Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Hongkongi filmek  (Megtekintve 60458 alkalommal)

  • Karma: 32
2006. Január 14. 16:47, Szombat
Idézetet írta: Manu
Erre Tony Leung személye garancia, az In The Mood For Love óta (azt láttad?).


Most szereztem be Ramiztól, úgyhogy már tervben van.  :twisted:

  • Karma: 32
2006. Január 14. 17:35, Szombat
THE MYTH

Eredeti cím: San Wa
Rendezte: Stanley Tong



IMDb

Nem kimondottan kedvelem Jackie Chan legutóbbi filmjeit, de ez a movie szerencsére kissé eltér a lassan már megszokott, nem kevéssé "elhollywoodiasodott" Jackie Chan filmektől - ennek ellenére nem hagyott bennem maradandó nyomokat.
A történet két szálon fut párhuzamosan.
A jelenben Jake-t (Jackie Chan) furcsa álmok gyötrik, melyekre nem lel magyarázatot, ezért kutatásba kezd barátjával, aki egy régi legenda alapján egy antigravitációs teret létrehozó anyagot keres.
A messzi múltban,- és Jake álmaiban -  Meng-yi tábornok (meglepő módon szintén Jackie Chan) azt a feladatot kapja, hogy épségben kísérje császára palotájába az ajándékba kapott ágyast, Jade hercegnőt (Hee-seon Kim). Természetesen ez nem sikerül zökkenőmentesen, mert megtámadják őket, hogy visszarabolják a hercegnőt, és megmentsék a rangján aluli ágyasi szerepkörtől. Az üldözők elől való menekülés során Meng-yi tábornok és a hercegnő között erős vonzalom alakul ki, de a tábornok nem a szerelem, hanem kötelessége teljesítése mellett dönt, ezzel boldogtalanságra ítélve saját magát és a hercegnőt.
Persze mindkét szálon felbukkan a nélkülözhetetlen "gonosz"is, ezzel szokás szerint nem kevés bonyodalmat okozva: a tábornok életére törő miniszterek, illetve a rossz útra tért, és a tudományos felfedezést elorozni kívánó professzor személyében.
A film ötvözi a Jackie-től már megszokott humoros akció jeleneteket, és a látványos, múltban lezajlott monumentális csatajeleneteket - ami azért kissé zavaróan hat.
A két történetszál közötti állandó ugrálás egy ideig élvezhető, de egy idő után széttöredezik miatta a film cselekménye.
Sajnos egyik történetszál sincs rendesen kidolgozva, ezért a film végére az embernek erős hiányérzete támad: valami mintha lemaradt volna.
A film betétdala gyönyörűre sikerült, az aláfestő zenék is jól eltaláltak.
Ha épp nincs jobb, egyszer megnézhető, de hamar felejthető movie.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 14. 17:41, Szombat
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: arnold

az a csaj ott a poszteren nem Faye Wong??

hát a leírás szerint igen, én sajnos nem ismerem. miben játszott még?

két filmet láttam, amiben játszott, a Chungking Express és a 2046


aha, ezt a kettőt én is láttam  :idea:  <:)  :whoah:

  • Karma: 32
2006. Január 14. 23:32, Szombat
BIO-ZOMBIE

Rendezte: Wilson Yip



IMDb


Egy félresikerült vegyifegyver eladás következményeként egy pláza teljes mértékben elzombisodik, és a néhány még embernek megmaradt túlélő igyekszik menteni magát, miközben hullanak, mint a legyek.
Ezzel a filmmel nagyon belefutottam a jóba: borzalmas volt.
Komolyan nem tudtam eldönteni, hogy sírjak, vagy röhögjek. Se komoly horrornak, se komolytalan paródiának nem nevezhető.
Elkerülése erősen ajánlott.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 15. 00:17, Vasárnap
Idézetet írta: Skyneth
BIO-ZOMBIE

Rendezte: Wilson Yip



IMDb


Egy félresikerült vegyifegyver eladás következményeként egy pláza teljes mértékben elzombisodik, és a néhány még embernek megmaradt túlélő igyekszik menteni magát, miközben hullanak, mint a legyek.
Ezzel a filmmel nagyon belefutottam a jóba: borzalmas volt.
Komolyan nem tudtam eldönteni, hogy sírjak, vagy röhögjek. Se komoly horrornak, se komolytalan paródiának nem nevezhető.
Elkerülése erősen ajánlott.

Láttam, egyetértek :)

  • No avatar
  • Karma: 1
2006. Január 15. 10:52, Vasárnap
Szerintem viszont elég jó volt a Bio Zombie,készült hozzá folytatás,megvan az is,csak még nem néztem meg.Nyugodtan meg lehet nézni,mert nem szar.

  • Karma: 32
2006. Január 21. 01:23, Szombat
NAKED WEAPON / CHEK LAW DAK GUNG

Rendezte: Siu-Tung Ching



IMDb


Madame M (Almen Wong Pui-Ha) jól jövedelmező üzletet üzemeltet: fiatal, harcművészetekben jártas lánykákat rabol, és profi bérgyilkosnak képezi ki őket.
A 40 elrabolt lány évekig tanulja a gyilkolás művészetét, míg aztán legfőbb próbatételként egymáson kell bemutatniuk mennyire sajátították el a házi feladatot.
Csupán hárman maradnak életben, a kíméletlen Jing (Jewel Lee), és a két barátnő Charlene (Maggie Q), és Katherine (Anya). A lányok nem vesztegetik az időt, egyből munkához látnak. Ténykedésükre felfigyel a CIA nyomozója, Jack Chan (Daniel Wu), aki egy ideje már figyelemmel kíséri Madame M tevékenységét.
A film egyetlen erénye az lehet, hogy a férfinézők 90 percig legeltethetik szemüket vonzó, lengén öltözött, és elég jól verekedő hölgyek idomain. A sztori nem túl eredeti, az egész cselekmény előre kiszámítható, néha erősen súrolja a szánalmasság határait. A harcjelenetekben ugyan fel lehet néha fedezni némi ötletességet, általában szépen ki vannak dolgozva, de a végső összecsapás a film végén véleményem szerint kissé nevetségesre sikerült (és ezt annak ellenére mondom, hogy én általában szoktam bírni a "repkedős" movie-kat.)
Összegezve: gyengus.

  • Karma: 36
2006. Január 21. 01:45, Szombat
Idézetet írta: Skyneth
A film egyetlen erénye az lehet, hogy a férfinézők 90 percig legeltethetik szemüket vonzó, lengén öltözött, és elég jól verekedő hölgyek idomain.

A tk-ban szemezgettem vele anno, de mivel csak ez vonzott benne, amúgy meg elég bénának tűnt a borítója alapján, hagytam. :P

  • Karma: 32
2006. Január 21. 02:02, Szombat
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: Skyneth
A film egyetlen erénye az lehet, hogy a férfinézők 90 percig legeltethetik szemüket vonzó, lengén öltözött, és elég jól verekedő hölgyek idomain.

A tk-ban szemezgettem vele anno, de mivel csak ez vonzott benne, amúgy meg elég bénának tűnt a borítója alapján, hagytam. :P


Nem vesztettél vele sokat. Engem egy ismerősöm lepett meg vele dvd-n, aki ismeri erőteljes filmmániámat.  :-D
Akit esetleg mégis érdekel a Tescoban 950,- pénzért vesztegetik.

  • Karma: 12
2006. Január 21. 08:19, Szombat
Nekem tetszett.

  • *
  • Karma: 82
2006. Január 21. 09:46, Szombat
Hehe, ez a film is egy a szokásos könnyedre vett HK akciókból. Van még egy rakat ilyesmi film, pl. a So Close (magyar címe Virtuális hajnal), a Martial Angels, a Sexy & Dangerous, estébé estébé. Aki Jackie Chan akcióvígjátékain nőtt fel, azoknak tetszeni fognak (mint nekem is), aki komoly mondanivalót vár a filmektől, az ne nézzen ilyesmit... :D

  • *
  • Karma: 82
2006. Január 21. 10:07, Szombat
Just one look (2002)



A hongkongi filmek legtöbbje általában könnyen emészthető, könnyedre vett szokott lenni, ennek következtében többnyire felejthető, 1x nézhető alkotások. Én ennek ellenére (vagy éppen ezért?) szeretem őket, nem utolsósorban azért, mert néha egész komoly alkotásokat is lehet köztük találni, mint például ezt a filmet.
A film két barátról szól, akik egy mozi előtt rágcsálnivaló árusításával keresik kenyerüket. Egyikük abban a hitben él, hogy a helyi nagymenő, hitelezésből, fogadásból élő fickó (a zseniális Anthony Wong Chau-sang játsza) megölte apját, mert tartozott neki. Nyíltan nem mer vele szembeszállni, ezért orvul okoz neki kellemetlenségeket. Közben a két barát életében megjelenik a szerelem, egy új kungfu mester költözik a városba és a lányába (Charlene Choi) mindkét fiú beleesik és egyből jelentkeznek kungfuzni. Aztán egyikük találkozik egy titokzatos lánnyal (Gillian Chung) és a történet újabb fordulatot vesz, a végén pedig még az "óriás" melltartó tulajdonosának kilétére is fény derül. :)
Összességében ez egy aranyos vígjáték, néhol megható drámai részekkel. Ha mindegyik HK film hozná ezt a mélységet, nem volna kérdéses, hogy melyik nemzetre szavaznék a nyitólapon...

  • Karma: 36
2006. Január 21. 11:16, Szombat
Idézetet írta: YEZy
Aki Jackie Chan akcióvígjátékain nőtt fel, azoknak tetszeni fognak (mint nekem is), aki komoly mondanivalót vár a filmektől, az ne nézzen ilyesmit... :D

Én azokon nőttem fel, de éppen Jackie Chan-t szerettem bennük... :P

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 21. 13:44, Szombat
A főoldalra is, a főoldlra is plz, plz, plz :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 24. 12:53, Kedd

 

anything