Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Hogyan lehet feliratot hozzátenni a DVD-hez?  (Megtekintve 1886 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Március 14. 10:38, Szombat
Sziasztok!

Most keveredtem erre az oldalra a nejem megbízásából. Mivel az oldal FAQ-ja nem tartalmazza, ezért szeretném tudni:

- legálisan szeretnénk megvenni a filemeket, amikről itt olvasunk. Van erre valami webshop, vagy az amazonról kell beszerezni őket?

- olvasom, hogy lehet magyar feliratot is találni. Ezzel mit kell csinálni? Valahogyan hozzá kell rakni a DVD-hez? Hogyan? Hol olvashatok erről leírást?


  • Karma: 30
2009. Március 14. 12:36, Szombat
A filmek beszerzésére a főoldalon a "link" menüpontoknál találhatsz hasznos dolgokat, vagy kérdezd meg a cikk szerzőjét privát üzenetben.

A feliratot legegyszerűbben úgy tudod használni, ha gépre másolod a filmet és vele egy könyvtárba húzod a magyar feliratfájlt. BS Player szinte mindet beolvassa, arra találták ki.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Március 14. 17:41, Szombat
Köszi szépen a gyors segítséget!

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Március 14. 18:34, Szombat
Nagyon nem akarok beleszólni, de nem az kérdezte, hogy legálisan hogyan lehet hozzájutni a filmekhez ?

Ahogy eddig érzékeltem a hozzászólásokból itt a fórumon, Magyarországon nem nagyon adnak ki ázsiai filmeket DVD-n. Szóval akkor csak az online rendelés maradt, mint lehetőség.
Egyébként meg az illegális letöltés dívik errefelé (is), ha filmekről, zenékről van szó. Máshogyan túlságosan macerás és drága lenne.

Feliratokat pedig legális DVD-re applikálni nem igazán lehet különböző macerás eljárások nélkül, ha asztali DVD lejátszón akarja nézi az ember a filmet.
Számítógépen nézve már egyszerűbb lehet.. de azért ott is akadhatnak problémák
De egyébként is, a feliratok a warez verziókhoz vannak időzítve, ami nem biztos, hogy egyezik az eredeti verzióval. (még egy érv a warez mellett)

Szerintem ez tipikusan annak az esete, hogy ha valaki eredetit vesz, akkor jobban kiszúr magával, mintha letöltené a filmet.. (már ha extra igényei vannak, mint pl a magyar felirat)

  • Karma: 30
2009. Március 14. 19:40, Szombat
Nagyon nem akarok beleszólni, de nem az kérdezte, hogy legálisan hogyan lehet hozzájutni a filmekhez ?

Ahogy eddig érzékeltem a hozzászólásokból itt a fórumon, Magyarországon nem nagyon adnak ki ázsiai filmeket DVD-n. Szóval akkor csak az online rendelés maradt, mint lehetőség.
Egyébként meg az illegális letöltés dívik errefelé (is), ha filmekről, zenékről van szó. Máshogyan túlságosan macerás és drága lenne.

Feliratokat pedig legális DVD-re applikálni nem igazán lehet különböző macerás eljárások nélkül, ha asztali DVD lejátszón akarja nézi az ember a filmet.
Számítógépen nézve már egyszerűbb lehet.. de azért ott is akadhatnak problémák
De egyébként is, a feliratok a warez verziókhoz vannak időzítve, ami nem biztos, hogy egyezik az eredeti verzióval. (még egy érv a warez mellett)

Szerintem ez tipikusan annak az esete, hogy ha valaki eredetit vesz, akkor jobban kiszúr magával, mintha letöltené a filmet.. (már ha extra igényei vannak, mint pl a magyar felirat)
A linkeken keresztül lehet vásárolni legálisan. A gyűjtőktől is lehet eredeti filmeket beszerezni. (Nekem is vannak olyan filmjeim, amit eladnék vagy elcserélnék. Néha akad is partner.) Persze, azzal számolni kell, ezek angol feliratosak, meg nem magyar árfekvésűek. A magyar feliratokat "rávarázsolni"?  A számítógépes korszakban meg lehet oldani a házi gépen. Úgy tudom, az nem is tilos. Persze, a net olcsóbb, néha egyszerűbb, stb.  Van, aki szereti a kedvenc mozijait igazán jó minőségben látni, ami azért egy netes letöltésnél mindig rizikós. Kivétel persze akad.  Innen már egyéntől függ a dolog.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer