma: 36
2008. Július 24. 12:46, Csütörtök
Ha már zene, akkor itt egy igazi klasszikus is. Még a Mothra vs. Godzilla filmben figyeltem fel a The Peanuts nevezetű duóra, akik egy ikerpár voltak és a 60-as években voltak népszerűek Japánban.



YEZy teljesen Peanuts-fanatikust csinált belőlem.  :-D

Aki nem vált rajongóvá, de érdekli a '60-as évek japán marketing-tudománya és a korabeli japán design az ezen az oldalon több száz szép nagy fotót talál (reklámok, promók, újságcikkek)

A képek alján van egy link, ami továbbvisz az alkategóriákra, annyi van belőlük, hogy még mindig nem értem a végére.

Pl. - a Peanuts valami film cameo szerepében:





« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 24. 12:48, Csütörtök írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Augusztus 1. 08:58, Péntek

  • Karma: 42
2008. Augusztus 1. 10:32, Péntek
Kínai metal zenekarok:

http://reakcio.blog.hu/2008/08/01/zenes_olimpiai_keszulodes_2

Ezek nagyon jók! Köszi! :istenvagy A Purgatóriumnál esett az álam.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 1. 10:34, Péntek írta Yakuza »
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 41
2008. Augusztus 1. 13:55, Péntek
viccesek.. nem használ a csaj vmi effektet? mondjuk, ami mélyít, nemtom. elég fura, bár ki tudja.

  • *
  • Karma: 82
2008. Augusztus 3. 08:17, Vasárnap
Ezúton jelentem, hogy Gianni7 és FoodLFG professzor urakkal együtt létrehoztunk egy ázsiai zenékkel foglalkozó blogot (ha már annak idején itt végül nem sikerült beindítani a dolgot). Még eléggé az út elején járunk, de reméljük, hamarosan kinövi magát!

A cím pedig: OtakuSound

  • *
  • Karma: 36
2008. Augusztus 3. 17:04, Vasárnap
Annyival ki kell egészíteni az előző beharangozót, hogy egy kvázi videóblogról van szó, azaz kevés szöveg - sok videó.
És hogy a hatalmas érdeklődést és tolongást még fokozzuk:
A chilei cseresznye bajnoka a koreai zenecsatornákon

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 80
2008. Augusztus 6. 11:16, Szerda
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Augusztus 8. 20:58, Péntek
Ezen a dalon sokat dobnak a képek még ilyen kis felbontásban is.
A zene meg tök egyedi (legalábbis nekem), tetszik, hogy néhol mennyire lendületes.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 8. 22:29, Péntek írta FoodLFG »

  • *
  • Karma: 80
2008. Augusztus 8. 22:18, Péntek
Ezen a dalon sokat dobnak a képek még ilyen kis felbontásban is.

Na igen, megnézném HD-ben.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))