Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Zene  (Megtekintve 50612 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Május 1. 10:56, Csütörtök
Otsuka Ai - Rocket Sneaker

Otsuka Ai legújabb klipje ismét elég furcsára sikerült :D
Mondjuk a Chu-Lip után már semmin sem lepődik meg az ember, de ez a klip más módon érdekes. Még vágást sem láttam benne. Meg néhol szédítő a kameramozgás, annak ellenére, hogy elég lassú. Mondhatni kissé amatőr megvalósítás, de pont ez a jó benne. Engem a mátrix ping pongosokra emlékeztet. :D
Ai-nak elég sokszor el kellett énekelnie a számot..
Tetszik az ötlet. A szám maga viszont elég ayaka-s lett. Szóval már készített jobbat is.

A Rocket Sneaker / One×Time kislemez május végén jön ki.

(Ai-tól nem kell megijedni a Chu-Lip miatt, vannak sokkal komolyabb számai is.. )
(a klipet még nem találtam meg a videómegosztókon, majd később linkelem, vagy linkelje be valaki, aki már megtalálta ^^ - 15 perc múlva már fent volt xD)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 1. 11:25, Csütörtök írta FoodLFG »

  • Karma: 36
2008. Május 6. 15:09, Kedd
Avistazon fent van a Sugimoto Miki vs. Ike Reiko album! Szedje le mindenki, mert szenzációs!  :whoah: Nemcsak a filmjeik főcímdalai, hanem a háttérzenék közül is egy csomó rajta van, hihetetlenül hangulatos egy album!  :godzilla:

Na, csak most jutottam el odáig, hogy a letöltési zenemappából átkerüljön ez az album az mp3 könyvtárba, onnan meg az "mp3 lejátszóra való feltöltésre vár" listára. Egyszóval végre meghallgattam. :D Röviden és visszafogottan nyilatkozva: ISTENKIRÁLY!!! :istenvagy :istenvagy :istenvagy A kedvenc korszakomban divatos zenék (amerikai és japán filmekben is csupa hasonló zene szólt), hatalmas hangulat és lazaság... Ha lesz valaha koktélbárom vagy éttermem, CSAK ilyen zene fog szólni. :-D YEZy, ha bármikor találsz még hasonlót, szólj! (Az orgazmusos Reiko Ike album már megvan. :)) Cserébe ha nem felejtem el és érdekel, feltöltök otthonról hasonló jellegű, csak nyugati zenét.

  • Karma: 36
2008. Május 23. 17:00, Péntek
Újabb Tell Me... :D Lehet, hogy már láttátok:

http://www.youtube.com/watch?v=peTQlvdfOh8&feature=related

Kapcsolódó sztori: tegnap este 3 koreai lánnyal söröztem (és 2 újságíró kollegával). Röhögni fogtok, de az egyetlen dolog, amiről beszélni tudtam a lányokkal (egy régi koreai ismerősömön kívül, akiről amúgy sem sokat tudtam azon kívül, hogy nem fogadta el azt a káromlást, hogy a tejberizs rizzsel készült édesség, és az Erős Pista koreai megfelelőjével ette), a Tell Me tánc volt (és ezen tudásmorzsám nagy tetszést is aratott, alig tudtuk megfékezni őket, hogy a zsúfolt belvárosi kocsmában táncolni ne kezdjenek.) Még a filmekről sem tudtam beszélni, mivel ők nem ismerik az angol címet, én meg a koreait, és a színészek és rendezők közül csak kettőt ismerek névről és azt sem jól mondtam (szórendileg), és persze pocsékul ejtettem. Viszont a lányok egész jól tudtak magyarul, a gecitől a ***** jón át a rettenetesen szépig és a pompásig mindenféle stílusú szóval lenyűgöztek minket. És Szöulban választották a magyar szakot, aztán jöttek csak egy évig ide tanulni. Mindig meglepődök, hogy vannak emberek, akik képesek megtanulni magyarul, pedig nem itt születtek... :) Ja, és szerintük a magyar nyelv könnyebb, mint az angol, méghozzá a kiejtés miatt. De a nyelvtan se nehéz, mert ők is toldalékolnak.

  • *
  • Karma: 36
2008. Május 23. 18:31, Péntek
...tegnap este 3 koreai lánnyal söröztem

...alig tudtuk megfékezni őket, hogy a zsúfolt belvárosi kocsmában táncolni ne kezdjenek

A hasonló sorokat olvasva erősen hiányolom a rendelkezésre álló készletből az "esz a sárga irigység" fantázianevű szmájlit...
 :-D

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Május 23. 19:14, Péntek
...tegnap este 3 koreai lánnyal söröztem

...alig tudtuk megfékezni őket, hogy a zsúfolt belvárosi kocsmában táncolni ne kezdjenek

A hasonló sorokat olvasva erősen hiányolom a rendelkezésre álló készletből az "esz a sárga irigység" fantázianevű szmájlit...
 :-D

Nekem csak japán lányokkal vannak tapasztalataim, ők a táncot nem erőltették, viszont remekül lehetett velük kommunikálni mindenféléről, így a filmekről is.  :) Ja meg amikor kínaiaknál voltam vendégségben, az sem volt rossz, azóta nem ízlenek annyira a kínai kajáldákban kapható étkek, mert tudom, milyen a házi...  :-D

  • Karma: 36
2008. Május 24. 18:57, Szombat
...tegnap este 3 koreai lánnyal söröztem

...alig tudtuk megfékezni őket, hogy a zsúfolt belvárosi kocsmában táncolni ne kezdjenek

A hasonló sorokat olvasva erősen hiányolom a rendelkezésre álló készletből az "esz a sárga irigység" fantázianevű szmájlit...
 :-D

Nekem csak japán lányokkal vannak tapasztalataim, ők a táncot nem erőltették, viszont remekül lehetett velük kommunikálni mindenféléről, így a filmekről is.  :) Ja meg amikor kínaiaknál voltam vendégségben, az sem volt rossz, azóta nem ízlenek annyira a kínai kajáldákban kapható étkek, mert tudom, milyen a házi...  :-D

Na tessék mindenkinek vannak jó kis ázsia tapasztalatai nekem csak vacak angol. és ezek a leghülyébb fajból valók.


  • *
  • Karma: 82
2008. Május 25. 17:28, Vasárnap
Wow, mit találtam, bár itt biztos csak én vagyok cantopop fanatikus.  :-D  8-)

Kelly Chen - Kellylicious



Itt leszedhető.

Ugyan az image váltás előtti (úgy kábé 2000 előtti) számait jobban szeretem, de 2-3 jobban sikerült darab ezen az új albumon is van.  :whoah:

http://www.youtube.com/watch?v=jq8u3dvb6Ko

  • *
  • Karma: 36
2008. Május 25. 19:29, Vasárnap
...bár itt biztos csak én vagyok cantopop fanatikus. 

Ezt kikérem magamnak  <:)
Huh, ez a Kelly Chen dal/videó...  :love


Az okát nem igazán értem, én most élem a canto-boyband* korszakomat (ez már beteges Kína-imádat, attól tartok)

http://www.youtube.com/watch?v=mZiIzgvynDY


*Na jó, ezek nyomokban koreai tagokat is tartalmaznak

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Május 25. 20:25, Vasárnap
Otsuka Ai - Rocket Sneaker

Otsuka Ai legújabb klipje ismét elég furcsára sikerült :D
Mondjuk a Chu-Lip után már semmin sem lepődik meg az ember, de ez a klip más módon érdekes. Még vágást sem láttam benne. Meg néhol szédítő a kameramozgás, annak ellenére, hogy elég lassú. Mondhatni kissé amatőr megvalósítás, de pont ez a jó benne. Engem a mátrix ping pongosokra emlékeztet. :D
Ai-nak elég sokszor el kellett énekelnie a számot..
Tetszik az ötlet. A szám maga viszont elég ayaka-s lett. Szóval már készített jobbat is.

A Rocket Sneaker / One×Time kislemez május végén jön ki.

(Ai-tól nem kell megijedni a Chu-Lip miatt, vannak sokkal komolyabb számai is.. )
(a klipet még nem találtam meg a videómegosztókon, majd később linkelem, vagy linkelje be valaki, aki már megtalálta ^^ - 15 perc múlva már fent volt xD)

Kicsit nagyon megkésve, de azért reagálok. :) Szóval ez az új Ai klip nekem annyira nem tetszett, elsősorban azért, mert nem igazán lehet belőle jó képeket kivágni aláírásnak...  :-D A szám közepes, de lehet, hogy csak szokni kell, mindenesetre az az elborultság, amit akár a Chu-Lip-ban, akár a Smily-ben meg lehetett találni és nagyon szerettem bennük, az ebből hiányzik... Na mind1, majd a következő single... :)

Most keresgéltem a youtube-n, találtam még 1-2 érdekesebb klipet:


Ez a dal órai anyag volt a múltkor, nem kicsit súlyos szövege van, ami a klipből talán nem is következik...

Tsuchiya Anna - Kuroi namida

http://www.youtube.com/watch?v=cn9M5IllNkg

Ez a Nana anime egyik betétdala, ha minden igaz, az énekesnő pedig kedvencünk a Kamikaze Girls-ből és a Taste of Tea-ból, nem elfelejtve természetesen a Sakuran-t sem.  :) A dalszöveg itt is hasonlóan súlyos és komor, mint a fenti Cocco számban. Máig azon a véleményen vagyok, hogy a Nana filmbe Nakashima Mika teljesen rossz választás volt, de hát nem volt mit tenniük a producereknek, mert Tsuchiya Anna akkoriban éppen babázott odahaza...

Osawa Yoshiyuki - Soshite Boku wa Tohou ni kureru

http://www.youtube.com/watch?v=xi6nQumsPZI

Ez a szám is órai anyag volt a múltkor, igazi 80s feeling. Klipből több is található a youtube-on, de ez a muki mindben nagyon gázosan fest.  :-D Ja és természetesen ez is eléggé depressziós és melankolikus darab.  :)


Idoltól szokatlanul igényesre sikeredett darab, kár, hogy a debütáló albumnak egyelőre se híre, se hamva...  :)

  • Karma: 42
2008. Május 25. 22:37, Vasárnap
Nálam mostanában Natacha Atlas jön be, hidegrázós dolgokra képes, a Bin-jip-ben az ő egyik számát (Gafsa, gyönyörű!) hallgatták állandóan a szereplők.

Figyelem! Ezek a slágeres számai, vannak tök elvontak is az albumain, amelyek nem könnyen emészthetők, de azok meg éppen ezért jók.

Leysh Nat'arak

http://www.youtube.com/watch?v=1g6oz0KdNG8

Amulet
http://www.youtube.com/watch?v=XctQGsaOBqo
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • *
  • Karma: 80
2008. Május 25. 23:40, Vasárnap
Nálam mostanában Natacha Atlas jön be, hidegrázós dolgokra képes, a Bin-jip-ben az ő egyik számát (Gafsa, gyönyörű!) hallgatták állandóan a szereplők.

Figyelem! Ezek a slágeres számai, vannak tök elvontak is az albumain, amelyek nem könnyen emészthetők, de azok meg éppen ezért jók.


A Bin-jip-es dal nekem is tetszett. :istenvagy
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2008. Június 1. 22:00, Vasárnap
http://www.youtube.com/watch?v=MqxlgJMFGAg
ma olvastam a Pizzicato five nevű együttesról hogy elég sikeresek voltak a maguk idején íme egy kis bemutató hogy miért:)
én már értem :) ez nagyon tetszik :)

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Június 2. 09:13, Hétfő
.... Kapcsolódó sztori: tegnap este 3 koreai lánnyal söröztem (és 2 újságíró kollegával). Röhögni fogtok, de az egyetlen dolog, amiről beszélni tudtam a lányokkal (egy régi koreai ismerősömön kívül, akiről amúgy sem sokat tudtam azon kívül, hogy nem fogadta el azt a káromlást, hogy a tejberizs rizzsel készült édesség, és az Erős Pista koreai megfelelőjével ette), a Tell Me tánc volt (és ezen tudásmorzsám nagy tetszést is aratott, alig tudtuk megfékezni őket, hogy a zsúfolt belvárosi kocsmában táncolni ne kezdjenek.) Még a filmekről sem tudtam beszélni, mivel ők nem ismerik az angol címet, én meg a koreait, és a színészek és rendezők közül csak kettőt ismerek névről és azt sem jól mondtam (szórendileg), és persze pocsékul ejtettem. Viszont a lányok egész jól tudtak magyarul, a gecitől a ***** jón át a rettenetesen szépig és a pompásig mindenféle stílusú szóval lenyűgöztek minket. És Szöulban választották a magyar szakot, aztán jöttek csak egy évig ide tanulni. Mindig meglepődök, hogy vannak emberek, akik képesek megtanulni magyarul, pedig nem itt születtek... :) Ja, és szerintük a magyar nyelv könnyebb, mint az angol, méghozzá a kiejtés miatt. De a nyelvtan se nehéz, mert ők is toldalékolnak.
Isten mentsen minket a magyarul káromkodó ázsiaiaktól xD
El tudom képzelni a sok deviáns koreait, meg japánt, akik idejönnek magyart tanulni, aztán otthon meg lekáromkodják a szomszéd fejét magyarul, mert japánul nem tudnak olyan "szép" dolgokat összerakni.. :Đ
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 2. 09:21, Hétfő írta FoodLFG »

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Június 2. 10:18, Hétfő
Kicsit nagyon megkésve, de azért reagálok. :) Szóval ez az új Ai klip nekem annyira nem tetszett, elsősorban azért, mert nem igazán lehet belőle jó képeket kivágni aláírásnak...  :-D A szám közepes, de lehet, hogy csak szokni kell, mindenesetre az az elborultság, amit akár a Chu-Lip-ban, akár a Smily-ben meg lehetett találni és nagyon szerettem bennük, az ebből hiányzik... Na mind1, majd a következő single... :)

Most keresgéltem a youtube-n, találtam még 1-2 érdekesebb klipet:

Cocco - Raining
Ez a dal órai anyag volt a múltkor, nem kicsit súlyos szövege van, ami a klipből talán nem is következik...

Tsuchiya Anna - Kuroi namida
Ez a Nana anime egyik betétdala, ha minden igaz, az énekesnő pedig kedvencünk a Kamikaze Girls-ből és a Taste of Tea-ból, nem elfelejtve természetesen a Sakuran-t sem.  :) A dalszöveg itt is hasonlóan súlyos és komor, mint a fenti Cocco számban. Máig azon a véleményen vagyok, hogy a Nana filmbe Nakashima Mika teljesen rossz választás volt, de hát nem volt mit tenniük a producereknek, mert Tsuchiya Anna akkoriban éppen babázott odahaza...

Osawa Yoshiyuki - Soshite Boku wa Tohou ni kureru
Ez a szám is órai anyag volt a múltkor, igazi 80s feeling. Klipből több is található a youtube-on, de ez a muki mindben nagyon gázosan fest.  :-D Ja és természetesen ez is eléggé depressziós és melankolikus darab.  :)

Sawajiri Erika - Free
Idoltól szokatlanul igényesre sikeredett darab, kár, hogy a debütáló albumnak egyelőre se híre, se hamva...  :)

Idézet
Szóval ez az új Ai klip nekem annyira nem tetszett, elsősorban azért, mert nem igazán lehet belőle jó képeket kivágni aláírásnak...

Mindenesetre a kislemez összes számából hiányzik a fantázia szerintem. Persze ettől még jó, de azért tud ő jobbat is. Majd a koncerteken, ott minden száma szuper.. :D

Cocco - Raining (angol felirat) - a youtube-on nagyon irtják a klipeket :/
Coccotól a Countdown is nagyon jó. Érdekes, valahogy a legtöbb száma nekem furcsa (unalmas - talán), pedig ezek alapján ezt nem gondoltam volna. :S

Tsuchiya Anna - Kuroi namida:
Nekem a kedvencem tőle a knock down. Ugyan klip nincs hozzá (asszem), de azért jó. :)
Én egyik Nanát sem láttam, de Tsuchiya Anna nekem jobban tetszik, mint Nakashima Mika, szóval egyetértek =D

Sawajiri Erika - Free:
Erikát jelölték az MTV 2008-as díjkiosztójára is Best New Artist Video kategóriában, de sajnos nem ő nyerte, pedig már sokan felfigyeltek rá. Kicsit nehéz elhinni, hogy a klipben látható csaj még nemrég könnyfakasztóan haldoklott az Ichi Rittoru no Namidában..
Tőle a Destination Nowhere-t is szeretem. :)

« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 2. 12:28, Hétfő írta FoodLFG »

  • *
  • Karma: 36
2008. Június 9. 22:39, Hétfő
Manu írt a Highway Star kapcsán az örökzöld "Millió, millió rózsaszál" koreai változatáról, belefutottam én is a No Regretben, most meg olvastam ezt a postot egy Koreában élő magyar blogján. Elkezdett foglalkoztatni - mert már miért is ne - , hogy hogy a csudában jut el egy magyar táncdal Koreába. Mivel ugyanezen a blogon aztán meglett a videó is, könnyebb (bár nem egyszerű) volt a nyomozás, és számomra egészen megdöbbentő dolgok derültek ki.

http://www.youtube.com/watch?v=pKsM8gmLQrA


Ő lenne az, aki sikerre vitte a számot Koreában. A hölgy bizonyos Sim Soo Bong, trot-nagyágyú a hetvenes évek végéről, de több az annál, hogy ő az az énekesnő, aki jelen volt Park Chung-hee elnök meggyilkolásánál - Az elnök utolsó durranása (2005)


(A megnézendők listáján van egy ideje, most előreveszem)

Mivel az elnök rajongott érte és látta a történteket, a következő öt évben tiltólistán volt, nyilvános szereplésekről nem is álmodhatott.

A dal címe 백만송이 장미 - azaz ha hiteles a fordítás, akkor szó szerint millió vérvörös rózsaszál.

Miközben a dalt a finnek, oroszok, koreaiak, japánok, magyarok is sajátjuknak tartják és a neten veszekednek azon, hogy ki kitől lopta, az a helyzet, hogy egy orosz költő versét egy lett zeneszerző zenésítette meg, amit aztán számtalan nyelvre lefordították és énekelték.

(És még az is kiderült, hogy a nedéges dalszöveg nem kitaláció, egy Oroszországon és Grúzián kívűl nemigen jegyzett festő története ihlette, aki egy francia színésznő kedvéért tényleg csődbe vitte magát, hogy a nő szállodája előtt az egész utcát beborítsa rózsával)

(Teljesen jogosan nem kell 100%-ig beszámíthatónak tartani, amiért képes vagyok ilyesmivel tölteni az időmet :-D
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 10. 01:38, Kedd írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.