Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Pekingi olimpia 2008  (Megtekintve 7990 alkalommal)

  • *
  • Karma: 36
2008. Augusztus 8. 19:26, Péntek
Ma este 20:00-tól az M1-en az érdeklődők feltétlenül nézzék meg a megnyitó ünnepség ismétlését!
(amit gondolom külön felhívás nélkül is megtesznek  :) )

Elvileg rövidebb, vágott verziója lesz a már leadott négy órás eseménynek, de az első, 75 perces látványos műsor bizonyára teljes egészében látható lesz.

« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 8. 19:28, Péntek írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Augusztus 8. 20:36, Péntek
Kinek tetszett a magyar sportolónők öltözéke ?
http://sportgeza.hu/2008/peking/a_magyar_nok_ruhaja_volt_a_legrondabb/

Az is felejthetetlen, hogy a kommentátorok mennyi hülyeséget összebeszélnek ilyenkor kínjukba. Mondjuk ez engem szórakoztat.  :-D
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 8. 22:24, Péntek írta FoodLFG »

  • *
  • Karma: 36
2008. Augusztus 8. 22:09, Péntek
Kinek tetszett a magyar sportolónők öltözéke ?
http://sportgeza.hu/2008/peking/a_magyar_nok_ruhaja_volt_a_legrondabb/

Először szörnyülködtem, amikor pár napja belefutottam a formaruhák fotóiba.
Rögtön az merült fel, hogy egyetlen ruha magában még csak-csak. De amikor majd nagy tömegben, sokan pipacsban pompáznak majd, az érdekes látvány lesz. Mintha telibe kapta volna őket egy elszabadult óriási ketchupos tömlő, legalábbis az összhatása ilyen lesz.

Viszont amikor végre feltűntek a képernyőn a mieink, akkor már eszembe sem jutott ilyesmi.
Határozottan úgy emlékszek vissza, hogy nem volt azzal a ruhával semmi baj.
Szépek voltak, na. Szépek mindannyian, a lányok és a fiúk is.

Ezért jó elfogultnak lenni, az elfogultság sok mindent megszépít.  :-D

(Egyébként volt pár ízlésficamos tervező, az biztos. Az amerikaiak sapkája min. citromdíjas)


Az is felejthetetlen, hogy a kommentárok mennyi hülyeséget összebeszélnek ilyenkor kínjukba. Mondjuk ez engem szórakoztat.  :-D

Itt viszont nem tudok elfogult lenni. És nemhogy szórakozatna, hanem megy fel a vérnyomásom.  :-D
Ha ilyen profizmussal képesek a kínaiak ekkora eseményt flottul megrendezni, akkor ugyan állítsunk már ki két olyan riportert, akik képesek 4 órán keresztül összefüggően közvetíteni.
Félreértés ne essék: esendő emberek ők is, 4 órás az esemény, 30 fok, bezárva egy közvetítő-fülkébe. Minden elismerésem.
De! Személy szerint lehet közvetelen a stílus, és hiába fáradt az ember, és a fenti körülmények fényében izzad, mint a ló: legyen szíves egy olimpiáról profi szinten beszámolni.
Sok esetben éles (túl éles) volt a kontraszt a látvány és a magyar szöveg között.

Kedvenceim, a teljesség igénye nélkül:

"Új-Zéland ázsiai ország"

Amikor Mongóliát nem, de Szingapúrt lelkesen megtapsolja a közönség:

"Mongólia ugyanolyan zárt ország, mint Kína és messze is van, persze hogy nem tudnak róla semmit. Ezzel szemben Szingapúr itt van közel és a kínai nézők biztosan többet hallottak már róluk."

Francokat.
Ugyan, könyöröm, hát vegyünk már elő egy térképet!
Szingapúr lakosainak 75%-a kínai, a kezükben van gyakorlatilag az egész városállam.
Mongóliával meg csak a felszínen, kormányszinten folyik a mosolydiplomácia.

Túl nagy elvárás lenne, hogy mikor az ember megtudja, hogy Pekingből fogja közvetíteni az olimpia megnyitóját, akkor legalább a wikipedia vonatkozó szócikkeit elolvasná arról a 200 országról?
Sztem nem nagy ár egy ingyen repülőútért és belépőért...

« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 8. 22:14, Péntek írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Augusztus 8. 22:34, Péntek
Azért négy éve a "nem a szülőföldjén látta meg a napvilágot" mindent vitt, azt nehéz lenne felülmúlni.  :-D

Ja és az amerikaiak most különösen boldogok lehetnek, mert nem róluk szól a világ, a kínaiak mellé csak az oroszok (és a grúzok) tudtak felzárkózni...

  • *
  • Karma: 36
2008. Augusztus 8. 23:02, Péntek
Azért négy éve a "nem a szülőföldjén látta meg a napvilágot" mindent vitt, azt nehéz lenne felülmúlni.  :-D

Ja és az amerikaiak most különösen boldogok lehetnek, mert nem róluk szól a világ, a kínaiak mellé csak az oroszok (és a grúzok) tudtak felzárkózni...

Jól hallottam, hogy mi is ovációt kaptunk? (egy visszafogott közepest)

Dél-Koreát meg se tapsolták, ellenben tomboltak Északnak.



O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Augusztus 9. 11:57, Szombat
Egyébként a megnyitó tényleg látványos volt, eltekintve persze az unalmas bevonulástól.  Technikailag 4 év plusz, meg Kína faktorok játszottak közre Athénhoz képest.
Jók voltak a tapsikolós lányok is, de a vége felé inkább csak felváltva próbálkoztak, sok az a 200 ország.  :angel:

Az amerikaiak öltözéke szerintem elég korrekt volt, a magyarok meg biztos feltűnősködni akartak. Bár szerintem (is) visszafogottabbat mintázatot is ki lehetett volna találni.. Talán még az afrikaiaknak voltak érdekes mintáik, de azok sokkal kevésbé tértek el színben egymástól.

Nicolas Sarkozy mellett volt egy fiatalabb srác (biztos a fia, vagy nemtom) és az összevissza integetett a bevonulásnál, míg Nikó szabványintegetést produkált.. azt jól láttam, hogy rászólt a gyerekre ? :-D  ..hirtelen megváltoztatta az integetését.. :P

16:00-kor lesz a Japán-USA röplabda (női). Az érdekes lehet majd. Én a japán lányoknak drukkolok :D
Csak azt sajnálom, hogy nincs műkorcsolya az olimpián, ott is a japán lányok a kedvenceim. x)

 
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 9. 12:07, Szombat írta FoodLFG »

  • Karma: 1
2008. Augusztus 10. 22:48, Vasárnap
Cseh laci ezüstöt nyert! :samurai: :samurai: :samurai:
Imádom az ázsiai filmeket. A legjobbak a Koreai, Japán, Kiníi, Hong Kongi, Thai, Indiai Mongol... Egyszóval mindegyik. Mindenevő vagyok!



http://azsiafilms.freeblog.hu/

  • *
  • Karma: 82
2008. Augusztus 12. 13:06, Kedd
Eddig azon szórakoztam legjobban, hogy milyen bénán ejtik ki a kommentátorok az ázsiai neveket...  :-D Maguk az események nem kötöttek le túlzottan...

  • *
  • Karma: 36
2008. Augusztus 12. 14:30, Kedd
Eddig azon szórakoztam legjobban, hogy milyen bénán ejtik ki a kommentátorok az ázsiai neveket... 

A kommentátorok egy-egy elszólásán megfagy a vér az ereimben  :woo:

"A kínai nagy falat ellenünk, a hunok ellen építették."

Jaj...  Oké, épüljön hunok ellen, csak azok történetesen a hsziungnukok voltak, akiket hívnak ugyan ázsiai hunoknak, de csak feltételezések vannak arra nézve, hogy talán (!) ők az ősei az európai hunoknak. Azoknak az európai hunoknak, akikkel a rokonságunk megint csak feltételes, az erős néphagyomány ellenére.

Tehát hogy ellenünk épült volna, az azért erős.

Talán inkább a mongolok ellen vették nagyobb hasznát annak a falnak.
(Ezzel meg az a baj, hogy ha a mongolok is rokonai az ázsiai hunoknak, akik ősei az európai hunoknak, akik pedig a mi őseink, akkor a tatárjárást kedélyes rokonlátogatásnak kell tekinteni?)

Ha ez megy Kínával kapcsolatban a közszolgálati televízióban, akkor még várhatunk egy darabig a helyes kiejtésre. Már annak is örülnék, ha az olimpia után legalább egy halványit tompulna itthon a kínai = kínai piac sztereotípia. De sztem esélytelen.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 12. 14:32, Kedd írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Augusztus 12. 15:39, Kedd
^
Ilyenkor az van, hogy ez egy nagy horderejű esemény és nagyokat kell mondani, mert az növeli a hangulatot.
Az más kérdés, hogy nem tudnak, és így ilyen szerencsétlen mondatokkal szórakoztatják a közönséget.  :angel:
Volt egyébként valami "több száz éve erre készülnek..." mondata is a monkibojnak, amire már nem emlékszem pontosan, de az is nagy hülyeség volt.  :-D

Mindenesetre akit zavar az ilyesmi, az külön dühös lehet amiatt is, hogy ez a bohóckodás lényegében az ő pénzéből megy.

(egyébként az előző hozzászólásomban szerepelt röplabda mérkőzést eltolták legalább egy órával, aztán már "véletlenül" le sem adták. Még jó, hogy az Euro Sport nyomta.)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 12. 15:46, Kedd írta FoodLFG »

  • Karma: 30
2008. Augusztus 12. 18:16, Kedd
Eddig azon szórakoztam legjobban, hogy milyen bénán ejtik ki a kommentátorok az ázsiai neveket...  :-D Maguk az események nem kötöttek le túlzottan...


Bénán bizony, a közismerteket is...A "kedvencem" a KÓREA. Így, hosszú Ó-val! Ettől már a kézilabda VB rádiós közvetítéseinél is rosszul voltam. A fiatal titánok most a TV-ben szintén sorozatban így ejtik. Érdekes, Vitraynak sosem volt godja az ilyesmivel. Isten bizony gondolkoztam rajta, hogy legalább a Bp.-i stúdióba küldök egy sms-t, szóljon már onnan valaki,  ennyire ne égessék magukat. Kór a kóházban van!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 12. 18:18, Kedd írta oldfan »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 36
2008. Augusztus 12. 18:47, Kedd
Eddig azon szórakoztam legjobban, hogy milyen bénán ejtik ki a kommentátorok az ázsiai neveket...  :-D Maguk az események nem kötöttek le túlzottan...


Bénán bizony, a közismerteket is...A "kedvencem" a KÓREA. Így, hosszú Ó-val! Ettől már a kézilabda VB rádiós közvetítéseinél is rosszul voltam. A fiatal titánok most a TV-ben szintén sorozatban így ejtik. Érdekes, Vitraynak sosem volt godja az ilyesmivel. Isten bizony gondolkoztam rajta, hogy legalább a Bp.-i stúdióba küldök egy sms-t, szóljon már onnan valaki,  ennyire ne égessék magukat. Kór a kóházban van!

Feltétlenül küldj sms-t!  :-D
Küldhetünk petíciót is, aláírjuk sztem innen páran.

A magyar nyelvű neten már így is egyre gyorsabban terjed a "Kórea".
Még az elvileg a Távol-Keletnek szentelt oldalakon is.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 36
2008. Augusztus 12. 22:43, Kedd
Eddig azon szórakoztam legjobban, hogy milyen bénán ejtik ki a kommentátorok az ázsiai neveket...  :-D Maguk az események nem kötöttek le túlzottan...


Bénán bizony, a közismerteket is...A "kedvencem" a KÓREA. Így, hosszú Ó-val! Ettől már a kézilabda VB rádiós közvetítéseinél is rosszul voltam. A fiatal titánok most a TV-ben szintén sorozatban így ejtik. Érdekes, Vitraynak sosem volt godja az ilyesmivel. Isten bizony gondolkoztam rajta, hogy legalább a Bp.-i stúdióba küldök egy sms-t, szóljon már onnan valaki,  ennyire ne égessék magukat. Kór a kóházban van!

Feltétlenül küldj sms-t!  :-D
Küldhetünk petíciót is, aláírjuk sztem innen páran.

A magyar nyelvű neten már így is egyre gyorsabban terjed a "Kórea".
Még az elvileg a Távol-Keletnek szentelt oldalakon is.


Hát ez elég súlyos azért.

Én is követem az olimpiát ahogy időm engedi.
A kinaiak tarolnak ahogy elvárható volt a megnyitót nem láttam dolgoztam sajna.
amúgy meg van az első indiai Arany is Gianni :D

Ja és lelkesen tanulok Indiai szavakat :D
csutka but vagy a madar chot de jöhet még ide a mumele is és a mai újak a csut marike kutta kiola volt :D:D na ezek elég kemény szavak már szóval csak privibe irom meg mit is jelent akit érdekel :D

  • *
  • Karma: 36
2008. Augusztus 13. 21:43, Szerda
Normális esetben az olimpia hivatalos himnusza folyna a csapból is minden rádióadón, és a zenecsatornákon menne a klip.
Most vajon miért nem?  :-D


Update:Ööö... most egy kicsit megkeveredtem.
Az össznépi Beijing Welcomes You-ra gondoltam.

A Sarah Brightman feat. Liu Huan -féle You and Me megy valahol?  :angel:
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 13. 21:51, Szerda írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2008. Augusztus 13. 22:31, Szerda
Jut eszembe, érdekelne jó minőségben a megnyitóünnepség előadás-része.
Talán az első másfél óra lehetett.

Az mtv online videótárában elég gyenge minőségben nézhető újra, tehát ha valaki felvette, vagy tud róla, az lécci értesítsen.
Az orbitális baromságok ellenére a magyar kommentáros verziót preferálnám.
Előre is kösz, ha tudtok valamit!

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

 

anything