Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: HD / Blu-ray  (Megtekintve 7598 alkalommal)

  • Karma: 41
2008. Május 28. 17:05, Szerda
hd, blu-ray, eredei és rip (mkv) tapasztalatok?

egy-két filmet már sikerült megszereznem ilyeténformán...
ami még nem jelent meg (furcsa), a Tigris és sárkány, pedig nagyon jó lenne. szintén várom nagyon a Forbidden Kingdomot, annak a képi világa is nagyon adja magát, meg ott van neten a 1080p trailer...
http://www.apple.com/trailers/lions_gate/forbiddenkingdom/hd/
amit még láttam, Curse of golden flower, nem rossz, de többet vártam. Jet Li Fearlessje is hamar kijött, az elég szép.. és a leglátványosabb, amin meg is lepődtem: a DTG, nagyon éles. Donnie Yen pórusai rulz:)

pár már megjelent otthon is, pl. Tekkonkinkreet, Paprika, Ég és föld harcosai, kung fu hustle

(otthon persze horrorára, 9000ft , mig amazonon 15 dollár..)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 28. 17:34, Szerda írta asiafan »

  • Karma: 41
2008. Július 31. 19:49, Csütörtök

  • Karma: 41
2008. Július 31. 19:55, Csütörtök
flash point, invisible target, warlords, assembly, cj7, new police story.. is mind vannak, bár nem mind érdemes..
szert kéne tennem egy BD drive-ra, és akkor vennék sokat, hiszen dvd-árban vannak, és azért ilyen esetben kevésbé fáj a 10-20 dollez, mint a 9 giga, alkalmasint még gyorsabb is :)

  • *
  • Karma: 80
2008. Július 31. 22:23, Csütörtök
...szert kéne tennem egy BD drive-ra...

Felétek mennyiért vesztegetik?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 41
2008. Július 31. 23:25, Csütörtök
asztali sony van 400-ért (57e), de akkor már meggondolós 600-ért a PS3. gépbe szerelős van 160 körül (23e).. csak hát nincs pécénk :) nekem leginkább egy külső slim drive lenne jó a macbookomhoz. ahogy az árgépen nézem, az otthoni árak is dettó.

(meaculpa, azért a 7.5 giga 4 óra alatt mégis veri a postást:) )
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 31. 23:27, Csütörtök írta asiafan »

  • *
  • Karma: 80
2008. Augusztus 1. 00:49, Péntek
asztali sony van 400-ért (57e), de akkor már meggondolós 600-ért a PS3. gépbe szerelős van 160 körül (23e).. csak hát nincs pécénk :) nekem leginkább egy külső slim drive lenne jó a macbookomhoz. ahogy az árgépen nézem, az otthoni árak is dettó.

(meaculpa, azért a 7.5 giga 4 óra alatt mégis veri a postást:) )

Ja, igen a PS3-at akartam is említeni, már ha játszanátok is néha.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 7
2008. December 17. 23:06, Szerda
Nem tudom hogy van-e valakinek itt Lcd tv-je(fullhd, hdready). Én most tervezek venni(talán),és a gépet kötném rá. Erről néznék filmeket. Ugye szinte csak ázsiai filmeket nézek és ezek mind divx, dvdrip, aviba vannak és nem olyan magas a felbontásuk. Mennyire lesz így szebb a képe egy hagyományos tv-től? Vagy minőség romlás lesz? Mert a 32 colos hdready tv-ék felbontása 1366x768.
Nem nagyon vágom a témát....

  • *
  • Karma: 36
2008. December 17. 23:48, Szerda
Nem tudom hogy van-e valakinek itt Lcd tv-je(fullhd, hdready). Én most tervezek venni(talán),és a gépet kötném rá. Erről néznék filmeket. Ugye szinte csak ázsiai filmeket nézek és ezek mind divx, dvdrip, aviba vannak és nem olyan magas a felbontásuk. Mennyire lesz így szebb a képe egy hagyományos tv-től? Vagy minőség romlás lesz? Mert a 32 colos hdready tv-ék felbontása 1366x768.
Nem nagyon vágom a témát....

Csatlakoznék red13 kollégához, gyakorlati tapasztalatok érdekelnek.
OK, nem teljesen lcd összekötés a témám, hanem sima dvd + lcd :-D

Konkrétan a felirattal van baj ilyen tévén. Egyszerűen nem megy összehozni a feliratot a képpel. Vagy szép szélesvásznú a kép, de akkor a felirat nem látszik, vagy borzalmasan összenyomódik a kép, és akkor van felirat. Gyanítom, hogy a házilag barkácsolt feliratos dvd-kkel van a baj. Két feliratot kell vajon barkácsolni, külön letterbox (4:3) és külön widescreen képarányhoz?

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 13
2008. December 18. 16:48, Csütörtök
Nekem 40" fullhd van, de a gép eddig nem volt rákötve, "csak" a sima asztali lejátszó.
Most vettem hozzá kábelt,de mivel a gép messze van tőle ( 15méter a kábel, sajna körbe kellett vinnem) ez adott azért minőségromlást, nyilván a sötétben játszódó képeknél. Ha közel van valószínűleg nem lesz rossz. Arra azért figyelj, hogy legyen a tv-n számítógép csatlakozó+számítógép hang bemenet is.
 Nekem eddig nem volt semmiféle gondom a feliratokkal, minden filmen OK.
BK

  • Karma: 7
2008. December 18. 18:52, Csütörtök
Én úgy csinálnám, hogy közvetlen a gép mellett lenne. Lehet ezen neteznék is. Csak ha kiadok most 100 ezret egy tv-ért és szar lesz a képe az avi-s filmeknek akkor falnak megyek.

  • Karma: 41
2008. December 18. 21:41, Csütörtök
Nem tudom hogy van-e valakinek itt Lcd tv-je(fullhd, hdready). Én most tervezek venni(talán),és a gépet kötném rá. Erről néznék filmeket. Ugye szinte csak ázsiai filmeket nézek és ezek mind divx, dvdrip, aviba vannak és nem olyan magas a felbontásuk. Mennyire lesz így szebb a képe egy hagyományos tv-től? Vagy minőség romlás lesz? Mert a 32 colos hdready tv-ék felbontása 1366x768.
Nem nagyon vágom a témát....

mikor először láttam hd-tévén dvd-t.. háát.. tudod milyen, ha egy addig jópofa youtube videót egy nagy monitoron kiteszel fullscreenbe... na, szar azért nem lesz, de képessé válsz a tömörítési minőség megítélésére vagy pl. 1 vs 2cd-s ripek másak. de szerintem kezdj el hd-ket tölteni :)
http://asiafan.hu/archives/2008/07/31/Blu-ray/
azóta már többet megnéztem-megszereztem.. próbálj ki pár trailert és meglátod. meg amúgyis, ha ennyit költesz, vmi 1080p-s dolgot szerezzél, hogy lásd, mire ment el a pénz! szép tud lenni.

gianni: igen, külön felirat kell 4:3 letterbox widescreen képhez.
boros: szerintem kábeltől nem kéne függjön, ez nem high-end, nem kell aranycsatlakozó :)

  • Karma: 7
2008. December 18. 23:00, Csütörtök
Megadtad a választ. Egyenlőre azt hiszem elhalasztom a tv vásárlást, annyira nemfontos. Meg nem vagyok az a fajta aki csak azért néz meg egy filmet, mert hd felbontású és marha szép képe van. Egy darabig jó lesz a hagyományos 55 cm.es tv is  :)

  • Karma: 13
2008. December 19. 15:45, Péntek
a számteches srácunk szerezte a kábelt, a gép dvi kimenetére van kötve a másik vége meg egy dvi-hdmi átalakítóval megy a tv-be.
Csak egy filmbe néztem bele, mert épp csak összekötöttem, hogy lássam műxik-e a dolog,majd úgyis kell kábelcsatorna, mert egy helyen megy a net-kábel+ez a kábel+ a hangkábel is. Annál a filmnél a fekete színbe vegyült egy csomó kék is, szóval ebből gondoltam a minőség romlást, de majd ha véglegesre bekötöm, még jelzek, hogy a többi is rosszabb lett-e?
 Igazából csak azért erőltetem, mert lusta vagyok (meg hosszú távon nem is éri meg ) minden filmet kiirni a gépről, hogy utána megnézhessem nagy méretben, főleg ha rossz a film ( és/vagy a minősége is az)
BK

  • Karma: 41
2008. December 19. 18:37, Péntek
Megadtad a választ. Egyenlőre azt hiszem elhalasztom a tv vásárlást, annyira nemfontos. Meg nem vagyok az a fajta aki csak azért néz meg egy filmet, mert hd felbontású és marha szép képe van. Egy darabig jó lesz a hagyományos 55 cm.es tv is  :)

hát nem pont ezt akartam belőle kihozni.. szerintem, ha teheted, lépd meg..  más élmény.
bár amig mást nem lát az ember a filmből, legalább a sztorira odafigyel jobban :)
de hd-t lehet nézni egy sima pc monitoron is, abból is kiderül a különbség. másrészt egy nagy monitor lehet, hogy olcsóbb is, mint egy tv, és akkor ha ott a gép, mehet rá tvtuner kártya, attól függ, ki mennyit tévézik, én gyakorlatilag semmit.

  • Karma: 41
2008. December 19. 18:49, Péntek
a számteches srácunk szerezte a kábelt, a gép dvi kimenetére van kötve a másik vége meg egy dvi-hdmi átalakítóval megy a tv-be.

ez a film monitoron jó volt? gondolom, asztali pc-ről van szó.. laptop praktikusabb ilyen szempontból. nekünk egy popcorn hour playerről mennek a filmek, abba lehet vinyót tenni, tud torrentezni is, mindent lejátszik, hd-t is, és rá lehet kötni a hálózatra. egy külső vinyót szoktam odavinni, arról megy, utána meg vissza a gépemhez. nem is bízok már nagyon a dvdkben, csomót nem tudok olvasi.