Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Harcművészet  (Megtekintve 9206 alkalommal)

2006. Január 4. 12:52, Szerda
na, ide jöhet minden, ami a témába vág. képek, videk, stb...
kezdetnek itt egy taekwondo bemutató:

http://rapidshare.de/files/10373098/TKD_ITF_in_Seoul_part.I.wmv.html

majd felrakom a második felét is.

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 4. 21:54, Szerda
Váo! Yó ötlet ez a topic!

Most néztem meg a Sárkány közbelép c. Brucee Lee filmet, és az extrák között volt egy intrjú a Mesterrel arról, hogy mit gondol a harcművészetéről, a mozgásáról. Engem nagyon meglepett, hogy azt mondta hogy a mozgás mögött mindíg érzésnek/érzelemnek kell lennie, mert ha túlontúl visszafolytjuk ezeket, ha nagyon az irányításunk alá vonjuk a testünket sohasem leszünk igazás erősek.
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 4. 22:29, Szerda
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
Váo! Yó ötlet ez a topic!

Most néztem meg a Sárkány közbelép c. Brucee Lee filmet, és az extrák között volt egy intrjú a Mesterrel arról, hogy mit gondol a harcművészetéről, a mozgásáról. Engem nagyon meglepett, hogy azt mondta hogy a mozgás mögött mindíg érzésnek/érzelemnek kell lennie, mert ha túlontúl visszafolytjuk ezeket, ha nagyon az irányításunk alá vonjuk a testünket sohasem leszünk igazás erősek.


Egy abszulúte hozzá nem értő hozzászólás:
talán olyan lehet, mint a jazz. csinálhatod aggyal, pöröghetsz, lehetsz nagyon profi, de attól még nem leszel jó zenész.. Gondolom Bruce is erről beszélhetett, nem pedig arról, hogy szeresd vagy gyűlőld az ellenfeled. Ha megvan a kellő technikai tudásod, utána már csak a feeling kell, hogy érezd mikor mit hogyan kell mozdulni. Nem kell túlbonyolítani... Ha az a legcélravezetőbb, hogy t*kön rugdd, akkor tedd azt...
Osszatok nyugodtan, ha hülyeséget beszélek...  :roll:

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 4. 22:39, Szerda
Neem nem nem! Félreértettél: ő sem azt mondta, hogy az ellenfelet gyűlöld!! Csak valami olyasmit, hogy ne az akartaod/elméd vezesse a mozdulataidat, hanem érezd a küzdelmet minden porcikádban: "Ha ellenfeled előre lép te hátra, ha ő hátra te előre és ha adódik az alkalom... nem ütsz, ...hanem a kezed üssön magától!"
Valahogy így... :roll:  De ez nekem akkor is teljesen új. Eddig mindenhol csak az önkívületet is legyűrő vasakaratú harcművészekkel találkoztam, akik puszta akaraterejükkel hajlítják a vasat és páncéllá kovácsolják testük és stb. Ez meg homlokegyaenest ellenkező. Csak érezd...
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 4. 22:45, Szerda
Ja, ez a következő szint. Előbb a vasakarat, meg a mindent uraló elme, aztán meg az ösztön. Mondom, először a technika, utána a pedig a .... nem is tudom mi. Tehát a technika csak eszköz és nem cél.
Valahoyg így gondolom. Sok más emberek által művelt dologban van ez, a zenén kívül a táncban is. Azért van külön harcművészet és küzdősport. Az előbbi művészet, ergo sokat kíván a lelkedtől, pszichédtől is, a második csak a testedet akarja...

na abbahagyom az okoskodást, mielőtt valaki csúnyán a lelekembe gázol  :)

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 4. 22:50, Szerda
Pedig az csúnyán megbánná!... Végülis kikezdeni egy jakuza főnökkel! ;) :)

értem, hogy mire gondolsz és igazad lehet. De Bruce Lee-ben egyébként is nagyon látom ezt a látásmódot/fejlettséget, minden egyes ütésénél olyan emocionálisan túlfűtött grimaszokat vág, hogy az csak na :) ! Meg azok a kurjantások hozzá :D (szvsz innen lopták a Liu Kang hangjait a Mortal Kombat-ban). Egész alakjából süt ez az életenergia, fantasztikus.
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 4. 23:00, Szerda
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
Egész alakjából süt ez az életenergia, fantasztikus.


Gondolom a serkentőktől meg a gyógyszerektől Rossz nyelvek szerint gyógyszertúladagolás érte utol... :rip:

2006. Január 4. 23:10, Szerda
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
Egész alakjából süt ez az életenergia, fantasztikus.


Gondolom a serkentőktől meg a gyógyszerektől Rossz nyelvek szerint gyógyszertúladagolás érte utol... :rip:

én legtöbbször azt a verziót hallottam, hogy az egyik ismerősénél lett rosszul, majd bevett valamit és annyi..

  • Karma: 36
2006. Január 5. 12:40, Csütörtök
Hú, fiúk... hát én a fenti bölcsész párbeszédbe (bocs Manu... 8) ) nem tudok beszállni, mert csak egy szegény mérnök vagyok 8-) . Én csak annyit tudok: mindig figyelembe kell venni a lényeges prímimplikánst az áramkör realizációja során... ja, nem, nem is ezt akartam... :lol: hanem azt: Bruce Lee zseniális fickó volt, és azt a riportot mindenki nézze meg, aki tudja, mert hihetetlen jó... olyan dolgokat mond, ami más szájából nagy fal dumának hangzana, de a film megnézése után az ember érzi, hogy ő ezt tényleg 100%-ig átérezte és tényleg így csinálta! Hihetetlen király! :hail:

(edit: Na jó, mégiscsak okoskodok én is: valaki azt mondta, hogy valami után nem lehet több filmet csinálni... mármint nincs értelme. (Nem is tudom, a 09. 11. volt az, vagy a 2. vh... namindegy) Na én meg úgy érzem, hogy Bruce Lee után nincs értelme már harcművészettel foglalkozni, mert ő mindent megcsinált, amit meg lehetett. Ez persze hülyeség, mert egyáltalán nem azért érdemes harcművészettel foglalkozni, hogy feltétlenül valami újat mutasson az ember... meg végül is Jackie Chan (a másik nagy mester :cool:) is tudott újat mutatni... Na nem baj, az ilyen nagy mondások úgyis mind hülyeségek, most legalább én is hozzá tudtam szórni a Hülyeség Nagy Sivatagához egy marékkal... :smoke: )

  • Karma: 1
2006. Január 5. 13:11, Csütörtök
Idézetet írta: Ramiz
valaki azt mondta, hogy valami után nem lehet több filmet csinálni... mármint nincs értelme. (Nem is tudom, a 09. 11. volt az, vagy a 2. vh... namindegy)


auschwitz után verset?

amúgy a harcművészetekbe nyilván nem csak a kung fu tartozik. nekem a japán kardfight-ok bruce lee-től függetlenül nagy élvezetet nyújtanak. meg a nindzsák trükkjeit is csípem. ami pedig így visszagondolva engem is meglep, hogy a manga milyen jól át tudta adni a chambara szellemiségét, és még izgalmassá is tudta tenni a küzdelmet, pedig látszólag nem sokminden történik a döntő csapást megelőzően. ezért filmen ez sokkal kevésbé látványos, mint a wuxia, vagy bruce lee.

itt egy nagyon jó wikipedia entry a régi japán szamurájosfilmekről (hátha még mást is izgat a dolog):
http://en.wikipedia.org/wiki/Jidaigeki


(bár én ehhez nem is értek. szerintetek mi tartozik a harcművészetek körébe?)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 5. 13:29, Csütörtök
Idézetet írta: noraliscious
(bár én ehhez nem is értek. szerintetek mi tartozik a harcművészetek körébe?)

én mindig úgy definiáltam magamban, hogy harcművészet az, amihez tartozik valami szellemiség (pl. kung-fu, aikido), küzdősport pedig, aminek nincs filozófiája (pl. karate), csak ütlegelik egymást...

  • Karma: 36
2006. Január 5. 16:01, Csütörtök
Idézetet írta: noraliscious
auschwitz után verset?

 <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)  <:)

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 5. 16:04, Csütörtök
Ramiz: mondsz valamit... de azért a harcművészek szerencsére nem akkora pecsek mint a költők úgyhogy van meg belőlük pár értékes darab Bruce Lee óta is! :) (mondjuk avval, hogy ő nem egy speciális stílusban küzdött nagy teret hagyott az egy-egy harcmodorban tökéletesedő embereknek)

noraliscious:nemtom ki hogyan értelmezi a harcművészet tárgykörét, de számomra minden harccal kapcsolatos beletartozik, aminek komoly hagyománya van. Ezen értelemezés szerint vastagon benne vannak a mindenféle fegyveres harcművészetek is(szamurájok rulez! :whoah: ). Nemtudom ki olvasta közületek a Hagakure-t(a Ghost Dog film épül teljesen erre a könyvre), de abban is voltak érdekes dolgok. Például, hogy a szamurájoknak mennyire fontos volt az uruk; én ezt eddig nem tudtam, hogy az akori Japánban tízszer keményebb feudális rendszer volt, mint itt eEurópában valaha is, és ezt a szamurájok szellemiségébe is benne volt. Mindenki a feljebbvalójának csak egy eszköz folt, bármikor harakirit kérhetett tőle, sőt legtöbb esetben önként harakiriztek ha valami csorba esett uruk becsületén(evvel helyreállítva a sérelmet).
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 36
2006. Január 5. 16:55, Csütörtök
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
(mondjuk avval, hogy ő nem egy speciális stílusban küzdött nagy teret hagyott az egy-egy harcmodorban tökéletesedő embereknek)

Hát kinek van speciális stílusa, ha nem neki?! És most nem az ilyenre gondolok, hogy "Sáska stílus! Hattyú stílus! Pikachu stílus!". Bár annak is van bája és varázsa (ld Jackie Chan-tól a Kobra c. alapművet). De mégiscsak sokkal kisebb mélységű, mint Bruce Lee életfilozófiával megtámogatott, személyével egybeforrt, egyénileg kialakított stílusa. És hiába mondja, hogy egyéniségre, önkifejezésre kell törekedni, neki amögött rengeteg gyakorlás és sokféle harcművészet elsajátítása állt.

2006. Január 5. 17:26, Csütörtök
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
(mondjuk avval, hogy ő nem egy speciális stílusban küzdött nagy teret hagyott az egy-egy harcmodorban tökéletesedő embereknek)

Hát kinek van speciális stílusa, ha nem neki?! És most nem az ilyenre gondolok, hogy "Sáska stílus! Hattyú stílus! Pikachu stílus!". Bár annak is van bája és varázsa (ld Jackie Chan-tól a Kobra c. alapművet). De mégiscsak sokkal kisebb mélységű, mint Bruce Lee életfilozófiával megtámogatott, személyével egybeforrt, egyénileg kialakított stílusa. És hiába mondja, hogy egyéniségre, önkifejezésre kell törekedni, neki amögött rengeteg gyakorlás és sokféle harcművészet elsajátítása állt.

egyetértek! Bruce Lee ugyebár wing chun-t kezdett tanulni, és rájött, hogy úgy általában túl sok a kötöttség a stílusokban és ezáltal kevés mozgástere van a harcművészeknek. ezért dolgozta ki a saját stílusát, a jeet kune do-t, ami nagyon sokat merit más harcművészeti stílusokból is. ha valakit érdekel, akkor tudom ajánlani a Hong Kong Legends féle Game of Death 2 lemezes dvd-t.
ezen van egy Jeet kune do szeminárium Dan Inosanto-val című extra. ezt érdemes megnézni.