Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Offtopic: tech talk  (Megtekintve 13062 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Szeptember 9. 09:50, Szombat
Jól van... küldött Manu egy linket és agentcooper is feliratfeltevéssel kapcsolatban. Az első módszer a Subtitle Creatoron és az azzal elvileg egyenértékű, gyakorlatilag sz.r srt2sup programokon bukott meg. Most a másodikat csinálom DVD-Lab Pro-val, és nem olvassa be a feliratomat. Megnyitom Subtitle Workshoppal, hogy mi a franc van, átkonvertálom más formátumra, hátha, erre már az sem nyitja meg ("Bad file or unsupported format."). Lerippelem a dvd-ről még egyszer az angolt, és azt sem olvassa be...
Már értem, miért mondta cooper külön, hogy ne adjam fel... :samurai:

edit: a feliratgondra rájöttem, de a megoldásra nem. Ha az .srt fájlot ANSI-ként mentem el, nincsenek ékezetek (juhé), Unicode formában a progi nem fogadja el, UTF-8 formában pedig minden ékezet helyett egy ronda karakterfüzért ír ki, amit ki sem lehet cserélni rendesen, mert a DVD-Lab Pro feliratbeemelő részében nincs Search/Change.

Szerintem is rossz irányba indultál....  :smoke: Nekem csak az időzítéssel van a bajom legtöbbször... De ne add fel :)

  • Karma: 36
2006. Szeptember 9. 14:11, Szombat
Na, ebből én egy szót sem értek.  :-o A DVD-lab bármilyen feliratot beolvas az srt-től kezdve a sub-on át a bármiig, pont azért használom mert nem kell sup vagy más hasonlóan hü1ye formátumokba konvertálnom előtte. Megcsináltam már vagy nagyon sok dvd-t, de soha nem kellett ilyen ANSI, UTF-8 dolgokkal bajlódnom...
Nem a formátummal van a baj! Nyilván beveszi az .srt-t. Csak az én Unicode-os magyar ékezetes .srt-met nem.
Megpróbálom azt a notepad2-t...

  • Karma: 36
2006. Szeptember 10. 12:25, Vasárnap
Semmilyen módon nem tudom megkerülni az Unicode formátumot. Ti milyen formátumban szoktátok tárolni a feliratfájlt? Azon kívül, hogy nektek ezzel sosincs problémátok, hogyan csináljátok?

  • Karma: 41
2006. Szeptember 10. 13:49, Vasárnap
megpróbáltad, amit írtam? cut-paste? nekem ANSI-ban vannak, ékezettel mindennel, pedig angol a windózom (unicode-ot ténylg nem olvassa be, utf-8-at beolvasta, de csak kriszkraszba.), 2-es .Net-et próbáltad? fura, hogy ennyi minden nem megy.

  • Karma: 36
2006. Szeptember 10. 13:55, Vasárnap
Semmilyen módon nem tudom megkerülni az Unicode formátumot. Ti milyen formátumban szoktátok tárolni a feliratfájlt? Azon kívül, hogy nektek ezzel sosincs problémátok, hogyan csináljátok?

Megnéztem egy régi (dvdlab által is használt) magyar (tehát ékezetes) feliratot, az ANSI-ban van, de nem én állítottam arra. Működött...

Nálad tényleg valami vindózos probléma lehet. Vegyél új gépet.  :twisted:

  • Karma: 36
2006. Szeptember 10. 19:44, Vasárnap
Hát akkor nemtom mi van...
Rászánok még egy-két órát, aztán feltöltöm a dvd-ről rippelt felirat fordítását (nem kell időzítgetni) és rátok bízom a többit... :censored:

  • *
  • Karma: 82
2007. Február 17. 11:14, Szombat
Nektek mennyi lett a sávszéletek a "duplázás" után? Nálam igencsak megerőltette magát a T-Com, hogy rohadnának meg...  :killer samurai:

Eddig ez volt a sebességem : 3072 le 338 fel
Most : 3564 le 351 fel

A duplától kicsit messze van, bárhogy is számolom...  :box:

  • Karma: 36
2007. Február 17. 13:50, Szombat
Nekem a Csatlakozás ablakban ugyanannyit ír ki (100.00 Mbit/s), viszont a t0rrent néha jóval gyorsabb. Néha meg nem. :)

  • Karma: 36
2007. Február 18. 11:20, Vasárnap
Nekem a Csatlakozás ablakban ugyanannyit ír ki (100.00 Mbit/s), viszont a t0rrent néha jóval gyorsabb. Néha meg nem. :)


Az a 100 Mbit/s a kábeled maximális sebességére vonatkozik. :-D

Nálam eddig 130 kb/s volt a le és 18 kb/s a feltöltés. A Bandwith Monitor Pro szerint a max. azóta 486 kb/s ill. 47 kb/s volt. Ennyire mondjuk csak ftp-n jön, torrenten már a 200-300-nak is örülök.  :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Február 19. 10:41, Hétfő
Nektek mennyi lett a sávszéletek a "duplázás" után? Nálam igencsak megerőltette magát a T-Com, hogy rohadnának meg...  :killer samurai:

Eddig ez volt a sebességem : 3072 le 338 fel
Most : 3564 le 351 fel

A duplától kicsit messze van, bárhogy is számolom...  :box:

Nekem, az Offtopicban említett "kis" közjáték miatt, jelenleg pont a fele az eddiginek.  :samurai: Még pénteken megígérték, h visszaállítjál, de azóta is csinálják...  :woo:

2007. Február 19. 11:08, Hétfő
a t-online-os kábelnet sebessége nem lesz megduplázva? csak az ADSL? ha jól tudom, a chello-t is emelték, a TVNet is emelt... na, nem mintha kevés lenne a jelenlegi 2 Mbit, de ha már mindent emelnek, akkor ezt is... :twisted: :-D

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Március 9. 13:02, Péntek
Nektek mennyi lett a sávszéletek a "duplázás" után? Nálam igencsak megerőltette magát a T-Com, hogy rohadnának meg...  :killer samurai:

Eddig ez volt a sebességem : 3072 le 338 fel
Most : 3564 le 351 fel

A duplától kicsit messze van, bárhogy is számolom...  :box:

Na, ide is eljutott a sánszélbővítés: 128 Kb/s le és 18 Kb/s fel volt, most 440 Kb/s le és 4x Kb/s fel. Ez azért nem roszz :) Nekem legalábbis több, mint elég. Egy DVD5-ös lemez 3 és fél óra alatt lent van  :angel:

  • Karma: 13
2007. Március 9. 16:50, Péntek
Hali,

nekem bejött a dupla sáv, legalábbis a cégnél, 482 körül töltök le.Otton sajnos csak "alap"kábelem van, 122-el csigázik.

üdv
BK
BK

2007. Április 4. 07:35, Szerda
http://www.hwsw.hu/hirek/33117/adsl_kabelnet_internet_savszelesseg_t-online_magyar_telekom.html

ez valahogy elkerülte a figyelmemet... ezek szerint én 8 Mbit-re számíthatok... :twisted:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Április 4. 16:15, Szerda
Egyszer csak behalt a torrent harvesterem... végignézi az oldalakat, de nem dob ki találatot még olyan népszerű keresőszavakra sem, mint hogy butt meg pussy :lol: Néztem régebbi verziót is, meg uninstall-install-t, de semmi. Valaki talákozott már ezzel a problémával? (A tűzfalon is át van engedve természetesen)