Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: FAQ: Mi az a SPOILER?  (Megtekintve 9901 alkalommal)

  • *
  • Karma: 80
2006. Június 27. 22:14, Kedd
Mivel többször is szóba kerül(het) ez a szó a filmekről való beszélgetések során, ezér úgy gondoltam, hogy nem ártana tisztázni, mit is kell ezalatt érteni. A saját szavaimmal próbálom elmagyarázni, ha nem is lesz pontos a definíció, azért talán a jelentése átjön majd.
Tehát a SPOILER olyan szöveg, ami az adott filmről szól, viszont olyan plusz információkat is tartalmazhat, amik általában csak a film megnézése során bontakoznak ki. Ebből következik, hogy nem érdemes SPOILEReket olvasni olyan filmekről, amiket még nem láttál, de szeretnéd megnézni.
Pl.: Ugye mennyivel jobb úgy megnézni egy izgalmas krimit, ha nem tudod előre, hogy a sofőr a gyilkos? :mad:
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2006. Július 3. 18:28, Hétfő
Pl.: Ugye mennyivel jobb úgy megnézni egy izgalmas krimit, ha nem tudod előre, hogy a sofőr a gyilkos? :mad:
A sofőr a gyilkos? Miért mondtad el? :mad: :lol:

  • *
  • Karma: 80
2006. Július 4. 15:17, Kedd
Pl.: Ugye mennyivel jobb úgy megnézni egy izgalmas krimit, ha nem tudod előre, hogy a sofőr a gyilkos? :mad:
A sofőr a gyilkos? Miért mondtad el? :mad: :lol:
Jaaa bocs! Melyik film? :-D
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Augusztus 30. 17:29, Szerda
Nem is annyira az a fontos, hogy a film során bontakoznak ki(mivel szinte minden információ a film során bontakozik ki ;) ) hanem inkább az, hogy ha előre tudod őket, akkor jelentősen rosszabb lesz a filmélményed ha megnézed az adott filmet. EZÉRT rosszak a Spoilerek.
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 9
2007. Augusztus 29. 12:45, Szerda
Na, még egy dolog, amiben különc vagyok.  :-D
Nekem nyugodtan küldhettek spoilereket, mert engem egyáltalán nem zavar, ha egy könyv vagy film poénjait előre "lelövik" nekem. Ha a könyv vagy film jó, attól még ugyanolyan élvezettel olvasom/nézem. Valószínűleg ez azzal függhet össze, hogy a játékok közül a barckhobát utálom a legmasszívabban... :woo: :-D
Sok film és könyv van, ami nagyon bejött és filmeknél gyakori a 3-4-szeri megnézés, könyveknél akár a tízszer elolvasás is!
Tudom, perverz vagyok... :lol: ;) :quiet:



:off:
Én eddig azt hittem, hogy a spoiler = a házilag spécizett fostalicskák csomagtartófedelén lévő deszka, amit két szögvassal applikálnak rá a csomagtartótetőre és legalább 40 pszichikai lóerőt tesz hozzá a gép erejéhez...  :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
– csinos "MARUZSI TEAM" feliratú öntapadós matrica a szélvédőn: +15 pszichikai lóerő
– nikkelezett Doppelauspuff: +25 pszichikai lóerő
– versenygép-tankolónyílást imitáló öntapadós matrica a tanknyílástakaró fedélen, kék LED a helyzetjelző helyett stb. stb.  :) :) :-D :-D
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!

  • Karma: 36
2007. Augusztus 29. 14:19, Szerda
Na, még egy dolog, amiben különc vagyok.  :-D
Nekem nyugodtan küldhettek spoilereket, mert engem egyáltalán nem zavar, ha egy könyv vagy film poénjait előre "lelövik" nekem. Ha a könyv vagy film jó, attól még ugyanolyan élvezettel olvasom/nézem.

Akkor neked valók ezek a cuccok:

Spoiler T-shirt (Lejjebb görgetve látható kinagyítva.)

Ugyanez Harry Potterrel

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Augusztus 29. 14:27, Szerda
Na, még egy dolog, amiben különc vagyok.  :-D
Nekem nyugodtan küldhettek spoilereket, mert engem egyáltalán nem zavar, ha egy könyv vagy film poénjait előre "lelövik" nekem. Ha a könyv vagy film jó, attól még ugyanolyan élvezettel olvasom/nézem. Valószínűleg ez azzal függhet össze, hogy a játékok közül a barckhobát utálom a legmasszívabban... :woo: :-D
Sok film és könyv van, ami nagyon bejött és filmeknél gyakori a 3-4-szeri megnézés, könyveknél akár a tízszer elolvasás is!
Tudom, perverz vagyok... :lol: ;) :quiet:



:off:
Én eddig azt hittem, hogy a spoiler = a házilag spécizett fostalicskák csomagtartófedelén lévő deszka, amit két szögvassal applikálnak rá a csomagtartótetőre és legalább 40 pszichikai lóerőt tesz hozzá a gép erejéhez...  :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
– csinos "MARUZSI TEAM" feliratú öntapadós matrica a szélvédőn: +15 pszichikai lóerő
– nikkelezett Doppelauspuff: +25 pszichikai lóerő
– versenygép-tankolónyílást imitáló öntapadós matrica a tanknyílástakaró fedélen, kék LED a helyzetjelző helyett stb. stb.  :) :) :-D :-D

Vonnegutban pl. azt szerettem többek között, hogy már a könyv elején lelőtt egy csomó poént, mégis izgalmas volt, hogy miként alakul és bonyolódik a helyzet a végkifejletig...
« Utoljára szerkesztve: 2007. Augusztus 29. 17:59, Szerda írta Manu »

  • Karma: 9
2007. Augusztus 29. 14:29, Szerda
Akkor neked valók ezek a cuccok....

Ezek nagyon ott vannak! :-D :-D :-D :-D
A heripotteres is meg a másik... Főleg a "300" tetszik... :-D :-D
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!

  • Karma: 0
2010. Január 25. 02:21, Hétfő
Mi ez a karma egyébként? Azt látom, hogy mindenkinél el tudok venni, meg hozzáadni, azt lehet, hogy akinek sok van lenullázzam? :-D
Minden karmáért adok egy sört, szóval nyomassátok nekem.
Szevasztok!

Nagyot csalódtam a fórumban, segítőkészség nulla, mindenki szarom le a másikat. Lehet ezt másképp is csinálni, nem csodálom, hogy nem szoktak ide sokan.

  • No avatar
  • Karma: 0
2014. Július 17. 09:44, Csütörtök
Vonnegutban pl. azt szerettem többek között, hogy már a könyv elején lelőtt egy csomó poént, mégis izgalmas volt, hogy miként alakul és bonyolódik a helyzet a végkifejletig...

...nem emlékszem a címére, de az egyik könyvében már a könyv elején becsillagozott néhány szereplőt - majd a lábjegyzetben ezt lehetett olvasni:
 "A csillaggal jelzett személyek nem érik meg a könyv végét!" :) :spoiler:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 17. 09:47, Csütörtök írta Ljerk »