Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: egy kérdés az ajánlókkal kapcsolatban  (Megtekintve 8391 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2006. November 10. 13:46, Péntek
Emberek!

Szerintem állapodjunk meg a cikkek egységes formájában. Javaslom a sorkizárt elrendezést, hogy ne legyen "fűrészfogas" az írás jobb széle. Vélemény? Ellenvélemény? Egyéb javaslat?

YEZy: Szvsz Song Kang-ho is megérdemelne pár sort: LINK, LINK. :)

Oké, lefordítom "őt" is! :)

2006. November 10. 15:20, Péntek
Az életrajzokhoz ajánlhattok neveket (fordítandó linkekkel ;)). Hongkong így kicsit túlsúlyban van a többi nemzethez képest...

Kim Ji-Woon
Hirokazu Koreeda
Takashi Miike
Ryuhei Kitamura
Hiroyuki Tanaka aka Sabu
Kinji Fukasaku
Kwak Jae-Yong
Ringo Lam
Kiyoshi Kurosawa
Akira Kurosawa
Pang tesók (Danny Pang, Oxide Pang Chun)
Sogo Ishii
Yoji Yamada
Masaki Kobayashi
Zhang Yimou
Takashi Shimizu
Takashi Ishii
Hiroshi Inagaki
Takeshi Kitano

mondjuk ezekről nem ártana... linkek később...

« Utoljára szerkesztve: 2006. November 10. 15:31, Péntek írta arnold »

  • *
  • Karma: 82
2006. November 10. 16:19, Péntek
Az életrajzokhoz ajánlhattok neveket (fordítandó linkekkel ;)). Hongkong így kicsit túlsúlyban van a többi nemzethez képest...

Kim Ji-Woon
Hirokazu Koreeda
Takashi Miike
Ryuhei Kitamura
Hiroyuki Tanaka aka Sabu
Kinji Fukasaku
Kwak Jae-Yong
Ringo Lam
Kiyoshi Kurosawa
Akira Kurosawa
Pang tesók (Danny Pang, Oxide Pang Chun)
Sogo Ishii
Yoji Yamada
Masaki Kobayashi
Zhang Yimou
Takashi Shimizu
Takashi Ishii
Hiroshi Inagaki
Takeshi Kitano

mondjuk ezekről nem ártana... linkek később...

Akiket kivastagítottam, azokat én is terveztem. :) A többi névért köszönet, ha jönnek linkek, úgy még jobb lesz!

2006. November 10. 18:14, Péntek

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. November 10. 19:11, Péntek
Szia, itt is egy rendező:

Shohei Imamura

http://www.sensesofcinema.com/contents/directors/03/imamura.html



Hát igen, nem ártana a rá való tisztelettel összeszedni róla pár dolgot.

  • Karma: 36
2006. November 11. 10:29, Szombat
Szerintem a sorkizárt is ronda, de igazából tökmindegy, legyen. :)
Rá való tisztelettel: de hát sokan nem is ismerjük! Vagy csak én vagyok ilyen félművelt? :-D
Saburól lehetetlen bármi érdemlegeset találni a neten. Talán valami olyasmit tudnék csak összehozni, hogy a filmes formanyelvét, tipikus filmes fogásait fejtegetem. Kiyoshi Kurosawa-t rám is lehet bízni, egy riportot már fordítottam és bírom a fickót nagyon. :cool:
Sogo Ishii-t is bevállalom, bár tőle még csak két filmet láttam.

  • *
  • Karma: 82
2006. November 17. 18:39, Péntek
Emberek!

Szerintem állapodjunk meg a cikkek egységes formájában. Javaslom a sorkizárt elrendezést, hogy ne legyen "fűrészfogas" az írás jobb széle. Vélemény? Ellenvélemény? Egyéb javaslat?

YEZy: Szvsz Song Kang-ho is megérdemelne pár sort: LINK, LINK. :)

Song Kang-ho kipipálva. :) Kicsit sok a hiány még a koreai filmek terén, pl. a Mr. Vengeance-ről sincs ajánló, ezen meglepődtem.  :)

2006. November 17. 18:42, Péntek
Song Kang-ho kipipálva. :)

kivel akarod folytatni?

  • *
  • Karma: 82
2006. November 17. 19:20, Péntek
Szia, itt is egy rendező:

Shohei Imamura

http://www.sensesofcinema.com/contents/directors/03/imamura.html



Vele. Bár a linket még nem néztem, remélem, jó kis biográfia van róla. :)

Edit : elég zúzós ez a link...  :killer samurai:

  • *
  • Karma: 80
2006. November 18. 20:41, Szombat

Song Kang-ho kipipálva. :) Kicsit sok a hiány még a koreai filmek terén, pl. a Mr. Vengeance-ről sincs ajánló, ezen meglepődtem.  :)

Szép munka!
Amikor olvastam, belegondoltam, hogy vannak-e a koreai filmvilágban ilyen kaliberű színésznők, de nem nagyon jutott eszembe senki, esetleg Yeong-ae Lee, meg Hye-jeong Kang. Az utóbbi főleg azért, mert elég bevállalós, és több nagynevű filmessel is dolgozott együtt (pl.: még a japán Tadanobu Asanoval). Vagy esetleg tud valaki mást említeni?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 80
2006. November 20. 03:52, Hétfő
Song Kang-ho kipipálva. :) Kicsit sok a hiány még a koreai filmek terén, pl. a Mr. Vengeance-ről sincs ajánló, ezen meglepődtem.  :)

Találtam egy ilyet is: Lee Byung-Hun.
Apropó, az A Bittersweet Liferól sincs ajánló, ha már a hiányosságokat említed. :)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2006. November 20. 06:38, Hétfő
Egyelőre Imamura-val kűzdök. Már majdnem kész van, de nagyon nehéz a szöveg, amit fordítok, úgyhogy lehet, majd lektorálnia kellene valakinek. :-D  <:)

2006. November 20. 07:20, Hétfő
Találtam egy ilyet is: Lee Byung-Hun.

ez a pasas mitől olyan jó színész??? az ért mert Park Chan-Wook két filmjében is szerepelt? ugyan már...

  • *
  • Karma: 82
2006. November 20. 08:37, Hétfő
Találtam egy ilyet is: Lee Byung-Hun.

ez a pasas mitől olyan jó színész??? az ért mert Park Chan-Wook két filmjében is szerepelt? ugyan már...

Nem az a lényeg, hanem az, hogy legyen róla mit fordítani.  :-D A hongkongi színészekről rengeteg anyag van, pedig nem biztos, hogy mindegyikük jobb, mint japán, vagy koreai társaik.
Egyébként a mitől olyan jó színészre ott a válasz a linkben, csak scrollozz lejjebb. :) Kapott pár díjat a teljesítményéért.  :)
Imamurát este kirakom a lapra, majd lektoráljátok, pls. :) Utána jön ez a muki, majd Kitano.

 

anything