Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Pekingi olimpia 2008  (Megtekintve 7989 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Augusztus 14. 08:51, Csütörtök
Magyar kommentáros verzióról nem tudok, de torrenten van választék bőven. Lehet 42 gigás, vagy 5 gigás tömörített videókat is találni.
pl a mininován


Egyébként ezt a megnyitóünnepséget töltötték le a legtöbben a múlthéten.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 14. 09:05, Csütörtök írta FoodLFG »

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2008. Augusztus 15. 11:49, Péntek
Jut eszembe, érdekelne jó minőségben a megnyitóünnepség előadás-része.
Talán az első másfél óra lehetett.

Az mtv online videótárában elég gyenge minőségben nézhető újra, tehát ha valaki felvette, vagy tud róla, az lécci értesítsen.
Az orbitális baromságok ellenére a magyar kommentáros verziót preferálnám.
Előre is kösz, ha tudtok valamit!

Én a Demonoid-ról szedtem le, de persze az nem a Baló-féle csoda, viszont nem rossz minőség.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2008. Augusztus 15. 12:02, Péntek
Eddig azon szórakoztam legjobban, hogy milyen bénán ejtik ki a kommentátorok az ázsiai neveket... 

A kommentátorok egy-egy elszólásán megfagy a vér az ereimben  :woo:

"A kínai nagy falat ellenünk, a hunok ellen építették."

Jaj...  Oké, épüljön hunok ellen, csak azok történetesen a hsziungnukok voltak, akiket hívnak ugyan ázsiai hunoknak, de csak feltételezések vannak arra nézve, hogy talán (!) ők az ősei az európai hunoknak. Azoknak az európai hunoknak, akikkel a rokonságunk megint csak feltételes, az erős néphagyomány ellenére.

Tehát hogy ellenünk épült volna, az azért erős.

Talán inkább a mongolok ellen vették nagyobb hasznát annak a falnak.
(Ezzel meg az a baj, hogy ha a mongolok is rokonai az ázsiai hunoknak, akik ősei az európai hunoknak, akik pedig a mi őseink, akkor a tatárjárást kedélyes rokonlátogatásnak kell tekinteni?)

Ha ez megy Kínával kapcsolatban a közszolgálati televízióban, akkor még várhatunk egy darabig a helyes kiejtésre. Már annak is örülnék, ha az olimpia után legalább egy halványit tompulna itthon a kínai = kínai piac sztereotípia. De sztem esélytelen.


Le a kalappal!!  :istenvagy Honnan tudsz te a hsziung nu-kokról. Én majd 10 éve írtam róluk egy tekintélyes dolgozatot egyetemen, de akkor csak egy magángyűjteményből tudtam forrást szerezni róluk. Valami 50 éve íródott angol könyvet.

Az tény, hogy a régészeti emlékek elepján a hunok és a hsziung nu-k eszközkészlete, öltözete stb. sokban megegyezki, de nincs meg a kontinuitás. Nem lehet végigkövetni - szintén régészeti feltárásokkal - hogy végivonultak volna Ázsián. Másrészt a hun-magyar rokonság már csak nem is feltételezés. Ügy ez a Csodaszarvas monda "Hunor és Magor" személyneveire hagyatkozik, ám itt a hunor nem hun-t, hanem onogurt jelent.

Más: Észak-koreai f*szi doppingolt :?: Ez meg hogy? Egyrészt lövész (ott mi értelme), másrészt honnan szerezte a szert. Ha a kormányzat nyomta bele, az is súlyos, de ha magánakció volt, akkor pedig nem kéne hazamennie. Meg a családja is diszidálhat...

  • *
  • Karma: 36
2008. Augusztus 15. 13:04, Péntek
Honnan tudsz te a hsziung nu-kokról. Én majd 10 éve írtam róluk egy tekintélyes dolgozatot egyetemen, de akkor csak egy magángyűjteményből tudtam forrást szerezni róluk. Valami 50 éve íródott angol könyvet.

Na jó, de 10 éve hol volt még a wikipedia?  :-D


Más: Észak-koreai f*szi doppingolt :?: Ez meg hogy? Egyrészt lövész (ott mi értelme), másrészt honnan szerezte a szert. Ha a kormányzat nyomta bele, az is súlyos, de ha magánakció volt, akkor pedig nem kéne hazamennie. Meg a családja is diszidálhat...

Ha a kormányzat nyomta bele, akkor azért megy majd táborba, amiért lebukott - már ha előtte ki nem végzik hazaárulásért.
Ha meg magánakció volt az erősen ajánlott aranyérem megszerzéséért, akkor meg azért.
Egyik esetben sem kellene hazamennie.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 30
2008. Augusztus 16. 09:27, Szombat

Más: Észak-koreai f*szi doppingolt :?: Ez meg hogy? Egyrészt lövész (ott mi értelme), másrészt honnan szerezte a szert. Ha a kormányzat nyomta bele, az is súlyos, de ha magánakció volt, akkor pedig nem kéne hazamennie. Meg a családja is diszidálhat...

Ha a kormányzat nyomta bele, akkor azért megy majd táborba, amiért lebukott - már ha előtte ki nem végzik hazaárulásért.
Ha meg magánakció volt az erősen ajánlott aranyérem megszerzéséért, akkor meg azért.
Egyik esetben sem kellene hazamennie.
[/quote]

Na ne vicceljünk. Abban az országban rizs, kenyér stb. sincs, hát akkor doppingszer hogy lenne? Ahol valutát nem kap az egyén, fél tucat titkosrendőr nélkül nem utazhat, vajon honnan szerzhette be a tiltott holmit? Arrafelé nem dívik az egyénieskedés, meg módja sincs rá. Ettől persze ráverik majd a balhét, elvégre a vezérkar sosem lehet hibás, már Sztálin óta tudjuk....
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 36
2008. Augusztus 16. 11:10, Szombat

Más: Észak-koreai f*szi doppingolt :?: Ez meg hogy? Egyrészt lövész (ott mi értelme), másrészt honnan szerezte a szert. Ha a kormányzat nyomta bele, az is súlyos, de ha magánakció volt, akkor pedig nem kéne hazamennie. Meg a családja is diszidálhat...

Idézetet írta: gianni7
Ha a kormányzat nyomta bele, akkor azért megy majd táborba, amiért lebukott - már ha előtte ki nem végzik hazaárulásért.
Ha meg magánakció volt az erősen ajánlott aranyérem megszerzéséért, akkor meg azért.
Egyik esetben sem kellene hazamennie.

Na ne vicceljünk. Abban az országban rizs, kenyér stb. sincs, hát akkor doppingszer hogy lenne? Ahol valutát nem kap az egyén, fél tucat titkosrendőr nélkül nem utazhat, vajon honnan szerzhette be a tiltott holmit? Arrafelé nem dívik az egyénieskedés, meg módja sincs rá. Ettől persze ráverik majd a balhét, elvégre a vezérkar sosem lehet hibás, már Sztálin óta tudjuk....

Időközben újabb északi sportlövő bukott le dopping-ellenőrzésen.
Több mint gyanús.

A sportlövő-szakosztály mivel etette a sportolóit?

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 30
2008. Augusztus 18. 15:17, Hétfő
A legújabb "aranyköpés". A marokkói futó jobb hátsó lába be van kötve. Nézem, nézem, de egy árva kentaurt sem látok versenyezni.... :)
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 80
2008. Augusztus 18. 15:31, Hétfő
A legújabb "aranyköpés". A marokkói futó jobb hátsó lába be van kötve. Nézem, nézem, de egy árva kentaurt sem látok versenyezni.... :)

Ez jó. :D
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Augusztus 19. 07:52, Kedd
Az Olimpiai Bizottság hivatalosan is megkereste a svéd igazságügyi minisztert, hogy segítsenek nekik eltávolítani a piratebay-en leledző olimpiai tartalmakat és megelőzni a záróünnepség kiszivárgását (hehehe na persze).
Persze a piratebay-t ez nem igazán érdekli és már le is cserélték a logójukat jelezve az együttműködési készségüket. Milyen találó  :angel:

  • *
  • Karma: 82
2008. Augusztus 19. 09:15, Kedd
Az Olimpiai Bizottság hivatalosan is megkereste a svéd igazságügyi minisztert, hogy segítsenek nekik eltávolítani a piratebay-en leledző olimpiai tartalmakat és megelőzni a záróünnepség kiszivárgását (hehehe na persze).
Persze a piratebay-t ez nem igazán érdekli és már le is cserélték a logójukat jelezve az együttműködési készségüket. Milyen találó  :angel:

Király! :) Mondjuk ez is a hülye jenkik miatt van, ott közvetítik 12 órás csúszásszal az egészet, nem? Legalábbis mintha ezt olvastam volna valahol...  :) Nem hinném, hogy túlzottan bonyolult lenne élőben megnézni a záróünnepséget, bár őszintén szólva én ezekre sose voltam kíváncsi, nálam a foci EB is a döntővel ért véget, hogy utána volt-e valami műsor még, arról fogalmam sincs...  :-D

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Augusztus 19. 18:14, Kedd
Azt hiszem, hogy csak a nyitóünnepséget tolták el náluk. De szerintem a letöltések nagy része inkább azoktól származik, akik nem tudták HD-ben nézni.
Egyébként nem csak a nyitóünnepség van fent, hanem a versenyek is. Pl én nem láttam a Spanyol-USA kosármeccset 16-án (lehet hogy nem is adták) és letöltöttem onnan. 

  • Karma: 36
2008. Augusztus 19. 22:53, Kedd
És mit gondoltok a magyarok (le)szerepléséről
már csak a kajakosokba bizhatunk mondjuk ott szerintem lesz 3-4 arany remélem ami kicsit menti a helyzetet.
összeségében ez nem a mi olimpiánk
mondjuk csapat sportban nem vallottunk szégyent 3 csapat mint elödöntős az szép :D

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Augusztus 20. 21:21, Szerda
Nem tudom. Engem nem igazán foglalkoztat, hogy mennyi érem lesz a végén.
Igazából már annak is örülök, ha valamelyik európai nemzetnek sikerül lenyomni az amerikaiakat, vagy az ázsiaiakat..

  • Karma: 36
2008. Augusztus 20. 22:32, Szerda
Nem tudom. Engem nem igazán foglalkoztat, hogy mennyi érem lesz a végén.
Igazából már annak is örülök, ha valamelyik európai nemzetnek sikerül lenyomni az amerikaiakat, vagy az ázsiaiakat..

Föleg a Kinaiakat elég nagy erő demonstráció szó ami szó mondjuk én kicsit még ennél is durvábbra számítottatam tölük

  • Karma: 42
2008. Augusztus 21. 12:41, Csütörtök
Ideges vagyok! Mocskos qrva orosz bíró!!! :mad:
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


 

anything