Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: HD / Blu-ray  (Megtekintve 7599 alkalommal)

  • Karma: 41
2009. Február 13. 11:58, Péntek
eddig ezekhez volt szerencsém, főleg 720p: Fearless, Curse of the Golden Flower, Dragon Tiger Gate, Flash Point, Shinobi, Sword of the Stranger, House of Fury, Exiled (1080p), Lust, Caution, The Forbidden Kingdom, The Banquet, Vexille, Chungking Express, The Promise, Painted Skin, Ashes of Time redux

Függetlenül attól, hogy melyik milyen jó film, aki a látványon akar elámulni, annak leginkább Az aranyvirág átkát ajánlom. Az Exiled is tuti.. Single-layer méretben pedig a Flash Point és Fearless.

Media Markban árulnak egy 108 colos lapostévét, 36 milla :)

2009. Február 13. 14:35, Péntek
Media Markban árulnak egy 108 colos lapostévét, 36 milla :)

36 milla? azt másra is eltudnám költeni... persze kinek mi a fontosabb... :-D

  • Karma: 7
2009. Augusztus 4. 21:09, Kedd
Avistaz-ról mely 720p-és filmet érdemes leszedni? Tudom van sok, de nem akarok 4-8 gigát leszedni valami "szar" változatból. Tehát amin tényleg látszódik a 720p. Egyébként összehasonlítási alapom nem nagyon van, mert eddig csak az Advent Childrent láttam ilyen felbontásba, de az nagyon odavágott.

  • Karma: 41
2009. Augusztus 5. 11:24, Szerda
én a fearlesst, flash pointot mondanám, vagy dtg, illetve a curse of golden f., ha van, de mivel egy csomó golden torrent, és a seed is számít, inkább a film alapján válassz, nem sok van, ami rossz.

mondjuk olyat kevésbé érdemes, ami végig sötét, jobb, ha van táj
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 5. 11:27, Szerda írta asiafan »

  • Karma: 7
2009. Augusztus 11. 04:46, Kedd
Na a választásom a Red Cliff-re esett. Persze nem néztem meg előtte, hogy a xbox kezeli-e mkv formátumot. Persze hogy nem. Gépem meg elég gyenge és sima vga kábellel van összekötve a tv-vel. Egyébként annyi, hogy 4-5 másodperenként megáll a kép és pár mp-ig úgy is marad, majd a következő képkockák ugranak be. Ezt lehet valami kodekkel javítani vagy a gép miatt van? Egyébként nem igazán pörög közben a gép. Amúgy nem vagyok elájulva a minőségétől. Lehet a vga kábel miatt ilyen vagy nem tudom, de alig jobb mint egy sima hagyományos tv-én egy dvd filmet nézni.Lehet hülyeséget beszélek és ha majd megtudom nézni normálisan akkor más lesz a véleményem.  :-D

szerk: leszedtem a KMplayert ezzel már nem akad meg, viszont a hang el van csúszva és mintha alacsonyabb fps-el futna a film. Lehet tudok valamit szarakodni a kodekkel, bár az is igaz hogy a gépem nagyon le van lassulva és van fent minden szirszar kodek, lejátszó anyámkínja.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 11. 05:11, Kedd írta red13 »

  • Karma: 41
2009. Szeptember 7. 10:15, Hétfő
a géped valszeg gyenge, de xboxon (ha 360, és nem régi) meg lehet oldani. valószínűbb, hogy a vga-n se meg át hd. még a vlc playert megpróbálhatod, de nem hiszem, hogy a kodek a baj. írd ki dvdre (data), és keress vkit, akinél tuti megy - bár nem tudom, konkrétan a film mennyire látványos.

  • Karma: 7
2009. Szeptember 7. 19:26, Hétfő
Hát igen a gépem jó régi és nem is lett nagyon újítva...soha.

360-on hogyan lehet megoldani? Mert mkv formátumot nem kezel, konvertálgatni meg nem tudom érdemes lenn-e.

  • Karma: 41
2009. Október 19. 11:16, Hétfő
Hát igen a gépem jó régi és nem is lett nagyon újítva...soha.

360-on hogyan lehet megoldani? Mert mkv formátumot nem kezel, konvertálgatni meg nem tudom érdemes lenn-e.
hát, ahogy én most néztem, konvertálás kell bele, de elég fárasztónak tűnik.. inkább várd ki a jobb technikát :)

mondjuk viszont avistazon ált. mind golden, ami jó.

  • Karma: 41
2009. Október 22. 17:49, Csütörtök
na, aki jót akar, az Goemonból a 720p-t nézi, mert a divx olyan ehhez képest (meg amúgy is) mint egy ócska cam.. see for yourself:

http://asiafan.hu/files/goedivx.jpg vs. http://asiafan.hu/files/goehd1.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 22. 18:13, Csütörtök írta asiafan »

  • Karma: 7
2010. Július 3. 23:40, Szombat
Összegyűlt most megint pár film a gépemen. Azon agyalok, hogy kiírjam őket DVD-re, mert amik tetszettek általában mindig kiírom, vagy töröljem a fenébe hátha a későbbiekben jönnek majd a HD vagy legalább 720p változatok? Ti erre mennyi esélyt láttok, mármint hogy kijönnek idővel mondjuk olyan filmek, mint az Air Doll vagy az Oppai Volleyball  nagy felbontásban?

  • *
  • Karma: 82
2010. Július 4. 07:39, Vasárnap
Összegyűlt most megint pár film a gépemen. Azon agyalok, hogy kiírjam őket DVD-re, mert amik tetszettek általában mindig kiírom, vagy töröljem a fenébe hátha a későbbiekben jönnek majd a HD vagy legalább 720p változatok? Ti erre mennyi esélyt láttok, mármint hogy kijönnek idővel mondjuk olyan filmek, mint az Air Doll vagy az Oppai Volleyball  nagy felbontásban?

Én eddig aránylag kevés filmből láttam ilyen minőségű letölthető változatot, igaz, sose kerestem célzottan ezeket.

  • Karma: 41
2010. Július 4. 15:52, Vasárnap
Összegyűlt most megint pár film a gépemen. Azon agyalok, hogy kiírjam őket DVD-re, mert amik tetszettek általában mindig kiírom, vagy töröljem a fenébe hátha a későbbiekben jönnek majd a HD vagy legalább 720p változatok? Ti erre mennyi esélyt láttok, mármint hogy kijönnek idővel mondjuk olyan filmek, mint az Air Doll vagy az Oppai Volleyball  nagy felbontásban?
szerintem vegyél egy nagyobb kapacitású, 2.5"-os külső hdd-t. azzal elodázható a döntés, és lehet gyűjteni. én sok, de főleg mainstreamebb filmet láttam már hd-ban, az air dollt pont nem. meg szoktam tartani a több verziót is, mert néha jobb a kicsi, ha vkinek oda kell adni pl.

  • Karma: 7
2010. Július 4. 16:22, Vasárnap
Összegyűlt most megint pár film a gépemen. Azon agyalok, hogy kiírjam őket DVD-re, mert amik tetszettek általában mindig kiírom, vagy töröljem a fenébe hátha a későbbiekben jönnek majd a HD vagy legalább 720p változatok? Ti erre mennyi esélyt láttok, mármint hogy kijönnek idővel mondjuk olyan filmek, mint az Air Doll vagy az Oppai Volleyball  nagy felbontásban?
szerintem vegyél egy nagyobb kapacitású, 2.5"-os külső hdd-t. azzal elodázható a döntés, és lehet gyűjteni. én sok, de főleg mainstreamebb filmet láttam már hd-ban, az air dollt pont nem. meg szoktam tartani a több verziót is, mert néha jobb a kicsi, ha vkinek oda kell adni pl.
Azért kérdeztem, mert tervezek venni egy Popcorn Hour médialejátszót, plusz bele 1TB merevlemezt. Ez így lenne 75ezer, viszont osztok szorzok már egy ideje és nem tudom megérné-e? Szoktam néha nézni nyugati filmeket is, amiknek jó a 80% fellelhető HD verzióban, meg régieket is nyomatnak már úgy rendesen. Ázsiai filmeket egyértelműen jóval többet nézek, viszont ott alig-alig jönnek ki. Hiába, hogy itt van a Goemon HD-ban, véleményem szerint nem egy nagy szám a film, és általában az újabb wuxia cuccokat szokták előszeretettel kinyomni Bluray-en. Viszont ami mégis mellette szól, hogy ha már van nagy képernyős Lcd tv-ém, akkor néha élvezzem már a képminőséget.  :-D Bár egy ideje észrevettem, hogy az újabb koreai filmek még sima aviban is nagyon szépen szoktak kinézni...

  • Karma: 41
2010. Július 4. 16:54, Vasárnap
azért a Goemont épp érdemes hd-ban nézni, mert a dvdripje akkora egy ratyi. nade 1Tb-tal azért egy darabig elleszel szerintem, majd akkor válogass, ha betelt. addigra meg ki tudja, mi lesz.. :)

  • No avatar
  • Karma: 4
2010. Július 4. 17:29, Vasárnap
Általában nekem ezekkel a média lejátszókkal az bajom, hogy nem minden formátumot támogatnak, vagy nem jól. Ezért szoktak inkább HTPCket építeni az emberek.
HDD-n adatokat tárolni kockázatos. Persze ha mondjuk 2-3 példányban van meg az adat különböző HDD-ken, akkor már nem annyira.

 

anything