Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Korea  (Megtekintve 22590 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Június 16. 00:06, Péntek
Mert ilyen még nincs...

  • Karma: 36
2006. Június 16. 00:14, Péntek
Na, akkor húzzunk bele. :smoke: Első napirendi pontunk a koreai film helyzete. Eddig ugye létezett egy kvótarendszer, amely előírta, hogy mennyi ideig kell hazai filmeket vetíteni a mozikban. Most úgy tűnik, hogy ennek vége és hogy kinek a nyomására, az ebből a cikkből kiderül:

klikk

  • Karma: 36
2006. Június 16. 01:47, Péntek
What do you think of the activities of the Koreans who are protesting to protect the screen quota? For example the actor Choi Min-sik staged a three day protest at Cannes International Film Festival in May, and a delegation also went and protested in the U.S.

Choi Min-sik was very successful in Cannes. There was a lot of media coverage, both in the French media and in the U.S. industry press. One of my primary objectives in being here is to discuss how we can make broader links between the Korean movement and its sympathizers in the U.S. I think that we will be able to persuade many other U.S. groups to support the cinema screen quota.

In the case of other countries, to what extent do Hollywood movies dominate the market?


Even in Europe, where you have countries that are economically very strong, and you have large media companies, U.S. movies dominate and have anywhere from a 60 percent to a 85 percent market share. That's why the Korean example of the screen quota system, which resulted in the market share of Korean movies increasing from about 16 percent to 47 percent of the domestic market in just over a decade, is such a powerful example.

  • *
  • Karma: 82
2006. Június 16. 10:27, Péntek
Az amerikaiak megint hülyék, de nagyon... Rövidtávú sikerben gondolkoznak a hosszútávú helyett, ugyanis mi lesz velük, ha elnyomják a koreai filmet? Miknek a remakeiből fognak pénzt csinálni? Teljesen kretének...  :D

  • Karma: 5
2006. Június 16. 11:24, Péntek
az amcsik mindig is hülyék voltak, ez nem ujdonság :)

viszont ez remek kis topic, bár engem utazás szempontjábol jobban izgat korea. valaki nem járt véletlenül arra? mit érdemes megnézni (tudom mindent :) ), akkor inkább mi az amit semmiképp nem szabad kihagyni? remélhetöleg a következő japán kirándulásomat sikerül koreán keresztül szerveznem (Szöulig repülővel, onnan vonattal le pusanig, ahonnan pedig komp japánig). sajna 3 napnál többet nem igazán tudok szakitani az országra, mivel minden ott eltöltött idő a japán tartózkodásom kárára megy, ami pdig a legfontosabb számomra.
amit semmiképp nem akarok kihagyni, az egy mozilátogatás, valamelyik legujabb, épp akkor bemutatásra kerülő filmmel :)
ha nagy szerencsém lesz akkor talán egy koncertre is sikerül elmenni...egy lee soo young buli álmaim netovábbja :)
meg természetesen egy középiskolánál fényképezkedni...lehetöleg valami lányiskolát sikerül találnom :)

az a gáz, hogy koreába jóval kevesebb turista utazik mint japánba, így akciós jegyeket is nehezebb találni (buapest-szöul drágább mint budapest-tokio utvonal), ami ráadásul még drágább is :(

2006. Június 16. 11:33, Péntek
engem a koreai gasztronómia is érdekel! tényleg, ha jól tudom, akkor a Wasabi-ban vannak koreai ételek is, ugye?

  • Karma: 36
2006. Június 16. 11:34, Péntek
Az amerikaiak megint hülyék, de nagyon... Rövidtávú sikerben gondolkoznak a hosszútávú helyett, ugyanis mi lesz velük, ha elnyomják a koreai filmet? Miknek a remakeiből fognak pénzt csinálni? Teljesen kretének...  :D
:lol:

Tudtátok, hogy Koreában még a közeli ismerősök és barátok is vezetéknéven hivják egymást (családon belül külön megszólitó szavak vannak, mint a japánban)? Ráadásul kevés, 20-30 nagyon gyakori vezetéknév van, a többi nagyon ritka. Szóval ha a kocsmában odakiáltasz a haverodnak, hogy "Lee!" vagy "Chan!", akkor jópár ember fel fogja kapni a fejét... :-D

edit: igen, vannak koreai kaják is. Egyébként a Magyarországon "kinai"-nak nevezett éttermek gasztronómiailag legalább annyira koreaiak, mint kinaiak. Egy koreai srác, akivel egyszer beszélgettünk a témáról, a mondást idézte, midszerint a kinaiak mindent megesznek, ami mozog, ami meg nem, azt fűszernek használják. Illetve a saját megfogalmazásában még azt is hozzátette, hogy "mindent megesznek, csak a széket meg a repülőgépet nem", és nem tudom, hogy értette, ne is kérdezzétek, de biztos, hogy ezt mondta ("chair" és "airplane"), még mutatta is az ujjával. :-D
« Utoljára szerkesztve: 2006. Június 16. 11:39, Péntek írta Ramiz »

2006. Június 16. 11:44, Péntek
Az amerikaiak megint hülyék, de nagyon... Rövidtávú sikerben gondolkoznak a hosszútávú helyett, ugyanis mi lesz velük, ha elnyomják a koreai filmet? Miknek a remakeiből fognak pénzt csinálni? Teljesen kretének...  :D
:lol:

Tudtátok, hogy Koreában még a közeli ismerősök és barátok is vezetéknéven hivják egymást (családon belül külön megszólitó szavak vannak, mint a japánban)? Ráadásul kevés, 20-30 nagyon gyakori vezetéknév van, a többi nagyon ritka. Szóval ha a kocsmában odakiáltasz a haverodnak, hogy "Lee!" vagy "Chan!", akkor jópár ember fel fogja kapni a fejét... :-D

edit: igen, vannak koreai kaják is. Egyébként a Magyarországon "kinai"-nak nevezett éttermek gasztronómiailag legalább annyira koreaiak, mint kinaiak. Egy koreai srác, akivel egyszer beszélgettünk a témáról, a mondást idézte, midszerint a kinaiak mindent megesznek, ami mozog, ami meg nem, azt fűszernek használják. Illetve a saját megfogalmazásában még azt is hozzátette, hogy "mindent megesznek, csak a széket meg a repülőgépet nem", és nem tudom, hogy értette, ne is kérdezzétek, de biztos, hogy ezt mondta ("chair" és "airplane"), még mutatta is az ujjával. :-D

persze, hát ők sem hülyék... a széket törni kell, a repülőt meg eltéríteni. :-D

  • *
  • Karma: 82
2006. Június 16. 11:56, Péntek
engem a koreai gasztronómia is érdekel! tényleg, ha jól tudom, akkor a Wasabi-ban vannak koreai ételek is, ugye?

A III. kerületben láttam koreai éttermet, a Kolosy tértől nem messze, esetleg egy kicsit távolabbi meetre beszervezhetjük azt is.

2006. Június 16. 11:57, Péntek
egyszer néztem a TV Paprika nevű csatornát és éppen Wasabiban ment a kajakóstolás! irigykedtem marhára! :) mondta az üzletvezető csaj, hogy mindig jönnek hozzájuk ázsiából szakácsok, akkor épp egy koreai séf volt ott. nincs mese, el kell oda menni ! 

2006. Június 16. 11:58, Péntek
engem a koreai gasztronómia is érdekel! tényleg, ha jól tudom, akkor a Wasabi-ban vannak koreai ételek is, ugye?

A III. kerületben láttam koreai éttermet, a Kolosy tértől nem messze, esetleg egy kicsit távolabbi meetre beszervezhetjük azt is.

nem rossz ötlet ez sem!

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Június 16. 17:06, Péntek
Na, akkor húzzunk bele. :smoke: Első napirendi pontunk a koreai film helyzete. Eddig ugye létezett egy kvótarendszer, amely előírta, hogy mennyi ideig kell hazai filmeket vetíteni a mozikban. Most úgy tűnik, hogy ennek vége és hogy kinek a nyomására, az ebből a cikkből kiderül:

klikk

Ettől egyszerűen fel tudnék robbani. Szerintem egyébként ez már a haldokló hollywoodi ipar végső csapásainak egyike. Szerintem ezzel gyakorlatilag nyiltan elismeri egyrészt azt, hogy vesztett az ázsiai filmiparral szemben, másrészt azt is, hogy globális mediális hatalomra tör. Már láttunk persze ilyet, mikor egy ország politikai nyomással próbálta ráerőszekoni kultúráját egy másik országra, de hát azok totalitárius rendszerek voltak. Szóval  :h nom kell.

Idézetet írta: Gabranek
viszont ez remek kis topic, bár engem utazás szempontjábol jobban izgat korea. valaki nem járt véletlenül arra?

Nézd meg a Dae Jang Geum díszleteit. Állítólag lenyűgoző.

Engem egyébként észak is érdekelne. Súlyosak ezek a posztkommunista országok. Persze oda nyilván nehezebb bejutni. :)

  • Karma: 12
2006. Június 16. 19:48, Péntek
Idézetet írta: Gabranek
viszont ez remek kis topic, bár engem utazás szempontjábol jobban izgat korea. valaki nem járt véletlenül arra?

Nézd meg a Dae Jang Geum díszleteit. Állítólag lenyűgoző.

Engem egyébként észak is érdekelne. Súlyosak ezek a posztkommunista országok. Persze oda nyilván nehezebb bejutni. :)
Idézet

Tetszik az a szó, hogy "nehezebb".
II. Erzsébettől a Buckingham palotába vacsorameghívást kapni az valamivel könnyebb, mint Észak-Koreába bejutni.

  • *
  • Karma: 82
2006. Június 16. 19:56, Péntek
Idézetet írta: Gabranek
viszont ez remek kis topic, bár engem utazás szempontjábol jobban izgat korea. valaki nem járt véletlenül arra?

Nézd meg a Dae Jang Geum díszleteit. Állítólag lenyűgoző.

Engem egyébként észak is érdekelne. Súlyosak ezek a posztkommunista országok. Persze oda nyilván nehezebb bejutni. :)
Idézet

Tetszik az a szó, hogy "nehezebb".
II. Erzsébettől a Buckingham palotába vacsorameghívást kapni az valamivel könnyebb, mint Észak-Koreába bejutni.

Ez benne a kaland... :) Főleg, mert ha bejutottál, utána kijutni még nehezebb! :-D

  • Karma: 36
2006. Június 16. 22:05, Péntek

amit semmiképp nem akarok kihagyni, az egy mozilátogatás, valamelyik legujabb, épp akkor bemutatásra kerülő filmmel :)

Ezek szerint tudsz (vagy tanulsz) koreaiul? Vagy csak az a terved, hogy nézel, mint a moziban?  :)