Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Szavazások a főoldalon  (Megtekintve 4083 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2008. Április 5. 10:51, Szombat
Jó az új szavazás, bár az akció (Chow Yun Fat két pisztollyal??? imádom!!! :D :woo: Japánban meg Miike a legjobb), a krimi (Seiyun Suzuki, Kiyoshi Kurosawa, HK krimik... remekművek! :smoke: ), a thriller (ebben szerintem koreaiak a legjobbak, persze eleve nem annyira élesek a műfajok közti határvonalak) és a CatIII között (hehe... :-D ) nem tudtam dönteni, végül hasraütéssel döntöttem. Viszont érdekes (és árulkodó) a horror győzelme. :) Ja, és

Ki mire szavazott? Tippjeim vannak, de lehet, hogy rosszak. 8)

Akcióban Miike filmjei esélytelenek szerintem, legalábbis abban az esetben, ha Sonny Chiba és Sugawara Bunta régi akciói is indulnak. Azt a stílusosságot lehetetlen felülmúlni. A többivel egyetértek, nehéz volt dönteni.  :-D Arra viszont sose fogok rájönni, hogy mitől van ennyi horrorrajongó... Biztos velem van a baj, de közepes horrornál jobbat én még nem láttam...  :)

  • Karma: 36
2008. Április 5. 11:59, Szombat
Akcióban Miike filmjei esélytelenek szerintem, legalábbis abban az esetben, ha Sonny Chiba és Sugawara Bunta régi akciói is indulnak. Azt a stílusosságot lehetetlen felülmúlni. A többivel egyetértek, nehéz volt dönteni.  :-D Arra viszont sose fogok rájönni, hogy mitől van ennyi horrorrajongó... Biztos velem van a baj, de közepes horrornál jobbat én még nem láttam...  :)

Chiba jogos! Buntát még nem ismerem <:) , utánanézek (úgyis nemrég gondolkoztam rajta, hogy kevés japán akciófilmet láttam, leginkább csak jakuzás krimiket látni onnan, mintha untatná őket a "sima" akció... ha már lőnek, az meg hamar átmegy parodisztikus, látványos debilségbe, mint például az Ultimate Versusban vagy Miike filmjeiben :) ).

  • *
  • Karma: 82
2008. Április 5. 12:31, Szombat
Akcióban Miike filmjei esélytelenek szerintem, legalábbis abban az esetben, ha Sonny Chiba és Sugawara Bunta régi akciói is indulnak. Azt a stílusosságot lehetetlen felülmúlni. A többivel egyetértek, nehéz volt dönteni.  :-D Arra viszont sose fogok rájönni, hogy mitől van ennyi horrorrajongó... Biztos velem van a baj, de közepes horrornál jobbat én még nem láttam...  :)

Chiba jogos! Buntát még nem ismerem <:) , utánanézek (úgyis nemrég gondolkoztam rajta, hogy kevés japán akciófilmet láttam, leginkább csak jakuzás krimiket látni onnan, mintha untatná őket a "sima" akció... ha már lőnek, az meg hamar átmegy parodisztikus, látványos debilségbe, mint például az Ultimate Versusban vagy Miike filmjeiben :) ).

Új akciófilmjeik gyakorlatilag nincsenek, viszont a 70-es években a Toei zsákszámra ontotta őket. Egyik jobb, mint a másik, Sugawara filmjeit pedig NAGYON érdemes megismerni!

  • *
  • Karma: 80
2008. Április 5. 21:31, Szombat
Jó az új szavazás, bár az akció (Chow Yun Fat két pisztollyal??? imádom!!! :D :woo: Japánban meg Miike a legjobb), a krimi (Seiyun Suzuki, Kiyoshi Kurosawa, HK krimik... remekművek! :smoke: ), a thriller (ebben szerintem koreaiak a legjobbak, persze eleve nem annyira élesek a műfajok közti határvonalak) és a CatIII között (hehe... :-D ) nem tudtam dönteni, végül hasraütéssel döntöttem. Viszont érdekes (és árulkodó) a horror győzelme. :) Ja, és

Ki mire szavazott? Tippjeim vannak, de lehet, hogy rosszak. 8)

Annyira új, hogy már majdnem 3 hónapos. :-D Én már arra se emlékszem mire szavaztam. Viszont jöhetnek ötletek új szavazásra.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2008. Április 6. 13:33, Vasárnap
Pár ötlet kezdetnek, persze mindegyiken érdemes lenne finomítani:

Ki alakította jobban Wong Fei-Hung-ot?

- Jackie Chan (Részeges mester)
- Jet Li (Once upon a Time in China)

Ki a kedvenc HK filmsztárod az alábbiak közül?

- Anthony Wong Chau-Sang
- Stephen Chow Sing-Chi
- Andy Lau Tak-Wah
- Sean Lau Ching-Wan
- Aaron Kwok Fu-Shing
- Louis Koo Tin-Lok
- Simon Yam Tat-Wah
- Tony Leung Chiu-Wai
- Tony Leung Ka-Fai
- Kaneshiro Takeshi

Melyik a kedvenc modern wuxia/nagyköltségvetésű történelmi filmed?

- Tigris és Sárkány
- Repülő tőrök klánja
- Hős
- Az arany virág átka
- The Banquet
- Zu legendája
- The Warlords

Ki volt Jackie Chan legvonzóbb filmbeli partnere?

- Michelle Yeoh (Rendőrsztori 3)
- Maggie Cheung (Rendőrsztori 1-2-3)
- Rosamund Kwan (Istenek fegyverzete)
- Anita Mui (Miracles)
- Anita Yuen (Mennydörgés)
- Maria Dolores Forner (Gördülő kungfu)
- Joey Wong (Városi vadász)
- Chingmy Yau (Városi vadász)
- Lucy Liu (Új csapás)
- Jennifer Love Hewitt (Szmokinger)

Melyik a kedvenc koreai romantikus filmed az alábbiak közül?

- My Sassy Girl
- Windstruck
- ...ing
- The Classic
- Eternal Sunshine
- My Tutor Friend
- White Valentine
- Il Mare
- Ditto
- A Moment To Remember

Majd még igyekszem kiötleni hasonlókat...  :)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 6. 13:44, Vasárnap írta YEZy »

  • Karma: 36
2008. Április 7. 18:08, Hétfő

Ki a kedvenc HK filmsztárod az alábbiak közül?

- Anthony Wong Chau-Sang
- Stephen Chow Sing-Chi
- Andy Lau Tak-Wah
- Sean Lau Ching-Wan
- Aaron Kwok Fu-Shing
- Louis Koo Tin-Lok
- Simon Yam Tat-Wah
- Tony Leung Chiu-Wai
- Tony Leung Ka-Fai
- Kaneshiro Takeshi

Melyik a kedvenc modern wuxia/nagyköltségvetésű történelmi filmed?

- Tigris és Sárkány
- Repülő tőrök klánja
- Hős
- Az arany virág átka
- The Banquet
- Zu legendája
- The Warlords



Egyértelmű Andy Lau Tak-Wah imádom a filmjeit mindegyik filmbe nagyon jól alakít szerintem:)
A legjobb Wuxia meg szerintem a tigris és sárkány volt, de ez csak az én véleményem :D

Épp most probálkozok meg egy két Miike filmmel az ichi the killert láttam végre le jött a fudoh is az a következő,
de ahogy látom nagyon dicséritek Sugawara Bunta-t utánna nézek egy két filmjétek mit találnék meg. Ki mit ajánlana ez ügyben? :)

  • Karma: 41

  • Karma: 36
2008. Április 8. 09:08, Kedd
de ahogy látom nagyon dicséritek Sugawara Bunta-t utánna nézek egy két filmjétek mit találnék meg. Ki mit ajánlana ez ügyben? :)

Nekem a Street Mobstert ajánlották ismerkedésre. :)

  • Karma: 7
2009. Július 22. 20:58, Szerda
És igen Fruit Chan szavazás.  :) Kedvenc rendezőm.

  • *
  • Karma: 82
2009. Július 22. 21:04, Szerda
És igen Fruit Chan szavazás.  :) Kedvenc rendezőm.

Én itt sajna nem tudok szavazni... Műveletlen bunkó vagyok, tudom, de egyik filmet se láttam ezek közül...  <:) :-D

  • *
  • Karma: 82
2009. Október 25. 21:35, Vasárnap
Egy ötlet:

Melyik a kedvenc katasztrófafilmed?

- Haeundae
- Tsunami 2022
- 252 Signs of Life
- Sinking of Japan (2006)
- Submersion of Japan (1973)
- Godzilla (1954)

van még valami cím, amit ide lehetne rakni? :) Most hirtelen több nem jut eszembe, de kell lennie még...

 

anything