Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Jackie Chan filmek  (Megtekintve 14163 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2010. Augusztus 20. 01:14, Péntek
The Karate Kid
Hát, igen vegyesek a benyomásaim... Az eredetit láttam anno, de egy pillanatot nem tudnék belőle felidézni, szerintem hamarosan ez is erre a sorsra jut. Abból a szempontból mindenképp érdekes, hogy USA-Kína koprodukcióban mik kerülhetnek a mozikba a közeljövőben. Szerintem Han Sanping és a többiek fognak még ilyenekkel előállni, de én inkább valami olyat szeretnék, hogy Anthony Wong és Andy Lau Wu Jing-et henchman-ként magával cipelve valami New York-i Chinatown triádot alapítanak... :) A film maga engem egyébként leginkább az Amalfi-ra emlékeztetett, abban Olaszország lenyűgöző tájait ajánlgatták a nézőknek, egyben leendő turistáknak, itt ugyanez van, csak Kínában. Az egzotikus helyszínek látványosak, de pl. a Nagy Fal tetején az edzésnek a világon semmi értelme nem volt, ugyanezt bárhol máshol megtehették volna, de akkor a leendő turisták nem indulnak Kínába... A főbb szereplők nem voltak túl nagy számok, leginkább a kiscsávó mamája tetszett, az a nő tökéletesen előadta a tipikus nagyszájú feka asszonyságot. A többiek szinte szóra sem érdemesek, a Smith poronty kissé irritáló volt, Jackie meg ugyanazt a karaktert hozta, mint úgy kábé a New Police Story óta mindig. A sztori semmi extra, viszont a több mint 2 órából egy felet simán ki lehetett volna hagyni. Az akciójelenetek szintén felemásak, főleg a gyakorlásoknál egész látványos dolgokat hoztak össze, viszont a végén a tournament (tényleg, MIÉRT VAN MINDEN ÚJ KUNGFUFILM VÉGÉN TOURNAMENT???) csatáiból alig látni valamit, úgy kapdossák a kamerát. Röviden, olyan az egész, hogy a jenki néző igazán kínaiasnak érezze, de egy ázsiafilm rajongónak ez nagyon kevés (igaz, nem is nekik készült), tehát akit ez zavar, hagyja ki, aki viszont szerette pl. a Gésa emlékiratait, az szerezze be gyorsan ezt is, imádni fogja. 2/5

THE KARATE KID - Official Trailer [HQ]

  • Karma: 41
2010. Augusztus 20. 03:34, Péntek
a gésással nem nagyon értem a párhuzamot, az se volt rossz, de ez nálam 10/10.. másrészt viszont, akit érdekel, az várja meg a mozibemutatót, még 2 hét. ez inkább oda való. főleg gyerekkel.

az ázsiafilm rajongósághoz meg nem kell mindenkinek beszűkülni..

  • *
  • Karma: 82
2010. Augusztus 20. 10:12, Péntek
a gésással nem nagyon értem a párhuzamot, az se volt rossz, de ez nálam 10/10.. másrészt viszont, akit érdekel, az várja meg a mozibemutatót, még 2 hét. ez inkább oda való. főleg gyerekkel.

az ázsiafilm rajongósághoz meg nem kell mindenkinek beszűkülni..

Már vártam a hozzászólásodat, a korábbiakból várható volt egy ilyen. :) Lehet, hogy nálad 10/10, de szerintem dögunalmas volt, igazából a szokásos "hogyan faragjunk valakiből kungfumestert 1 óra alatt" jellegű sztorit butították le egy kicsit az amerikaiak szintjére. Biztos, hogy a kölkök imádni fogják, de abból én már kinőttem. Amúgy ha a gésás párhuzamot nem értetted (pedig evidens, az olyan "japános" volt az USA-ból nézve, ez meg olyan "kínaias"), akkor még leginkább az Anna in Kungfu Land-hez tudom hasonlítani. Abban is volt tournament, meg néger fickó, meg nagymester és még a hangulata is egyezik nagyjából.  :-D No de sebaj, ízlésen ugye nem érdemes vitatkozni, Chan meg kezdjen el egy újabb Shinjuku Incident-et forgatni, mégha abból kevesebb lóvé is jön be... :)

  • Karma: 41
2010. Augusztus 20. 16:13, Péntek
az usafóbiád szerintem téves elképzeléseken alapszik.. de ez off.
azt nem értem, egy családi mozinak a megítélésébe miért számít, hogy te kinőttél belőle.  mit vártál?!
azért jóval igényesebb volt, mint a tuxedo, medál-félék.
amíg tud, szerintem verekedjen csak jackie-bá, és az ilyen vén mester szerepek jól állnak neki, a Shaolinra pl. elég kíváncsi leszek...
ami meg az ilyen filmjeit illeti, nagyon sokat tesz vele mind az ázsiai kultúra mind az értékrendjének átadásáért, szerintem sokan vannak, akik ilyen hatásra, 10-12 évesen, a moziban ámulva Jackie Chant kezdtek el érdeklődni, és nem semmi, hogy ezt meg tudja ismételni több évtizeddel később. ezért mondom, hogy moziba illő film, mert beleszámít a sok csillogó szemű fiatal, akiknek a film szól.
(a másik, hogy az ország tele van ázsiaiakkal, így nekik ez nem akkora egzotikum)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 20. 16:49, Péntek írta asiafan »

  • *
  • Karma: 82
2010. Augusztus 20. 19:13, Péntek
az usafóbiád szerintem téves elképzeléseken alapszik.. de ez off.
azt nem értem, egy családi mozinak a megítélésébe miért számít, hogy te kinőttél belőle.  mit vártál?!
azért jóval igényesebb volt, mint a tuxedo, medál-félék.
amíg tud, szerintem verekedjen csak jackie-bá, és az ilyen vén mester szerepek jól állnak neki, a Shaolinra pl. elég kíváncsi leszek...
ami meg az ilyen filmjeit illeti, nagyon sokat tesz vele mind az ázsiai kultúra mind az értékrendjének átadásáért, szerintem sokan vannak, akik ilyen hatásra, 10-12 évesen, a moziban ámulva Jackie Chant kezdtek el érdeklődni, és nem semmi, hogy ezt meg tudja ismételni több évtizeddel később. ezért mondom, hogy moziba illő film, mert beleszámít a sok csillogó szemű fiatal, akiknek a film szól.
(a másik, hogy az ország tele van ázsiaiakkal, így nekik ez nem akkora egzotikum)

Hogy mit vártam? Igazából semmit és azt is kaptam.  :) De lehet, hogy ez az a fóbia, amit írsz (bár én nem tudom, mire utaltál). Az igaz, hogy igényesebb volt a Tuxedo-nál, de ha ez már elég a 10/10-hez, akkor a többi meglátáshoz sem biztos, hogy hozzá kell szóljak. :) Egyébként az iMDB-s, amerikaiaktól származó kommentek (igen sok az 1/10 köztük) sokat mondóak, többen nem tudtak elrugaszkodni a remake dologtól, mások pedig a kaptafa sztorit szidták, joggal. Én nem húzom le ennyire, mert felesleges és írtam is fentebb, hogy vannak benne jól eltalált dolgok, viszont ha már erre adta a fejét, hogy a kölköknek készít filmet, akkor a végső bunyók lehettek volna látványosabbak is, arról nem is beszélve, hogy egy Jackie Chan vs. Yu Rongguang csata legalább 2 csillagot javított volna az összképen (ez is a bajaim egyike volt, hogy Jackie alig bunyózik benne). Az meg, hogy valaki ebből a filmből fog ázsiai kultúrát tanulni, az azért magára vessen...  :-D A végére pedig, őszintén, mi volt ebben a 10/10? Az, hogy a moziban a kölkök kungfumesterek akartak lenni utána? Másra nem tudok gondolni, mert a sztori ugye kaptafa (de a közhely szerint az újszülöttnek minden vicc új ugye), a kiskölök nem volt egy nagy ász, a többi szereplő sem nyújtott éppen Oscar-díjas teljesítményt, az akciók pedig a so-so kategória, azaz elmegy az egész egyszer nézhető, könnyed, helyenként szórakoztató darabnak, azaz a céljának tökéletesen megfelel. [ideírom még egyszer, alapvetően nem akarom szidni a filmet, mert az amúgy sem szokásom, csak kiváncsi lennék, mit látok rosszul mások szerint]
Ahogy írtam fentebb, nekem az volt a legérdekesebb az egészben, hogy az USA-Kína koprodukciókban mekkora lehetőség van, mennyi izgalmas sztorit lehetne kihozni a két kultúra keveréséből és keveredéséből. Ha Han Sanpingék ebbe az irányba terelnék a közeljövőben a hasonló filmeket, az nagyon izgalmas lenne, olyan, mint a Kína-HK keveredés, csak nagyban. Ahogy néztem, van még ilyen film, a Shanghai, azt látta már valaki?

  • Karma: 41
2010. Augusztus 21. 02:51, Szombat
én az alámondásos vhs-copykon nőttem fel, nem hiszem, hogy azok autentikusabb ázsiabemutatók voltak, élen michael dudikoffal :) de még a részeges karate(SIc!)mester sem áll sokkal közelebb a realitásokhoz..
a kissrác szerintem jó volt. sok munka van ebben a színészkedés és a fizikai oldal terén is. ezt sem felnőtt szemmel vagy mércével kell megítélni.

  • No avatar
  • Karma: 4
2010. Augusztus 23. 21:12, Hétfő
Hát én ezt a filmet nem láttam és nem is fogom.  :-D

  • No avatar
  • Karma: 4
2010. Augusztus 27. 17:16, Péntek
Nézzetek Jackie Chan filmeket a jutubon!
Van bulivúd is! Csak a legjobb minőség...  :-D

http://webisztan.blog.hu/2010/08/27/400_ingyen_film_a_youtube_on

  • Karma: 7
2010. Október 2. 19:55, Szombat
Karate szellemirtó
Hála istennek sikerült beszerezni szinkronosan, ugyan elég szar VHS minőség, de legalább ad egy hangulatot neki. Ezt a fajta Jackie filmet nem is tudom minek nevezzem, talán annak aminek a Rettenthetetlen hiénát vagy a Shaolin halálkamráját. Korai kung fu-s film, fáradt poénokkal, valami eszméletlenül nyomasztó zenével, és rohadt nagy hangulattal, a végén a szokásos nagy harccal és persze titkos fogásokkal. Anno ezt is leadták a tv-ben, így még jobban tetszett a retro miatt, és hogy minimum 10 éve láttam utoljára. 7/10

  • No avatar
  • Karma: 0
2011. Április 4. 17:36, Hétfő
Sziasztok!
A Looking for Jackie-hez tud valaki egy értékelhető feliratot?
Amúgy vannak VHS JC filmjeim, ha még érdekel valakit.Anno videotéka felszámoláskor szereztem egy párat valahol.
Feliratot email-ban: raiders@freemail.hu-ra ha van olyan akinek van... :good: