Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Harcművészet  (Megtekintve 9204 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Január 5. 18:10, Csütörtök
Idézetet írta: arnold
ha valakit érdekel, akkor tudom ajánlani a Hong Kong Legends féle Game of Death 2 lemezes dvd-t.
ezen van egy Jeet kune do szeminárium Dan Inosanto-val című extra. ezt érdemes megnézni.

Megvan? :P
BTW melyik filmjében visel Bruce Lee sárga overallt fekete csíkkal?

2006. Január 5. 18:13, Csütörtök
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: arnold
ha valakit érdekel, akkor tudom ajánlani a Hong Kong Legends féle Game of Death 2 lemezes dvd-t.
ezen van egy Jeet kune do szeminárium Dan Inosanto-val című extra. ezt érdemes megnézni.

Megvan? :P
BTW melyik filmjében visel Bruce Lee sárga overallt fekete csíkkal?

ebben viseli azt a kezes-lábast. megvan, Angliából rendeltem.
ezt is tudom ajánlani:
http://www.sendit.com/video/item/7000000081848

ebből van dvdrip is a neten valahol. van benne sok régi vhs felvétel. pl. olyan is, ahol Bruce Lee a színész James Coburn-nel edz.

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 5. 18:25, Csütörtök
Ramiz+Arnold: persze! Én sem arra gondoltam, hogy nincs egyéni stílusa! Neki vagy a legegyénibb ez tény. Én arra gondoltam, hogy ő a harcművészet legmélyéig lement és mindent elsajátítva , átérezve saját egyéni stílust(amiben a legtöbbféle elemet egybeolvasztota) alkotott meg, de akik azért erre nem képesek, azok a különféle stílusokban(és itt én ezalatt azt értem amit ő is az interjúban, eredetileg is erre céloztam volna...) például a karatében, a kung-fuban, a thai-box ban az stb-en azért tudnak nagyot alkotni, mivel ezekben a kizárólagos(kötött) stílusokban nem mélyedt el a végsőkig. Legalábbis szvsz, mivel minden egyes harcművészetben nem lehet a végletekig elmékyülni, erre senki sem képes(... kivéve persze Bruce lee mestert :)) ).
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

2006. Január 5. 18:32, Csütörtök
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
Ramiz+Arnold: persze! Én sem arra gondoltam, hogy nincs egyéni stílusa!

akkor félreértettük egymást!

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 5. 19:24, Csütörtök
Én csak érintőlegesen foglakoztam Bruce-szal, de ő nem csak egy katyvaszt csinált mindenféle küzdősportból meg harcművészetből, olyat, ami jól mutat a képernyőn?

2006. Január 5. 19:45, Csütörtök
Idézetet írta: Manu
Én csak érintőlegesen foglakoztam Bruce-szal, de ő nem csak egy katyvaszt csinált mindenféle küzdősportból meg harcművészetből, olyat, ami jól mutat a képernyőn?

miért? ismersz olyan filmet, amiben harcmúvészet van és nem azért készült, hogy jól mutasson a képernyőn? :lol:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 5. 20:18, Csütörtök
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Manu
Én csak érintőlegesen foglakoztam Bruce-szal, de ő nem csak egy katyvaszt csinált mindenféle küzdősportból meg harcművészetből, olyat, ami jól mutat a képernyőn?

miért? ismersz olyan filmet, amiben harcmúvészet van és nem azért készült, hogy jól mutasson a képernyőn? :lol:

okok, igaz...  <:) Arra céloztam, hogy itt mintha túl lenne misztifikálva Bruce Lee harcművészete...

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 5. 21:02, Csütörtök
Nemszem, ő mester volt, tanított is emberkéket! Meg nem is tudta volna megcsinálni csak úgy azt a keverést sem! Ahoz elmályedt benne rendesen, és ő nem a harcolást és a művészetet műveli benne elsősorban, hanem önmagát fejezi ki. Saját szavaival: "nem a mozdulatok tanítására fektettem a legnagyobb hangsúlyt, hanem arra, hogyan fejezzék ki magukat kizárólag a mozkásukkal."
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 36
2006. Január 5. 21:20, Csütörtök
arnold: ez a film nagyon kéne... még a big boss nincs meg véletlenül? Mert ha az is megvan, akkor már tényleg félreteszem a méltóságomat, és kunyizásba kezdek... 8-)

Szerintem ha megnézel egy Jackie Chan filmet, azt mondod: "Jól koreografált jelenetek, ügyes mozgású." Aztán megnézel egy Bruce Lee filmet, és azt mondod: "Ez az ember úgy uralja a testét, ahogy a legtöbb ember álmodni se merné, és minden mozdulatában erő van." Innentől nem érdekel, hogy hány és milyen színű öve volt... biztos vagyok benne, hogy az ő tudása valódi, használható tudás volt, de azt nem tudom, hogy használta-e arra, hogy este szétcsapjon a kocsmában. Különféle küzdősportokban meg ugye lehet, hogy amit ő csinál, nem számít szabályosnak, az alapján meg megintcsak rámondhatják tőlem, hogy legyőzték... tudom, hogy nem. Egyébként pl a Sárkány közbelépben az összes jelentősebb küzdő karakter (akár Bruce Lee társa, akár ellenfele a filmben) ilyen-olyan küzdőstílusok mestere, feketeöves, ikszdanos, stb... volt az Enter the Dragon dvd werkfilmjében.

Raggie, nézd meg a Fist of fury-t (aviban megvan), ott talán még jobban kijön egy-két dolog, ami engem annyira lenyűgözött...

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 5. 21:32, Csütörtök
Idézetet írta: Ramiz
Raggie, nézd meg a Fist of fury-t (aviban megvan), ott talán még jobban kijön egy-két dolog, ami engem annyira lenyűgözött...

OK, passzold! :))
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 3
2006. Január 10. 22:53, Kedd
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: noraliscious
(bár én ehhez nem is értek. szerintetek mi tartozik a harcművészetek körébe?)

én mindig úgy definiáltam magamban, hogy harcművészet az, amihez tartozik valami szellemiség (pl. kung-fu, aikido), küzdősport pedig, aminek nincs filozófiája (pl. karate), csak ütlegelik egymást...

Kötekednék. A karaténak van szellemisége.
Más kérdés h van sport karate is.

  • Karma: 3
2006. Január 10. 22:59, Kedd
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
Ramiz+Arnold: persze! Én sem arra gondoltam, hogy nincs egyéni stílusa! Neki vagy a legegyénibb ez tény. Én arra gondoltam, hogy ő a harcművészet legmélyéig lement és mindent elsajátítva , átérezve saját egyéni stílust(amiben a legtöbbféle elemet egybeolvasztota) alkotott meg, de akik azért erre nem képesek, azok a különféle stílusokban(és itt én ezalatt azt értem amit ő is az interjúban, eredetileg is erre céloztam volna...) például a karatében, a kung-fuban, a thai-box ban az stb-en azért tudnak nagyot alkotni, mivel ezekben a kizárólagos(kötött) stílusokban nem mélyedt el a végsőkig. Legalábbis szvsz, mivel minden egyes harcművészetben nem lehet a végletekig elmékyülni, erre senki sem képes(... kivéve persze Bruce lee mestert :)) ).

A hiba a gondolatmenetban:
A kizárólagos stílusok nem rosszak. Ha beállítanál egy nagymestert valamelyikből egy vegyes nagymester elé nem ezen múlna az eredmény.
Azon a szinten már az ember dönt nem a technika.

2006. Január 10. 23:27, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
arnold: ez a film nagyon kéne... még a big boss nincs meg véletlenül?

egész véletlenül az is megvan. 8)

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 10. 23:35, Kedd
Idézetet írta: Feldin
A hiba a gondolatmenetban:
A kizárólagos stílusok nem rosszak. Ha beállítanál egy nagymestert valamelyikből egy vegyes nagymester elé nem ezen múlna az eredmény.
Azon a szinten már az ember dönt nem a technika.

Én sem azt mondtam, hogy rosszabbak, csak vannak olyan emberek, akik inkább egy stílus elsajátításában jók(de akkor zta avégsőkig), míg vannak olyanok(mint Bruce Lee), akik inkább mindegyiknek megtanulják a mozdulatait technikáit és ebből osszegyúrva, mindenfélét beleépítve alkotják meg a saját stílusukat... Persze hogy nem mondom ,hogy ez jobb, vagy erősebb, csak más alkatú embert kíván.
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 41
2006. Június 9. 23:03, Péntek
a karate mán méne lenne harcművészet, honnét veszed, hogy nincs filozófiája? atyaég.