Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: egy kérdés az ajánlókkal kapcsolatban  (Megtekintve 8390 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2006. November 21. 21:03, Kedd
Egyelőre Imamura-val kűzdök. Már majdnem kész van, de nagyon nehéz a szöveg, amit fordítok, úgyhogy lehet, majd lektorálnia kellene valakinek. :-D  <:)

Imamura postolva. :)

  • Karma: 36
2006. November 21. 21:22, Kedd
:cool:

  • *
  • Karma: 80
2006. November 22. 17:04, Szerda
Egy kérés az ajánlók íróinak: lehetőleg az oldalon található gombokat használjátok (például save helyett ne apply-t nyomjatok és böngészőablak bezár), különben előfordul, hogy a cikket nem tekinti befejezettnek a motor és letiltja a módosításhoz való hozzáférést (csak a szerzőtől nem).
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 10. 19:06, Vasárnap
Egy kicsit elbizonylatalnodtam. Megnéztem másodszorra a The hostot, és már nem annyira pozitív róla a véleményem, de nem is sokkal rosszabb azért. Az tény mindenestre, hogy csak nekem tetszett.

Megnéztem a Crazy Stonet is, ami nagyon nem jött be, máshol viszont azt látom, hogy szinte csak pozitív kritikákat kapott. Nem tudom, hogy merjek-e ezek után írni róla, meg úgy egyáltalán. Segítsetek! Őrlődöm!  :( :-D :-D :-D

2006. December 10. 19:09, Vasárnap
Egy kicsit elbizonylatalnodtam. Megnéztem másodszorra a The hostot, és már nem annyira pozitív róla a véleményem, de nem is sokkal rosszabb azért. Az tény mindenestre, hogy csak nekem tetszett.

Megnéztem a Crazy Stonet is, ami nagyon nem jött be, máshol viszont azt látom, hogy szinte csak pozitív kritikákat kapott. Nem tudom, hogy merjek-e ezek után írni róla, meg úgy egyáltalán. Segítsetek! Őrlődöm!  :( :-D :-D :-D

ez általában velem szokott előrordulni... ami sokaknak tetszik, az nekem szinte biztos, hogy nem. vagy fodítva... :-D

  • *
  • Karma: 82
2006. December 10. 19:13, Vasárnap
Egy kicsit elbizonylatalnodtam. Megnéztem másodszorra a The hostot, és már nem annyira pozitív róla a véleményem, de nem is sokkal rosszabb azért. Az tény mindenestre, hogy csak nekem tetszett.

Megnéztem a Crazy Stonet is, ami nagyon nem jött be, máshol viszont azt látom, hogy szinte csak pozitív kritikákat kapott. Nem tudom, hogy merjek-e ezek után írni róla, meg úgy egyáltalán. Segítsetek! Őrlődöm!  :( :-D :-D :-D

Csak semmi őrlődés. Eleinte én is őrlődtem, de azért van ott az ajánlók alatt a hozzászólás lehetősége, hogy mások is elmondják a véleményüket. Úgyse a szerzőt, hanem a filmet fogják szidni, ha gagyi, illetve ugyanez fordítva. Nézd csak meg a Kamikaze Girls mögötti hozzászólást (én egyébként néhány dologban egyetértek a hozzászólóval). :)

  • *
  • Karma: 80
2006. December 14. 13:07, Csütörtök
Fiúk, lányok!

Újabb javaslat: egyezzünk meg abban is, hogy az ajánlókban balra, vagy középre igazítsuk a beszúrt képe(ke)t. Nekem nincs bajom egyik esettel se, de szvsz. célszerű lenne valami egységes forma, a főoldal miatt.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2006. December 14. 13:12, Csütörtök
Fiúk, lányok!

Újabb javaslat: egyezzünk meg abban is, hogy az ajánlókban balra, vagy középre igazítsuk a beszúrt képe(ke)t. Nekem nincs bajom egyik esettel se, de szvsz. célszerű lenne valami egységes forma, a főoldal miatt.

Én a középre igazítottat támogatom, szvsz jobban néz ki.

  • Karma: 36
2006. December 14. 14:03, Csütörtök
Szerintem is harmonikusabb középen. :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 14. 14:49, Csütörtök
Szerintem is harmonikusabb középen. :)

OK! :kina:

  • *
  • Karma: 82
2006. December 14. 15:39, Csütörtök
Egyébként hogy lehet azt megoldani, hogy a képek MELLETT is legyen szöveg? Jól jönne néha, főleg az életrajzoknál, mert akkor lehetne betenni egy rakat kis képet is.

  • *
  • Karma: 80
2006. December 14. 15:55, Csütörtök
Egyébként hogy lehet azt megoldani, hogy a képek MELLETT is legyen szöveg? Jól jönne néha, főleg az életrajzoknál, mert akkor lehetne betenni egy rakat kis képet is.

Nem tudom, hogy a srácok ezzel csinálták-e, de lehet beszúrni új layert. Talán úgy lenne a legegyszerűbb a szerkesztés. Én mondjuk már a Wordben is utáltam az ilyenekkel való kínlódást. :-D
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2006. December 14. 16:05, Csütörtök
Egyébként hogy lehet azt megoldani, hogy a képek MELLETT is legyen szöveg? Jól jönne néha, főleg az életrajzoknál, mert akkor lehetne betenni egy rakat kis képet is.

Nem tudom, hogy a srácok ezzel csinálták-e, de lehet beszúrni új layert. Talán úgy lenne a legegyszerűbb a szerkesztés. Én mondjuk már a Wordben is utáltam az ilyenekkel való kínlódást. :-D

Én a Word-ben se tudtam ezt normálisan megcsinálni, úgyhogy lehet, hogy akkor maradnak a "szokásos" képek... :)

  • *
  • Karma: 80
2006. December 14. 16:17, Csütörtök
Egyébként hogy lehet azt megoldani, hogy a képek MELLETT is legyen szöveg? Jól jönne néha, főleg az életrajzoknál, mert akkor lehetne betenni egy rakat kis képet is.

Nem tudom, hogy a srácok ezzel csinálták-e, de lehet beszúrni új layert. Talán úgy lenne a legegyszerűbb a szerkesztés. Én mondjuk már a Wordben is utáltam az ilyenekkel való kínlódást. :-D

Én a Word-ben se tudtam ezt normálisan megcsinálni, úgyhogy lehet, hogy akkor maradnak a "szokásos" képek... :)

Mondom, ezt az insert new layer kipróbálhatod, elvileg ezzel több eltérő tartalmú szövegdobozt pozícionálhatsz egymástól függetlenül. A Wordben a hasábos dolog volt (számomra) nehéz.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2007. Június 26. 16:15, Kedd
Egy javaslat az ajánlókkal kapcsolatban. Szerintem egyre jobbak, főleg, ha összevetjük a régiekkel, de a bevezetőket (újságírónyelven: a lead-et) lehetne frappánsabban is megírni. Arra gondolok, hogy egyből a film sztorijának ismertetésével kezdeni nem túl izgalmas, az olyan, mintha a műsorújságot olvasnám. Szóval (szvsz): érdemes inkább azt kiemelni ebben a pár sorban, hogy mitől más ez a film (ha az egyáltalán) mint a hasonló stílusúak, mitől érdekes vagy miről híres, milyen volt anno a fogadtatása stb., lényeg, hogy blikkfangos legyen, a részletes sztori meg jöjjön inkább a tovább gomb után...

Na most: ez Manu írásaira nem vonatkozik, ő nagyon profin műveli ezt a trükköt, róla lehet példát venni  :)

Remélem, nem fikázásnak veszitek mindezt, mert nem annak szántam.  :)

 

anything