Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Tanuljunk ázsiai nyelveket!  (Megtekintve 19051 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2008. Január 5. 11:29, Szombat
Kínaiban is háromféle írásjel van?

Nem, ott csak egy.

@Yakuza: Nekem van nagyon jó kanji szótáram, tudom nélkülözni, ha kell.

  • *
  • Karma: 82
2008. Január 5. 12:23, Szombat
Kínaiban is háromféle írásjel van?

Nem, de abból az egyféléből rengeteg...  :-D

  • Karma: 0
2008. Január 5. 13:21, Szombat
Én japánul tanulok, szeptember óta komolyabban, előtte csak úgy hellyel-közzel, de rájöttem, ha már tanulom, jó lenne róla papír is, szóval most a 3 kyusra akarok felkészülni, aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.
Korábban jártam a Szegedi Tudományegyetem japán kurzusára, de az első félév olyan töcmörgős volt  <:)  Most meg már ha szeretnék se tudnék bejárni, mindig ütközik az óráimmal.. ez van :S
Én megvettem a Máté Judit (Nobara kiadó) féle 3 kyuhoz szükséges magyar-japán szójegyzéket, meg a Kissné féle Japán nyelvtani összefoglalót, ezen kívül érdemes benézni az egyetemi könyvtárakba, oda bárki beiratkozhat (legalábbis nálunk még a nem egyetemisták is), és van egy pár jó könyv.
Most pl a Japán nyelv alapfokon ; Nyelvtani magyarázatok: Murasaki Kyoko ; [ford. Janó István, Wakai Szeidzsi] c könyvet bújom, szerintem nagyon jó, aki tudja szerezze be.
Meg a Nobara féle 1000 kanji könyv is jó, a vizsgaszinteknek megfelelően van felépítve.
Szerintem magát a kanjit még nem is olyan nehéz megtanulni, legalábbis egy kis gyakorlással az ember már le tudja írni meg fel is tudja ismerni, nekem inkább az olvasatokkal van bajom. Hiába tudom mikor melyik olvasatot kell használni, elméletben még megy, de gyakorlatban...  <:)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2008. Január 5. 13:36, Szombat
Én japánul tanulok, szeptember óta komolyabban, előtte csak úgy hellyel-közzel, de rájöttem, ha már tanulom, jó lenne róla papír is, szóval most a 3 kyusra akarok felkészülni, aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.
Korábban jártam a Szegedi Tudományegyetem japán kurzusára, de az első félév olyan töcmörgős volt  <:)  Most meg már ha szeretnék se tudnék bejárni, mindig ütközik az óráimmal.. ez van :S
Én megvettem a Máté Judit (Nobara kiadó) féle 3 kyuhoz szükséges magyar-japán szójegyzéket, meg a Kissné féle Japán nyelvtani összefoglalót, ezen kívül érdemes benézni az egyetemi könyvtárakba, oda bárki beiratkozhat (legalábbis nálunk még a nem egyetemisták is), és van egy pár jó könyv.
Most pl a Japán nyelv alapfokon ; Nyelvtani magyarázatok: Murasaki Kyoko ; [ford. Janó István, Wakai Szeidzsi] c könyvet bújom, szerintem nagyon jó, aki tudja szerezze be.
Meg a Nobara féle 1000 kanji könyv is jó, a vizsgaszinteknek megfelelően van felépítve.
Szerintem magát a kanjit még nem is olyan nehéz megtanulni, legalábbis egy kis gyakorlással az ember már le tudja írni meg fel is tudja ismerni, nekem inkább az olvasatokkal van bajom. Hiába tudom mikor melyik olvasatot kell használni, elméletben még megy, de gyakorlatban...  <:)

SZTE? Yoshie-san?  :-D Én is nála tanultam, meg Yakuza is :) Gyűlnek a szegediek?

  • Karma: 0
2008. Január 5. 13:40, Szombat
Igen, A. Yoshie tanárnő :) Szerintem nagyon aranyos, én nagyon bírtam ^^
Hány félévet tanultatok nála?

  • *
  • Karma: 82
2008. Január 5. 13:43, Szombat
Én japánul tanulok, szeptember óta komolyabban, előtte csak úgy hellyel-közzel, de rájöttem, ha már tanulom, jó lenne róla papír is, szóval most a 3 kyusra akarok felkészülni, aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.
Korábban jártam a Szegedi Tudományegyetem japán kurzusára, de az első félév olyan töcmörgős volt  <:)  Most meg már ha szeretnék se tudnék bejárni, mindig ütközik az óráimmal.. ez van :S
Én megvettem a Máté Judit (Nobara kiadó) féle 3 kyuhoz szükséges magyar-japán szójegyzéket, meg a Kissné féle Japán nyelvtani összefoglalót, ezen kívül érdemes benézni az egyetemi könyvtárakba, oda bárki beiratkozhat (legalábbis nálunk még a nem egyetemisták is), és van egy pár jó könyv.
Most pl a Japán nyelv alapfokon ; Nyelvtani magyarázatok: Murasaki Kyoko ; [ford. Janó István, Wakai Szeidzsi] c könyvet bújom, szerintem nagyon jó, aki tudja szerezze be.
Meg a Nobara féle 1000 kanji könyv is jó, a vizsgaszinteknek megfelelően van felépítve.
Szerintem magát a kanjit még nem is olyan nehéz megtanulni, legalábbis egy kis gyakorlással az ember már le tudja írni meg fel is tudja ismerni, nekem inkább az olvasatokkal van bajom. Hiába tudom mikor melyik olvasatot kell használni, elméletben még megy, de gyakorlatban...  <:)

A 3kyuu nem olyan nehéz, nagyjából 1 év tanulással lazán letehető. Ha a Minna no nihongo című tankönyv első(?) két kötetén átrágta magát valaki, akkor simán teljesíti a vizsgát. Én ugyan jóval 1 év után mentem el a vizsgára (így jár, aki februárban kezd tanulni) és azon a szinten, ahol akkor voltam, gyakorlatilag gyerekjáték volt.
A kanjitanulással meg az a legnagyobb gond, hogy marha sok van belőlük. Papíron ezért nem is nagyon tudom jól olvasni a nyelvet, sokkal jobb a gépen, mert ott pikk-pakk elő lehet kotorni az éppen nem értett jelet.  :-D

  • Karma: 0
2008. Január 5. 14:08, Szombat
A Minna no nihongot meg lehet szerezni valahonnan? Net vagy egyéb? Nekem megvan az első könyv durván első 40 oldala (ennyit kellett lefénymásolni a könyvből az első félévre), de ezzel akkor nem sokra megyek  :-D
Sok van a kanjikból, de ha minden nap gyakorol az ember 10-15 percet, akkor nem olyan gáz. Mondjuk én eddig csak 30at tanultam, szóval még hátra van 200 (ha a 3kyushoz viszonyítunk) :D Mindig írogatom őket papírra, közben meg mondogatom magamban az ON és KUN-yomit. Anno hiraganával is füzeteket írtam tele, így legalább berögzül az emberbe.

  • *
  • Karma: 82
2008. Január 5. 14:35, Szombat
A Minna no nihongot meg lehet szerezni valahonnan? Net vagy egyéb? Nekem megvan az első könyv durván első 40 oldala (ennyit kellett lefénymásolni a könyvből az első félévre), de ezzel akkor nem sokra megyek  :-D
Sok van a kanjikból, de ha minden nap gyakorol az ember 10-15 percet, akkor nem olyan gáz. Mondjuk én eddig csak 30at tanultam, szóval még hátra van 200 (ha a 3kyushoz viszonyítunk) :D Mindig írogatom őket papírra, közben meg mondogatom magamban az ON és KUN-yomit. Anno hiraganával is füzeteket írtam tele, így legalább berögzül az emberbe.


Nekem a második kötet java része van meg fénymásolatban, mert abból tanultam. Hogy a netről le lehet-e szedni a könyvet, azt sajna nem tudom, az viszont biztos, hogy a Japán Alapítványnál kikölcsönözhető mindkét kötet. Ez mondjuk ha szegedi vagy, neked nem segít sokat...  :(

  • Karma: 42
2008. Január 5. 23:02, Szombat
A Minna no nihongot meg lehet szerezni valahonnan? Net vagy egyéb? Nekem megvan az első könyv durván első 40 oldala (ennyit kellett lefénymásolni a könyvből az első félévre), de ezzel akkor nem sokra megyek  :-D
Sok van a kanjikból, de ha minden nap gyakorol az ember 10-15 percet, akkor nem olyan gáz. Mondjuk én eddig csak 30at tanultam, szóval még hátra van 200 (ha a 3kyushoz viszonyítunk) :D Mindig írogatom őket papírra, közben meg mondogatom magamban az ON és KUN-yomit. Anno hiraganával is füzeteket írtam tele, így legalább berögzül az emberbe.


A Minnához van hanganyag is torrenten. Én anno csak véletlenül töltöttem le, aztán kiderült, hogy Yoshie-nál ezt a könyvet fogjuk venni. Én a mostani félévben kezdtem a japánt. 5-ös lettem. :smoke:
Az Altajisztika tanszéken volt leadva a Minna meg a Basic Kanji Book, érdemes benézni, hátha még ott van. De nekem is megvannak, bár baromi apróbetűs így A4-es méretben.

Idézet
Írta: Manu
@Yakuza: Nekem van nagyon jó kanji szótáram, tudom nélkülözni, ha kell.

Ok, csak ezt a félévet éljem túl, aztán meglátjuk. Amúgy köszi a felajánlást! :aniki: (Egyébként mi ez az aniki testvér?)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 5. 23:04, Szombat írta Yakuza »
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 36
2008. Január 6. 18:31, Vasárnap
(Egyébként mi ez az aniki testvér?)
Én hoztam anno a vigyorit egy másik fórumról, és épp akkor láttam a Brother-t Kitanotól (eredeti cím: Aniki), úgyhogy így esett. :)

  • Karma: 42
2008. Január 6. 19:35, Vasárnap
(Egyébként mi ez az aniki testvér?)
Én hoztam anno a vigyorit egy másik fórumról, és épp akkor láttam a Brother-t Kitanotól (eredeti cím: Aniki), úgyhogy így esett. :)

Ki nem találtam volna soha. Jó sztori. :)
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 0
2008. Március 3. 22:55, Hétfő
Sikerült végül megszereznem  MNN első könyvet, sőt a hanganyagot is, meg elvileg amit lehalásztam a netről, az az eredeti második könyv, de ha majd megyek Bp-re inkább lefénymásolom az egészet, azt legalább bárhol tudom olvasni ha magammal viszem  :-D

  • Karma: 42
2008. Március 4. 05:44, Kedd
Idézet
... inkább lefénymásolom az egészet, azt legalább bárhol tudom olvasni ha magammal viszem  :-D

Te csak azt hiszed! A hétfői óra házijának szövegét... izé, jeleit is alig tudtuk kibogarászni laktársamma (A4-es méretben lett lefényelve). Sürgősen kéne egy jól nagyítható pdf, mert ez így igencsak nem jó móka. A3-as méretben gondolom használhatóbb lenne, de azt meg nem lehet csakúgy zsebre vágni. :(
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • *
  • Karma: 82
2008. Március 4. 07:08, Kedd
Idézet
... inkább lefénymásolom az egészet, azt legalább bárhol tudom olvasni ha magammal viszem  :-D

Te csak azt hiszed! A hétfői óra házijának szövegét... izé, jeleit is alig tudtuk kibogarászni laktársamma (A4-es méretben lett lefényelve). Sürgősen kéne egy jól nagyítható pdf, mert ez így igencsak nem jó móka. A3-as méretben gondolom használhatóbb lenne, de azt meg nem lehet csakúgy zsebre vágni. :(

Nekem az MNN2 A4-esben van meg és lazán olvasható, az MNN-ből pár lecke A5-ös formátumban van és azzal se volt gond.  :) Nem biztos, hogy pont egy jegyzettel kell összehasonlítani.  :-D

  • Karma: 42
2008. Március 4. 10:49, Kedd
Idézet
... inkább lefénymásolom az egészet, azt legalább bárhol tudom olvasni ha magammal viszem  :-D

Te csak azt hiszed! A hétfői óra házijának szövegét... izé, jeleit is alig tudtuk kibogarászni laktársamma (A4-es méretben lett lefényelve). Sürgősen kéne egy jól nagyítható pdf, mert ez így igencsak nem jó móka. A3-as méretben gondolom használhatóbb lenne, de azt meg nem lehet csakúgy zsebre vágni. :(

Nekem az MNN2 A4-esben van meg és lazán olvasható, az MNN-ből pár lecke A5-ös formátumban van és azzal se volt gond.  :) Nem biztos, hogy pont egy jegyzettel kell összehasonlítani.  :-D

Ezek szerint csak én vagyok ilyen vaksi? Ne már! De mégis kéne az a pdf...
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/