Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Észak-Korea  (Megtekintve 9960 alkalommal)

2007. Március 19. 16:02, Hétfő
annyira nem lehetetlen eljutni ide. ennek a sracnak is sikerult: http://www.geocities.com/janos8/dprk/traveloguehun.html

amugy meg hat igen, kicsit gazos, ami ott folyik. barmennyire is a keleti tomb reszesei voltunk, ami ott folyik, az nekunk is meredeknek tunik.

amit - talan viccbol - felvetett vki, hogy lerohanni eszakot, aztan egyesiteni... eltekintva a dolog abszurditasatol sztem ez nem ilyen egyszeru. ugyanis olyan serelmek vannak itt, amiket nem lehet 2 perc alatt lerendezni - meg aztan mem hiszem, hogy a deliek annyira rajongananak az otletert, hogy masok rendezzek le helyettuk a dolgot. az emberek teljesen maskent eltek evtizedekig, ennek okan mas vilagkeppel... ennek vhonnan belulrol kell elindulnia. nemetorszag esete ehhez kepest kutya fule volt anno. kina valamelyest azert mar lepett a valtozas iranyaba, lenyegesen nyitottabb mint anno. ez pedig sztem hatassal lesz rajuk is.

  • *
  • Karma: 80
2007. Március 21. 22:14, Szerda
Pesty László dokumentumfilmje É-Koreáról: LINK.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

2007. Március 22. 07:13, Csütörtök
Pesty László dokumentumfilmje É-Koreáról: LINK.

köszI! :good: :-D

  • *
  • Karma: 80
2007. Július 5. 01:55, Csütörtök
Hát ez... félelmetes na...
http://youtube.com/watch?v=0UNAEyqQc7Q
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 30
2007. Július 5. 08:32, Csütörtök
Hát ez... félelmetes na...
http://youtube.com/watch?v=0UNAEyqQc7Q
Tényleg félelmetes....Aki átélte a 60-as éveket az persze rögtön ráismer a személyi kultusz utórezgéseire, a kivezényelt úttörőkre, a  sok plecsnis tábornoki karra - vajon milyen "hőstettekért" kapták? - a "boldog népre". Tényleg azt hiszik, beveszi ezt valaki?
Bush elnökkel persze könnyű dolguk van, ideális az ellenpropagandára.... :)
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

2007. Július 5. 11:48, Csütörtök
Hát ez... félelmetes na...
http://youtube.com/watch?v=0UNAEyqQc7Q

ez olyan, mit az a reklám, amivel az európai filmeket népszerűsíti az EU. szánalmas...

  • *
  • Karma: 36
2008. Április 25. 17:37, Péntek
A dolgozó nép műélvez.
A dél-koreai fellépők produkciója lényegtelen (Pedig ide a lányokat nem is vitték magukkal )
Félelmetes videó a válogatott észak-koreai közönség reakciójáról.
Mivel a műsort leadták az állami televízióban, az utolsó pár másodperc önmagáért beszél...

http://www.youtube.com/watch?v=QM1avYwLC6I
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 25. 17:44, Péntek írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Április 25. 18:05, Péntek
Lehet, hogy ha csak a besúgók vannak ott és a tévé nem, akkor azért emelkedettebb a hangulat...  :-D

  • *
  • Karma: 80
2008. Április 25. 19:00, Péntek
Lehet, hogy ha csak a besúgók vannak ott és a tévé nem, akkor azért emelkedettebb a hangulat...  :-D

Ebben mondjuk van valami. Lehet elvitték volna a csápolókat munkatáborba egy kis továbbképzésre.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 36
2008. Április 26. 10:03, Szombat
Lehet, hogy ha csak a besúgók vannak ott és a tévé nem, akkor azért emelkedettebb a hangulat...  :-D

Ebben mondjuk van valami. Lehet elvitték volna a csápolókat munkatáborba egy kis továbbképzésre.

A csápolás hiányán túl az tűnt fel, mintha halálra unták volna magukat, legalábbis egyesek arckifejezését tekintve.
Állítólag az északi zene kimerül a balladákban és a klasszikus népzenében, na meg persze a mozgalmi dalárdákban.
Elképzelhető, hogy most találkoztak először popzenével? Mintha egyesek arcára ez lett volna írva: Ez meg mi a franc?

A legdurvább a vége. A díszlet közepén ott az egész Koreai-félsziget képe, gondolom ez valami békülősdi gálaest volt. Az állami tévében akármit le nem adnak, tehát a cenzorok az utolsó kameraállás felvételét is hatszor átbeszélték, hogy maradjon-e vagy sem.
És erre a végén a békülés jegyében bevágják a pártfunkcionárius kisasszony megvető szájhuzogatását.  :-D
Milyen kedves gesztus.

« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 26. 12:30, Szombat írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 0
2008. Június 9. 10:40, Hétfő
Én birom Észak -koreát, mert nem hódol be a nyugati országoknak.  Nem sokan mernek ellent mondani amerikának.

  • Karma: 36
2008. Július 2. 11:19, Szerda
Én birom Észak -koreát, mert nem hódol be a nyugati országoknak.  Nem sokan mernek ellent mondani amerikának.

Költözz oda, ha ennyire tetszik...

Egyébként hány éves vagy? 11-12?

2009. Január 7. 12:50, Szerda
avistazon (emule-on is) fentvan egy észak-koreai/holland dokumentumfilm a címe: North Korea - A Day In The Life érdemes megnézni?? látta már valaki közületek?

  • *
  • Karma: 80
2009. Január 7. 14:39, Szerda
avistazon (emule-on is) fentvan egy észak-koreai/holland dokumentumfilm a címe: North Korea - A Day In The Life érdemes megnézni?? látta már valaki közületek?

Én láttam. Szerintem érdemes. Egy átlagos középosztálybeli család napját (főleg az anyukáét) kíséri figyelemmel a kamerás, aki gyakorlatilag végig csak felvesz némán. Tehát nincs benne semmi szájbarágás, a film tanulságát mindenki vonja le maga. :)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

2009. Január 7. 14:50, Szerda
avistazon (emule-on is) fentvan egy észak-koreai/holland dokumentumfilm a címe: North Korea - A Day In The Life érdemes megnézni?? látta már valaki közületek?

Én láttam. Szerintem érdemes. Egy átlagos középosztálybeli család napját (főleg az anyukáét) kíséri figyelemmel a kamerás, aki gyakorlatilag végig csak felvesz némán. Tehát nincs benne semmi szájbarágás, a film tanulságát mindenki vonja le maga. :)

hát, ha szerinted érdemes, akkor megnézem...  :)

 

anything