Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Távol-keleti gasztronómia  (Megtekintve 4004 alkalommal)

2007. November 15. 17:52, Csütörtök
az imént édesanyám épp a Meglepetés-t olvasta, és én észrevettem benne egy cikket. a címe az, hogy "Mi minden merülhet az asztalra?"
idéznék belőle, ha megengeditek... (ha nem, akkor is! :-D)

Kína

"nem csak a kutya és a 100 napos tojás szerepel az étlapon, hanem gyakorlatilag minden, ami mozog. mondhatni, ami nálunk a kisállat-kereskedés az náluk a hentesüzlet. a hernyót, a pintyet, a macskát, a kígyót mind megtaláljuk még a legrangosabb éttermek étlapján is. a majomagy is finomság."

Japán

"alapanyagok tekintetében a japán konyháról nehéz rosszat mondani, hiszen kizárólag a legnemesebb összetevőkből készülnek specialitásaik. hozzá kell tennünk azonban, hogy ételeik nagy része nyers. a halat, rákot, marhahúst is előszeretettel fogyasztják főzés nélkül. de a közelmúltban ők is újdonsággal áltak elő, nevezetesen a hernyóburgerrel. mivel több kutatás is rámutatott, hogy a kukacok fehérjében gazdagok és jó hatással vannak a szervezetre, egy gyorsétterem piacra dobta a hernyóhúsból készült szendvicset. a tömegfogyasztás egyenlőre várat magára."

egyébként, ezt a topikot használhatnák arra, hogy megosszuk a tapasztalatainkat a távol-keleti ételeket illetően. vagyis, mi az ami finom, és mi az, ami kevésbé vagy egyátalán nem...   
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 15. 17:54, Csütörtök írta arnold »

  • *
  • Karma: 36
2007. November 15. 19:33, Csütörtök
A kínai szakácsoknak ezt az ősi mondás a vezérfonala:
"Ehető minden olyan teremtmény, amelyik a hátát mutatja az ég felé" - na most elég kevés van, amelyik a hasát mutatja...  :-D

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 36

  • Karma: 36
2007. November 23. 23:58, Péntek

  • Karma: 41
2008. Január 12. 18:02, Szombat
nem tudja vki mi az a zsemlealakú fehér tömör izé, amit minden keleti filmben esznek néha kézből? és miből van?

  • Karma: 42
2008. Január 12. 18:08, Szombat
nem tudja vki mi az a zsemlealakú fehér tömör izé, amit minden keleti filmben esznek néha kézből? és miből van?

Az egyik nyelvleckében egy kínai csaj elmagyarázta, hogy náluk ilyen a kenyér: ragadós és édesebb, mint a miénk. Azt viszont nem tudom, miből van.
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 41

  • Karma: 42
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 36
2008. Július 16. 22:06, Szerda
És hogyan álltok az ázsiai ételekkel iz világilag?

Angliába is lehet kapni ezeket a leves tésztás dolgokat pl golden tiger és ehhez hasonlók sajnos az itteni izeknek megfelelőek és hát az angoloknál ez elég szar engem a hányásra emlékeztetett :( többet nem is vettem a helyi supermárketbe ilyet pedig szeretem ezeket a tésztákat. Szerencsére felfedeztem a helyi ázsiai boltot is és ott is lehet kapni ilyet nó hát vettem is párat szerencsére az íz 1000 jobb volt :) a különbség, az volt a magyar és az itt kapható leves között hogy 3 tasak volt benne. Gondoltam kicsit felturbozom ilyet még nem csináltam sose szóval volt is félelmem mit eszek majd de mind1 föztem rá tojást meg sütüttem ki sonkát illetve poré hagymát tettem alá. Az eredmény életem legjobb ilyen levese lett :)
legközelebb rákot meg ilyeneket is teszek rá.
ti szoktatok csinálni ázsiai kaját. Van tuti receptetek jöhet :)

  • *
  • Karma: 82
2008. Július 17. 10:02, Csütörtök
És hogyan álltok az ázsiai ételekkel iz világilag?

Angliába is lehet kapni ezeket a leves tésztás dolgokat pl golden tiger és ehhez hasonlók sajnos az itteni izeknek megfelelőek és hát az angoloknál ez elég szar engem a hányásra emlékeztetett :( többet nem is vettem a helyi supermárketbe ilyet pedig szeretem ezeket a tésztákat. Szerencsére felfedeztem a helyi ázsiai boltot is és ott is lehet kapni ilyet nó hát vettem is párat szerencsére az íz 1000 jobb volt :) a különbség, az volt a magyar és az itt kapható leves között hogy 3 tasak volt benne. Gondoltam kicsit felturbozom ilyet még nem csináltam sose szóval volt is félelmem mit eszek majd de mind1 föztem rá tojást meg sütüttem ki sonkát illetve poré hagymát tettem alá. Az eredmény életem legjobb ilyen levese lett :)
legközelebb rákot meg ilyeneket is teszek rá.
ti szoktatok csinálni ázsiai kaját. Van tuti receptetek jöhet :)


Ilyeneket még nem ettem. :) Viszont amikor a kínaiaknál ettünk házi készítésű kaját + másik alkalommal a japánoknál nabe-t, illetve currys rizst, azok nagyon finomak voltak.

  • Karma: 36
2009. Január 27. 21:09, Kedd
Ma nagy fába vágtam a fejszém egy Japán süteményt készítettem el. Ez a süti elsősorban kyotó környékére jellemző. Az eredmény JÓL sikerült ime a recept.
Ha valaki evett már Kinai deszert sütit aminek nyúlós a tésztája és kicsit lisztesnek tűnik a teteje na ez ahhoz hasonló lesz és tényleg finom.

Glutinous rizs liszt 20g kb 2 evőkanál
sima rizs liszt 55g  kb 6 evőkanál
cukor 95g 8 evőkanál
fahéj 1 evőkanál
ha van és be tudsz szerezni szója bab liszet akkor abból is egy evőkanál ha nincs sima magyar liszt is jó egy fél evőkanállal( már fejlesztettem a receptet)
víz 100ml
és burgonya liszt ( ez akkor kell amikor sodrófával kinyújtjuk a tésztát ettől keménnyé válik majd az addig nyúlós tészta meglepő változás lesz) :)

Tegyük a Gluinous risz lisztet egy edénybe majd adjunk hozzá vízet ne mindent kb fele elég. keverjük el a liszttel lágy tésztát fogunk kapni.
ezt követően adjuk hozzá a többi hozzá valót sima rizs liszt cukor fahéj maradék viz és a soja bab liszt. keverd össze.
ezt követően tedd a lábost a göz fölé és főzd 15 percig. tényleg müködik elkezd szilárdulni az addig folyós tészta és ragadós allaguvá fog válni. keverdgesd is azért a tésztát közbe. az elején könnyen megy aztán már kezd össze ragadni ne ilyedj meg jól haladsz :)
ha meg van a 15 perc a gőz felett akkor tedd az egész tésztát egy nedves rongyba és jól gyurmázd meg egy kicsit.
Tegyél burgonya lisztet az asztalra terítsd el majd tedd rá a tésztát a sodrófát is liszted meg azt kezd el nyújtani annyi lisztet tegyél rá hogy ne rakadjon rá a sodrófára. Nem kell vele spórólni a fölösleget ami nem kell úgy is meg marad és majd újra lehet használni csak tedd vissza a zacskóba. :)
ha nem tudod hogy kell ilyet csinálni kérdezd meg anyut nagyit az meg mondja, hogy lisztezz mintha fánk tésztát nyújtanál. :)
és meg is vagyunk hamar megkeményedik a tészta szóval nem kell vele sokat vesződni.
Nekem sikerült Ausztrália formára gyúrni :D
aztán jőhet a töltelék itt már a fantáziára van bízva mit teszel bele én nutellát tettem és nagyon jó lett vele.
Eredeti recept szója bab krémet(fehér) ír amit nekem sikerült venni az szerintem rossz krém volt mert nem fehér volt hanem sárgás és az elléggé sós volt azzal szar volt :( de aki a sósat szereti az olyat tegyen bele.

Szóval tölteléknek a barack lekvártől elkezdve bármit amivel megszeretnéd tölteni :D
vágj kis kockákat és tedd bele amivel tölteni szeretnéd. majd csinálj belőle háromszöget. kicsit nyomkod össze a tésztát és kész is.
Össze fog ragadni.
ennyi a recept
én fogok még ilyet csinálni mert sok töltelék ötlet van és tényleg finom hamar meg van kb 40 perc alatt meg is voltam mindennel együtt.
jó főzőcskét aki bevállalja
ha meg nem majd egyszer megcsinálom nektek ha van alap anyag akkor szegedre viszek nyáron :D ha lesz megint nagy meeting manunál :D

  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Január 29. 19:48, Csütörtök
szerintem a baozi sokkal finomabb, mint a mantou. A baozit rengeteg mindennel szoktál megtölteni és van egy nagyobb változata is ami hússal van megtöltve meg nem mondom mi a neve (talán jiaozi), az a legfinomabb:)

  • Karma: 0
2009. Augusztus 16. 02:32, Vasárnap
http://en.wikipedia.org/wiki/Baozi

ez eredetileg mongol kaja. persze nem lehet igazságot tenni, kínaiak is magukénak vallják és a mongolok is. és mongol és a kínai között annyi a különbség, hogy a kínaiak puff*sztják a lisztet (életesztővel), a mongolok meg simán. és ennek van sült változata is, finom marha hússal töltve. a kedvenc kajáim:D
ha valakit érdekel, leírom, hogy kell megcsinálni. tök egyszerű.

  • *
  • Karma: 80
2009. Augusztus 16. 09:36, Vasárnap
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 16. 09:59, Vasárnap
Ha már kaják.

Magyarok kajáltak Japánban ilyen szusisnál. Poénos kis videó, amit már szerintem mindenhova belinkeltem, ahova csak tudtam. De hát, ami jó, azt terjeszteni kell.  :angel:
Kaiten-zushi avagy "a kaja, ami után kapkodnak az emberek"

Erről a már halott blogról.
http://tyllago.blogspot.com/