Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: HD / Blu-ray  (Megtekintve 7601 alkalommal)

  • Karma: 13
2008. December 20. 13:49, Szombat
Monitoron jó volt.
Igen, egy normál PC-m van, majd az ünnepek alatt összerakom rendesen, végleges állapotra és majd meglátjuk mi lesz az eredménye.
BK

  • Karma: 41
2009. Január 4. 16:18, Vasárnap
nyami. Chungking.Express.1994.720p.BluRay.DTS.x264-ESiR

  • Karma: 7
2009. Február 7. 16:05, Szombat
Ti hogyan kötitek össze a gépet és a tv-ét? (ha összekötitek). Vettem egy DVI-HDMI kábelt, de mivel nincs dvi kimenetem a videókártyámon ezért vetem egy VGA-DVi átalakított. Így már össze tudom kötni a gépet a tv-vel. Viszont semmi jelet nem ad. Más fórumon azt mondták, hogy vga kimenetű videókártyát nem lehet hdmi-re vinni.

  • Karma: 41
2009. Február 7. 18:03, Szombat
hát szerintem, ha vga kimeneted van, akkor fölöslegesen erőlködsz, azon nem megy ki hd.. (vga: 640x480)

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Február 7. 18:57, Szombat
Ti hogyan kötitek össze a gépet és a tv-ét? (ha összekötitek). Vettem egy DVI-HDMI kábelt, de mivel nincs dvi kimenetem a videókártyámon ezért vetem egy VGA-DVi átalakított. Így már össze tudom kötni a gépet a tv-vel. Viszont semmi jelet nem ad. Más fórumon azt mondták, hogy vga kimenetű videókártyát nem lehet hdmi-re vinni.
Szerintem sem lehet. Azok a kimenetek csak analóg jelet szolgáltatnak, a HDMI-hez pedig digitális kéne.
Mondjuk a DVI-ból is van több fajta, de a mostani videokártyákkal már biztosan megy a dolog.
Ha nincs nagyon régi géped, akkor szerintem vegyél egy alap videokártyát. A mostaniak már tudnak hardveresen is videót kódolni..

  • Karma: 7
2009. Február 7. 19:18, Szombat
Értem. Akkor milyen kártyát vegyek? Mármint a legalapabból, legolcsóbbból melyiket? Játszani egyáltalán nem játszok gépen.
Ha vennék egy olyat amin van dvi kimenet akkor elvileg jó lenne? Ilyen kártyát vettem:http://www.edigital.hu/AV_kabel/Ednet_HDMI_DVI_atalakito_kabel_2_m-p28749.html
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 7. 19:19, Szombat írta red13 »

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Február 7. 21:17, Szombat
Ha onnan kéne vásárolnom, akkor:
Asus EAH3450 HTP (gyártó)
de van más is a piacon pl:
SAPPHIRE HD 4350

Ezek a kártyák csak akkor jöhetnek szóba, ha PCI-E (PCI Express) csatlakozó van az alaplapodon. Ha a régi AGP van, akkor szerintem nem éri meg az utánajárkálást (alig gyártanak már ilyen kártyákat) és drágább is lesz a cucc, mert rétegtermék.
Ha nem játszol, akkor egyáltalán nem érdemes 10 000 ft fölé menni. Ezek a kártyák ugyanazokkal a technológiákkal vannak felszerelve, mint a nagyok, csak sokkal kevesebb erő van bennük (egy doom 3 azért elmegy rajtuk). 256MB memóriánál több szintén felesleges.
Egyébként a gyártó nagyjából mindegy. Az első kártyán egy ATI Radeon HD 3450 chip van, a másikon pedig egy ATI Radeon HD 4350. Az utóbbi újabb generáció (erősebb). Én inkább azt venném, mert biztosabb választás, de sok különbség nincs köztük. Mindegyik támogatja a HDMI-t DVI-on keresztül, tudnak hangot is kiküldeni magukon és tudnak hardveres dekódolást is, bár ez nem annyira fontos (meg lejátszószoftver függő). Ami a legjobb, hogy nincs rajtuk aktív hűtés, így hangjuk sincs.
De azért kérdezz meg másokat is. :D
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 7. 21:25, Szombat írta FoodLFG »

  • Karma: 7
2009. Február 7. 22:14, Szombat
Köszi a választ!
Sajnos régi gépem van és agp-s csati van az alaplapon.  :( Így csak annyit tudok tenni hogy veszek vga kábelt és így kötöm össze a tv-vel.

Nem kell valakinek egy DVI-HDMI kábl?  :-D

  • Karma: 41
2009. Február 9. 12:56, Hétfő
izgiség: Ashes.of.Time.Redux.2008.LiMiTED.720p.BluRay.x264-NODLABS (tpb, avistaz) - remélem, ennél megéri a kép, a Chungkingen nem dobott sokat.

  • *
  • Karma: 80
2009. Február 9. 16:18, Hétfő
izgiség: Ashes.of.Time.Redux.2008.LiMiTED.720p.BluRay.x264-NODLABS (tpb, avistaz) - remélem, ennél megéri a kép, a Chungkingen nem dobott sokat.

Ez miben más mint az eredeti? Csak mert még az imdb-n is külön bejegyzést kapott: http://www.imdb.com/title/tt1233247/
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 7
2009. Február 9. 17:48, Hétfő
Egyébként ezeknek milyen a formátumuk? Mert gépen én nem tudok lejátszani hd felbontást, viszont xbox az megbírkózik a 720 p-vel is és hdmi kábellel van a gépre kötve. Pár játékra a 1080 is rá van írva, csak blueray lemezt nem kezel. Viszont ha van valami hd rip akkor azt kitudom írni dupla rétegű dvd-re. Megérné? Ha lehet ilyet.

  • Karma: 41
2009. Február 9. 20:25, Hétfő
izgiség: Ashes.of.Time.Redux.2008.LiMiTED.720p.BluRay.x264-NODLABS (tpb, avistaz) - remélem, ennél megéri a kép, a Chungkingen nem dobott sokat.

Ez miben más mint az eredeti? Csak mert még az imdb-n is külön bejegyzést kapott: http://www.imdb.com/title/tt1233247/
most rohanok csak ennyit leltem

With the original negatives lost and multiple versions floating around the world, the director had always wanted to return to Ashes of Time for a restored, remastered and definitive cut. The result is Ashes of Time Redux. By restructuring the new version according to seasons, Wong clarifies the central narratives while intensifying the film's most sublime moments, including the pivotal scene in which Maggie Cheung delivers her mournful soliloquy. The picture itself has been regraded, bringing new clarity to the impressionistic composition that has won Christopher Doyle acclaim. But the biggest change is in the soundtrack: gone are the synth tracks, replaced by lush orchestral movements with cello work by Yo-Yo Ma.

belenéztem, szép és hangulatos, el se tudom képzelni, milyen lehet szintizenével. aki látta esetleg mindkettőt vagy a régit, meséljen!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 10. 00:03, Kedd írta asiafan »

  • Karma: 41
2009. Február 10. 00:03, Kedd
Egyébként ezeknek milyen a formátumuk? Mert gépen én nem tudok lejátszani hd felbontást, viszont xbox az megbírkózik a 720 p-vel is és hdmi kábellel van a gépre kötve. Pár játékra a 1080 is rá van írva, csak blueray lemezt nem kezel. Viszont ha van valami hd rip akkor azt kitudom írni dupla rétegű dvd-re. Megérné? Ha lehet ilyet.

mkv .. sokszor csak egy dvd-nyi a méret, de lehet, hogy a formátum miatt át kell konvertálni.

  • Karma: 42
2009. Február 12. 20:00, Csütörtök
izgiség: Ashes.of.Time.Redux.2008.LiMiTED.720p.BluRay.x264-NODLABS (tpb, avistaz) - remélem, ennél megéri a kép, a Chungkingen nem dobott sokat.

Ez miben más mint az eredeti? Csak mert még az imdb-n is külön bejegyzést kapott: http://www.imdb.com/title/tt1233247/
most rohanok csak ennyit leltem

With the original negatives lost and multiple versions floating around the world, the director had always wanted to return to Ashes of Time for a restored, remastered and definitive cut. The result is Ashes of Time Redux. By restructuring the new version according to seasons, Wong clarifies the central narratives while intensifying the film's most sublime moments, including the pivotal scene in which Maggie Cheung delivers her mournful soliloquy. The picture itself has been regraded, bringing new clarity to the impressionistic composition that has won Christopher Doyle acclaim. But the biggest change is in the soundtrack: gone are the synth tracks, replaced by lush orchestral movements with cello work by Yo-Yo Ma.

belenéztem, szép és hangulatos, el se tudom képzelni, milyen lehet szintizenével. aki látta esetleg mindkettőt vagy a régit, meséljen!


Nekem megvan a szintis soundtrack, szerintem kiváló, bár az egész albumot egyben nehéz végighallgatni. Hétvégén tervezem megnézni ezt az újat, meg valamelyik régit is (a régiből 2 változat van meg).
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 41
2009. Február 12. 20:08, Csütörtök
én most láttam - írtam róla, kiváncsi vagyok, mennyire más a zene, mert ebben is maradt szinti..

érdekes amúgy, hogy WKW filmjeit mennyire nem dobja meg a felbontás. azt hittem, mert annyira vizuális, majd jobb lesz, de inkább elmosódott, színes képek jellemzik, nem olyan fontosak az élek.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 13. 11:50, Péntek írta asiafan »

 

anything