Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Korea  (Megtekintve 22574 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2010. Január 9. 16:05, Szombat
Nehezen értelmezhető kérdés.
Ha valaki nem Korea-fan, akkor nemigen kezd el koreaiul tanulni.   :P
Háde ekkora ... ?

Úgy képzelem ezt el, hogy miután már mindenki elhagyta a termet, Gianni még csak akkor kezd belejönni és a kijáratot elállva kérdezget. :DD

Muhaha. Ilyen ember volt a japáncsoportban, a tanárunk rühellte is nagyon...  :-D Bár az a figura ezen kívül még hazáig is követte a tanárt, meg is kapta a stalker becenevet, de nem tudta, mit jelent...
Azért szerintem Gianni mester ügyesebben csinálja...  :)

  • *
  • Karma: 36
2010. Január 9. 16:23, Szombat
Háde ekkora ... ?

Úgy képzelem ezt el, hogy miután már mindenki elhagyta a termet, Gianni még csak akkor kezd belejönni és a kijáratot elállva kérdezget. :DD

Továbbra sem értem a rácsodálkozást.
Ha valaki komolyabban elkezd foglalkozni egy nyelvvel, egy kultúrával, akkor miért ne lehetne rákérdezni pl. az innen városi legendának tűnő egymásnak eső iskolai bandákra?


Muhaha. Ilyen ember volt a japáncsoportban, a tanárunk rühellte is nagyon...  :-D Bár az a figura ezen kívül még hazáig is követte a tanárt, meg is kapta a stalker becenevet, de nem tudta, mit jelent...
Azért szerintem Gianni mester ügyesebben csinálja...  :)


Ejnye már, na.
A nyelvóra része egy amolyan országismereti tréning, amikor alapból mesél a tanárnő ezt-azt, ami érdekelhet minket, de lehet kérdezősködni Koreával kapcsolatban, az ünnepi szokásoktól kezdve bármiről.
És nekem vannak kérdéseim.  :-D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 9. 16:24, Szombat írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 7
2010. Január 9. 17:32, Szombat
A koreai tanárnénit kifaggattam pár filmes vonatkozású urban legendről.

1.) A tinifilmekben tapasztalható tanári büntetések:
- ez ma már csak a fantázia szüleménye. Akárcsak nálunk, régen keményen büntettek ugyan a tanárok, de azóta ez gyökeresen megváltozott.
Egyrészt törvény tiltja az iskolai testi fenyítést.
Lévén a nálunk megszokottnál jogkövetőbbek a népek arrafelé, ezt be is tartják.
Más kérdés, hogy mást nem is tehetnek: ha bármelyik tanár olyasmire vetemedne, mint legutóbb a Detectives in 40 Minutes aka 4th Period Mystery-ben, azt a diákok telefonnal felveszik, rögtön felteszik az internetre. Szülő be az iskolába számonkérni, osztálytársak szülei magukból kikelve szintén be, az iskola hírneve romokban. Ilyen luxust nem engedhetnek meg maguknak az igazgatók.

2.) A baseball ütőkkel és vascsövekkel egymásnak eső iskolai bandák:
- sajnos létező jelenség. Nyilván nem minden iskolában, és nem napi jelleggel, de előfordul. Nem ritkák a súlyos sérülések.

3.) A közösségből kivetett hosszúhajú szellemlány karaktere:
- a közösségből bárhogyan kilógóakat, a valamiben másokat, és főleg a gyengéket szinte azonnal kikezdik. Az ilyenekre extrém módon rászállnak, szekálják, onnantól kezdve senki nem áll velük szóba. Előfordul, hogy iskola után megvárják, és még el is verik.

Néhány apróság ezeken kívül, mert van, amiben hasonlítunk. :)
Akárcsak nálunk, Koreában is drasztikusan lecsökkent a gyermekvállalási kedv, az okai hasonlóak. Egy, ritkábban két gyerek születik egy családban, a gyerekek nem tanulnak meg barátkozni, önzőek, nincsenek tekintettel másokra, egymásra, pofátlanok. Egyre nehezebb a tanárok dolga.
A munkaadók jobban szeretik a fiatal, egyedülálló nőket alkalmazni. Egy férjezett nőnek, legyen akármilyen fiatal, nagyon nehéz elhelyezkednie (elmegy majd szülni, beteg a gyerek, etc.).

Esetleg ha van valami a "már rég meg szerettem volna kérdezni" kategóriából a koreai filmekkel (vagy csak Koreával) kapcsolatban, ki vele. Ha adódik rá alkalom, igyekszem szállítani a válaszokat.
Az első pontokban valót nem hiszem el, kell hogy legyenek ilyen tanárok. Ha mégis akkor egy világ omlott össze bennem.  :-D Nekem is ilyen volt a tesi tanárom, a Béla.  :-D

A gyermekvállalás téma, most ez hogy van? Én eddig úgy tudtam, hogy Dél-Koreában elég jól állnak a dolgok és nem nagyon hallottam olyanról, hogy menne ezerrel a munkanélküliség. A depresszió meg hasonló tünetekről már annál inkább.

Nekem lenne kérdésem. Bár nem tudom ezeket meg lehetne-e kérdezni, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.  :-D
Hogyan állnak az északi társaikhoz? Úgy minden érdekelne erről.
A másik, tudom már egy csomó helyen megválaszolták ezt a kérdést, de! Hogyan állnak az európai emberekhez? Úgy értem, hogy én a kínaikról úgy veszem le, hogy eléggé nem szeretnek minket és mintha egy kicsit undorodnának is tőlünk, persze ez lehet hülyeség. Pl. olvastam egy könyvet és több helyen is olvastam, hogy a koreaiaknál, ha félvér gyerek születik azt nem nézik jól szemmel és valamilyen gúnyneve is van.
Hogy veszik le, ha egy filmben mondjuk meztelen karaktereket mutogatnak, vagy ágyjelenet van. Azért kérdem, mert az úgy az ázsiai népség elég prűd ilyen téren, vagy csak én gondolom így?
Zenében. Mi elterjedtebb inkább a nyugati vagy a saját zenéjük. Gondolok itt arra, hogy gyakorlatilag én mostani vagy az elmúlt 10 év magyar zenéjéből 1 számot nem tudnék mondani, amit meg is tudnék hallgatni. Viszont vannak a 14-16 stb korosztály akik azért a sok gagyi pop-ot meghallgatják, vagy rajonganak érte. Ott is ilyen szinten van egy Wonder Girls, 2pm, Shinee? Hogy gyakorlatilag a tizenéves lányok hallgatják?

  • *
  • Karma: 36
2010. Január 10. 13:31, Vasárnap
Az első pontokban valót nem hiszem el, kell hogy legyenek ilyen tanárok. Ha mégis akkor egy világ omlott össze bennem.  :-D Nekem is ilyen volt a tesi tanárom, a Béla.  :-D

A gyermekvállalás téma, most ez hogy van? Én eddig úgy tudtam, hogy Dél-Koreában elég jól állnak a dolgok és nem nagyon hallottam olyanról, hogy menne ezerrel a munkanélküliség. A depresszió meg hasonló tünetekről már annál inkább.

- Hiába vannak most 48 millióan Délen (Északon ~23m), egy ideje nem születik elég gyerek ahhoz, hogy ez a szám maradjon.
Ami a munkanélküliséget illeti, a fejlett(ebb) világban Dél-Koreához képest egyedül nálunk nagyobb a gazdaságilag inaktívak aránya a munkavállalókhoz képest.
Cserébe átvették tőlünk a vezetést az öngyilkosságok terén.
Per pill sokan vannak kevés munkahelyre.

Mivel a férjezett nő eleve nehezen tud elhelyezkedni, a lányok sajátos stratégiát kénytelenek követni. Sokan csak azért mennek egyetemre, mert diplomás nőként gazdagabb férjet foghatnak maguknak. Teljesen mindegy, hogy milyen szakra, csak jussanak be, ez a lényeg. (Van, aki így kerül be neves egyetem kevésbé népszerű szakára, ahol alacsonyabbak a pontok, és van esély bejutni. Lásd magyar szak.  :-D )
Diplomás nőként pedig így van esély arra, hogy főállású háztartásbeli legyen egy pénzes férj mellett. Ha már az álláspiacon nem tudnának labdába rúgni.


Nekem lenne kérdésem. Bár nem tudom ezeket meg lehetne-e kérdezni, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.  :-D
Hogyan állnak az északi társaikhoz? Úgy minden érdekelne erről.
A másik, tudom már egy csomó helyen megválaszolták ezt a kérdést, de! Hogyan állnak az európai emberekhez? Úgy értem, hogy én a kínaikról úgy veszem le, hogy eléggé nem szeretnek minket és mintha egy kicsit undorodnának is tőlünk, persze ez lehet hülyeség. Pl. olvastam egy könyvet és több helyen is olvastam, hogy a koreaiaknál, ha félvér gyerek születik azt nem nézik jól szemmel és valamilyen gúnyneve is van.
Hogy veszik le, ha egy filmben mondjuk meztelen karaktereket mutogatnak, vagy ágyjelenet van. Azért kérdem, mert az úgy az ázsiai népség elég prűd ilyen téren, vagy csak én gondolom így?
Zenében. Mi elterjedtebb inkább a nyugati vagy a saját zenéjük. Gondolok itt arra, hogy gyakorlatilag én mostani vagy az elmúlt 10 év magyar zenéjéből 1 számot nem tudnék mondani, amit meg is tudnék hallgatni. Viszont vannak a 14-16 stb korosztály akik azért a sok gagyi pop-ot meghallgatják, vagy rajonganak érte. Ott is ilyen szinten van egy Wonder Girls, 2pm, Shinee? Hogy gyakorlatilag a tizenéves lányok hallgatják?

Ez már csak saját vélemény:
- úgy vettem észre, a kettéosztottság valahogy tabu a hétköznapokban. Nem nagyon beszélnek róla, mintha nem is foglalkoztatná őket.
- ami az európai embereket illeti, sok koreai fickó igyekszik szerezni élete során egy fehér nőt trófeának. CSAK trófeának. Ritka az ilyen vegyes házasság.
Fordítva már inkább, bár én koreai feleséggel biztos nem maradnék odakint. Vadidegenek képesek az utcán lekurvázni a koreai nőt, amiért összeáll egy ilyennel.
- Nem prűd, de majdnem. Képmutató.  :-D
- Ami a zenét illeti, ez engem is érdekel, erre legalább rá tudok kérdezni.  :-D (A többire érzékenyek. Tapasztalat.) Inkább saját zenét hallgatnak, de az tényleg jó kérdés, hogy tizenéves kor után ott is cikinek számít-e.  :angel:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 10. 13:33, Vasárnap írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 4
2010. Január 10. 14:34, Vasárnap
Isten mentsen minket a magyarul beszélő számító koreai nőktől.
Meg a férfiaktól is, akik csak azért kúrnak, hogy később dicsekedhessenek vele.

Engem inkább az érdekelne, hogy mi a problémájuk a fehérekkel (vagy más népekkel: japánok), ha egyáltalán van.
Mi a probléma a vegyes házassággal ? Keresztbe tesz a szokásoknak ?
Ha ellenérzéseik vannak más népek szemben, akkor milyen rossz lehet már egy koreainak külföldön élni. Ezt hogy emésztik meg ?


http://tokyoreloaded.blogspot.com/2009/12/ket-meeting.html
Koreai kolléga. :P

  • *
  • Karma: 36
2010. Január 10. 14:41, Vasárnap
http://tokyoreloaded.blogspot.com/2009/12/ket-meeting.html
Koreai kolléga. :P

Anno rászoktam erre a blogra. Ezen a poszton aztán jókat röhögtem.  :-D


Isten mentsen minket a magyarul beszélő számító koreai nőktől.
Meg a férfiaktól is, akik csak azért kúrnak, hogy később dicsekedhessenek vele.

Engem inkább az érdekelne, hogy mi a problémájuk a fehérekkel (vagy más népekkel: japánok), ha egyáltalán van.
Mi a probléma a vegyes házassággal ? Keresztbe tesz a szokásoknak ?
Ha ellenérzéseik vannak más népek szemben, akkor milyen rossz lehet már egy koreainak külföldön élni. Ezt hogy emésztik meg ?

A fehérekkel és a japánokkal egyetlen problémájuk van, ahogyan azok bántak velük történelmük során.
Ráadásul az élmény friss, a japánoktól '45-ben szabadultak meg, az '50-53-as koreai háborúban az amcsik meg mindenre lőttek, ami sárga és mozog.
Ez sajnos nagyon érzékeny téma, az biztos.

Ami a külföldön élést illeti, kényszer. A munkaadó nem csak simán úgy válogat, ahogy nálunk, hogy pölö tárgyalóképes angol nélkül sok helyen nem nagyon rúg labdába az ember, hanem külföldi tapasztalatot is elvárnak.
Aki csak teheti, akármilyen kulimunkára megy az USA-ba, Ausztráliába, Európába, hogy az önéletrajzában legyen külföldi tapasztalat.
Annyira éles a munkaerőpiaci verseny, hogy aki normális állást akar, az kénytelen nekiindulni.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 10. 14:44, Vasárnap írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 7
2010. Január 10. 16:27, Vasárnap
Ezek a nemzeti szokások elég érdekes téma. Pl. az egyik nagy kedvencem a gasztronómia. Ugye Koreában a leveseket, gulyást és ha jól tudom a kimchit is közös tálból eszik. Na én pl. marha undorral kanalaznék mások után, főleg úgy, hogy ők beveszik szinte az egész kanalat a szájukba és még jól le is nyalják.  :) Vagy itt van az orr fújás. Ha jól tudom nálunk is illetlenség vagy mifene a zsebkendő használat, a szipogás, ezért inkább krígoknak egy jót és kivágják a taknyot.

Amúgy leginkább szerintem az ázsiai országok gondolkodnak nemzetben, tehát a saját országukba jóval többre nézik a saját fajtájukat mint a külföldieket, de ez szerintem egészséges is, sőt. Vagy a nemzeti értékek megőrzése, lenne mit tanulnunk.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 10. 16:29, Vasárnap írta red13 »

  • *
  • Karma: 36
2010. Január 22. 22:56, Péntek
Zenében. Mi elterjedtebb inkább a nyugati vagy a saját zenéjük. Gondolok itt arra, hogy gyakorlatilag én mostani vagy az elmúlt 10 év magyar zenéjéből 1 számot nem tudnék mondani, amit meg is tudnék hallgatni. Viszont vannak a 14-16 stb korosztály akik azért a sok gagyi pop-ot meghallgatják, vagy rajonganak érte. Ott is ilyen szinten van egy Wonder Girls, 2pm, Shinee? Hogy gyakorlatilag a tizenéves lányok hallgatják?


Jó kérdés. A következő a helyzet.
Egyértelműen a hazai zene az elterjedtebb. A gagyi kpop nem ciki, a harmincas, negyvenes fickók is szeretik a formás lánycsapatokat, bár őket nyilván a körítés érdekli inkább, nem a zene.
A tinilányok egyértelműen ezen szocializálódnak, illetva a fanklubok fórumain, de harmincas korukra kinőnek belőle, egy dolgozó nőnek - háziasszonynak nincs ideje már ilyen mélységben zenét hallgatni / rajongani. A mai harmincas nők (akik mondjuk még a G.O.D, H.O.T. fiúcsapatoknak csápoltak anno) mára beérik a szentimentális filmzenékkel, és a zsáner-balladákkal.
Ezen a korosztályon túl pedig egyértelműen a trot dominál.  :-D

Ennek fényében is meg tudok döbbenni azért még mindig, amikor jólfejlett 17-18 éves fiúk(!) csápolnak őszintén rajongva 2PM(!) koncertek első sorában.
És nem, nem azért, amire rögtön gondolnék.
Egyszerűen példaképek az idol-groupok tagjai.
Fura.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 4
2010. Február 27. 18:23, Szombat
Na ki nyerte az olimpiát női műkorcsolyában ?? Na ki ??
A link után látható.Kim Yu-Na :-D