Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Tűzfalak és vírusirtók  (Megtekintve 2943 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Január 9. 20:19, Kedd
Na, múlt héten szépen bekaptam egy tökös kis trójait, ami egy kicsit megrengette a rendszerem. Eddig Norton Internet Securityt használtam, és tutira bevált, már vagy három éve. Ezzel azonban már nem bírt, úgyhogy kénytelen voltam körülnézni a piacon. Letettem az ilyen integrált cuccokról, mert úgy néz ki, hogy ezek egyben mindent megcsinálnak, de végül is semmit sem. Néztem a Pandát, azt még csak meg sem említik a toplisták. A Kaspersky-t szeretik, de feltettem, és úgy zabálja az erőforrásokat, hogy öröm nézni, ráadásul a netet is lassította. Ellenben úgy kitisztította a gépem, hogy csak na. Még a memóriából is kipucolt mindent. Sajna azonban a lassú gép, nem gép, antivirusunk törlésre került, miután megtette a magáét.  :smoke: Helyette felment a Nod32, szépen fut tőle minden, a többiről nem tudok beszámolni, mivel még nem láttam akcióban. Tűzfalnak Outpostot raktam fel. Előtte kipróbáltam a mindenhol istenített Top 1-es Zonealarmot. Két gépen is megnéztem, a gyengébbik be sem indult, az erősebb olyan döcögve, hogy azt hittem szakállat növesztek. Utána minden szép és jó volt, de öt perc startup egy kicsit sok. Tehát maradtam az Outpost/Nod32 kombónál. Vélemény?
« Utoljára szerkesztve: 2007. Január 9. 20:21, Kedd írta Manu »

  • *
  • Karma: 80
2007. Január 9. 20:57, Kedd
Na, múlt héten szépen bekaptam egy tökös kis trójait, ami egy kicsit megrengette a rendszerem. Eddig Norton Internet Securityt használtam, és tutira bevált, már vagy három éve. Ezzel azonban már nem bírt, úgyhogy kénytelen voltam körülnézni a piacon. Letettem az ilyen integrált cuccokról, mert úgy néz ki, hogy ezek egyben mindent megcsinálnak, de végül is semmit sem. Néztem a Pandát, azt még csak meg sem említik a toplisták. A Kaspersky-t szeretik, de feltettem, és úgy zabálja az erőforrásokat, hogy öröm nézni, ráadásul a netet is lassította. Ellenben úgy kitisztította a gépem, hogy csak na. Még a memóriából is kipucolt mindent. Sajna azonban a lassú gép, nem gép, antivirusunk törlésre került, miután megtette a magáét.  :smoke: Helyette felment a Nod32, szépen fut tőle minden, a többiről nem tudok beszámolni, mivel még nem láttam akcióban. Tűzfalnak Outpostot raktam fel. Előtte kipróbáltam a mindenhol istenített Top 1-es Zonealarmot. Két gépen is megnéztem, a gyengébbik be sem indult, az erősebb olyan döcögve, hogy azt hittem szakállat növesztek. Utána minden szép és jó volt, de öt perc startup egy kicsit sok. Tehát maradtam az Outpost/Nod32 kombónál. Vélemény?

A Norton cuccoknak szvsz. évek óta rohamosan nő a rendszerigénye (főleg az antivírus), visszafogják a gépet, instabilak, stb... Én a Firefox & NOD32 & Kerio personal firewall kombót használom jó ideje problémamentesen. Outpostról jókat olvastam, de nem használtam még. Vírusölőből (szerintem és sok más szaki szerint is) a NOD32 a legjobb választás otthoni gépre.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

2007. Január 9. 21:10, Kedd

  • *
  • Karma: 80
2007. Január 9. 21:38, Kedd
http://www.hwsw.hu/hirek/32566/otthoni_tuzfal_teszt_biztonsag.html

érdekes...

Hát ebből szvsz. ez a lényeg:
"...a tesztelők véleménye szerint több gyártó csak rendkívül egyszerű tűzfalakat kínál a biztonsági szoftvercsomagjaiban, amelyek a víruskereső, illetve más komponensek nélkül szinte semmit sem érnek...", "Ez azt mutatja, hogy nem csak érdemes, hanem egyben szükséges is a feltelepített tűzfalszoftvert megfelelően beállítani."

Azaz figyeljünk oda a tűzfalnál az engedélyekre, és tegyünk fel normális vírusölőt, aminek rendszeresen frissítjük az adatbázisát. pl.: nod32
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Január 9. 22:01, Kedd
http://www.hwsw.hu/hirek/32566/otthoni_tuzfal_teszt_biztonsag.html

érdekes...

Én kb. 10 hasonló tesztet olvastam végig, mind más eredményt hozott. A Comodo-t tényleg több helyen is láttam, de (azt hiszem) ugyanennek a lapnak a fórumán egy másik firewallt részesítettek inkább előnyben, ami a cikben nem is szerepel.

2007. Január 10. 07:17, Szerda
http://www.hwsw.hu/hirek/32566/otthoni_tuzfal_teszt_biztonsag.html

érdekes...

Hát ebből szvsz. ez a lényeg:
"...a tesztelők véleménye szerint több gyártó csak rendkívül egyszerű tűzfalakat kínál a biztonsági szoftvercsomagjaiban, amelyek a víruskereső, illetve más komponensek nélkül szinte semmit sem érnek...", "Ez azt mutatja, hogy nem csak érdemes, hanem egyben szükséges is a feltelepített tűzfalszoftvert megfelelően beállítani."

Azaz figyeljünk oda a tűzfalnál az engedélyekre, és tegyünk fel normális vírusölőt, aminek rendszeresen frissítjük az adatbázisát. pl.: nod32

+rendszeres adatmentés ;) enélkül sem sokat ér az egész...

  • Karma: 36
2007. Január 10. 14:39, Szerda
Nekem Sygate tűzfalam és avast vírusirtóm van, de a férgek ellen (én is sokat kapok be...) az AVG Anti-Spyware nevű progi vált be. Le lehet 1orren1elni hamar teljes verziót belőle. :)

  • Karma: 36
2007. Január 10. 18:29, Szerda
Nekem AVG 7.5 + AVG antispyware 7.5 van.  Eddig nem volt gond.

  • Karma: 41
2007. Január 10. 19:21, Szerda
AntiVir és router

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Január 11. 09:27, Csütörtök
AntiVir és router

Hát igen, egy router jó lenne. Azon gondolkodom, hogy van egy P2-es, használaton kívüli gépem, abból eszkábálok egyet, bár egyenlőre fogalmam sincs, hogyan. Nincs gond ADC-ne vele? Elég macerás beállítani a portokat, úgy halottam.

  • Karma: 36
2007. Január 11. 21:30, Csütörtök
AntiVir és router

Hát igen, egy router jó lenne. Azon gondolkodom, hogy van egy P2-es, használaton kívüli gépem, abból eszkábálok egyet, bár egyenlőre fogalmam sincs, hogyan. Nincs gond ADC-ne vele? Elég macerás beállítani a portokat, úgy halottam.

5 perc kb.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Január 16. 17:55, Kedd
AntiVir és router

Hát igen, egy router jó lenne. Azon gondolkodom, hogy van egy P2-es, használaton kívüli gépem, abból eszkábálok egyet, bár egyenlőre fogalmam sincs, hogyan. Nincs gond ADC-ne vele? Elég macerás beállítani a portokat, úgy halottam.

5 perc kb.

Hát nem annyi volt :P

Miután kiírtottam az összes vírust, bedöglött a modemem (másfél napig nem volt netem!!! :deadmeat: ), az újhoz meg be kellett szerezni egy routert. Csak a statikus ip cím beállításával szenvedetm egy órát, aztán meg a prtforward nem akarta elfogadni az új ip-t. Szóval legalább másfél órára sikeredett...

  • Karma: 36
2007. Január 17. 13:40, Szerda
AntiVir és router

Hát igen, egy router jó lenne. Azon gondolkodom, hogy van egy P2-es, használaton kívüli gépem, abból eszkábálok egyet, bár egyenlőre fogalmam sincs, hogyan. Nincs gond ADC-ne vele? Elég macerás beállítani a portokat, úgy halottam.

5 perc kb.

Hát nem annyi volt :P

Miután kiírtottam az összes vírust, bedöglött a modemem (másfél napig nem volt netem!!! :deadmeat: ), az újhoz meg be kellett szerezni egy routert. Csak a statikus ip cím beállításával szenvedetm egy órát, aztán meg a prtforward nem akarta elfogadni az új ip-t. Szóval legalább másfél órára sikeredett...

Érdekes... Nekem az informatikus haver 5 perc alatt csinálta meg...  :)

Van amúgy, hogy elmegy a net, ilyenkor ki kell húzni a routert és a modemet is, aztán megjavul.

  • Karma: 13
2007. Február 20. 20:15, Kedd
Hi,

A NOD32 a cégemnél bevált 3-4 éve, most a legújabb az AVAST!

A rendszergazdánk oda-vissza van tőle, most tettem fel pár gépre bent, eddig ok.

üdv
« Utoljára szerkesztve: 2007. Február 20. 20:18, Kedd írta Boros69 »
BK

  • No avatar
  • Karma: 0
2008. November 6. 12:21, Csütörtök
Én ezt tudom ajánlani, nálam ezek beváltak:
Eset Smart Security - vírusírtó
Ad-Aware - kémprogramírtó
Sbybot Search & Destroy - kémprogramírtó
Xoftspy - kémprogramírtó