Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Tanuljunk ázsiai nyelveket!  (Megtekintve 19054 alkalommal)

  • Karma: 0
2008. Augusztus 18. 18:07, Hétfő
Köszi :istenvagy

  • Karma: 0
2008. November 1. 17:37, Szombat
Sziasztok!

Szegedieknek:

Elég jelentkező gyűlt össze, hogy a Nyelvprofil nyelviskola kezdő japán nyelvtanfolyamot indítson! Valamikor a jövő hét folyamán lesz a tanfolyamindító megbeszélés: a japán anyanyelvű tanárnő és a diákok egyeztetik, mikor legyenek az órák (valószínűleg este).

Ha szeretnétek japánul tanulni, jelentkezzetek a nyelvprofil@t-online.hu e-mail címen!


« Utoljára szerkesztve: 2008. November 1. 17:47, Szombat írta ichini-san »

  • Karma: 0
2008. November 6. 20:18, Csütörtök
Tanfolyamindító megbeszélés a japán anyanyelvű tanárnővel 2008. november 11-én, kedden a nyelviskola épületében - Szeged-Zászló u. 4. III. em. 45. - 18:00-kor.

Ha érdekel, gyere el és vegyél részt a megbeszélésen! Felteheted a kérdéseid és szívesen halljuk javaslataid. Szeretettel várunk!
(A megbeszélésen való részvétel természetesen semmire nem kötelez. )

  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Január 29. 13:19, Csütörtök
Sziasztok!

Friss husi vagyok:) Tök jó, hogy találtam egy olyan topicot, ahol ázsiai nyelvet tanulók beszélgetnek. Én tavaly kezdtem el kínaiul tanulni és elég magányosnak éreztem magam, mert körülöttem mindenki japánul tanul és én vagyok a kínaiul tanuló csodabogár, aki nem állt be a sorba.
Jah és én is nyelvsuliba tanulok konzervatívként :)

  • Karma: 36
2009. Január 29. 19:34, Csütörtök
bele vágok egy nagy projektba.
valszeg folytatom japán tanulmányimat itt kint angliába angol suliba japánul.
Hmm fincsinek hangik.
Tanárral már sikerült fel venni a kapcsolatot.
na de sebaj olyan csoportba kerülnék, amit én már tanultam ismétlésnek jó lesz aztán meglátjuk mi lesz

  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Január 29. 19:36, Csütörtök
Sok siekrt hozzá. A nyáron én is akarok kimenni dolgozni Angliába, bár nekem angolul kellene tanulnom és emelette küldik nekem itthonról a kínai anyagot. Mióta tanulsz japánul?

  • Karma: 7
2009. Február 26. 10:47, Csütörtök
Koreaiul kezdenék el tanulni, egyenlőre még a legalapvetőbb dolgokat, hobby szinte, mert az angolt akarom perfektre valahogy majd fejleszteni. (Pár hónap múlva megyek is ki angliába, tudom nem a legjobb időt választottam neki, de ez van.)  Na és hol találok ehhez segítséget? Bújtam a netet, de úgy látszik nem eléggé, mert semmit sem találok. Meg kellene egy használható hangul táblázat és hozzá magyarázat is. :-D

Egyébként én régebben elkezdtem levelezőin tanulni japánt, de sok értelme nem volt. Sztem így nem lehet megtanulni normálisan nyelvet, legalábbis nekem nem igazán ment. Igaz a filmeknek, zenéknek, animéknek köszönhetően elég sokat tudok már, de annyira nem vonz ez a nyelv mint a koreai.

Kínait meg rohadt jó lenne megtanulni, viszont iszonyat sok munkát kéne belefektetni. Mondjuk van még időm nyelveket tanulni.  :)

  • *
  • Karma: 36
2009. Február 26. 11:00, Csütörtök
Osváth Gábor Koreai nyelvkönyv című munkáját ajánlanám (már ha még lehet kapni), kezdőnek ideális, nekem tökéletes az alapokhoz.

Namhanman blogján érdemes szétnézni, több posztban gyűjtött már ki nyelvi segédleteket, van egy oktatóvideós szekció is valahol, de azt most nem találom nála   :(
(de, csak sikerült)


Koreaiul kezdenék el tanulni, egyenlőre még a legalapvetőbb dolgokat, hobby szinte, mert az angolt akarom perfektre valahogy majd fejleszteni. (Pár hónap múlva megyek is ki angliába, tudom nem a legjobb időt választottam neki, de ez van.)  Na és hol találok ehhez segítséget? Bújtam a netet, de úgy látszik nem eléggé, mert semmit sem találok. Meg kellene egy használható hangul táblázat és hozzá magyarázat is. :-D

Egyébként én régebben elkezdtem levelezőin tanulni japánt, de sok értelme nem volt. Sztem így nem lehet megtanulni normálisan nyelvet, legalábbis nekem nem igazán ment. Igaz a filmeknek, zenéknek, animéknek köszönhetően elég sokat tudok már, de annyira nem vonz ez a nyelv mint a koreai.

Kínait meg rohadt jó lenne megtanulni, viszont iszonyat sok munkát kéne belefektetni. Mondjuk van még időm nyelveket tanulni.  :)

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 7
2009. Február 26. 18:48, Csütörtök
Ezt a nyelvkönyvet meggondolom, ha egyáltalán van még belőle. Köszi!

  • *
  • Karma: 36
2009. Március 3. 18:26, Kedd
Mit tudtok a Selyemút Nyelviskoláról?
Tanítanak koreait, igaz márciusban nem szerveznek a kiírás szerint, de már két főtől indítanak csoportot, bepróbálkoznék náluk, ha ez tényleg így van.

Viszont mivel kétszer annyiba kerül, mint egy kínai nyelvtanfolyam, érdekelne azért előtte pár ember tapasztalata, véleménye.
Jöhet PM-ben is, ha nem érzitek publikusnak.
Ha nincs is tapasztalat, a hallomásból szerzett információk is érdekelnek.
Kösz előre is.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 36
2009. Március 21. 08:57, Szombat
Sok siekrt hozzá. A nyáron én is akarok kimenni dolgozni Angliába, bár nekem angolul kellene tanulnom és emelette küldik nekem itthonról a kínai anyagot. Mióta tanulsz japánul?
hát már lassan 4 éve is megvan annak hogy elkezdtem de aztán sokat kihagytam most kezdtem újra itt kint

  • *
  • Karma: 82
2009. Március 21. 16:52, Szombat
Én is elkezdtem újra járni. Sajna a tavaly év végi nyelvvizsgát elbuktam (igaz, nem sokon múlott), most viszont idejekorán elkezdek rá felkészülni. :)

  • Karma: 36
2009. Március 22. 10:27, Vasárnap
Én is elkezdtem újra járni. Sajna a tavaly év végi nyelvvizsgát elbuktam (igaz, nem sokon múlott), most viszont idejekorán elkezdek rá felkészülni. :)
sajnálom hogy nem lett meg de hát ebből is látszik nem egyszerű:(
na de gabare yezy mester

  • *
  • Karma: 36
2009. Október 20. 18:27, Kedd
Akit érdekel: indul koreai nyelvtanfolyam Budapesten. (végre)
ITT

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2009. Október 20. 21:48, Kedd
Akit érdekel: indul koreai nyelvtanfolyam Budapesten. (végre)
ITT

Pont ütközik a japán tanfolyamommal...  :) Te amúgy jelentkeztél?

 

anything