Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Jackie Chan filmek  (Megtekintve 14177 alkalommal)

  • Karma: 0
2010. Január 25. 02:07, Hétfő
Az ünnepek alatt megnéztem újra a régi klasszikusokat tőle, és a mai napig élvezhetőek, szerintem bőven megállják a helyüket még most is. Gyerekként meg akkora élvezetet nyújtottak, hogy otthon próbálgattam a technikákat, de az újaknál semmi hasonló érzés nem kapott el. Nálam Jackie annyira lejáratódott az utóbbi években, hogy még a mozi jegyárat sem érné meg nekem.
Nagyot csalódtam a fórumban, segítőkészség nulla, mindenki szarom le a másikat. Lehet ezt másképp is csinálni, nem csodálom, hogy nem szoktak ide sokan.

  • No avatar
  • Karma: 4
2010. Február 25. 09:13, Csütörtök

  • Karma: 7
2010. Február 25. 12:52, Csütörtök
Ez a trailer meggyőzött, hogy nem kell nekem ezt a filmet megnéznem.

  • *
  • Karma: 82
2010. Február 25. 19:45, Csütörtök
Ez a trailer meggyőzött, hogy nem kell nekem ezt a filmet megnéznem.

A cím kreténség, de a dilettancia úgy látszik alapkövetelmény a jenkiknél.  :) Az a helyzet, hogy abból a szempontból, hogy Jackie végre rájött, hogy neki öreg kungfu mestert kell játszania ebben a korban, ez egy dicséretes próbálkozás. Abból viszont jóval kevésbé, hogy a szokásos júeszéj katyvasz lesz belőle, megspékelve némi Kína promotálással (még véletlenül sem a lepusztult helyszíneken forgattak). Amúgy ha már Jackie remakelget, akkor Hongkongban is foglalkozhatna ilyesmivel, mondjuk egy Drunken Master remake ideális kezdet lenne, amiben Yuen Siu Tien szerepét játszaná Jackie, a sajátját pedig valamelyik ifjú titán...

  • Karma: 41
2010. Február 26. 11:50, Péntek
szerintem semmi különös nincs benne, hogy az usában amerikai filmek készülnek :) jó lesz ez. be is írtam a naptáramba a premiert, sztem még aznap írok majd róla :)

  • *
  • Karma: 36
2010. Május 18. 13:02, Kedd
A Karate Kid promójához Jackie Rain-nel forgat közös klipet Rain Hip Song című dalához.
...
Ez még mindig nem akkora vonzerő, hogy érdekelni kezdjen ez a film.  :angel:

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2010. Május 18. 13:16, Kedd
A Karate Kid promójához Jackie Rain-nel forgat közös klipet Rain Hip Song című dalához.
...
Ez még mindig nem akkora vonzerő, hogy érdekelni kezdjen ez a film.  :angel:

Az a kémes marhaság se volt túl nagy ajánló hozzá és szerintem ez se lesz felnőttesebb darab...

  • Karma: 41
2010. Május 18. 16:34, Kedd
szerintem ez se lesz felnőttesebb darab...

Karate Kid

az eredeti az volt? :)

  • *
  • Karma: 82
2010. Május 18. 17:15, Kedd
szerintem ez se lesz felnőttesebb darab...

Karate Kid

az eredeti az volt? :)

Nemt'om.  :) Emlékeim szerint láttam, de a világon semmire se emlékszem belőle. Szerintem így leszek az újjal is.

  • Karma: 41
2010. Május 18. 17:30, Kedd
én asszem, nem láttam, de gondolom, arról szólt, hogy bántották, megtanult karatézni, és aztán nem. :)

  • Karma: 7
2010. Június 8. 11:24, Kedd
Jackie, a jó fiú/Mr. Nice Guy: Jackie Chan híres szakácsot alakít, aki egy nap összetalálkozik az utcán egy bajba jutott riporternővel, aki a maffia üldöz, és innen már adott az egész sztori is. Bár igen csak a gyengébb kategóriába tartozik ez a filmje, igazi kőkemény B kategóriás, azért van 1-2 jó pillanata. Én azt mondom, hogy bőven inkább ez, mint egy Rush Hour vagy bármelyik későbbi borzalom. 4.5/10

Az elveszett zsaru/Who Am I?: ez is azok közé a Jackie filmek közé tartozik, amit rengetegszer leadott a tv már, persze ha tehettem mindig megnéztem, mert ez igenis jó film. Oké, hogy van benne már egy jó adag amerikai gagyi filmes adalék, de ugyanakkor megtartotta a HK filmjeire jellemző stílusokat, mint a Jackie féle humor, a látványos bunyók és az elengedhetetlen autós üldözés. Természetesen Mitshubishi-vel mi mással?  :) Talán még a Mennydörgés és a Balhé Bronxban után ez az igazán jó utolsó filmje. 7/10

Első csapás/First Strike/Police Story 4: ugyanaz elmondható mint az elveszett zsaruról, csak jóval gyengébb  :) pedig ugyanaz a kategória. Itt sajna nincs meg a hangulat, és bár van 1-2 jó bunyó, nem veszi fel vele a versenyt. Érdekesség, hogy HK-ban Police Story 4-nek jegyzik és szemét módon, nem csak mi, hanem az amerikaiak is egy 30 perccel rövidebb verziót kaptunk. Sajna még nem sikerült beszereznem, de ha valaki tud elérési utat a 110 perces Police Story 4-hez, azt megköszönném. Elvileg kiadják nálunk újból DVD-én, de ugyanaz a vágott 80 perces változatot kapjuk ismét 5.5/10

Bunyó a javából/Dragons Forever: nálunk sajna ez a film annyira nem terjedt el, pedig készült hozzá magyar szinkron is. 88-ban készült, valahol a Jackie Chan filmek "hős korában", én ezt a 79-es Fearless Hyena-tól a 95-ös Thunderbolt-ig teszem. A film egyértelműen a My Lucky Star és Police Story féle filmekre hajaz, azzal a különbséggel, hogy ez valamivel gyengébbre sikeredett. Leginkább a poénokra hajaz, mintsem a bunyóra. Persze kapunk abból is eleget, főleg a film végén, a szokásos majdnem 15-20 percnyi gonosz eltángálását, és a film közben az inkább vicces, mintsem komoly bunyót. Amik koreografálása mondanom se kell marha jól sikerült, már ha csak azt nézzük, hogy a Jackie, Shammo, Yuen trió szolgáltatja mindezt nekünk. Igazi 80-as évek hangulat járja körül a filmet. 8/10

Jó hír, hogy nemrég megjelent egy új Jackie Chan film nálunk a Master with Cracked Fingers magyar és thai szinkronnal(mivel ugye ott készült a film). Nagyon kíváncsi vagyok, remélem valahol belefutok, és azt is nagyon remélem, hogy nem az a gagyi százszor lejátszott VHS-ről átvett minőség lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 8. 11:25, Kedd írta red13 »

  • Karma: 41
2010. Június 12. 04:48, Szombat
The Karate Kid nagyon jó volt.
fanyalgók már kezdhetik húzni a szájuk..
a kis 5 évesek kifele már könyörögtek, hogy írassák be őket kungfuzni
miután a közönség végigtapsolta a 2h20 perces filmet.
monitoron, kihűlt pizzával nem lesz akkora élmény :)
a sztori a várt volt.. ez egy gyerekfilm. de felnőtteknek is jó. a kettő közt nem ajánlom.
[bővebben]
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 12. 22:26, Szombat írta asiafan »

  • Karma: 7
2010. Június 12. 19:38, Szombat
The Karate Kid nagyon jó volt.
fanyalgók már kezdhetik húzni a szájuk..
a kis 5 évesek kifele már könyörögtek, hogy írassák be őket kungfuzni
miután a közönség végigtapsolta a 2h20 perces filmet.
monitoron, kihűlt pizzával nem lesz akkora élmény :)
a sztori a várt volt.. ez egy gyerekfilm. de felnőtteknek is jó. a kettő közt nem ajánlom.
Akkor nem nézem meg.  :-D De majd idővel csak-csak, nekem eddig kimaradt a The Spy Next Door, Looking for Jackie és a Little Big Soldier is.

Előző postban írtam, hogy megjelent a Master with Cracked Fingers, nos eredetiben még nem találkoztam vele, de azóta sikerült letöltenem, azt kell mondjam 100%-os a vétel. Nagyon jó szinkronja van, a Részeges karatemester és a Rettenthetetlen hiéna szinkronszínészei megtalálhatóak benne, kép is simán jó egy 71-es filmhez képest, maga a film meg csak hab a tortán!

  • Karma: 41
2010. Június 12. 22:27, Szombat
nekem eddig kimaradt a The Spy Next Door, Looking for Jackie és a Little Big Soldier is.
ezeket fordított sorrendben nézd meg :)

  • *
  • Karma: 82
2010. Június 13. 17:30, Vasárnap
nekem eddig kimaradt a The Spy Next Door, Looking for Jackie és a Little Big Soldier is.
ezeket fordított sorrendben nézd meg :)

Nem biztos, hogy úgy éri meg... :) Ebben a sorrendben halad a legrosszabbtól a legnézhetőbb irányába.

 

anything