Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

Nézel-e távol-keleti sorozatokat?

vannak ilyenek is?
0 (0%)
láttam már, de nem tetszett
0 (0%)
még nem láttam, de érdekelne
5 (55.6%)
sorozatok, fúúúj!
1 (11.1%)
nagyon szeretem őket!
1 (11.1%)
néha-néha megnézek egyet
2 (22.2%)

Összes szavazó: 8

Szavazás lezárva: 2006. Április 30. 15:46, Vasárnap

Szerző Téma: Jdorama Kdrama Cdrama azaz a sorozatok  (Megtekintve 17945 alkalommal)

2006. Október 30. 14:59, Hétfő
elkezdtem a 1 Litre of Tears c. jdorama-t. úgy látszik, hogy Japánban azok a sorozatok is népszerűek, amelyekben valamilyen betegség körül zajlanak az események. ez is egy ilyen. itt egy 15 éves lányról derül ki, hogy gyógyíthatatlan betegségben szenved. a betegség nevét most meg nem mondom, de az a lényege, hogy a kisagy folyamatosan zsugorodik. úgy veszi észre az anyja, hogy valami nincs rendben, hogy a lány szokszor teljesen váratlanul elesik és kiejti a tárgyakat a kezéből. ja, és állítólag ez egy igaz történet.

Egy liter könny?
Uh, ez sejtet valamit... :)

ezt hogy érted?

Semmi különös, csak hogy nyilván sokat sírnak benne, illetve sokat kell rajta sírni. Kicsit viccesen túlzó cím, szvsz.

hát, valószínűleg nem arra utal, hogy ez egy vidám történet, de még nagyon az elején vagyok...

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 30. 15:40, Hétfő
Nagyon bírják ezeket a betegséges dolgokat, nézzétek csak meg a Kaneshiro Takeshi életrajzot, ő is egy ilyennel futott be... :)

2007. November 4. 11:11, Vasárnap
elkezdtem a Majo no Jouken (Forbidden Love) c. jdorama-t. egy tanárnő és az egyik diákja közt kialakuló viszonyt mutatja be a maga japánosan szentimentális módján. a tanárnőt Matsushima Nanako (Ringu) játsza.

  • *
  • Karma: 82
2008. Augusztus 25. 11:16, Hétfő
Elkezdtem nézni a Ryokitekina kanojo című sorozatot, amitől aránylag sokat vártam, lévén a koreai My Sassy Girl japán adaptációja. Eddig 3 részt tudtam le belőle, de kis túlzással össze se lehet hasonlítani az eredetivel, eddig jókora csalódás. A sorozat túl van húzva minden tekintetben és eléggé életszerűtlen, ráadásul a két főszereplő játéka sem az igazi. Tanaka Rena nem való ilyen szerepbe... Na mindegy, majd meglátjuk, a további részekben mi sül ki belőle, eddig több olyan jelenet is volt, ami szinte egy az egyben lett átemelve a filmből, csak nem üt olyan nagyot...

  • *
  • Karma: 36
2008. Szeptember 22. 12:08, Hétfő

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Szeptember 22. 13:37, Hétfő
Nem rossz. Én most a Shimokita Glory Days-t néztem ki magamnak, már csak a főszereplők miatt is. :) Yuma Asami, Sora Aoi, Honoka, Saki Seto, Haruna Yabuki...  <:) :-D
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 22. 13:41, Hétfő írta YEZy »

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Szeptember 22. 16:04, Hétfő
Nem rossz. Én most a Shimokita Glory Days-t néztem ki magamnak, már csak a főszereplők miatt is. :) Yuma Asami, Sora Aoi, Honoka, Saki Seto, Haruna Yabuki...  <:) :-D
Nem ismerem őket, de ha sok szép lány szerepel benne, akkor már rossz nem lehet :) ..és csak 12 részes :istenvagy
Majd lehet hogy egyszer én is belenézek. Mostanában nem vagyok annyira sorozatnézős kedvemben.

2008. Szeptember 26. 14:57, Péntek
Nodame Cantabile:

zenei témájú jdorama. a stílusát tekintve, kicsit a Swing Girls-höz áll közel, hasonlóak a karakterek (a főszereplő lány ráadásul ugyanaz, mint a Swing Girls-ben). bár, még nem értem a végére, de eddig tetszik...

2008. Október 1. 22:56, Szerda
Last Friends:

akik a komolyabb témájú sorozatokat kedvelik, azoknak mindenképpen ajánlom!

  • Karma: 3
2008. November 6. 09:19, Csütörtök
 Az én kedvenc sorozataim:
                                     Musashi
                                     Hanazakari no Kimitachi e
                                     My name is Kim Sam Soon
                                     Maou 
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 30. 19:37, Kedd írta lennax »

2008. November 10. 22:21, Hétfő
Kurosagi:

ez is manga adaptáció, mint ahogy a sorozatok nagy része. egy huszonéves srác a főszereplő, aki "foglalkozását" tekintve svindler. csak az ő áldozatai nem naív, hiszékeny emberek, hanem a hozzá hasonló csalók, szélhámosok.

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. November 11. 18:34, Kedd
Kurosagi:

ez is manga adaptáció, mint ahogy a sorozatok nagy része. egy huszonéves srác a főszereplő, aki "foglalkozását" tekintve svindler. csak az ő áldozatai nem naív, hiszékeny emberek, hanem a hozzá hasonló csalók, szélhámosok.
Lehet, hogy manga adaptáció, de szinte teljesen az amerikai Vengeance Unlimited (Az igazságosztó - 1998) koncepcióját követi. Ugyan a Kurosagiban kissé kiheréltebb a főszereplő, de egyébként nem rossz sorozat. Horikita Makit szeretjük.  :-D

http://www.youtube.com/watch?v=2wFX1m_9u3M
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 11. 19:08, Kedd írta FoodLFG »

  • Karma: 5
2008. November 11. 23:51, Kedd
huh Micheal Madsen kiraly volt abban a sorozatban, kar hogy csak egy szezont elt meg, sok jo sorozat csak egy evados lesz mert egyeseknem latnak tovabb az orruknal.
jo pelda erre aThe Adventures of Brisco County Jr.,( http://www.imdb.com/title/tt0105932/ ) az egyik legjobb sorozat amit valaha is lattam :)

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. November 12. 14:53, Szerda
^Tényleg nagyon komoly volt. kb 13 éves lehettem amikor láttam, de már akkor is nagyon bírtam azt a karaktert, amit hozott a sorozatban. Az egyik kedvencem.
Ha valakit érdekel, akkor innen le lehet tölteni:
https://thepiratebay.org/torrent/3523362/Vengeance_Unlimited

A másik kedvenc sorozatom, a Firefly forgatását is abbahagyták egy évad után. Pedig az is nagyon jó volt. A Sci-fit nagyon jól összehozták ezzel a vadnyugati hangulattal. Kár értük.
Sajnos a The Adventures of Brisco County Jr-t nem ismerem.

2008. November 12. 19:21, Szerda
Kurosagi:

ez is manga adaptáció, mint ahogy a sorozatok nagy része. egy huszonéves srác a főszereplő, aki "foglalkozását" tekintve svindler. csak az ő áldozatai nem naív, hiszékeny emberek, hanem a hozzá hasonló csalók, szélhámosok.
Lehet, hogy manga adaptáció, de szinte teljesen az amerikai Vengeance Unlimited (Az igazságosztó - 1998) koncepcióját követi. Ugyan a Kurosagiban kissé kiheréltebb a főszereplő, de egyébként nem rossz sorozat. Horikita Makit szeretjük.  :-D

http://www.youtube.com/watch?v=2wFX1m_9u3M

ennyire nem mélyedtem bele... Az igazságosztóból egy részt sem láttam.

 

anything