Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Kína  (Megtekintve 20600 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Június 12. 13:11, Kedd

3D-s panorámaképek Kínáról ITT

Pff, elég meló volt nekem ide felpakolni  :-D
Képaláírásokkal még adós vagyok, ugyan a böngésző címsávjában megjelenik a kép neve, bár angolul.



Uh, ezek nagyon jók!  :whoah:

  • *
  • Karma: 36
2007. Június 12. 17:30, Kedd
Felpakoltam a maradék képeket, így már Japán és Korea is képviselteti magát.
Ahová tudtam, oda került minimális magyarázószöveg.
Ok, tudom, hogy az nem Kína, de nem kellene minden egyes országos topicba beírkálnom ezért  :)  :angel:

A kilátás a Tokyo Towerből.... hát azt hiszem, rendesen el tudnék ott tévedni  :-D

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2007. Július 6. 17:46, Péntek
Tajvan hivatalos weboldala http://www.gio.gov.tw/az alábbi nyelveken érhető el:




Magyarul is!
Tudja valaki, hogy mivel érdemeltük ki? :-D

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2007. Július 7. 17:00, Szombat
Igazi kincsesbányát találtam!  :-D
Lehet, hogy csak nekem új az infó, hogy a Kínai Nemzetközi Rádió magyar nyelvű adást is sugároz naponta!
Méghozzá négyszer is leadják, időpontok ITT
A Kínai Idegennyelvek Egyetemén végzett fiatalok készítik az adást, a honlap pedig tényleg kincsesbánya, érdekes cikkekkel magyarul  :angel:  :angel:  :angel:
(Még nem tértem magamhoz, bocsi, lelkes vagyok nagyon)
Sajnos az online rádiós vételről nem írnak, a honlapon pedig inaktív az ONLINE RADIO felirat. Hátha este elérhető lesz, majd jövök a tapasztalatokkal  :angel: :angel: :angel:

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2007. Július 7. 17:50, Szombat
Jelentem, az elmúlt 90 percben hallgattam a rádió eheti adásait.
Fura, hogy a főoldalról nem érhető el a online funkció, csak ha híreket olvas az ember.
Tessék találomra egy hír, itt látszik a heti termés jobb oldalon:

http://hungarian.cri.cn/2/2007/07/07/2@76282.htm

Az adásokról: többé-kevésbé érthetően beszélnek magyarul, igaz, erős akcentussal.
Biztosan lesznek olyanok, akik nem nagyon értik majd őket  :-D (Milyen jó nekem, hogy ebben rutinos vagyok, 'hála' egy magyarul alig beszélő tanáromnak)

Minden elismerésem, amiért megpróbálnak megbírkózni a nehéznek mondott magyar nyelvvel.  :istenvagy
(szeretnék én így beszélni kínaiul...)

Ami emlékezetes: "20 ezren latogattak ki a hongkongi állatkertbe, hogy megnézzék az ajandékba kapott két BANDÁT"

"a BORTUGÁL miniszterelnök elmondta..."

"Üdvözlöm hallgatóinkat, Jilona vagyok' - meg kell zabálni  :-D

Amúgy a hírek megfogalmazása nagyon emlékeztet a szocializmus tömegtájékoztatására, lehet nosztalgiázni  :-D
Az elhangzó számok döbbenetesek, hogy ti. 10 millió hektár termőföld került víz alá, az árvíz 38 millió embert érint, stb.




O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2007. Július 7. 17:56, Szombat
Tessék találomra egy hír, itt látszik a heti termés jobb oldalon:

... BAL oldalon!

(mindig keverem ezt a kettőt)  :-D

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 36
2007. Július 7. 18:55, Szombat
Igazi kincsesbányát találtam!  :-D
Lehet, hogy csak nekem új az infó, hogy a Kínai Nemzetközi Rádió magyar nyelvű adást is sugároz naponta!
Méghozzá négyszer is leadják, időpontok ITT
A Kínai Idegennyelvek Egyetemén végzett fiatalok készítik az adást, a honlap pedig tényleg kincsesbánya, érdekes cikkekkel magyarul  :angel:  :angel:  :angel:
(Még nem tértem magamhoz, bocsi, lelkes vagyok nagyon)
Sajnos az online rádiós vételről nem írnak, a honlapon pedig inaktív az ONLINE RADIO felirat. Hátha este elérhető lesz, majd jövök a tapasztalatokkal  :angel: :angel: :angel:

Ez tényleg jó, de ne éld bele magad Kolombusz szerepébe, mert ezt már felfedeztük.  :-D

  • *
  • Karma: 36
2007. Július 7. 18:58, Szombat
Ez tényleg jó, de ne éld bele magad Kolombusz szerepébe, mert ezt már felfedeztük.  :-D

Akkor nem túrtam át előtte elég alaposan a fórumot  <:) :-D

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 41
2007. Július 8. 11:27, Vasárnap
nekem új, úgyhogy köszi! lehet, hogy beleásom magam én is

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Július 9. 14:50, Hétfő
Nekem is elkerülte valahogy a figyelmem  :-o

JA, azt tudtátok, hogy Petőfi kötelező irodalom Kínában?  "Megy a juhász a szamáron, földig ér a lába..."
« Utoljára szerkesztve: 2007. Július 9. 14:54, Hétfő írta Manu »

  • *
  • Karma: 36
2007. Augusztus 12. 23:41, Vasárnap
Az utóbbi időben ha keresek valamit és már végképp kihasználtam az internet angol nyelvű felületét, meglátogatok egy-két, a témára irányuló kínai nyelvű fórumot.
A 90%-ban angol nyelvű hozzászólásaimat (inkább információ-kérésemet) rendszerint 24 órán belül kivágják. Akkor is, ha más is (akár angolul, akár kínaiul) szintén hasonló cipőben jár és jelzi is, hogy jó a téma és diskurálunk.
Szép-szép a kínai nacionalizmus meg minden, de már dühös vagyok  :killer samurai:
Ennyire vakon törölni, csak azért, mert latin karaktert látnak.
- gondolom a kínai fórum a kínaiaké.
Csak akkor hogyan lehet velük kommunikálni? Vagy felvenni a kapcsolatot?
Ha megtanulnék folyékonyan kínaiul, akkor meg nem fórumokba írkálnék. Grrrrrr.... :censored:

Ez(ek) kivételes esetek (és csak velem) vagy tapasztalt más is ilyesmit?


O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 0
2007. Augusztus 14. 00:11, Kedd
Thaiföldön jártam ezidáig. Ha pénzem és időm engedi biztos az egyik Kína lesz a következő uticéljaim közül. Épp olvasgatom mit lehet látni, vagy van e egyáltalán a kínai feeilngen kívül más is!?

  • *
  • Karma: 36
2007. Augusztus 14. 08:28, Kedd
Thaiföldön jártam ezidáig. Ha pénzem és időm engedi biztos az egyik Kína lesz a következő uticéljaim közül. Épp olvasgatom mit lehet látni, vagy van e egyáltalán a kínai feeilngen kívül más is!?

 :-D Csak hogy reklámozzam magam  :angel:
Az aláírásomban szereplő honlapon, vagy IDE kattintva szerintem találsz olyasmit, amit érdemes lehet megnézni Kínából.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2007. Augusztus 30. 10:13, Csütörtök
J. C. Yang - Miért nem bírjuk a kínaiakat?

Nevéből ítélve a szerző talán maga is kínai, így lehet rálátása a témára, a kínai lélekről és - feltételezett - mozgatórugóiról.
Végigröhögtem az egészet  :-D

Nem az a tipikus országimázst ápoló írás, kíváncsi vagyok, vajon beteheti-e még a lábát az országba?!




updated: Asiafan, kösz a tippet!  :)
Itt a japán:
Miért nem bírjuk a japánokat?


U.i.: Hozzátenném, hogy mindkét nép nagy tisztelője vagyok  :istenvagy
(semmi rosszindulat nincs bennem, csak egy kis csipkelődés)
« Utoljára szerkesztve: 2007. Augusztus 30. 15:46, Csütörtök írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 41
2007. Augusztus 30. 13:27, Csütörtök
ez egy sorozat úgy tudom sok országról, anno fenn volt mind egy ilyen ebook warez site-on, vagy japán és magyar is

 

anything