Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

Nézel-e távol-keleti sorozatokat?

vannak ilyenek is?
0 (0%)
láttam már, de nem tetszett
0 (0%)
még nem láttam, de érdekelne
5 (55.6%)
sorozatok, fúúúj!
1 (11.1%)
nagyon szeretem őket!
1 (11.1%)
néha-néha megnézek egyet
2 (22.2%)

Összes szavazó: 8

Szavazás lezárva: 2006. Április 30. 15:46, Vasárnap

Szerző Téma: Jdorama Kdrama Cdrama azaz a sorozatok  (Megtekintve 17933 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2006. Április 30. 15:46, Vasárnap
Néz valaki rajtam kívül ilyesmit, vagy csak én vagyok ennyire fanatikus? :) További kérdés, hogy írjak-e sorozatokról is ajánlókat, mint megtettem már az Attack No. 1-nél (most hogy ránéztem, javítottam is a movie posterét). Nem láttam ugyan túl sokat, de a Koukou Kyoushi és a Tokyo Friends is nagyon tetszett.

2006. Április 30. 16:23, Vasárnap
még egyet sem láttam. inkább filmeket nézek, de felőlem írhatsz a sorozatokról is, ha akarsz.

  • Karma: 1
2006. Április 30. 16:37, Vasárnap
jesszusom, engem még a szex és new york, vagy a lost ot meg a többi nyugati sorozat sem motivál arra, hogy megnézzem őket. pedig állítólag kellene. egyszerűen nem bírom leküzdeni a sorozatokkal kapcsolatos ellenérzésemet. ugyhogy simán irhatnál róluk, hátha kitágul a világképem, és nem leszek ilyen vaskalapos - rosszabb esetben az ajánlok olvasása után joggal leszek továbbra is ellenséges.

  • *
  • Karma: 82
2006. Április 30. 16:52, Vasárnap
Idézetet írta: noralicious
jesszusom, engem még a szex és new york, vagy a lost ot meg a többi nyugati sorozat sem motivál arra, hogy megnézzem őket. pedig állítólag kellene. egyszerűen nem bírom leküzdeni a sorozatokkal kapcsolatos ellenérzésemet. ugyhogy simán irhatnál róluk, hátha kitágul a világképem, és nem leszek ilyen vaskalapos - rosszabb esetben az ajánlok olvasása után joggal leszek továbbra is ellenséges.


Ezzel én is így vagyok, amerikai sorozatokat nem nézek. :) Távol-keletieket se nagyon, bár van néhány sorozat, ami érdekelne, csak sajnálom rájuk azt a 10-12 órát... De a téma érdekelt, úgyhogy ezért a topic. :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Április 30. 18:35, Vasárnap
Egyet láttam, az a Waterboys volt. LÉnyegesen jobb volt, mint a mozifilm, én szerettem is, de ezt csak úgy titokban mondom. Gimisorozat, nagyon jó kis humorral, meg szerelem meg ilyesmi. Őszintén szólva először elszörnyedtem, de úgy a harmadik rész tájékán belejöttem és végignéztem. Mondjuk nagy valószínűség szerint a keleti média iránti elfogultságom ebben sokat segített, mert ugyanezt amerikaiban most biztos szidnám, mint a bokrot.
A humor mellett volt benne egy csomó hősiesség, tudjátok: a lúzer srácok kitartása meghozza a gyümölcsét, szóval mindenképpen a kis embereknek szól. Ezt alátámasztotta a zene, mint a Tűzszekerekben, meg egyéb sporfilmekben.
Ötletes, aranyos, de tényleg tartsátok titokban, hogy ezt írtam, mert különben  :x

Ja, már kaptam YEZytől egy koreai, meg most jön erzsikétől egy kínai sorozat, azokra vagyok ráhegyezve, de tényleg idő.

Ha az ajánlóírást tényleg komolyan gondolod én teljesen rajta vagyok, hiszen ez is film. Az a kérdés, hogy nyissak-e neki külön szekciót, vagy a többi közé menjen külön jelzéssel mondjuk a neve után...

2006. Április 30. 19:14, Vasárnap
Idézetet írta: Manu
Egyet láttam, az a Waterboys volt. LÉnyegesen jobb volt, mint a mozifilm, én szerettem is, de ezt csak úgy titokban mondom. Gimisorozat, nagyon jó kis humorral, meg szerelem meg ilyesmi. Őszintén szólva először elszörnyedtem, de úgy a harmadik rész tájékán belejöttem és végignéztem. Mondjuk nagy valószínűség szerint a keleti média iránti elfogultságom ebben sokat segített, mert ugyanezt amerikaiban most biztos szidnám, mint a bokrot.
A humor mellett volt benne egy csomó hősiesség, tudjátok: a lúzer srácok kitartása meghozza a gyümölcsét, szóval mindenképpen a kis embereknek szól. Ezt alátámasztotta a zene, mint a Tűzszekerekben, meg egyéb sporfilmekben.
Ötletes, aranyos, de tényleg tartsátok titokban, hogy ezt írtam, mert különben  :x

Ja, már kaptam YEZytől egy koreai, meg most jön erzsikétől egy kínai sorozat, azokra vagyok ráhegyezve, de tényleg idő.

Ha az ajánlóírást tényleg komolyan gondolod én teljesen rajta vagyok, hiszen ez is film. Az a kérdés, hogy nyissak-e neki külön szekciót, vagy a többi közé menjen külön jelzéssel mondjuk a neve után...

van Waterboys sorozat?! :-D ezeket a YEZy-től és erzsikétől kapott sorozatokat majd lehet, hogy elkérem tőled... csak kíváncsiságból, hogy mennyiben más egy ázsiai tv-sorozat, mint egy amcsi. :)
egyébként, én szoktam nézni amcsi sorozatokat. nagy kedvenc pl. a Drót (The Wire).

  • *
  • Karma: 82
2006. Április 30. 19:37, Vasárnap
Idézetet írta: arnold

van Waterboys sorozat?! :-D ezeket a YEZy-től és erzsikétől kapott sorozatokat majd lehet, hogy elkérem tőled... csak kíváncsiságból, hogy mennyiben más egy ázsiai tv-sorozat, mint egy amcsi. :)
egyébként, én szoktam nézni amcsi sorozatokat. nagy kedvenc pl. a Drót (The Wire).


Hogy mennyiben más? Szerintem teljesen. Legalább annyira, mint a filmek. Meg nekem az tetszik bennük, hogy a (japán) hétköznapi életről egy csomó mindent megmutatnak, mert több idő van ezekre egy sorozatban, mint egy filmben. Ja és egy rakat sorozatot animékből, mangákból készítenek és ami még egy külön előny, hogy nem 50-100 részesek, mint az amerikaiak, hanem 8-10-12 részből állnak. Ez mondjuk inkább a japán sorozatokra igaz, a koreaiak, meg a kínaiak szép hosszúak.

2006. Április 30. 19:44, Vasárnap
Idézetet írta: YEZy
Idézetet írta: arnold

van Waterboys sorozat?! :-D ezeket a YEZy-től és erzsikétől kapott sorozatokat majd lehet, hogy elkérem tőled... csak kíváncsiságból, hogy mennyiben más egy ázsiai tv-sorozat, mint egy amcsi. :)
egyébként, én szoktam nézni amcsi sorozatokat. nagy kedvenc pl. a Drót (The Wire).


Hogy mennyiben más? Szerintem teljesen. Legalább annyira, mint a filmek. Meg nekem az tetszik bennük, hogy a (japán) hétköznapi életről egy csomó mindent megmutatnak, mert több idő van ezekre egy sorozatban, mint egy filmben. Ja és egy rakat sorozatot animékből, mangákból készítenek és ami még egy külön előny, hogy nem 50-100 részesek, mint az amerikaiak, hanem 8-10-12 részből állnak. Ez mondjuk inkább a japán sorozatokra igaz, a koreaiak, meg a kínaiak szép hosszúak.

kíváncsi lettem! :)

  • Karma: 36
2006. Április 30. 20:46, Vasárnap
Én kevés sorozatot szeretek és azok is nyugatiak (időrendben, ahogy megszerettem őket: Magnum, Twin Peaks és az új kedvenc: Firefly). Van kedvem ázsiaihoz is, csak kicsit félek tőlük. Semmiképpen sem szeretnék egy sablonos, sokszor látott, ezúttal sorozatnyira szétnyújtott történetet látni.
Viszont most a Firefly miatt mindenféle sorozathoz kedvet kaptam, úgyhogy nyugatiaiakat (amerikaiakat) is ajánlhattok! A Nem ázsiai filmek topikban mondjuk. Erről a Wire-ról pl mit érdemes tudni? :)
És konkrétan a "készüljenek-e ajánlók sorozatokról?" kérdésre a vélemény-válaszom egyértelműen igen.

  • Karma: 36
2006. Május 1. 00:27, Hétfő
A fix.tv-n régebben ment valami kínai sorozat. Az alapján amit láttam belőle, pont olyan volt, mint egy brazil sorozat, csak kevesebb (jóval kevesebb...) brazil szereplő volt benne.

Amúgy kár a sorozat műfaját lenézni, manapság sok színvonalas (amerikai) van. (Ez nyílván összefügg a mozi visszaszorulásával -> jobban megéri a tévébe pumpálni a pénzt.) A Maffiózók (Sopranos) vagy a  Kemény Zsaruk (Shield) pl zseniálisak, de a 24 is izgalmas.

2006. Május 1. 09:19, Hétfő
Idézetet írta: agentcooper
A fix.tv-n régebben ment valami kínai sorozat. Az alapján amit láttam belőle, pont olyan volt, mint egy brazil sorozat, csak kevesebb (jóval kevesebb...) brazil szereplő volt benne.

Amúgy kár a sorozat műfaját lenézni, manapság sok színvonalas (amerikai) van. (Ez nyílván összefügg a mozi visszaszorulásával -> jobban megéri a tévébe pumpálni a pénzt.) A Maffiózók (Sopranos) vagy a  Kemény Zsaruk (Shield) pl zseniálisak, de a 24 is izgalmas.

a Sopranos tényleg jó, a 24 egy idő után unalmassá vált nekem. ugyanis mindig ugyanazokat a megoldásokat veszik elő. a Kemény zsarukat nem ismerem, de sokan dícsérik, lehet, hogy majd elkezdem nézni.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Május 1. 09:57, Hétfő
Azért a sorozatoknál mindenképp meg van az a hátrány, hogy egyrészt kevesebb pénzből készülnek, másrészt nagyobb a célközönség, mint néhány mozifilmnél. Míg a mozi megengedheti magának néha, hogy rétegfilmeket gyártson, addig szvsz ez a sorozatoknál nem igaz. Sőt... A Firefly (amit sokan istenítenek, én viszont kevésbé) is befejeződött a felénél, pedig egyáltalán nem nevezhető rétegfilmnek, mégis kevesebben értékelték, ezért beszüntették.

  • Karma: 29
2006. Május 1. 11:56, Hétfő
Idézetet írta: Manu
Azért a sorozatoknál mindenképp meg van az a hátrány, hogy egyrészt kevesebb pénzből készülnek, másrészt nagyobb a célközönség, mint néhány mozifilmnél. Míg a mozi megengedheti magának néha, hogy rétegfilmeket gyártson, addig szvsz ez a sorozatoknál nem igaz. Sőt... A Firefly (amit sokan istenítenek, én viszont kevésbé) is befejeződött a felénél, pedig egyáltalán nem nevezhető rétegfilmnek, mégis kevesebben értékelték, ezért beszüntették.

Azért ennél kicsit összetettebb volt az ok...
gyakorlatilag csakis a rajongók miatt adták ki dvd-n, és az eladások annyira meggyőzőek voltak, hogy összedobtak egy büdzsét a filmre...
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • Karma: 36
2006. Május 2. 21:33, Kedd
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: YEZy
Idézetet írta: arnold

van Waterboys sorozat?! :-D ezeket a YEZy-től és erzsikétől kapott sorozatokat majd lehet, hogy elkérem tőled... csak kíváncsiságból, hogy mennyiben más egy ázsiai tv-sorozat, mint egy amcsi. :)
egyébként, én szoktam nézni amcsi sorozatokat. nagy kedvenc pl. a Drót (The Wire).


Hogy mennyiben más? Szerintem teljesen. Legalább annyira, mint a filmek. Meg nekem az tetszik bennük, hogy a (japán) hétköznapi életről egy csomó mindent megmutatnak, mert több idő van ezekre egy sorozatban, mint egy filmben. Ja és egy rakat sorozatot animékből, mangákból készítenek és ami még egy külön előny, hogy nem 50-100 részesek, mint az amerikaiak, hanem 8-10-12 részből állnak. Ez mondjuk inkább a japán sorozatokra igaz, a koreaiak, meg a kínaiak szép hosszúak.

kíváncsi lettem! :)

Én is! :D
érdekelne sorozat és  leírás is yezy erről beszéljünk majd nekem kéne izelítő :D
én szeretem a sorozatokat s vannak tényleg jók igaz mondjuk eddig csak amcsikat láttam de azok közül se mindent nézek csak ami tényleg érdemes rá jelenleg ilyen a doktor House krisznek igaza volt ez tényleg nagyon jó!:D
prison break meg a 24 5 sorozat ill a how i meet your mother! ezeket mondjuk mo-n nem lehet látni kivéve a house-t sajna a magyarok a szarokat veszik meg
azért a jóbarátok az nagy kalasszikus :D:D

2006. Május 19. 18:57, Péntek
érdekelne a The Sweet Spy című koreai sorozat valamilyen formában. ha valakinek megvan, dobjon egy PM-et!

 

anything