Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Jackie Chan filmek  (Megtekintve 14168 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. November 2. 17:31, Csütörtök
Szinte hallom a felhördülést... :D pedig én Jackie Chan filmeken nevelkedtem <:) és ismerkedtem az ázsiai filmekkel. :angel:

A kedvenceim:
- Rendőrsztori 1-3. : YEZy épp most írt ezekről a főoldalra (reklám 8-) ).
- Istenek Fegyverzete 1-2.: Jackie ázsiai Indiana Jones-ként végigkavar a legkülönfélébb helyszíneken, a látványos akciójeleneteket és a hihetetlen fantáziával megkoreografált bunyókat pedig klasszikus színpadra illő helyzetkomikummal teli jelenetek választják el egymástól (az alaphelyzet nagyon gyakran az, hogy Jackie egy nő szobájába keveredik, majd amikor az fürödni megy, öltözködik stb., bújkálnia kell, nehogy kukkolónak tartsák)
- Részeges karatemester 1-2. : hatalmas ALAP!
- A kobra (angol címe: Snake in Eagle's Shadow). Ha megkérdeznék, melyik Jackie Chan legjobb filmje, talán ezt mondanám elsőnek. (Egyébként innen vették át a Tekkenbe a részeg, bajszos, szakállas öreg figuráját.)
- Új csapás, Jackie, a jó fiú, Balhé Bronxban: kissé nyugatiasabb stílusú, de remek filmek, a Jackie-től megszokott szinten.
- Project A: kis jóindulattal történelminek nevezhető film. :D A biciklis jelenet ugyanolyan klasszikussá vált, mint mondjuk a Kobrából a "kung-fu tanulás lábnyomokkal a földön" rész.
- Gördülő kung-fu (Meals On Wheels): ebben a filmben a humor dominál, Sammo Hung és Jackie Chan igazi mesteri hármast alkotnak a humor terén is, nemcsak a bunyóban. Nem semmi gördeszkás trükköket is láthatunk benne. Talán a legviccesebb Jackie Chan film, bár a fene tudja, mindegyik marha jó. :D
- Balekok és banditák (5 Lucky Stars / Winners and Sinners): az imdb-n felháborítóan alulpontozott nagyon vicces Jackie Chan film, amiben ugyan csak mellékszereplő, de mivel a többi színész is remek (és Jackie Chan más filmjeiben is felbukkannak), mégis megemlítem. Nagyon vicces film, igyekezzetek magyar szinkronnal beszerezni, megéri! :cool:
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 2. 17:45, Csütörtök írta Ramiz »

2006. November 2. 17:53, Csütörtök
a Gördülő kung-fu angol címe Wheels on Meals.  :)
az old school filmjei közül tetszett a Félmaréknyi kung-fu (Half Loaf of Kung Fu)
illetve nagyon f*sza még a Tűzsziget (Island of Fire) c. krimi-thriller is, ahol Andy Lau-val és Sammo Hung-gal játszik együtt, de azokat is szeretem, amiket felsoroltál.

  • Karma: 36
2006. November 2. 18:21, Csütörtök
a Gördülő kung-fu angol címe Wheels on Meals. :)
Ááá tényleg! :merci:

az old school filmjei közül tetszett a Félmaréknyi kung-fu (Half Loaf of Kung Fu)
illetve nagyon f*sza még a Tűzsziget (Island of Fire) c. krimi-thriller is, ahol Andy Lau-val és Sammo Hung-gal játszik együtt, de azokat is szeretem, amiket felsoroltál.
Na ezeket nem is emlékszem, hogy láttam-e... ha igen, nagyon rég. Na mindegy, nekiállok neten begyűjteni a hiányzó szemeket úgyis... :)

  • *
  • Karma: 82
2006. November 2. 19:16, Csütörtök
Jackie eddig igencsak hanyagolva volt itt az oldalon, azért is gondoltam, hogy próbaképpen írok ajánlót a Rendőrsztori trilógiáról. Lehet őt nem szeretni, meg béna színésznek tartani, de a 80-as években egyértelműen megreformálta a hongkongi filmet. Aztán ugye kivándorolt az USA-ba pénzt keresni (nem ő volt az egyetlen) és ezzel az egész filmvilág elvesztett egy zsenit, de a fentebb Ramiz és Arnold által felsorolt filmjei miatt (is) ott a helye az ázsiai film nagyjai között. Én is az ő filmjein nőttem fel, az már egy más kérdés, hogy az ázsiai film világa felé Kitano fordított...  <:)

  • Karma: 36
2006. November 2. 19:56, Csütörtök
Én is az ő filmjein nőttem fel, az már egy más kérdés, hogy az ázsiai film világa felé Kitano fordított...  <:)
Na ezzel én is pont így voltam! Hana-bi után beütött az akut ázsiai film-szerelem... :D

edit: az újabb filmjei közül amit láttam, az fájt, mostanában már nem is nézem... :)
A vadnyugati, Owen Wilsonos film elment (csak a régi filmjeihez képest vacak), de az autóversenyzős (Mennydörgés) vagy az az "üzenet a palackban" romantikus film nagyon béna...
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 2. 20:02, Csütörtök írta Ramiz »

  • *
  • Karma: 82
2006. November 2. 22:03, Csütörtök
Én is az ő filmjein nőttem fel, az már egy más kérdés, hogy az ázsiai film világa felé Kitano fordított...  <:)
Na ezzel én is pont így voltam! Hana-bi után beütött az akut ázsiai film-szerelem... :D

edit: az újabb filmjei közül amit láttam, az fájt, mostanában már nem is nézem... :)
A vadnyugati, Owen Wilsonos film elment (csak a régi filmjeihez képest vacak), de az autóversenyzős (Mennydörgés) vagy az az "üzenet a palackban" romantikus film nagyon béna...

A Mennydörgés nem olyan rossz azért, bár kétségtelen, hogy messze nem a legjobb JC film. Az amerikai piacra készített filmjei viszont kritkán aluliak (pl. Tuxedo, The Medallion). De hát JC-t elsősorban a 80-as évekbeli filmjeiért szeretjük...  :-D

  • No avatar
  • Karma: 16
2006. November 9. 21:10, Csütörtök
Jackie Chan úgy gondolom elkezdhetné fontolgatni a nyugdíjba vonulást az utóbbi pár évben nem igen mutatott fel semmi újat, gondolok itt, pl. a Medál című filmjére vagy az Újabb Rendőrsztorira.

Kiskorom óta nagy rajongója vagyok nagyon sok filmjét, láttam már! A régebbi filmjeit, ha tehetem, mindig megnézem nem titok a Részeges karatemester és a Kobra a NO.1 egyszerűen megunhatatlan még a piszok rossz DVD minőség ellenére is!

Az új(abb) filmjeiből hiányzik valami, nem látom már az eredetiséget, nem érzem már azt a hamisítatlan Jackie Chan feelinget, ami lehet az én bajom :) bár kétlem....

(Az Ong Bank 2 -ben a kemény 1 perces jeleneténél azért bekönnyeztem egy picit :D)

  • Karma: 36
2006. November 10. 11:30, Péntek

(Az Ong Bank 2 -ben a kemény 1 perces jeleneténél azért bekönnyeztem egy picit :D)


Akkor ezt jól benézted. Nem Chan volt csak egy hasonmás bejátszotta az álcameo-t. Beismerem, bevállalható az ilyen szintű betévedés, szóval nehogy besértődj. Beeee. :)

  • No avatar
  • Karma: 16
2006. November 10. 11:45, Péntek

(Az Ong Bank 2 -ben a kemény 1 perces jeleneténél azért bekönnyeztem egy picit :D)


Akkor ezt jól benézted. Nem Chan volt csak egy hasonmás bejátszotta az álcameo-t. Beismerem, bevállalható az ilyen szintű betévedés, szóval nehogy besértődj. Beeee. :)

Tuti nem néztem be még csak nem is flasheltem :DD Áhh nem, kizárt, szerintem te tévedsz :D

  • *
  • Karma: 82
2006. November 10. 12:15, Péntek

(Az Ong Bank 2 -ben a kemény 1 perces jeleneténél azért bekönnyeztem egy picit :D)


Akkor ezt jól benézted. Nem Chan volt csak egy hasonmás bejátszotta az álcameo-t. Beismerem, bevállalható az ilyen szintű betévedés, szóval nehogy besértődj. Beeee. :)

Tuti nem néztem be még csak nem is flasheltem :DD Áhh nem, kizárt, szerintem te tévedsz :D

iMDB szerint Jackie nem szerepelt abban a filmben.

  • Karma: 41
2006. November 10. 12:24, Péntek
a Crime Story is rulez, komoly film... de az Istenek f. fogott meg.. Jackie legenda.

  • No avatar
  • Karma: 16
2006. November 10. 12:32, Péntek

iMDB szerint Jackie nem szerepelt abban a filmben.

Köztudott hogy az imdb is szokott tévedni :P

  • Karma: 36
2006. November 11. 14:44, Szombat
Én aminek a legjobban örültem legutóbb Jackie Chan felbukkanás-szintű "szerepének" megtalálásával kapcsolatban, az az Enter The Dragon (A sárkány közbelép) Bruce Lee-filmben volt (a flashback-jelenetben, ahol a lányt üldözik a gengszterek, JC egy közülük, akit a lányka jól lever egyébként :-D ).

Tényleg, Jackie Chan életrajzi könyvét olvastátok? Szerintem nagyon érdekes, sok adalékot ad a filmjeihez. Számomra különösen érdekes volt a kezdeti kaszkadőr-munkákkal kitűnni igyekvő időszaka (beleértve a sztorit (én simán elhiszem, hogy igaz) a Bruce Lee által kért durva jelenetről, amit csak ő vállalt el végül) és Sammo Hung-hoz fűződő viszonya (eleinte Sammo Hung Jackie "felett" állt, asszem még idősebb testvérnek is kellett szólítania vagy valami ilyesmi, később persze JC lett híresebb és ő adott Hungnak munkákat...).

2006. November 11. 15:13, Szombat
Én aminek a legjobban örültem legutóbb Jackie Chan felbukkanás-szintű "szerepének" megtalálásával kapcsolatban, az az Enter The Dragon (A sárkány közbelép) Bruce Lee-filmben volt (a flashback-jelenetben, ahol a lányt üldözik a gengszterek, JC egy közülük, akit a lányka jól lever egyébként :-D ).

Tényleg, Jackie Chan életrajzi könyvét olvastátok? Szerintem nagyon érdekes, sok adalékot ad a filmjeihez. Számomra különösen érdekes volt a kezdeti kaszkadőr-munkákkal kitűnni igyekvő időszaka (beleértve a sztorit (én simán elhiszem, hogy igaz) a Bruce Lee által kért durva jelenetről, amit csak ő vállalt el végül) és Sammo Hung-hoz fűződő viszonya (eleinte Sammo Hung Jackie "felett" állt, asszem még idősebb testvérnek is kellett szólítania vagy valami ilyesmi, később persze JC lett híresebb és ő adott Hungnak munkákat...).

Bruce Lee vs. Jackie Chan



a könyvet hol lehet beszerezni? gondolom, nem magyarul olvastad...
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 11. 15:17, Szombat írta arnold »

  • Karma: 36
2006. November 13. 10:18, Hétfő
De, magyarul olvastam. :) A címe: Jackie Chan - Akciófilm az életem. A FSZEKben még van belőle egy példány, a másik kettő már törölt... :woo::

edit: megtaláltam a neten, itt sajnos már nem lehet rendelni, de talán máshol igen:
Link

 

anything