Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Rippelés, grabbelés, effélék  (Megtekintve 9091 alkalommal)

  • *
  • Karma: 36
2009. Február 26. 14:51, Csütörtök
Magyar feliratos dvd gyártása esetén, ha egy szimpla srt-ből indulok ki, az asztali lejátszók tudják kezelni azt, ha csak pár millisec van két egymást követő feliratsor között?

Azért kérdezem, mert találkoztam olyan házilag barkácsolt dvd-vel, ami számítógépen szépen megjelentette a feliratot, de asztalin meg randomszerűen kihagyott sorokat.
Vajon azért, mert ott túl közel volt időben a két egymást követő sor?
Tapasztaltatok hasonlót magyar feliratos dvd készítése során?

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 30
2009. Február 26. 16:08, Csütörtök
Igen, tapasztaltam. De nem annyira az időzítés közelségén múlik, mint inkább a dvd lejátszó minőségén. Olcsóbb gépek = gyengébb minőség=nagyobb hibaszázalék. Több típus eléggé drága "tesztelése"  után,(értsd:vehettem egy másikat) a legmegbízhatóbbnak a PIONEER DV 490 -es verzió bizonyult. Furcsa, de az utána következő, "fejlettebb" változat rosszabbul kezeli a feliratokat. A technikai részleteket hagyom másnak, ez csak sima használói vélemény... :)
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 36
2009. Február 26. 16:21, Csütörtök
Köszi oldfan a tapasztaltakat.
Ezek szerint inkább lejátszó-függő lehet a dolog.
Akkor hiába is strapálná magát az ember a profi időzítéssel.


Igen, tapasztaltam. De nem annyira az időzítés közelségén múlik, mint inkább a dvd lejátszó minőségén. Olcsóbb gépek = gyengébb minőség=nagyobb hibaszázalék. Több típus eléggé drága "tesztelése"  után,(értsd:vehettem egy másikat) a legmegbízhatóbbnak a PIONEER DV 490 -es verzió bizonyult. Furcsa, de az utána következő, "fejlettebb" változat rosszabbul kezeli a feliratokat. A technikai részleteket hagyom másnak, ez csak sima használói vélemény... :)

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 30
2009. Február 26. 17:23, Csütörtök
"Akkor hiába is strapálná magát az ember a profi időzítéssel."

Én ezt  nem mondtam. Rossz időzítésű feliratot egy jó lejátszó sem fog helyesen beolvasni. Viszont pár tizedes eltéréseket is beolvas egy jó gép, amit a rossz "nem vállal."

"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

 

anything