Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Ázsiai könyvek  (Megtekintve 21554 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 1
2006. Július 2. 20:26, Vasárnap
Idézetet írta: arnold
Hvang Szun-Von: Kagylóhéjak című novellás kötetét olvasta valaki?
ezt még nem olvasta senki? ha jól emlékszem, ezt az írót említik a My Sassy Girl-ben.

hali, már majdnem elfelejtettem, hogy van ez az oldal:)
na a könyvről csak annyit. kb 3 hónapja vettem meg, elkezdtem olvasni, és olyan 10-15 oldal után leraktam.
valahogy nagyon nincs rendben valami az írók magyarosságával. olvasás közben folyton az az érzésem támadt,
mint egy rossz feliratnál, megakadok, mert sokszor úgy érzem, nem a legszebben fejezik ki magukat. vagy csak
simán rá lehetne fogni hogy nehéz olvasmány a szövege miatt. gondoljunk bele, egy koreaba szakadt magyar,
és egy koreaban élő magyarul tudó koreai hozta össze. (megj: ami nem jelenti azt, hogy szépirodalmi műfordítókkal
van dolgunk)

mielőtt megveszitek, olvassatok bele nyugodtan, ne csak az elejébe.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 2. 20:29, Vasárnap
Idézetet írta: arnold
Hvang Szun-Von: Kagylóhéjak című novellás kötetét olvasta valaki?
ezt még nem olvasta senki? ha jól emlékszem, ezt az írót említik a My Sassy Girl-ben.

hali, már majdnem elfelejtettem, hogy van ez az oldal:)

Vettem észre  :evil: :ejnye: :-D

  • No avatar
  • Karma: 1
2006. Július 2. 20:32, Vasárnap
Idézetet írta: arnold
Hvang Szun-Von: Kagylóhéjak című novellás kötetét olvasta valaki?
ezt még nem olvasta senki? ha jól emlékszem, ezt az írót említik a My Sassy Girl-ben.

hali, már majdnem elfelejtettem, hogy van ez az oldal:)

Vettem észre  :evil: :ejnye: :-D

na csak azért, mert a nagy ázsiai filmdömpinggel leálltam egy ideje, havonta ha megnézek egyet, sokat mondok :?
"sorozatok, sorozatok":)

2006. Július 2. 20:58, Vasárnap
Idézetet írta: arnold
Hvang Szun-Von: Kagylóhéjak című novellás kötetét olvasta valaki?
ezt még nem olvasta senki? ha jól emlékszem, ezt az írót említik a My Sassy Girl-ben.

hali, már majdnem elfelejtettem, hogy van ez az oldal:)
na a könyvről csak annyit. kb 3 hónapja vettem meg, elkezdtem olvasni, és olyan 10-15 oldal után leraktam.
valahogy nagyon nincs rendben valami az írók magyarosságával. olvasás közben folyton az az érzésem támadt,
mint egy rossz feliratnál, megakadok, mert sokszor úgy érzem, nem a legszebben fejezik ki magukat. vagy csak
simán rá lehetne fogni hogy nehéz olvasmány a szövege miatt. gondoljunk bele, egy koreaba szakadt magyar,
és egy koreaban élő magyarul tudó koreai hozta össze. (megj: ami nem jelenti azt, hogy szépirodalmi műfordítókkal
van dolgunk)

mielőtt megveszitek, olvassatok bele nyugodtan, ne csak az elejébe.

szóval gázos a fordítás... kár! :(

2006. Július 2. 21:03, Vasárnap
mailben értekeztem a Trívium kiadóval, és rákérdeztem, hogy az általul kiadott könyvek közvetlenül japánról vannak-e lefordítva magyarra. azt a választ kaptam, hogy nem, de lehetséges, hogy a jövőben már japánról fogják fordítani!

2006. Július 5. 14:52, Szerda
megvettem Elizabeth Kim könyvét, a Tízezer könnycseppet. bele is olvastam, és azt kell mondja, hogy hihetetlen, hogy ez tényleg megtörtént!

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 5. 14:55, Szerda
megvettem Elizabeth Kim könyvét, a Tízezer könnycseppet. bele is olvastam, és azt kell mondja, hogy hihetetlen, hogy ez tényleg megtörtént!

ne csigázz :roll:

2006. Július 5. 15:05, Szerda
megvettem Elizabeth Kim könyvét, a Tízezer könnycseppet. bele is olvastam, és azt kell mondja, hogy hihetetlen, hogy ez tényleg megtörtént!

ne csigázz :roll:

hát, már az nem semmi, ami az első húsz oldalon van. Kim anyját a saját családja felakasztja, a kislányt meg elakarják adni rabszolgának, mert törványtelen gyerek. nagyon durva!

  • Karma: 36
2006. Július 12. 23:21, Szerda
Ha már megtörtént események, akkor Vadhattyúk... (Az írónő neve most nem ugrik be.) Kína megdöbbentő és ijesztő története egy családfán keresztül.

2006. Július 14. 07:29, Péntek

  • Karma: 36
2006. Július 14. 16:27, Péntek
erről hallottatok már valamit?

http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/1418.1.5796425923214029767

"A biztonsági időkorlát lejárt!"

Izgi címe van... :-o

2006. Július 14. 17:44, Péntek

  • Karma: 36
2006. Július 15. 13:31, Szombat
Egy vélemény a könyvről

Nekem az író másik Magyarországon kiadott regénye nagyon tetszett, úgyhogy ezt is el fogom olvasni.

2006. Július 15. 14:09, Szombat
Egy vélemény a könyvről

Nekem az író másik Magyarországon kiadott regénye nagyon tetszett, úgyhogy ezt is el fogom olvasni.

köszi!  kikölcsönzöm, aztán majd meglátjuk.. remélem, jó és akkor meg is veszem.

2006. Július 16. 18:50, Vasárnap

 

anything