Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Barátkozás ázsiaiakkal interneten  (Megtekintve 11213 alkalommal)

  • *
  • Karma: 36
2007. Május 26. 10:28, Szombat
Remélem, más is próbálkozik ezzel a neten és itt megoszthatnánk ezirányú tapasztalatainkat. :angel:

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2007. Május 26. 10:32, Szombat
Még csak most kezdtem a barátkozást, így csak az első élményekről tudok beszámolni.

Ez most hosszú lesz, de igyekszem kimerítő beszámolót adni.
Első - sikertelen - próbálkozás:
Valahogy elkeveredtem az ublove.com-ra. Ez egy koreai gyökerű "társkereső" - de ennél azért jóval több.
A legtöbben a kínaiak, japánok, koreaiak használják, de vannak bőven mások és nyugatiak is.
Mielőtt bárki kerítéssel gyanúsítana, közlöm, hogy célom más kultúrájú emberek megismerése és az angol gyakorlása.
Szóval a köv. lehetőségek vannak, hogy mit is kereshet itt az ember:

Marriage Partner
Casual Dating Partner
Friendship

Online Friend
Pen Pal
Language Exchange

Az első háromra nem is vesztegetném az időt, ezekhez ugye ált. személyes
együttlétek sora kell.
A többiek:

Az "Online Friend" kategória elég tág, itt szabadon lehet próbálkozni.

Nagyon sokan keresnek "Pen Pal"-t, itt az a lényeg, hogy az iskolában tanult angolt akarják gyakorolni kötetlen formában - kellemest a hasznossal. /Sokan minimális angoltudással rendelkeznek, de ezt joggal teljesen természetesnek tartják, mert a gyakorláson van a lényeg. Így nem kell tökéletes nyelvtudás, ha az ember kommunikláni akar velük.

A legjobban a "Language Exchange" tetszett, itt a "nyelvcsere" lényege, hogy a résztvevők pl angoltanításért cserébe tanítják a saját nyelvüket.

/+ egy külön társoldalon 0,30 S$/min áron videochat formájában ált. egyetemisták  adnak nyelvórákat/

Külön élmény csak úgy találomra böngészni a bemutatkozó, fényképes oldalakat  :angel:

Tökéletes kis oldal, ha elég a böngészés...
Ugyanis hidegzuhanyként ért, miután szépen aprólékosan beállítottam, hogy ki/mi/hol vagyok, kit keresek, töltöttem fel fotót, etc, hogy bizony ez fizetős oldal.
(Most duzzogok :-D)
25 $ egy hónapra, ennyiért nem barátkozom, ha lehet ingyér' is.
A "basic" kategóriában naponta egy levelet lehet küldeni, de azt csak és kizárólag egyszerre 30 felhasználónak és a rendszer kigyomlálja belőle az e-mail címeket :-D

Ok, legyen egy oldal fizetős, én vagyok a hülye, amiért nem olvastam el tüzetesen minden apróbetűs részt + legalább a szabályzatot :-D
Szóval, mielőtt valaki odatévedne, szólok, hogy ingyen max nyálcsorgatás az egész  :?


O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 36
2007. Május 26. 15:35, Szombat
Még csak most kezdtem a barátkozást, így csak az első élményekről tudok beszámolni.

Ez most hosszú lesz, de igyekszem kimerítő beszámolót adni.
Első - sikertelen - próbálkozás:
Valahogy elkeveredtem az ublove.com-ra. Ez egy koreai gyökerű "társkereső" - de ennél azért jóval több.
A legtöbben a kínaiak, japánok, koreaiak használják, de vannak bőven mások és nyugatiak is.
Mielőtt bárki kerítéssel gyanúsítana, közlöm, hogy célom más kultúrájú emberek megismerése és az angol gyakorlása.
Szóval a köv. lehetőségek vannak, hogy mit is kereshet itt az ember:

Marriage Partner
Casual Dating Partner
Friendship

Online Friend
Pen Pal
Language Exchange

Az első háromra nem is vesztegetném az időt, ezekhez ugye ált. személyes
együttlétek sora kell.
A többiek:

Az "Online Friend" kategória elég tág, itt szabadon lehet próbálkozni.

Nagyon sokan keresnek "Pen Pal"-t, itt az a lényeg, hogy az iskolában tanult angolt akarják gyakorolni kötetlen formában - kellemest a hasznossal. /Sokan minimális angoltudással rendelkeznek, de ezt joggal teljesen természetesnek tartják, mert a gyakorláson van a lényeg. Így nem kell tökéletes nyelvtudás, ha az ember kommunikláni akar velük.

A legjobban a "Language Exchange" tetszett, itt a "nyelvcsere" lényege, hogy a résztvevők pl angoltanításért cserébe tanítják a saját nyelvüket.

/+ egy külön társoldalon 0,30 S$/min áron videochat formájában ált. egyetemisták  adnak nyelvórákat/

Külön élmény csak úgy találomra böngészni a bemutatkozó, fényképes oldalakat  :angel:

Tökéletes kis oldal, ha elég a böngészés...
Ugyanis hidegzuhanyként ért, miután szépen aprólékosan beállítottam, hogy ki/mi/hol vagyok, kit keresek, töltöttem fel fotót, etc, hogy bizony ez fizetős oldal.
(Most duzzogok :-D)
25 $ egy hónapra, ennyiért nem barátkozom, ha lehet ingyér' is.
A "basic" kategóriában naponta egy levelet lehet küldeni, de azt csak és kizárólag egyszerre 30 felhasználónak és a rendszer kigyomlálja belőle az e-mail címeket :-D

Ok, legyen egy oldal fizetős, én vagyok a hülye, amiért nem olvastam el tüzetesen minden apróbetűs részt + legalább a szabályzatot :-D
Szóval, mielőtt valaki odatévedne, szólok, hogy ingyen max nyálcsorgatás az egész  :?


Bakke már kezdtem bele élni magam hogy lehet gyakorolni meg ilyenek mikor irod a végén pénzes na akkor ez ugrott :mad:

  • *
  • Karma: 80
2007. Május 26. 15:50, Szombat
Nekem így hirtelen az icq oldala ugrik be, mint ötlet. Koreait, kínait lehet találni bőven, japánból viszonylag kevés van. Az oldalon keresztül lehet keresni, megnézni a felhasználók profilját, fényképét (már ha vette az illető a fáradságot és feltöltötte), lehet üzenni is, na meg persze ott van maga az ICQ, amivel élőben lehet csevegni.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Május 26. 15:52, Szombat
Még csak most kezdtem a barátkozást, így csak az első élményekről tudok beszámolni.

Ez most hosszú lesz, de igyekszem kimerítő beszámolót adni.
Első - sikertelen - próbálkozás:
Valahogy elkeveredtem az ublove.com-ra. Ez egy koreai gyökerű "társkereső" - de ennél azért jóval több.
A legtöbben a kínaiak, japánok, koreaiak használják, de vannak bőven mások és nyugatiak is.
Mielőtt bárki kerítéssel gyanúsítana, közlöm, hogy célom más kultúrájú emberek megismerése és az angol gyakorlása.
Szóval a köv. lehetőségek vannak, hogy mit is kereshet itt az ember:

Marriage Partner
Casual Dating Partner
Friendship

Online Friend
Pen Pal
Language Exchange

Az első háromra nem is vesztegetném az időt, ezekhez ugye ált. személyes
együttlétek sora kell.
A többiek:

Az "Online Friend" kategória elég tág, itt szabadon lehet próbálkozni.

Nagyon sokan keresnek "Pen Pal"-t, itt az a lényeg, hogy az iskolában tanult angolt akarják gyakorolni kötetlen formában - kellemest a hasznossal. /Sokan minimális angoltudással rendelkeznek, de ezt joggal teljesen természetesnek tartják, mert a gyakorláson van a lényeg. Így nem kell tökéletes nyelvtudás, ha az ember kommunikláni akar velük.

A legjobban a "Language Exchange" tetszett, itt a "nyelvcsere" lényege, hogy a résztvevők pl angoltanításért cserébe tanítják a saját nyelvüket.

/+ egy külön társoldalon 0,30 S$/min áron videochat formájában ált. egyetemisták  adnak nyelvórákat/

Külön élmény csak úgy találomra böngészni a bemutatkozó, fényképes oldalakat  :angel:

Tökéletes kis oldal, ha elég a böngészés...
Ugyanis hidegzuhanyként ért, miután szépen aprólékosan beállítottam, hogy ki/mi/hol vagyok, kit keresek, töltöttem fel fotót, etc, hogy bizony ez fizetős oldal.
(Most duzzogok :-D)
25 $ egy hónapra, ennyiért nem barátkozom, ha lehet ingyér' is.
A "basic" kategóriában naponta egy levelet lehet küldeni, de azt csak és kizárólag egyszerre 30 felhasználónak és a rendszer kigyomlálja belőle az e-mail címeket :-D

Ok, legyen egy oldal fizetős, én vagyok a hülye, amiért nem olvastam el tüzetesen minden apróbetűs részt + legalább a szabályzatot :-D
Szóval, mielőtt valaki odatévedne, szólok, hogy ingyen max nyálcsorgatás az egész  :?



Nem hiszem, hogy ne lenne ennek ingyenes változata. Vannak egyébként portálok, forumok Magyarországon élő ázsiaiaknak, ahol ha jól tudom magyarul megy a diskurzus.
Én eddig japán nyelvóra keretében ismerkedtem fiatal, magyar szakos (!!!) japán lányokkal, akik lektorként működtek annak idején az egyetemen, illetve ajánlom a zeneakadémiát és hasonló intézményeket, mert ott is sok a jappo.
Ja, és egész jóban voltam a szomszéd kínai büfé triádgyanús tulajával, csak rájöttem, hogy a nagy vigyor és kedélyes beszélgetés csak a management része :(

  • Karma: 36
2007. Május 27. 14:00, Vasárnap
Én próbálkoztam már ilyennel. Velem-korú japán fiúk-lányokkal váltottam egy-két levelet. Mindegyik "pen pal" hamar lelépett... :D Egyébként elég szarul tudnak angolul és sokkal kevésbé érdeklik őket a filmek és az animék, mint minket. 8-) :-D

Ja, és egész jóban voltam a szomszéd kínai büfé triádgyanús tulajával, csak rájöttem, hogy a nagy vigyor és kedélyes beszélgetés csak a management része :(
És ez hogy derült ki? :-D

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Május 27. 14:40, Vasárnap
Én próbálkoztam már ilyennel. Velem-korú japán fiúk-lányokkal váltottam egy-két levelet. Mindegyik "pen pal" hamar lelépett... :D Egyébként elég szarul tudnak angolul és sokkal kevésbé érdeklik őket a filmek és az animék, mint minket. 8-) :-D

Ja, és egész jóban voltam a szomszéd kínai büfé triádgyanús tulajával, csak rájöttem, hogy a nagy vigyor és kedélyes beszélgetés csak a management része :(
És ez hogy derült ki? :-D

Mindenkivel ugyanígy jópofizott :( Egyébként érdekes volt, mert pl nem ismerte a mandarin meg a kantoni dialektusokat. AZt mondta, hogy ő szimplán csak kínaiul beszél...

  • No avatar
  • Karma: 0
2007. Június 8. 20:53, Péntek
Gondoltam beírom milyen helyeket találtam (bocsi de nem tudok linkelni):
http://www.omniglot.com/writing/korean.htm
http://zhongwen.com/chat.htm (kínai)
http://qqshow.qq.com/ (kínai)
http://www.saywo.com/

  • No avatar
  • Karma: 0
2007. Június 8. 20:54, Péntek
Vagy mégis?

  • Karma: 41
2007. Július 9. 13:49, Hétfő
én japán penpalokkal kezdtem még soksok éve, ezen a site-on:
http://www.japan-guide.com/penfriend/
itt is van sok más nép meg opció, nagy régi site.

de nincs sok jó tapasztalatom, mert bár találtam jófejeket, és sokszáz levelet váltottam, a távolság valahogy mégis megöli a dolgot, nem lehet igazán közel kerülni, és idővel egyszerűen belefárad mindenki, lekopnak, újak jönnek, azok is....

  • Karma: 41
2007. Július 9. 13:50, Hétfő
ja, azt én is megfigyeltem, hogy a saját kultúrájuk qrvára nem érdekli őket, és nem is ismerik... olyan jól, mint mi :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Július 9. 14:41, Hétfő
én japán penpalokkal kezdtem még soksok éve, ezen a site-on:
http://www.japan-guide.com/penfriend/
itt is van sok más nép meg opció, nagy régi site.

de nincs sok jó tapasztalatom, mert bár találtam jófejeket, és sokszáz levelet váltottam, a távolság valahogy mégis megöli a dolgot, nem lehet igazán közel kerülni, és idővel egyszerűen belefárad mindenki, lekopnak, újak jönnek, azok is....

Ezért kell irl is találkozni. Csak az utiköltséget kell fizetni, szállást adtok egymásnak, máris fele a bekerülési összeg. Persze így is legalább 300.000,- :(

  • Karma: 36
2008. Július 22. 22:07, Kedd
én japán penpalokkal kezdtem még soksok éve, ezen a site-on:
http://www.japan-guide.com/penfriend/
itt is van sok más nép meg opció, nagy régi site.

de nincs sok jó tapasztalatom, mert bár találtam jófejeket, és sokszáz levelet váltottam, a távolság valahogy mégis megöli a dolgot, nem lehet igazán közel kerülni, és idővel egyszerűen belefárad mindenki, lekopnak, újak jönnek, azok is....

hát én épp most probálom ezt ki
nekem végülis nem az a lényeg hogy lekopnak vagy nem gyakorolni szeretném a japán ha csak irásban is az is jó :) erre jók lesznek remélem
a contact már megtörtént :)

  • No avatar
  • Karma: 0
2011. Március 7. 20:09, Hétfő
japancupid.com - társkeri de ismerkedni is lehet

 

anything