Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: HD / Blu-ray  (Megtekintve 7600 alkalommal)

  • Karma: 41
2010. Július 4. 17:43, Vasárnap
Általában nekem ezekkel a média lejátszókkal az bajom, hogy nem minden formátumot támogatnak, vagy nem jól. Ezért szoktak inkább HTPCket építeni az emberek.
HDD-n adatokat tárolni kockázatos. Persze ha mondjuk 2-3 példányban van meg az adat különböző HDD-ken, akkor már nem annyira.
nekem sokkal több dvd ment tönkre, mint hdd.. aztán meg onnan még visszaolvasni is egy kín. de a fontosabbaknál jobb a 2 példány..
a popcorn nekem bevált, meg legalább nem zúg.

  • *
  • Karma: 80
2010. Július 4. 17:46, Vasárnap
...Ezért szoktak inkább HTPCket építeni az emberek...

Én meg vettem egy hosszú HDMI kábelt. :)
A gép úgyis mindig megy ha itthon vagyok.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 4
2010. Július 4. 18:27, Vasárnap
Általában nekem ezekkel a média lejátszókkal az bajom, hogy nem minden formátumot támogatnak, vagy nem jól. Ezért szoktak inkább HTPCket építeni az emberek.
HDD-n adatokat tárolni kockázatos. Persze ha mondjuk 2-3 példányban van meg az adat különböző HDD-ken, akkor már nem annyira.
nekem sokkal több dvd ment tönkre, mint hdd.. aztán meg onnan még visszaolvasni is egy kín. de a fontosabbaknál jobb a 2 példány..
a popcorn nekem bevált, meg legalább nem zúg.
A DVD-nek megvan az az előnye, hogy észre lehet rajta venni a meghibásodást, már ha gyakrabban használja az ember. A HDD meg ha meghal, akkor meghalt, ott a vége. Minden másban jobb a HDD, ezért én is inkább azt használom már archiválásra, mert a DVD tényleg túl macerás.
Mondjuk filmeket már nem mentek, mert úgysem szoktam őket többször megnézni általában, szóval nem éri meg nekem. Régebben az ázsiai filmeket lementettem, de azokat is csak azért, mert "nehéz volt beszerezni". Aztán rájöttem, hogy azokat sem nézem meg egynél többször, úgyhogy megnézés után ők is mennek a kukába. Persze én nem vagyok az a nagy filmrajongó...

Popcornt konkrétan nem ismerem. Meg a többi ilyen jellegű cuccot sem.

...Ezért szoktak inkább HTPCket építeni az emberek...

Én meg vettem egy hosszú HDMI kábelt. :)
A gép úgyis mindig megy ha itthon vagyok.
Az a legegyszerűbb (meg olcsó is). Ha lenne valami normális minőségű TV-m, akkor én is ráhajtanék a HDMI-re...
Így csak notebookon nézek filmeket. :-D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 4. 18:30, Vasárnap írta FoodLFG »

  • *
  • Karma: 80
2010. Július 4. 19:19, Vasárnap
A DVD-nek megvan az az előnye, hogy észre lehet rajta venni a meghibásodást, már ha gyakrabban használja az ember. A HDD meg ha meghal, akkor meghalt, ott a vége.

Azért a HDD meghibásodásnak is lehetnek előjelei. Ajánlom a HD Sentinel nevű programot: http://www.hdsentinel.hu/
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))