Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Ázsiai könyvek  (Megtekintve 21548 alkalommal)

  • Karma: 32
2006. Február 22. 18:26, Szerda
Idézetet írta: Ramiz
Én Nacume Szószekitől találtam meg a könyvtárban A kölyök c. könyvet.


Az is egy jó könyv. :)

  • Karma: 3
2006. Február 22. 23:54, Szerda
Idézetet írta: Skyneth
Idézetet írta: Ramiz
Én Nacume Szószekitől találtam meg a könyvtárban A kölyök c. könyvet.


Az is egy jó könyv. :)

Azaz! :)

2006. Február 23. 19:20, Csütörtök
említettem már, hogy írtam mailt a Trivium könyvkiadónak?! annyit kérdeztem tőlük, hogy Banana Yoshimoto további könyveit is kiadják-e. az a válasz jött, hogy lesz folytatása a dolognak, és ezen kívül még más japán írók regényet is tervezi az év 2. felére. konkrét neveket és címeket nem adott meg a hölgy.

más:

a hozzánk közel eső Tesco-ban láttam egy olyan könyvet, hogy:
Kavabata Jaszunari - Szépség és szomorúság

nem ismerem, úgyhogy nem mertem megvenni... közületek olvasta esetleg valaki?

  • Karma: 3
2006. Február 23. 22:30, Csütörtök
Idézetet írta: arnold
említettem már, hogy írtam mailt a Trivium könyvkiadónak?! annyit kérdeztem tőlük, hogy Banana Yoshimoto további könyveit is kiadják-e. az a válasz jött, hogy lesz folytatása a dolognak, és ezen kívül még más japán írók regényet is tervezi az év 2. felére. konkrét neveket és címeket nem adott meg a hölgy.

más:

a hozzánk közel eső Tesco-ban láttam egy olyan könyvet, hogy:
Kavabata Jaszunari - Szépség és szomorúság

nem ismerem, úgyhogy nem mertem megvenni... közületek olvasta esetleg valaki?

még nem.
Kavabata ha jól tudom híres kortárs japán író.

2006. Április 3. 09:49, Hétfő
Hvang Szun-Von: Kagylóhéjak című novellás kötetét olvasta valaki?

  • Karma: 29
2006. Április 3. 10:33, Hétfő
Már egy ideje kinn van a könyvpiacon a Nyakig a miszóban című könyv az Ulpius Háztól, ezt vajon olvasta már valaki? Érdemes megvenni?
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

2006. Április 3. 11:06, Hétfő
Idézetet írta: santito
Már egy ideje kinn van a könyvpiacon a Nyakig a miszóban című könyv az Ulpius Háztól, ezt vajon olvasta már valaki? Érdemes megvenni?

én még nem volvastam, de állítólag jó. neten szinte mindenki dícséri.

  • Karma: 36
2006. Április 3. 14:15, Hétfő
Idézetet írta: santito
Már egy ideje kinn van a könyvpiacon a Nyakig a miszóban című könyv az Ulpius Háztól, ezt vajon olvasta már valaki? Érdemes megvenni?

Én olvastam, és ha engem kérdezel, semmiképpen sem. Hatásvadász ponyva, nem tudtam kihámozni belőle semmi értelmes jelentést, de ha valami van is, az olcsó meztelenkedés- és vérmáz elfedi. Lehet, hogy filmen működne (elvégre sexploitation rulez! :cool: ), de így nem. Ráadásul nincs stílusa, se humora.
A sztori: egy amerikai turista egy japán idegenvezetővel elmerül Tokió éjszakai életében, majd gyilkolászni kezd, kiderül, hogy régóta pszihopata és régóta öldösi az embereket. Mesél egy picit magáról, hogy szimpatikusabb legyen az olvasó számára, aztán lelép. Kb ennyi.

  • Karma: 32
2006. Április 4. 01:01, Kedd
Idézetet írta: santito
Már egy ideje kinn van a könyvpiacon a Nyakig a miszóban című könyv az Ulpius Háztól, ezt vajon olvasta már valaki? Érdemes megvenni?


Elolvasni szerintem érdemes, de a megvétele, hát, az annyira nem.
Én annyira nem húzom le, mint Ramiz, de sajnos sok mindenben igaza van a könyvvel kapcsolatban.
Amikor anno megjelent és írták róla, hogy mekkora botránykönyv és über pszichothriller naná, hogy rácuppantam, és persze naná, hogy csalódnom kellett.  :roll:
Felejtős. :(

(És mekkora botrányt kavart - némileg jogosan -  anime-s körökben, hogy Asuka virított a címlapon nem kevéssé erotikus pozícióban. :roll: )

  • Karma: 29
2006. Április 4. 12:14, Kedd
Köszi a válaszokat, azt hiszem akkor könyvtár lesz belőle, vagy valakitől kölcsönkérem...
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • Karma: 32
2006. Június 1. 21:36, Csütörtök
Ugyan nem ázsiai az író, de a témája, helyszíne annak mondható:

Susanna Jones: A csendmadár

Tegnapi könyv-bevásárló körutam egyik kézzelfogható eredménye (a több tonnányi uncsi politikai szakirodalom, és egy rettentően gagyi, a sógunokról szóló ismeretterjesztő-szerű "nemtommineknevezzemdeigényeskönyvneknemigazán" könyvecske mellett) ez a Japánban játszódó thriller, amiről Ramiz már szólt pár szót.

A sztoriról annyit, hogy egy Japánban dolgozó európai szakfordító hölgyeményt mutat be, aki beleszeret egy japán hobbi-fotós férfiba, illetve összeszed egy szintén európai lányt barátnőnek. Hármójuk kapcsolatának eredményeként végül a rendőrségen köt ki, egy gyilkosság gyanusítottjaként.

Maga a regény E/1-ben íródott, és Susanna Jones ötletesen azzal bolondította meg a szöveget, hogy a mesélő néha E/3-ban beszél saját magáról - ami eleinte nem kicsit megkavarja az olvasót, de mégis érdekesebbé teszi a cselekményvezetést. Ez nekem nagyon tetszett benne. De igazából ezzel ki is merült a dolog.
Ahogy azt már Ramiz mondta: Japánról semmi újdonságot, semmi extra infót nem közöl, néhány japán szón, mondaton és helyszín leírásán kívül, tehát nem nagyon értem a Booklist ajánlását, mely szerint "egyedülálló betekintés a modern japán kultúrába." De lehet, hogy csak mi vagyunk kissé túlképzettek a témában az átlaghoz képest. :roll:
A történet sem tartogat semmi extrát, bár az utolsó egy oldal azért elég jól eltalált hangulatilag, de mivel csak az utolsó oldal, ezért nem kimondottan illeti meg szememben a thriller műfaji besorolást.
Ami a könyv mellett szól: igényes kivitelezés. Mint általában az Agave által kiadott könyvek, kellemes borítóval, tördelési és elgépelési hibák mellőzésével, ÉRTHETŐ és ÉLVEZHETŐ magyarra fordítással jellemezhető. Manapság ez szerintem nem elhanyagolható tényező.
Viszont maga a történet sajnos nem éri meg azt az 1600 valahány forintot, ami a teljes ára. Viszont azt a szemérmetlenül alacsony árat, amin megvettem (pontosan 390 forintomba került vadiúj, nem antikváriumi példány), simán behozza.
Szóval egyszer azért elolvasható, ha az ember nem akar tőle semmi komolyat.

  • Karma: 36
2006. Június 1. 21:39, Csütörtök
Hol vetted ennyiért? :P
Az Agave, az Ulpius és az új Galaktika Fantasztikus kiadókat szeretem a legjobban, ezek igényes könyveket adnak ki.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Június 1. 21:41, Csütörtök
Idézetet írta: Skyneth
Ugyan nem ázsiai az író, de a témája, helyszíne annak mondható:

Susanna Jones: A csendmadár



Akkor azt még légyszíves áruld el, hogy azt a "szemérmetlenül alacsony árat" hogyan sikerült kieszközölnöd. Nyilván csak elfelejtetted leírni, mert gondolom a világ minden kincséért sem akartad, hogy valaki, engedve iszonyat kíváncsiságának, feltegye ezt a kézenfekvő lérdést :)

  • Karma: 32
2006. Június 1. 21:51, Csütörtök
Hehehe... :twisted:

A Múzeum körúton van egy "könyvdiszkont" szerű dolog, eldugva egy bérház udvarában, és néha nem csak ratyi cuccok vannak, hanem nagyon is érdemleges könyvek. Máraitól kezdve Frank Herberten keresztül mindenfélék.

ITT a honlapjuk, nézzetek körül rajta.  8-)

  • Karma: 36
2006. Június 1. 21:52, Csütörtök
Jé, azt ismerem!  8-)

 

anything