Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Marebito ! SPOILER !  (Megtekintve 3605 alkalommal)

  • *
  • Karma: 80
2006. Június 27. 15:19, Kedd
Szóval, a következőkben a Marebito című filmről fogok írni, illetve arról, hogy mi is történik benne. Amennyiben még nem láttad a filmet, ne olvasd ezt tovább, inkább nézd meg előbb és utána gyere vissza. 8-)

IMDB-s kutatásom alapján készült, "lovelyx" nicknevű emberke írása alapján.

!SPOILER!

A film elején egy paranoiás, pszichopata emberről beszél "hősünk". Ez az ember saját maga, de hogy összezavarjon minket, rögtön ezután az öngyilkos emberről kezd beszélni.

A fő karakter a kamerákon keresztül figyeli az életet. Nem érez semmi érzelmi kötödést a valódi világhoz, ezért érdekli annyira az ember, aki öngyilkos lett a hírekben. Érzezni akar, és mint minden depressziós személy, rossz és szörnyű dolgokat akar érezni. Mikor abbahagyja a gyógyszere szedését, akkor fordulnak csak igazán rosszra a dolgok. A félelem érzésének megszállottja, így idegenekről, szörnyekről, városi legendákról fantáziál, ami az átlagembert megrémítené, de őt nem, hiszen ő egy pszichopata. A gyógyszere nélkül a paranoiája csak növekszik, nem ismeri fel saját feleségét, azt hiszi hogy "az a nő" követi. Ugyanez a helyzet a fekete ruhás emberrel is, aki valószínűleg nem is létezik.

Ahogy halad a történet, arra kapunk utalásokat, hogy a főszereplő elvált és a lányukat az anyja neveli. Úgy dönt, hogy elmegy a lányáért és visszahozza.
Néha a valóságérzete igencsak rossz, máskor meg teljesen tudatában van a valósággal, de unalmasnak találja, és egyfolytában a saját álomvilágára gondol, és a filmben egyetlen egyszer van tisztában az igazi világgal: ekkor mondja el, hogy megölte a feleségét, egy idegent és a lányát.

Képzeljétek el ezt:
Soha nem láttatok még halottat egész életetekben, de hirtelen láttok egy felvételt, ahol valaki öngyilkos lesz, de mégsincs rátok hatással. Szeretnétek öngyilkosok lenni, de féltek megtenni (Emlékezzetek a jelenetre, mikor a főszereplő úgy tűnik, mintha le szeretne ugrani a hídról de nem teszi meg?). Így azon kezdtek el gondolkodni, hogy az öngyilkos férfi hogy volt képes ezt megtenni. Ekkor azt gondoljátok, hogy "Úgy tűnik félt valamitől. Talán ha én is félnék, képes lennék megölni magam."

Úgy tűnik, hogy "hősünk" szexuálisan vonzódik a lányához. Ezért látjuk őt meztelenül, majd felöltözteti őt, de még így is a lábait nézi és a pucér testéről fantáziálgat. Azt is elárulja, hogy jó érzés ahogy a vérét szívja, és a film végén megcsókolja őt, valóra váltva az álmát.

Mikor a lánya elmegy otthonról, a fekete ruhás ember mondja neki, hogy mennyire csalódott. Mikor a lány egészséges lesz, a főszereplő visszahívja őt és ekkor mondja a fekete ruhás, hogy most már nincs oka panaszkodnia. Masuoka (így hívják "hősünket") bizonyítani akart, hogy tud gondoskodni a lányáról a felesége segítsége nélkül is.

Emberi lényként vérre van szükségünk, hogy éljünk. A mai világban pénzre, kajára, szórakozásra, szülőkre, stb.-re van szükség. De mivel a főszereplő rossz apa, mikor a lánya ezeket kéri tőle, ez zavarja őt. A felesége nem szereti és válni akar, ő beleegyezik, de depressziós lesz emiatt. A lánya valójában nem vért iszik, a vér a pénzt, kaját, ruhát, gondoskodást jelképez. Ez teljesen természetes lenne egy átlagembernek, de számára tényleg olyan, mintha a vérét szívnák.

Hát egyelőre ennyi. Remélem segített valamit. Ez az elemzés nem az én művem, "csak" lefordítottam, viszont (számomra) helytállónak tűnik minden szempontból.

szerk.: Nyugodtan írjatok saját véleményt illetve, ha valamit máshogy gondoltok.
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 3. 02:50, Vasárnap írta kisho »
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Június 27. 20:41, Kedd
Szóval, a következőkben a Marebito című filmről fogok írni, illetve arról, hogy mi is történik benne. Amennyiben még nem láttad a filmet, ne olvasd ezt tovább, inkább nézd meg előbb és utána gyere vissza. 8-)

Ez meglepő. Soha nem próbáltam erről közelíteni ehhez a filmhez. Én a rettegés utáni vágyra koncentráltam, nem pedig az apa-lánya kapcsolatra. Ugyan az is belegondolható, de én inkább egyfajta modern miszticizmust véltem felfedezni benne. Miből jön le neked, hogy akit felhoz a csatornákból az a lánya? Egyáltalán nem olyan idős. És ha igen, akkor mit szimbolizálnak a csatornák?

  • *
  • Karma: 80
2006. Június 27. 22:05, Kedd
Szóval, a következőkben a Marebito című filmről fogok írni, illetve arról, hogy mi is történik benne. Amennyiben még nem láttad a filmet, ne olvasd ezt tovább, inkább nézd meg előbb és utána gyere vissza. 8-)

Ez meglepő. Soha nem próbáltam erről közelíteni ehhez a filmhez. Én a rettegés utáni vágyra koncentráltam, nem pedig az apa-lánya kapcsolatra. Ugyan az is belegondolható, de én inkább egyfajta modern miszticizmust véltem felfedezni benne. Miből jön le neked, hogy akit felhoz a csatornákból az a lánya? Egyáltalán nem olyan idős. És ha igen, akkor mit szimbolizálnak a csatornák?
A lányt nem a csatornából hozta fel ha jól emlékszem, hanem mutatják is hogy a főszereplő szerint valami idegen kultúra által lakott (szerintem az anya) helyről. Azért hiszem a lányának, mert az anyja (a volt feleség) többször is rajta keresi, sőt mondja azt is, tudja hogy nála van. Ja és azért is, mert Masuoka "F"-nek nevezi el, de hogy miért azt nem indokolja meg. (a lánya neve Fuyumi, azaz "F" a kezdőbetűje)
« Utoljára szerkesztve: 2006. Június 28. 04:03, Szerda írta kisho »
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2006. Október 28. 13:42, Szombat
Most néztem meg és tetszik a Kisho által idézett magyarázat. Persze egyetlen érvényes olvasatot felesleges keresni, ha úgy akarta volna az író és a rendező, akkor nyilván világosabbá teszi a cselekményt. Így is elég egyértelműek a szimbólumok, pl: csatorna, alagút, lefelé vezető lépcsők mint tudatalatti. Vérrel táplálás, mint önfeláldozás az egyik, önzés a másik oldalról vagy akár vérfertőzés a végén.

Egy biztos, van hangulata a filmnek, a narráció lehetne kevésbé direkt és patetikus, de ettől függetlenül egy nagyon eredeti filmről van szó.

Azt meg nem is gondoltam volna, hogy a vérszívás látványa lehet ilyen erotikus.  :shock:

2007. Január 22. 17:18, Hétfő
 :good: tegnap végre rászántam magam, és megnéztem. hasonló kategória, mint a Haze, ez is jól megtornáztatja az agysejteket! :) kisho fejtegetése tényleg szuper, sokat segít a film megértésében, de arra szerintem nem nehéz rájönni, hogy a főhőh nem teljesen normális. mondja is, hogy nem szedi tovább az antidepresszánsokat, tehát hagyja, hogy elhatalmasodjon rajta a depresszió. ebből sokminden kikövetkeztethető.

  • No avatar
  • Karma: 16
2008. Április 6. 14:45, Vasárnap
Ezer meg egy éve :D (sziasztok!)

Úgy fél év után végre megnéztem a Marebitot, és azt kell, hogy mondjam nem csalódtam, a film végéig nem volt gondom viszont, a legvégét, sehogy se sikerült megértenem, talán nem is kell mert a nézőre van bízva a végkifejlett, azért mégis megkérdezném ti mit gondoltok, mi lehetett az "apával"?.....talán ráébredt szörnyű tetteire? Én arra is gondoltam megeszi végül a lánya :D (bár ez már erős túlzás, de a japánoknál nem lehet tudni)


 

anything