Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Kína  (Megtekintve 20620 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Július 24. 19:10, Hétfő
Van itt egy video , nem a tartalma miatt linkelem (bár kapcsolódik Kínához), hanem hátha ismeri valaki, hogy milyen zene szól alatta. Ismerősnek tűnik valahonnan...

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 24. 19:30, Hétfő
Van itt egy video , nem a tartalma miatt linkelem (bár kapcsolódik Kínához), hanem hátha ismeri valaki, hogy milyen zene szól alatta. Ismerősnek tűnik valahonnan...

Ez most vicc, vagy te komolyan meg tudod különböztetni ezeket a kínai autentikus pop nótákat :?:

  • *
  • Karma: 82
2006. Július 24. 20:02, Hétfő
Van itt egy video , nem a tartalma miatt linkelem (bár kapcsolódik Kínához), hanem hátha ismeri valaki, hogy milyen zene szól alatta. Ismerősnek tűnik valahonnan...

Ez most vicc, vagy te komolyan meg tudod különböztetni ezeket a kínai autentikus pop nótákat :?:

Nekem se ismerős... :) De jó kiindulási pont lehet, hogy a csaj mandarinul énekel, így egyből felére esik a lehetséges dalok száma...  :D
Amúgy tetszett a napszemüveges fószer szövege alatti folyamatos "nem mind MSZPs!" felkiáltás is... :-D

  • Karma: 36
2006. Július 25. 21:31, Kedd
Van itt egy video , nem a tartalma miatt linkelem (bár kapcsolódik Kínához), hanem hátha ismeri valaki, hogy milyen zene szól alatta. Ismerősnek tűnik valahonnan...

Ez most vicc, vagy te komolyan meg tudod különböztetni ezeket a kínai autentikus pop nótákat :?:

Azért a dallamokat csak megtudja különböztetni az, akinek van zenei hallása...(Én nem ilyen vagyok.) Szerintem valamelyik híresebb filmből nyúlták le.

  • Karma: 41
2006. Július 25. 23:07, Kedd
szánalmas.hu-ra való

  • Karma: 36
2006. Szeptember 8. 11:28, Péntek
A szokásos ügymenet.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Szeptember 8. 14:12, Péntek

  • No avatar
  • Karma: 0
2007. Május 5. 15:03, Szombat
Hi

Remélem jó helyre írom, annyi lenne a kérdésem, tud -e vki segíteni abban, h kantoni nyelvtanfolyamot találjak Budapesten főleg az Árpád híd és a Szabadság-híd közt, Persze nem a Dunán, bár az festői lenne :)

előre is thx!

  • *
  • Karma: 82
2007. Május 7. 21:31, Hétfő
Hi

Remélem jó helyre írom, annyi lenne a kérdésem, tud -e vki segíteni abban, h kantoni nyelvtanfolyamot találjak Budapesten főleg az Árpád híd és a Szabadság-híd közt, Persze nem a Dunán, bár az festői lenne :)

előre is thx!

Szia!

Megkérdeztem ezügyben a Keleti Nyelvek Iskolájának vezetőjét. Ő azt mondta, hogy egész Magyarországon NINCS kantoni nyelvtanfolyam, sőt, kantoni nyelvet oktató tanárról sem tud, mert nem éri meg megtanulni a nyelvet (kivéve persze, ha Hongkongban szándékozol élni), valamint nagyon jelentkező sincs tanulni.  Aki kínaiul akar tanulni, az mindenki (érthető okokból) mandarint tanul.

  • *
  • Karma: 36
2007. Május 7. 22:14, Hétfő
Van valaki a fórumozók között, aki magyar anyanyelvűként nekiveselkedett a kínai nyelv tanulásának?
Tőle szeretném megkérdezni, hogy mennyire nehéz vagy bonyolult a kiejtés elsajátítása?
Lassan aktuális nálam egy nyelvtanfolyam, de ettől a részétől tartok kicsit. Előre is köszi  :)

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2007. Május 8. 06:44, Kedd
Van valaki a fórumozók között, aki magyar anyanyelvűként nekiveselkedett a kínai nyelv tanulásának?
Tőle szeretném megkérdezni, hogy mennyire nehéz vagy bonyolult a kiejtés elsajátítása?
Lassan aktuális nálam egy nyelvtanfolyam, de ettől a részétől tartok kicsit. Előre is köszi  :)

Szomszédom tanult évekig kínaiul, sosem említette, hogy a kiejtés nehéz lett volna. Az írás/olvasás elsajátítása szerintem bonyolultabb, de a japánban is azt szeretem legjobban.  :)

  • *
  • Karma: 36
2007. Május 8. 08:01, Kedd
Van valaki a fórumozók között, aki magyar anyanyelvűként nekiveselkedett a kínai nyelv tanulásának?
Tőle szeretném megkérdezni, hogy mennyire nehéz vagy bonyolult a kiejtés elsajátítása?
Lassan aktuális nálam egy nyelvtanfolyam, de ettől a részétől tartok kicsit. Előre is köszi  :)

Szomszédom tanult évekig kínaiul, sosem említette, hogy a kiejtés nehéz lett volna. Az írás/olvasás elsajátítása szerintem bonyolultabb, de a japánban is azt szeretem legjobban.  :)


Kösz YEZy a (számomra) bíztató hírekért  :-D

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 0
2007. Május 8. 14:51, Kedd
Hi

Remélem jó helyre írom, annyi lenne a kérdésem, tud -e vki segíteni abban, h kantoni nyelvtanfolyamot találjak Budapesten főleg az Árpád híd és a Szabadság-híd közt, Persze nem a Dunán, bár az festői lenne :)

előre is thx!

Szia!

Megkérdeztem ezügyben a Keleti Nyelvek Iskolájának vezetőjét. Ő azt mondta, hogy egész Magyarországon NINCS kantoni nyelvtanfolyam, sőt, kantoni nyelvet oktató tanárról sem tud, mert nem éri meg megtanulni a nyelvet (kivéve persze, ha Hongkongban szándékozol élni), valamint nagyon jelentkező sincs tanulni.  Aki kínaiul akar tanulni, az mindenki (érthető okokból) mandarint tanul.

Hi
kösz a választ!!!!, fején találtad a szöget! nem Hk-ban, hanem onnan 200km-re van lehetőségem élni, dolgozni(Zhaoqing, Kanton tartomány), ha kis mákom van + összekaparom magam(rosszul áll a szénám az időpontok miatt :( ) akkor diploma utána augusztusban, ha nincs mák és halasztanom kell :( :( :( :( :(  valszeg jövő januárban, rosszabb esetben jövő augban. na mind1 majd kialakul kösz még 1*

  • *
  • Karma: 82
2007. Május 8. 17:46, Kedd
Hi

Remélem jó helyre írom, annyi lenne a kérdésem, tud -e vki segíteni abban, h kantoni nyelvtanfolyamot találjak Budapesten főleg az Árpád híd és a Szabadság-híd közt, Persze nem a Dunán, bár az festői lenne :)

előre is thx!

Szia!

Megkérdeztem ezügyben a Keleti Nyelvek Iskolájának vezetőjét. Ő azt mondta, hogy egész Magyarországon NINCS kantoni nyelvtanfolyam, sőt, kantoni nyelvet oktató tanárról sem tud, mert nem éri meg megtanulni a nyelvet (kivéve persze, ha Hongkongban szándékozol élni), valamint nagyon jelentkező sincs tanulni.  Aki kínaiul akar tanulni, az mindenki (érthető okokból) mandarint tanul.

Hi
kösz a választ!!!!, fején találtad a szöget! nem Hk-ban, hanem onnan 200km-re van lehetőségem élni, dolgozni(Zhaoqing, Kanton tartomány), ha kis mákom van + összekaparom magam(rosszul áll a szénám az időpontok miatt :( ) akkor diploma utána augusztusban, ha nincs mák és halasztanom kell :( :( :( :( :(  valszeg jövő januárban, rosszabb esetben jövő augban. na mind1 majd kialakul kösz még 1*

Mázlista!  :)

  • *
  • Karma: 36
2007. Június 7. 16:34, Csütörtök
Mivel egyelőre nem aktuális egy igazi kínai utazás, így marad virtuális formában, hála a 3D-s panorámaképeknek 

(a képhez quicktime szükséges, és az egérrel nézhetünk körbe, mintha ott állnánk - csak azért írom, hogy mindenki eligazodjon  :-D)

http://www.freeweb.hu/gianni7/Yuyuan%20Garden%20in%20Shanghai.mov

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.