Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Kínai filmek  (Megtekintve 42783 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Március 9. 00:23, Csütörtök
Idézetet írta: Feldin
Ez a chinese Odyssey 2002 nagyon beteg!!!! :)

Kicsit bővebben...? :)

  • Karma: 32
2006. Március 9. 18:44, Csütörtök
Idézetet írta: Feldin
Ez a chinese Odyssey 2002 nagyon beteg!!!! :)


Ugye mondtam én, hogy nézd csak meg.   :-D

  • Karma: 3
2006. Március 9. 23:00, Csütörtök
Idézetet írta: Skyneth
Idézetet írta: Feldin
Ez a chinese Odyssey 2002 nagyon beteg!!!! :)


Ugye mondtam én, hogy nézd csak meg.   :-D

jaja :D
majd írok egyszer bővebben :)

  • *
  • Karma: 82
2006. Március 10. 07:02, Péntek
Jó kis film az, bár én a hongkongiak közé sorolnám... :) Wong Kar Wai csak producerként vett részt benne azt hiszem, de a 2046-os szám egész véletlenül ebben a filmben is szerepel... :)

  • Karma: 32
2006. Március 19. 17:34, Vasárnap
WARRIORS OF HEAVEN AND EARTH / Tian di ying xiong (2003)

Rendezte: Ping He



IMDb

Lai Qi (Kiichi Nakai) császári megbízott feladata elkapni, és megbüntetni a császár ellen fellázadt árulókat. Küldetése teljesítésével elnyerné jutalmát: hazatérhetne szülőföldjére, Japánba.
Li tábornok (Wen Jiang) egyike az árulónak kikiáltott, már régóta bújkáló, Lai Qi által üldözött személyeknek. A tábornok éppen egy karavánt igyekszik épségben eljuttatni a fővárosba, amikor találkozik Lai Qi-vel. A karaván érdekében - amiről kiderül, hogy egy fontos buddhista ereklyét  szállít - mégis összefognak, hogy megvédelmezzék a rá támadó An nagyúrtól (Xueqi Wang) és az őt támogató mongoloktól...

Nagyon kellemes kalandfilm, jól kivitelezett harcjelenetekkel, megfelelő mennyiségű drámával, jól eltalált aláfestő muzsikával. Az ereklye erejét szimbolizáló számítógépes effect ugyan szép, de én mégis kicsit idegennek találtam a film hangulatához.
Mindenképp érdemes megnézni, ha valaki kedveli a Musa, a Crouching Tiger Hidden Dragon, a Hero által képviselt vonulatot - bár az előbb említetteknél talán egy hangyányit gyengébbre sikerült ez az alkotás.

  • *
  • Karma: 82
2006. Március 19. 19:19, Vasárnap
Ez a film valóban nem rossz, de én azt az ereklyét eléggé "gagyinak" mondanám, mert eléggé elvette a film addig jó hangulatát. A kínai-mongol-török csetepaték viszont jók benne. :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Május 12. 20:46, Péntek
Idézetet írta: YEZy
A történet talán nem tűnik elsőre túlzottan izgalmasnak és meglehet, hogy nem is az, de a film hangulata lenyűgöző.


Ez az egy mondat elárulta, hogy ez az, ami kell nekem. Ezeket a filmeket szeretem igazán. Csak semmi felhajtás, semmi fellengzősség, kicsit mutat nagyot ad. Már látom az egyszerű postásélet és a táj kontrasztját, az emberi kapcsolatokat, ami nekem sokkal mesésebb, mint egy hightech szuperdigitális produkció. Ezek azok a filmek, amik az első pillanattól az utolsóig, sőt most úgy tűnik az első pillanat előtt is a székhez tudbak tapasztani. Sajnos a road home-ot sem láttam.

  • *
  • Karma: 82
2006. Május 12. 22:06, Péntek
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: YEZy
A történet talán nem tűnik elsőre túlzottan izgalmasnak és meglehet, hogy nem is az, de a film hangulata lenyűgöző.


Ez az egy mondat elárulta, hogy ez az, ami kell nekem. Ezeket a filmeket szeretem igazán. Csak semmi felhajtás, semmi fellengzősség, kicsit mutat nagyot ad. Már látom az egyszerű postásélet és a táj kontrasztját, az emberi kapcsolatokat, ami nekem sokkal mesésebb, mint egy hightech szuperdigitális produkció. Ezek azok a filmek, amik az első pillanattól az utolsóig, sőt most úgy tűnik az első pillanat előtt is a székhez tudbak tapasztani. Sajnos a road home-ot sem láttam.


Pontosan így van. Nagyon nagy film! A Road home is! :)

  • Karma: 36
2006. Július 28. 21:14, Péntek
Idézetet írta: YEZy
A történet talán nem tűnik elsőre túlzottan izgalmasnak és meglehet, hogy nem is az, de a film hangulata lenyűgöző.

Ez az egy mondat elárulta, hogy ez az, ami kell nekem. Ezeket a filmeket szeretem igazán. Csak semmi felhajtás, semmi fellengzősség, kicsit mutat nagyot ad. Már látom az egyszerű postásélet és a táj kontrasztját, az emberi kapcsolatokat, ami nekem sokkal mesésebb, mint egy hightech szuperdigitális produkció. Ezek azok a filmek, amik az első pillanattól az utolsóig, sőt most úgy tűnik az első pillanat előtt is a székhez tudbak tapasztani. Sajnos a road home-ot sem láttam.
Megnéztem a Postman in the mountins című kinai filmet!
hát nem volt valami izgi film kicsit nekem uncsi volt kicsit többet vártam töle.
de a táj ahol játszodott fantasztikusan gyönyörű.
Az meg hogy a postás bácsinak milyen utakon kell menni hát nem gyenge hegyet mászni, folyon átkelni stb stb
a seregbe nem lehet ekkora kiképzés.

  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 18. 08:34, Hétfő
Hölgyismerősöm beszámolója a Huncut felhőcskéről:

http://kulturmacak.freeblog.hu/

 :cool:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Szeptember 18. 17:20, Hétfő
Hölgyismerősöm beszámolója a Huncut felhőcskéről:

http://kulturmacak.freeblog.hu/

 :cool:

Szeretem ezt a filmet. A beszámolót meg átvennénk ide is, ha közbenjársz :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 15. 14:38, Péntek
Kijött a Battle of Wits!


  • *
  • Karma: 82
2006. December 15. 15:02, Péntek
Láttam én is, de még csak DVD screener...  :lazza: Azokat nem szeretem letölteni, mert mindig csak a szívás van velük. A múltkor is leszedtem a Silk screeneres verzióját és az egész film alatt a kép tetején egy böhöm nagy felirat volt. Inkább megvárom a jó kis ESPiSE ripet, ami majd előbb-utóbb megérkezik.  :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 15. 15:15, Péntek
Láttam én is, de még csak DVD screener...  :lazza: Azokat nem szeretem letölteni, mert mindig csak a szívás van velük. A múltkor is leszedtem a Silk screeneres verzióját és az egész film alatt a kép tetején egy böhöm nagy felirat volt. Inkább megvárom a jó kis ESPiSE ripet, ami majd előbb-utóbb megérkezik.  :)

Ez jó minőség, nincs vízjel, meg nem vált át fekete-fehérbe sem időnlént. DVD menü is van, úgyhogy minden klappol.

Egy-két screenshot:




  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 18. 16:50, Hétfő
Tévedtem. A DVD gyakorlatilag aviból van visszaépítve, van előtte egy minősíthetelen menü, szaggató hanggal, ráadásul elrontották a kikódolást, a szélesvásznat kinyújtották 4:3-as arányra. Sebaj, minden szereplő fogyókúrázott egy kicsit. Legközelebb próbálok én is inkább önmérsékletet tanusítani. A film sem volt egyébként túl nagy szám...

 

anything