Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Egyéb (nem-ázsiai) filmek  (Megtekintve 34413 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Január 14. 23:48, Szombat
Ezt már csak ide az offba merem nyitni. 8-) De néha azért előfordulhat, hogy egy nagyon jó, és nem ázsiai filmet is látunk... néha. :roll: A Jarmusch-filmeket például nagyon szeretem, majd rátok is tukmálom őket. 8-) De most egy friss élmény:

A Holló (The Crow)

"Gothic" filmlegenda Brandon Lee főszereplésével. Valamiért csak most jutottam hozzá, először láttam, és nem csalódtam: sötét, sűrű hangulatú, nagyon jól eltalált film. Tényleg nem tudok rá olyan szót (különösen nem magyarul), ami jobban leírja. Nekem Poe művei (főleg versei) és angol költők versei hozták a legerősebben ezt a hangulatot, bár a vers alapvetően nem az én műfajom. Nagyrészt a romantika stílusirányzatára emlékeztet: szélsőséges és erős érzelmek vannak benne, sötét, borzongató és misztikus, mégis alapvetően, a szíve mélyén jó, és a Szépség felé törekszik. (Az a nagy baj szerintem, hogy nagyon nehéz az igazán megható (megérintő... nem tudom, hogy mondjam pontosan) szépség és az elcsépelt giccs között nagyon vékony a határvonal...)
Gyakori motívumok (amik ebben a filmben is gyönyörűen megjelennek): halál, gyász, bosszú, szerelem, túlvilági erők, minél sötétebb és minél inkább az elmúlás hangulatát árasztó helyszínek (temető és hatalmas, kihalt templom), éjszaka és eső, és most már: metálzene (nem tudom, hogy akkor is volt-e már olyan, hogy "gothic metal", de a hangulat ugyanaz).
A történet egyszerű: bűnözők egy férfit megöltek, jegyesét pedig megerőszakolták és megkínozták (egy napra rá ő is meghalt). A férfi lelke azonban nem nyughat, és egy holló által visszatér, hogy bosszút álljon a szerelmén. A férfi előtör sírjából, és egy éjszaka alatt nekiáll, hogy lemészároljon mindenkit, aki részt vett egy évvel azelőtt a szörnyű tett elkövetésében...
A leginkább a Batman első részéhez tudnám hasonlítani azt a nagyon erős hangulatot, amit a film magából áraszt, de annál sötétebb és elvarázsolóbb. Mocsokban játszódó mese, ami szépsége által felülemelkedik a mocskon. Gyönyörű...

  • Karma: 1
2006. Január 15. 02:08, Vasárnap
I heart Hollo (és a Batman első része)

a topicnyitás jogos. a Memoirs of a Geisha nevű hibridről is itt fogok néhány keresetlen szót ejteni.

  • Karma: 32
2006. Január 15. 02:27, Vasárnap
Idézetet írta: noralicious
a Memoirs of a Geisha nevű hibridről is itt fogok néhány keresetlen szót ejteni.


Hmmm.... ez nem hangzott túl jól.... pedig mostanság akartam rászánni magam, hogy megnézzem. Vagy akkor inkább nem kéne?  :roll:

  • Karma: 36
2006. Január 15. 10:10, Vasárnap
Idézetet írta: Skyneth
Hmmm... ez nem hangzott túl jól... pedig mostanság akartam rászánni magam, hogy megnézzem. Vagy akkor inkább nem kéne?  :roll:

Én nem tudtam magam még rászánni sem. 8-) Egyébként is tele van már a hócipőm Spielberggel... csupa vacak filmet csinál, pedig tudna jót is. Mint ahogy a Coen fivérek is ebbe az irányba indultak el... :evil:

  • Karma: 1
2006. Január 16. 16:16, Hétfő
Idézetet írta: Ramiz
Egyébként is tele van már a hócipőm Spielberggel... csupa vacak filmet csinál, pedig tudna jót is.


még szerencse, hogy végül nem ő rendezte, az az ember és a filmjei mér alapjáraton irritálnak.

 
Idézetet írta: Ramiz
Mint ahogy a Coen fivérek is ebbe az irányba indultak el... :evil:


velük mi a gond? az ember aki ott se volt elég szimpatikus kis film.

  • Karma: 1
2006. Január 16. 16:52, Hétfő
na, akkor néhány mondatban a Memoirs of a Geisha-ról:

A film egy az egyben azt nyújtja, amire minden jóérzésű, alapfokon tájékozott filmnéző számít, ez egy amerikaiaknak szóló romantikus filmdráma hollywoodi történetmeséléssel, dramaturgiai  és képi klisékkel, a misztikus távolkelet színeiben - bár nyomokban felfedezhető a Hőshöz hasonló kínai szuperprodukciók vizuális hatása. Nyilván már a film alapjául szolgáló könyv is amerikában volt best seller, amit én is olvastam, (és anyámtól kaptam kölcsön, ami már önmagában sokat elárul), ezért nem kell csodálkozni, ha a Memoirs of a Geisha azokban a betegségekben szenved, ami miatt sokan szórnak átkot az amerikai mainstream mozira.

A nyelvi és fiziognómiai nehézségek ellenére a színésznők iszonyat jól játszanak, bár most pont Zhang Ziyi-vel voltak gondjaim, de ez nagyrészt annak köszönhető, hogy képtelen voltam nem kínainak látni őt. Talán helytelen dolog a kor- és  kultúrhűség hiányát számon kérni, ne legyünk kicsinyesen konzervatívak, hiszen Gong Li-n például istenien mutatnak az átdezájnolt és ápdételt kimonók, de a nyelvek, képi motívumok, olyan babiloni katyvaszt alkotnak, hogy a történet átélésére való egyetlen esélynek az tűnt, hogy megpróbáljam fantasy-ként kezelni az egészet.

Miután ez nem sikerült, biztos érzelmi távolságból tanulmányoztam ezt a páratlan mutánst, és bár az általa nyújtott filmélmény emiatt a 0-hoz közelít, számos érdekes, a globalizációt és a multikulti hype-ot érintő kérdés bányászható ki belőle. Ezért én arra tippelek, hogy ezt a filmet még sokáig fogják emlegetni, főleg ami Hollywood és az ázsiai filmgyártás viszonyát illeti. Ázsiafilm-buziknak meg kötelező.


 a film végére egyébként a legjobban az érdekelt, hogy a japánok vajon hányadán állnak a dologgal, és van is erről egy értékelhető írás, amit megosztok veletek:

http://www.japantimes.co.jp/cgi-bin/getarticle.pl5?ff20051215a1.htm

  • Karma: 36
2006. Január 16. 17:35, Hétfő
Idézetet írta: noralicious
velük mi a gond? az ember aki ott se volt elég szimpatikus kis film.

Az igen. A Véresen egyszerű, a Fargo és A Nagy Lebowski és Az ember, aki ott sem volt a legjobb filmjeik. De azóta megcsinálták a Ladykillers-t (végül is "coenes", de egyre közönségesebbek) meg az Intolerable Cruelty-t (valami romantikus film, nem láttam), szóval mennek el "amerikai irányba". Lásd még: a remek Clerkset (idióta "magyar" címe: Shop Stop) készítő Kevin Smith a Jay és Néma Bobbal és a B*n Affl*ck-es szarral...

Idézetet írta: noralicious
Ázsiafilm-buziknak meg kötelező.

Miért?

(Én majd akkor nézem meg, amikor a japánok remake-elik... :lol: azaz soha.)

  • Karma: 1
2006. Január 16. 19:16, Hétfő
Idézetet írta: Ramiz


Idézetet írta: noralicious
Ázsiafilm-buziknak meg kötelező.

Miért?

(Én majd akkor nézem meg, amikor a japánok remake-elik... :lol: azaz soha.)


végülis elég akkor megnézni, ha érdekel, hogy az amcsi és az ázsiai film hogyan kóstolgatják egymást manapság.

  • Karma: 36
2006. Január 16. 21:25, Hétfő
Idézetet írta: noralicious
végül is elég akkor megnézni, ha érdekel, hogy az amcsi és az ázsiai film hogyan kóstolgatják egymást manapság.

A japán nő cikkét elolvastam róla, és ennyi elég is volt. :P A kóstolgatással kapcsolatban csak a Final Wars egyik magvas jelenete jut eszembe, ahol a japán gumibáb Gojira és az amcsi számítógépes Klóngodzilla megküzd egymással. :lol: De szerintem már Az utolsó szamuráj is kínosan vacak volt, azt is kár volt megnézni.

2006. Január 16. 21:32, Hétfő
Idézetet írta: Ramiz
De szerintem már Az utolsó szamuráj is kínosan vacak volt, azt is kár volt megnézni.

Tom Cruise két és fél óra alatt japánosabb lett a japánoknál. :lol: ezzel szemben a Shogun tv-sorozat viszont nagyon jó!

  • Karma: 36
2006. Január 16. 21:39, Hétfő
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Ramiz
De szerintem már Az utolsó szamuráj is kínosan vacak volt, azt is kár volt megnézni.

Tom Cruise két és fél óra alatt japánosabb lett a japánoknál. :lol:

Ne is mondd... szánalmas. És a végén még bepofázik a császárnak...  :x :killer samurai:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 17. 09:49, Kedd
Idézetet írta: noralicious
na, akkor néhány mondatban a Memoirs of a Geisha-ról:


Nagyon érzékletes beszámoló, tetszik...  :hail:

  • Karma: 1
2006. Január 17. 17:18, Kedd
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: noralicious
na, akkor néhány mondatban a Memoirs of a Geisha-ról:


Nagyon érzékletes beszámoló, tetszik...  :hail:


 <:)

  • Karma: 1
2006. Január 17. 17:27, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
a Final Wars egyik magvas jelenete jut eszembe, ahol a japán gumibáb Gojira és az amcsi számítógépes Klóngodzilla megküzd egymással. :lol:


csodálatos lehet!


Idézetet írta: Ramiz
De szerintem már Az utolsó szamuráj is kínosan vacak volt, azt is kár volt megnézni.


bevallom, hogy én az utolsó szamurájt élveztem, illetve sokat bőgtem rajta, mert éppen szerelmi bánat idején láttam. viszont most hogy mondjátok emlékszem, hogy a Tom Cruise figuráján nagyon felbosszantottam magam a végén.

  • Karma: 3
2006. Január 17. 20:55, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: noralicious
végül is elég akkor megnézni, ha érdekel, hogy az amcsi és az ázsiai film hogyan kóstolgatják egymást manapság.

A japán nő cikkét elolvastam róla, és ennyi elég is volt. :P A kóstolgatással kapcsolatban csak a Final Wars egyik magvas jelenete jut eszembe, ahol a japán gumibáb Gojira és az amcsi számítógépes Klóngodzilla megküzd egymással. :lol: De szerintem már Az utolsó szamuráj is kínosan vacak volt, azt is kár volt megnézni.


szvsz a táj a ruhák a japán csávók jók voltak.
a falu, a tárgyak, a környezet nagyon tetszett.

a film szar de ezek miatt érdemes megnézni :)
na meg pár hónap alatt hú de király szamuráj lesz...
na persze... azzal a vívótudással amit ennyi idő alatt szed össze beállhatott volna közkatonának meghalni, de még onnan is kinézték volna.

 

anything