Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Harcművészet  (Megtekintve 9208 alkalommal)

  • Karma: 3
2006. Június 11. 01:44, Vasárnap
a karate mán méne lenne harcművészet, honnét veszed, hogy nincs filozófiája? atyaég.
ki mondta h nem az?

  • Karma: 41
2006. Június 11. 12:30, Vasárnap
a karate mán méne lenne harcművészet, honnét veszed, hogy nincs filozófiája? atyaég.
ki mondta h nem az?
manu fentebb

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Június 11. 14:14, Vasárnap
a karate mán méne lenne harcművészet, honnét veszed, hogy nincs filozófiája? atyaég.
ki mondta h nem az?
manu fentebb

Ha nem lettél volna lusta visszaolvasni, nyilván megtalálod azt a postot, ahol írom, hogy laikus vagyok a témában. Ezt nyilván azért írtam, hogy a hasonló, semmitmondó, de okoskodó megnyilvánulásokat elkerüljem, ellenben érdeklődésemet kimutassam. Eddig csak azért nem válaszoltam, mert ezeket már megszoktam tőled.
Egyébként ezt az szegedi eiyukan dojo senpaiával folytatott beszélgetésből vettem. Az igaz, hogy a klasszikus karaténak van filozófiája, de a manapság divatos ágak, mint pl. a kyokushinkai, versenysport jelleget öltenek.Egyébként ez a személyes tapasztalatom is, ismerek aikodósokat, wing-tsunosokat és karatékákat egyaránt, és hát ez utóbbi szvsz filozófiailag a legszegényebb. No offense.

  • Karma: 41
2006. Június 11. 15:23, Vasárnap
jóvanna, csak válaszoltam, hogy az..
elég sok harcművészetnek van versenysport ága.. ez olyan dolog, hogy a gulyásleves sem kerül ki a konyhaművészet remekei közül csak mert lehet kapni zacskósat..

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Június 11. 15:33, Vasárnap
jóvanna, csak válaszoltam, hogy az..
elég sok harcművészetnek van versenysport ága.. ez olyan dolog, hogy a gulyásleves sem kerül ki a konyhaművészet remekei közül csak mert lehet kapni zacskósat..

Okok, nekem meg annyi közöm van a harcművészetekhez, hogy 15 évvel ezelőtt egy hónapig kung-fuztam. Csak a wing-tsun alapbeállást tanultam meg, ami nagyon ciki, mert a két térded össze kell szorítani, hogy védd a t*keidet. Úgy néz ki, mintah már túllennél a rúgáson. Azt már akkor sem értettem, hogy ha nők dologzták ki, akkor nekik miért colt szükségük erre az alapállásra.
 :roll:

  • Karma: 36
2006. Június 11. 16:12, Vasárnap
Csak a wing-tsun alapbeállást tanultam meg, ami nagyon ciki, mert a két térded össze kell szorítani, hogy védd a t*keidet. Úgy néz ki, mintha már túllennél a rúgáson.
:lol:

  • Karma: 3
2006. Június 11. 22:32, Vasárnap
a karate mán méne lenne harcművészet, honnét veszed, hogy nincs filozófiája? atyaég.
ki mondta h nem az?
manu fentebb

Ha nem lettél volna lusta visszaolvasni, nyilván megtalálod azt a postot, ahol írom, hogy laikus vagyok a témában. Ezt nyilván azért írtam, hogy a hasonló, semmitmondó, de okoskodó megnyilvánulásokat elkerüljem, ellenben érdeklődésemet kimutassam. Eddig csak azért nem válaszoltam, mert ezeket már megszoktam tőled.
Egyébként ezt az szegedi eiyukan dojo senpaiával folytatott beszélgetésből vettem. Az igaz, hogy a klasszikus karaténak van filozófiája, de a manapság divatos ágak, mint pl. a kyokushinkai, versenysport jelleget öltenek.Egyébként ez a személyes tapasztalatom is, ismerek aikodósokat, wing-tsunosokat és karatékákat egyaránt, és hát ez utóbbi szvsz filozófiailag a legszegényebb. No offense.
ez igaz Manu. de megvannak a régi igazi ryuk is. van verseny karate is, igen. láttam már én is ilyet.
de van igazi karate is. sőt, Mo-n nem is kis szinten. és van filozófiai háttere. és harcművészet.
ryu és tanár függő minden.
a kyo az inkább verseny karate szerintem. de én se értek ehhez.

  • No avatar
  • Karma: 16
2006. Június 13. 11:12, Kedd
jóvanna, csak válaszoltam, hogy az..
elég sok harcművészetnek van versenysport ága.. ez olyan dolog, hogy a gulyásleves sem kerül ki a konyhaművészet remekei közül csak mert lehet kapni zacskósat..

Okok, nekem meg annyi közöm van a harcművészetekhez, hogy 15 évvel ezelőtt egy hónapig kung-fuztam.

Muhaha én kemény 2 hónapig jártam sajnos lelépett az edzőm:( (aki mellékállásban liftszerelő volt:DDD)

Ha lenne fölösleges időm szívesen eljárnék akár Jeet Kune Do-ra vagy lehet újra kezdeném a Kung Fu-t:)

  • Karma: 3
2006. Június 13. 11:25, Kedd
jóvanna, csak válaszoltam, hogy az..
elég sok harcművészetnek van versenysport ága.. ez olyan dolog, hogy a gulyásleves sem kerül ki a konyhaművészet remekei közül csak mert lehet kapni zacskósat..

Okok, nekem meg annyi közöm van a harcművészetekhez, hogy 15 évvel ezelőtt egy hónapig kung-fuztam.

Muhaha én kemény 2 hónapig jártam sajnos lelépett az edzőm:( (aki mellékállásban liftszerelő volt:DDD)

Ha lenne fölösleges időm szívesen eljárnék akár Jeet Kune Do-ra vagy lehet újra kezdeném a Kung Fu-t:)
mi tart vissza? :)

  • No avatar
  • Karma: 16
2006. Június 13. 11:34, Kedd
jóvanna, csak válaszoltam, hogy az..
elég sok harcművészetnek van versenysport ága.. ez olyan dolog, hogy a gulyásleves sem kerül ki a konyhaművészet remekei közül csak mert lehet kapni zacskósat..

Okok, nekem meg annyi közöm van a harcművészetekhez, hogy 15 évvel ezelőtt egy hónapig kung-fuztam.

Muhaha én kemény 2 hónapig jártam sajnos lelépett az edzőm:( (aki mellékállásban liftszerelő volt:DDD)

Ha lenne fölösleges időm szívesen eljárnék akár Jeet Kune Do-ra vagy lehet újra kezdeném a Kung Fu-t:)
mi tart vissza? :)

Mondom az idő:) sokat dolgozom a barátomra alig van időm nemhogy még a küzdősportra:((

  • Karma: 41
2006. Június 13. 11:58, Kedd
én 2-3 évig jártam (már nem emlékszem, 4 vizsga volt), de 20 éve

  • Karma: 1
2006. Szeptember 8. 21:56, Péntek


  Én is hadd szóljak bele, én sem értek hozzá...: én sem karatéztam soha. (Izé, negyedikes általános koromban két hétig...) Viszont negyedik évemet kezdem bujutsukai-ban.
  Szerintem a szellemiség itt annyit jelent, hogy nem csak a testi fejlődésünkkel foglalkoznak, hanem a lelki/szellemivel is. (Na bumm! Hanyatt estetek mi? Nagy meglepetés...) Mi például szoktunk írni fogalmazást. És javsolnak néhány jó, odaillő könyvet is.
(Pl.: a korábban már dicsőített Hagakure, egy másik könyv Muszasiról, benne a Go Rin No So-val, meg ilyesmi. Azért szamurájos könyveket, mert ez egy fegyveres harcművészet. Jórészt szamurájkarddal vívjuk...:) )
  Na.
Sokat járt a pofám, pedig én sem tudok semmit.
Valaki kössön már belém!



  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 8. 22:40, Péntek


  Én is hadd szóljak bele, én sem értek hozzá...: én sem karatéztam soha. (Izé, negyedikes általános koromban két hétig...) Viszont negyedik évemet kezdem bujutsukai-ban.
  Szerintem a szellemiség itt annyit jelent, hogy nem csak a testi fejlődésünkkel foglalkoznak, hanem a lelki/szellemivel is. (Na bumm! Hanyatt estetek mi? Nagy meglepetés...) Mi például szoktunk írni fogalmazást. És javsolnak néhány jó, odaillő könyvet is.
(Pl.: a korábban már dicsőített Hagakure, egy másik könyv Muszasiról, benne a Go Rin No So-val, meg ilyesmi. Azért szamurájos könyveket, mert ez egy fegyveres harcművészet. Jórészt szamurájkarddal vívjuk...:) )
  Na.
Sokat járt a pofám, pedig én sem tudok semmit.
Valaki kössön már belém!

Kíváncsi lennék egy olyan bujutsukai fogalmazásra... :-D Főleg az edzésbeszámolóid tükrében lenne érdekes. :)

  • Karma: 3
2006. Szeptember 16. 23:49, Szombat


  Én is hadd szóljak bele, én sem értek hozzá...: én sem karatéztam soha. (Izé, negyedikes általános koromban két hétig...) Viszont negyedik évemet kezdem bujutsukai-ban.
  Szerintem a szellemiség itt annyit jelent, hogy nem csak a testi fejlődésünkkel foglalkoznak, hanem a lelki/szellemivel is. (Na bumm! Hanyatt estetek mi? Nagy meglepetés...) Mi például szoktunk írni fogalmazást. És javsolnak néhány jó, odaillő könyvet is.
(Pl.: a korábban már dicsőített Hagakure, egy másik könyv Muszasiról, benne a Go Rin No So-val, meg ilyesmi. Azért szamurájos könyveket, mert ez egy fegyveres harcművészet. Jórészt szamurájkarddal vívjuk...:) )
  Na.
Sokat járt a pofám, pedig én sem tudok semmit.
Valaki kössön már belém!

Kíváncsi lennék egy olyan bujutsukai fogalmazásra... :-D Főleg az edzésbeszámolóid tükrében lenne érdekes. :)
én nem.

  • Karma: 1
2006. Szeptember 25. 00:09, Hétfő
   Örülök a sok konstruktív véleménynek. A leírtaknak különösen. Elmondtam mesteremnek, hogy mit írtam ide. Azt mondta, hogy ne aggódjak, hülyeség.   <:)
  Bárkinek, aki amúgy is erre gondolt, igaza van.