Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Hongkongi filmek  (Megtekintve 60491 alkalommal)

2005. December 30. 23:28, Péntek
hong kongi filmekről nem nagyon esik szó. íme az egyik kedvencem:

Inner Senses

Yan-nal, a fiatal lánnyal furcsa dolgok történnek: halott embereket lát és hall. Sőt, többször is megpróbált öngyilkos lenni. Egy új lakásba költözik, remélve, hogy a környezetváltozással megszűnnek a látomások, de nem így történik! Az unokatestvére nagyon aggódik érte, ezért megkéri Yan-t, hogy látogassa meg az egyik ismerősét, Jim-et, aki pszichiáter. A férfi nagyon érdekesnek találja a lány problémáját, és úgy dönt, hogy segít neki. Igen ám, csakhogy a doki viselkedése is eltér a normálistól. Neki is különböző látomásai vannak. A kezelések során Jim rájön, hogy a lány problémáját az okozhatja, hogy Yan szülei elválltak, mikor még a lány kicsi volt és sem az anyja, sem az apja nem akart róla gondoskodni. Ezért, a lány önmagát okolja a szülei válása miatt. Amikor Yan újra öngyilkosságot kísérel meg, Jim úgy érzi, az a megoldás, ha szembesíti a lányt a szüleivel. A szüleivel való találkozás sokat javít Yan lelkiállapotán, Jim látomásai viszont egyre gyakoribbak és rémisztőbbek lesznek… Remek pszicho-thriller! Sokan horrornak tartják, de szerintem nem az! Ez is az emberi elme működését vizsgálja, mint Kiyoshi Kurosawa remekműve, a Cure. A film férfi főszereplőjének, Leslie Cheung-nak ez volt az utolsó filmje, mivel 2003 április 1-én öngyilkos lett. Leugrott egy szálloda tetejéről. A férfi egyébként homoszexuális volt.

  • Karma: 36
2006. Január 1. 15:40, Vasárnap
A Cure-hoz hasonlítod... jó referencia. 8-) Ha látom, leszedem.

2006. Január 1. 16:29, Vasárnap
Idézetet írta: Ramiz
A Cure-hoz hasonlítod... jó referencia. 8-) Ha látom, leszedem.


inkább csak olyan szinten, hogy ez is az ember lelkivilágával foglalkozik -> pszichológia. a stílus persze más.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 2. 12:11, Hétfő
Uh, ez jónak tűnik.. Még egy öngyilkos színész... Ez divat Ázsiában? Vagy tényleg ennyire bekattannak a filmektől?


The Killer

Valahogy soha nem szerettem sem John Woo-t, sem Chow Jun Fatat, ezért már régóta nem is nagyon néztem a filmjeiket. Valohogy mostanában megint kedvem támadt hozzájuk, meg az Akció mesterei sorozatban is megjelenetetik úgyhogy uccu, neki is álktam ennek a filmnek.
Hát nem fogott meg, nem sikerült megváltoztania a véleményem. Jó, az akciók jók benne, de a történet, a rendezés, a színészi játék viszont nagyon gyerekes. A Mickey egerezés nagyon irritált, a kedvenc mondatom meg valahogy így hangzott: "Ha nem élném túl a ma estét, akkor vigyél be egy korházba, a (női főszereplő)-nek adom a szaruhártyám". Ez valami olyan viccesen hatott abban a drámai pillanatban, hogy muszáj volt nevetnem.
Azért nem adom fel, van még két filmem tőlük, azokat is megnézem. Nem akarom egy film miatt elítélni őket.

2006. Január 2. 12:22, Hétfő
Idézetet írta: Manu
Még egy öngyilkos színész... Ez divat Ázsiában? Vagy tényleg ennyire bekattannak a filmektől?

hát, ázsiában van a legtöbb öngyilkosság, ez tény! az ötletet biztos a filmből lopta a pasas, mert az Inner Senses is úgy ér véget, hogy fent áll a doki egy felhőkarcoló tetején, és készül az ugrásra, de a filmben nem ugrik le. majd csak utána... :)

  • Karma: 36
2006. Január 2. 12:52, Hétfő
Idézetet írta: Manu
Jó, az akciók jók benne, de a történet, a rendezés, a színészi játék viszont nagyon gyerekes.

Egész más, mint a japán vagy az amerikai filmekben, de van benne valami érdekes... nem tudom, én meg tudtam szokni a túljátszást, meg azt a kicsit gyerekes, de hangulatos túldramatizálást.

Idézetet írta: arnold
hát, ázsiában van a legtöbb öngyilkosság, ez tény! az ötletet biztos a filmből lopta a pasas, mert az Inner Senses is úgy ér véget, hogy fent áll a doki egy felhőkarcoló tetején, és készül az ugrásra, de a filmben nem ugrik le. majd csak utána... :)

Amerikában régebben droggal csinálták, de már ahhoz is puhányok.  :twisted:  8-)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 3. 17:44, Kedd
Election

Igazi hot movie, Johhny To-tól. Az igazat megvallva az Adásunkat megszakítjukért nem voltam oda, de meg kellett néznem, mert így jobban értettem stiláris elemeit.
Sokkal komolyabb ez a film, mint az említett másik, szinte semmi akcióval, annak ellenére, hogy vérbeli triad-mozi. Csak az intrika és az intrika, megfeszített figyelmet igényel, hogy az ember tudja követni ki-kicsoda, és kivel van éppen. Ami nagyon tetszett, hogy a triadtagok olyanok voltak, mint a valóságban - átlag családos emberek, pl. sörpocakkal. Jól kidolgozott karakterek, bár egy kicsit túl sokan voltak. Semmi keménykedés, legalábbis nem a megszokott módon és nem mindig. Pont az ilyen kemény arcok, arc okozza a film fő konfliktusát, ami egy triád demikratikus elnökválasztása körül játszódik. Ami nem annyira jött be, hogy több meglepetés-váltás volt benne, amikor én már azt hittem vége. Egy bőven elég lett volna, pont ami a végén volt és hát még engem is sokkolt.

  • Karma: 36
2006. Január 8. 12:30, Vasárnap
Ezt ismeritek? Jó film? (Chow Yun Fat-ot szeretem.)
http://www.mimezis.hu/product_info.php?products_id=49786

2006. Január 8. 12:53, Vasárnap
Idézetet írta: Ramiz
Ezt ismeritek? Jó film? (Chow Yun Fat-ot szeretem.)
http://www.mimezis.hu/product_info.php?products_id=49786

én nem láttam, de ez állítólag nem más, mint az A Better Tomorrow harmadik része.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 8. 18:39, Vasárnap
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Ramiz
Ezt ismeritek? Jó film? (Chow Yun Fat-ot szeretem.)
http://www.mimezis.hu/product_info.php?products_id=49786

én nem láttam, de ez állítólag nem más, mint az A Better Tomorrow harmadik része.


Ez így is van, ráadásul Az Akció Mesterei sorozatban jelent meg, amit az alábbi film megtekintése után mindeképen kerülendőnek tartok.

Bullet in the Head

1990-es John Woo film, ami szintén megerősített abban, hogy Woo soha nem lesz a kedvenc rendezőm. Nem baj, nem tetszhet minden. Ami egyedül idegesít, hogy hatalmas különbség van az akciók és a film többi része között. Akkorák, hogy szerintem két külön stáb csinálta, mert míg az akciók hihetelenül profin vannak kivitelezve, addig minden más ugyanez, csak pepitába. A történettről nem ejetnék szót, gyakorlatilag mellékes és semmitmondó. A főszereplő az In The Mood For Love-ban, 2046-ban szvsz szeniálisan játszó Tony Leung, aki viszont itt még elég fiatal és felszínes. Az imdb-n egyébként elég jó pontszámot kapott, úgyhogy megint csak az ízlés viszonylagossága az, ami itt előtérbe kerül...

  • Karma: 32
2006. Január 13. 23:44, Péntek
CHINESE ODYSSEY 2002

Eredeti cím: Tian xia wu shang
Rendezte: Jeffrey Lau



IMDb

Wushuang hercegnő (Faye Wong) megunva a császári palota kényelmét, és rettentően unalmas mindennapjait megszökik, és férfi ruhát öltve elvegyül a pórnép között. Egy kis városkában találkozik az éppen jó útra térő, és a húgának férjet kereső rettegett Li Yilong-gal (Tony Leung Chiu Wai), és összebarátkoznak. Li Yilong húga, Phoenix (Zhao Wei) egyből beleszeret a férfinak látszó hercegnőbe, míg a hercegnő természetesen Li Yilong-ba.
A helyzetet tovább bonyolítja a császári testőrség hirtelen felbukkanása, majd a császár megjelenése - aki elvileg húgát, a hercegnőt keresi, de feladata helyett inkább saját önmegvalósításán fáradozik -, végül pedig az anyacsászárnő betoppanása. És ezzel a káoszból már-már kialakulni látszó idilli állapot egy csapásra szertefoszlik.
De vigyázat! A film nem egy tipikus szerelmi történet, és ezt a néző meghökkenve tapasztalja már az első öt percben: a hercegnő szökésének és Li Yilong személyének bemutatásakor. Egy percig sem szabad komolyan venni, és persze a történet előrehaladtával ez nem is sikerül.
A poénok néha nagyon erőltetettre és meghökkentőre sikeredtek, de a színészi játék nagyon is élvezhető és a film zenéje is jól eltalált.  A történet jól összerakott, de teljességgel kiszámítható: követi a jól bevett "szerelmes-story" sémákat, és ezzel némiképp ki is figurázza azokat.
Mindezek ellenére - vagy éppen ezért - érdemes megnézni.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 14. 11:45, Szombat
Idézetet írta: Skyneth
...de a színészi játék nagyon is élvezhető...


Erre Tony Leung személye garancia, az In The Mood For Love óta (azt láttad?).
A poszteren egyébként a csajzsi Tony mellett nagyon emlékeztet engem arra magyar műsorvezetőre, aki a Viván volt régebben, most meg az M1-nél dolgozik (Dorka v. Dóra)

2006. Január 14. 13:11, Szombat
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: Skyneth
...de a színészi játék nagyon is élvezhető...


Erre Tony Leung személye garancia, az In The Mood For Love óta (azt láttad?). A poszteren egyébként a csajzsi Tony mellett nagyon emlékeztet engem arra magyar műsorvezetőre, aki a Viván volt régebben, most meg az M1-nél dolgozik


az a csaj ott a poszteren nem Faye Wong??

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 14. 13:23, Szombat
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: Skyneth
...de a színészi játék nagyon is élvezhető...


Erre Tony Leung személye garancia, az In The Mood For Love óta (azt láttad?). A poszteren egyébként a csajzsi Tony mellett nagyon emlékeztet engem arra magyar műsorvezetőre, aki a Viván volt régebben, most meg az M1-nél dolgozik


az a csaj ott a poszteren nem Faye Wong??

hát a leírás szerint igen, én sajnos nem ismerem. miben játszott még?

2006. Január 14. 13:32, Szombat
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: arnold

az a csaj ott a poszteren nem Faye Wong??

hát a leírás szerint igen, én sajnos nem ismerem. miben játszott még?

két filmet láttam, amiben játszott, a Chungking Express és a 2046