Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Offtopic: tech talk  (Megtekintve 13061 alkalommal)

  • Karma: 41
2006. Június 22. 14:41, Csütörtök
mindenféle műszaki és számtech témákat ide

úgy éreztem, hogy ezek a technikai dolgok még az offtopic fórumból is kilógnak :) szóval itt lehetne mindenféléket, villanykörte cserétől phpig...
« Utoljára szerkesztve: 2006. Június 22. 14:43, Csütörtök írta asiafan »

  • Karma: 41
2006. Június 22. 14:45, Csütörtök
na, most már lassan 2. napja nem installáltam újra a siteom, úgyhogy ha kész a dizájn (lila fogalmam sincs még), akkor lehet tesztelni is, hogy pl. mennyire nagy a nyelvi keveredés stb...

manu: ismered a gallery2-t? az van nálam, és úgytom, joomlába is bele lehet heggeszteni. Bár asszem a coppermine-t is. miért van külön?

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Június 23. 13:28, Péntek
na, most már lassan 2. napja nem installáltam újra a siteom, úgyhogy ha kész a dizájn (lila fogalmam sincs még), akkor lehet tesztelni is, hogy pl. mennyire nagy a nyelvi keveredés stb...

manu: ismered a gallery2-t? az van nálam, és úgytom, joomlába is bele lehet heggeszteni. Bár asszem a coppermine-t is. miért van külön?

azért van külön, mert én ad hoc jelleggel álltam neki ennek az egész sitenak. Először csináltam egy html siteot, aztán hozzáraktam a fórumot, némi csúszással meg a galériát. Aztán jött a joomla, és így már nem akartam kockáztatni, meg lusta is voltam mert oda úgysincs reggelés engedélyezve, a dizájn meg nem érdekel annyira. Majd egyszer, ha nagyon unom magam, de vennek égetőbb problémák is.
Egyébként a joomlának van egy integrált motorja, de az fizetős.

  • Karma: 36
2006. Június 24. 02:48, Szombat
Ez a freeblog.hu furcsán tud viselkedni. Ha az ember szerkeszt egy hozzászólást, utána miért nem jegyzi meg a változásokat? (Pl. címkék kitörtése, mert nagyon hülyén néznek ki kiírva.) A sorközöket (x db enter ütése) miért nem írja ki? Ezt nem lehet megoldani valahogy elegánsabban, mint sok html-kódbeli
 beírásával? Sablont lehet teljes egészében nekem létrehozni, vagy csak a készeket lehet variálni?

  • Karma: 41
2006. Június 24. 18:38, Szombat
Ez a freeblog.hu furcsán tud viselkedni. Ha az ember szerkeszt egy hozzászólást, utána miért nem jegyzi meg a változásokat? (Pl. címkék kitörtése, mert nagyon hülyén néznek ki kiírva.) A sorközöket (x db enter ütése) miért nem írja ki? Ezt nem lehet megoldani valahogy elegánsabban, mint sok html-kódbeli
 beírásával? Sablont lehet teljes egészében nekem létrehozni, vagy csak a készeket lehet variálni?

hú, ezt nem írtad le valami érthetően. milyen hozzászólásról van szó, blogbejegyzésről? ha nem html hanem vizuális szerkesztő módban vagy ikonokkal stb, akkor enter meg minden megy jól. És milyen cimkékről vans szó? Sablont csinálhatsz akármilyet.  http://mr-a.hu/docs/sablon.htm
Melyik oldalról van szó?

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Június 24. 19:07, Szombat
Halottam olyan lemezről, ami leellenőrzi a hardware-t, hogy nem-e hibás. Megnézi a ramot, winchestert, alaplapotot etc., hogy nincs-e valami bibi vele. Tud valaki ilyenről? Vagy a szervizek hogyan lövik be a hw problémákat?

  • Karma: 12
2006. Június 24. 21:25, Szombat
Halottam olyan lemezről, ami leellenőrzi a hardware-t, hogy nem-e hibás. Megnézi a ramot, winchestert, alaplapotot etc., hogy nincs-e valami bibi vele. Tud valaki ilyenről? Vagy a szervizek hogyan lövik be a hw problémákat?

Ez a lemez nyilván egy olyan boot lemez, amiről egy egyszerűsített op. rendszerrel elindul a gép. Az egészet úgy kell elképzelni, mint amikor egy szűz gépre telepítesz op. rendszert. Ilyenkor a telepítés során végégellenőrzi a gépben lévő hw egységeket. Ehhez még annyi kiegészítés járul, hogy a hw egységeket nem csak beazonosítja, hanem (alap)diagnosztikát is végez. Erre azért van szükség, hogy a meglévő op. rendszered ne zavarjon bele. Elvileg minden egyes gyártó minden egyes hw termékéhez külön-külön létezik ilyen diagnosztikai program, ami szerintem keresgéléssel a netről is letölthető. Konkrét program névvel viszont nem tudok szolgálni.

  • Karma: 36
2006. Június 25. 01:22, Vasárnap
hú, ezt nem írtad le valami érthetően. milyen hozzászólásról van szó, blogbejegyzésről? ha nem html hanem vizuális szerkesztő módban vagy ikonokkal stb, akkor enter meg minden megy jól. És milyen cimkékről vans szó? Sablont csinálhatsz akármilyet.  http://mr-a.hu/docs/sablon.htm
Oké, csak nem találtam sablon szerkesztést vagy feltöltést. Mondjuk nem is túl áttekinthető a kezelőfelület.
A címkék vagy mik: arra gondoltam, amit a bejegyzés címe alatti mezőbe kellett megadni. Nem tudom kitörölni őket! Bejegyzés editálása után!

Melyik oldalról van szó?
freeblog.hu

  • Karma: 41
2006. Június 25. 10:59, Vasárnap
meg lehet szokni a kezelést, a sablonok ill. sablondarabok (hasznos, bármelyikbe beszúrható u.a. a darab) a vezérlőpultból érhetők el a sablon menü alatt.. érdemes egy jó szerezetben működő, kommentezéssel feszerelt gyárit választani, és azon kicserélni a dizájnt, hogy ne kelljen a freeblog-kódokat keresgélni, de a fenti linken az is megvan..

hogy nem lehet kitörölni a cimkét, azt nem tudom, valami egyéni bug lehet.. mi történik, kitörlöd, és benne marad? megnyomod a mentést iz bezárásnál?

a konkrét oldal érdekelt volna :)

  • Karma: 36
2006. Június 26. 04:06, Hétfő
meg lehet szokni a kezelést, a sablonok ill. sablondarabok (hasznos, bármelyikbe beszúrható u.a. a darab) a vezérlőpultból érhetők el a sablon menü alatt.. érdemes egy jó szerezetben működő, kommentezéssel feszerelt gyárit választani, és azon kicserélni a dizájnt, hogy ne kelljen a freeblog-kódokat keresgélni, de a fenti linken az is megvan..

hogy nem lehet kitörölni a cimkét, azt nem tudom, valami egyéni bug lehet.. mi történik, kitörlöd, és benne marad? megnyomod a mentést iz bezárásnál?

a konkrét oldal érdekelt volna :)
Ok kösz. :)
Cím majd ha legalább a sablonok meglesznek. :) Órákat vacakoltam a bannerral és még az sincs kész. :-D

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Június 29. 19:50, Csütörtök
Vazz, most próbálok kollégámnak összehozni egy oldalt, de egy cms sem akar felmenni ingyenes tárhelyre. Jelen pillanatban olyan az idegállapotom, hogy nyilván inkább elmegyek tanyára földet művelni, azzal többre megyek.

asiafan: neked a drupal egyből felment, vagy írogatni kellett azokat a nyamvadt scripteket a site/default/settings.php-ben?

  • Karma: 36
2006. Július 16. 17:49, Vasárnap
Freeblogon hol lehet megváltoztatni az olyan alap dolgokat, mint mondjuk a háttérszín, oldalt a menükeret szélessége, a betűszín és -típus?
A sablonokkal való sziszifuszi küzdelem után még mindig távolról sem úgy néz ki a blog, mint ahogy szeretném... hol van még a bejegyzések beírása! :roll:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 16. 18:26, Vasárnap
Freeblogon hol lehet megváltoztatni az olyan alap dolgokat, mint mondjuk a háttérszín, oldalt a menükeret szélessége, a betűszín és -típus?
A sablonokkal való sziszifuszi küzdelem után még mindig távolról sem úgy néz ki a blog, mint ahogy szeretném... hol van még a bejegyzések beírása! :roll:

Ne vesztegesd az időd a blogra, ha ilyen bonyolult. Ennyi erővel egy oldalt is össze lehet dobni :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Augusztus 8. 17:20, Kedd
Mivel lehet rendesen szinkronizálni a feliratot a DVD-hez? Merthogy a Subtitle Workshop csak egyesével nyitja meg a Vob fájlokat és egy idő után egyébként sem pontos. És mivel tudom megnézni a felirat FPS-ét?

  • *
  • Karma: 80
2006. Augusztus 8. 18:05, Kedd
Mivel lehet rendesen szinkronizálni a feliratot a DVD-hez? Merthogy a Subtitle Workshop csak egyesével nyitja meg a Vob fájlokat és egy idő után egyébként sem pontos. És mivel tudom megnézni a felirat FPS-ét?
Állítólag DVDMaestro+Subrip (én nem próbáltam.
A felirat FPS-ét max úgy tudod megállapítani, hogy megnézed a hozzávaló avi FPS-ét. (Illetve van 1-2 olyan nem elterjedt feliratformátum, amibe beleírják.)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))