Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Japán filmek  (Megtekintve 130659 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2012. Január 2. 14:13, Hétfő

  • No avatar
  • Karma: 0
2012. Március 25. 20:16, Vasárnap
Helló!

Most néztem meg a Cure-t (1997) és  a vége felé bevillan egy kép egy nőről akit tolókocsiban tolnak és úgy nézett ki mint egy halott, azt hiszem hogy ő volt a főszereplő nyomozó felesége, de nem tudom hogy ez mit akart jelenteni.
Nem lenne rossz ehhez is egy elemzés, mint ami a fórumban van pl a Marebitoról..
Az imdb-én van egy csomó írás róla de annyira nem tudok angolul..
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 25. 20:18, Vasárnap írta Anonymusx »

  • Karma: 30
2013. Március 10. 09:37, Vasárnap
Kedves Olvasó!
Hazánkban bőnek éppen nem mondható a szamurájfilmek rajongói tábora. Nem egy fölkapott műfaj. Erről meggyőzött a rövid ideje létező blogomnak a látogatottsága és a hozzászólások csekélysége.

Ennek ellenére néhányan összefogtunk, hogy megpróbáljuk egy közösségbe szervezni a "die hard" fanokat. Kísérleti jelleggel szervezünk egy zárt körű blogot a blogon belül. Kizárólag erre a filmes zsánerre szakosodunk. Belépésre csak az általunk meghívottaknak van lehetőségük.  Az oka, úgy vélem, nyilvánvaló, de le nem írhatom.
Azt szeretnénk, ha egy kis baráti közösség jönne létre, már amennyire ezt a cybervilág lehetővé teszi. Ötleteket, szempontokat, vagy alkalomadtán a tartalmat gazdagító munkát örömmel vennénk, mert kevesen vagyunk az alapító csapatban, ám az ilyesmi nem előfeltétele a tagságnak.
Ha érdekel a téma,  és meghívást szeretnél, küldj  ide egy üzenetet: sogunatusXgmail.com

Az X helyébe értelemszerűen a @ kerüljön.

 Kérlek, itt ne kommentáld a toborzót.  Minden felvetésre csak  a fentebb leírt emailen át kapható válasz, vagy személyes üzenetet küldhetsz itt is.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • Karma: 0
2013. Március 19. 19:03, Kedd
Hello!

Keresek két filmcímet amiket régen láttam, de sajnos nem tartottam meg őket, így a címük feledésbe merült.
1.: Egy halálos beteg lány egy férfivel megszökik a kórházból és ha jól emlékszem a tengerhez utaznak, útközben egy benzinkutat(?) is kirabolnak.
2.: Egy lány a betegsége miatt nem mehet ki a napfényre. Valami szörfösök is vannak benne.
Előre is köszi!

  • *
  • Karma: 82
2013. Március 24. 13:10, Vasárnap
Hello!

Keresek két filmcímet amiket régen láttam, de sajnos nem tartottam meg őket, így a címük feledésbe merült.
1.: Egy halálos beteg lány egy férfivel megszökik a kórházból és ha jól emlékszem a tengerhez utaznak, útközben egy benzinkutat(?) is kirabolnak.
2.: Egy lány a betegsége miatt nem mehet ki a napfényre. Valami szörfösök is vannak benne.
Előre is köszi!

Az első az a Heaven's Door. A másodikat nem vágom... :)

  • No avatar
  • Karma: 0
2013. Március 25. 11:35, Hétfő
Az első az a Heaven's Door. A másodikat nem vágom... :)

Köszi! :-D

  • No avatar
  • Karma: 0
2013. Szeptember 26. 12:17, Csütörtök
Kaneshiro-rajongóktól kérdezem, hogy van-es igény erre a régi, de jó kis 11 részes TV sorozatra:
http://wiki.d-addicts.com/Nisennen_no_Koi
http://www.youtube.com/watch?v=Qa3eUgbKcyY
Kaneshiro egy titkos ügynököt alakít benne, aki különös feladattal érkezik Japánba és ott a külügyminisztérium informatikusa lesz. Szerelem, kaland, izgalom. 10-nél több érdeklődő esetén hozzálátok.

  • Karma: 30
2013. November 9. 10:47, Szombat
Ha valaki tud hozzáférést ennek  a remek Musashi sorozatnak egy olyan verziójához, ami nem ráégetett, hanem elkülönített angol szöveggel lett feltéve, kérem, értesítsen.

http://www.imdb.com/title/tt0353079/

A hawai Tv borzalmas képminőségű és angolságú szövege  nem játszik, a Japan TV Network verziója már jobb képminőségű és fordítású, de ugyancsak ráégetett verziós.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer