Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

ki alakított leghitelesebben szamurájt?

Chiba Shinichi (Sonny Chiba)
0 (0%)
Mifune Toshiro
4 (50%)
Katsu Shintarou
1 (12.5%)
Asano Tadanobu
0 (0%)
Ueto Aya :)
1 (12.5%)
Tom Cruise 8)
1 (12.5%)
oldfan majd leírja :-D
1 (12.5%)

Összes szavazó: 8

Szerző Téma: Katsu Shintarou + szavazás  (Megtekintve 3896 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 19. 20:36, Csütörtök
Katsu Shintarou (勝新太郎)



   Katsu Shintarou 1931. november 29-én született Okumura Toshio (奥村利夫) néven Tokióban. Igazi művészcsaládban nevelkedett, hiszen apja, Kineya Katsutouji egy kabuki előadó volt, aki nagauta és shamisen játékáról volt híres. Katsu bátyja Wakayama Tomisaburo, szintén színész, néhányszor együtt is dolgoztak, felesége pedig Nakamura Tamao, ugyancsak szinészettel foglalkozott. Katsu fia, Gan Ryuutaro talán nem véletlenül szintén színésznek állt.
   Leghíresebb szerepe Zatoichi volt, a vak szamuráj, az igazság harcosa. 1962 és 1973 között 25 mozifilmet készítettek belőle, természetesen mindet Katsu Shintarou főszereplésével. A sorozat annyira sikeres volt, hogy még egy négy évadot megélt tv sorozat is készült belőle, aminek főszereplője (és rendezője) ugyancsak Katsu volt. 1989-ben készítette el a 26. mozifilmet, amiben már nemcsak a főszerepet játszotta, hanem ő írta a forgatókönyvet és ő is rendezte a filmet.
   Hosszú pályafutása alatt természetesen a Zatoichin kívül is sok filmben szerepelt, összesen 111 film (és tv sorozat) fűződik színészként a nevéhez. Azonban igazán ismert alakítása mindössze egy volt Zatoichin kívül, mégpedig Kamisori Hanzo megformálása egy igazi, hamisítatlan sexploitation sorozatban, ami három részt ért meg. Producerként jegyzi a Lone Wolf and Cub sorozatot, aminek főszerepével a fentebb már említett bátyját bízta meg. A későbbiekben ennek a sorozatnak az első két részének összevágásából született meg a Shogun Assassin című „film”.



   Ismerői nehéz, önfejű embernek tartották. Viharos családi életet élt, hiszen felesége mellett évekig tartott fent viszonyt Iwasaki Mineko-val, aki a Gésák gésája című könyvében hosszan ír kapcsolatukról, valamint arról is, hogy az hogyan és miért ért véget 1976-ban. De jelleme a filmes világban is nyomott hagyott. Kurosawa Akira őt szerette volna a Kagemusha című film főszereplőjének megnyerni, azonban Katsu a forgatás első napján lelépett (vagy kirúgták, attól függően, hogy ki meséli a sztorit).
   Katsu 1997 június 21-én hunyt el gégerákban egy Kashiwa nevű városban.

Források :

WikiPedia
iMDB

A végére pedig egy kis bemutató, hogy miért is választotta a Katsu Shintarou művésznevet :


  • *
  • Karma: 82
2006. Október 19. 20:37, Csütörtök
Egy volt(?) fórumtag reakcióiból kiindulva ideírom, hogy a szavazás utolsó sorát humornak szántam, semmiféle szurkálódás, lenézés, cikizés, alázás, stb. nincs részemről oldfan irányában.  :angel:

  • Karma: 36
2006. Október 19. 23:07, Csütörtök
Katsu Shintaro for teh win! :hail:
Sonny Chiba-tól nem láttam semmit (szégyen... <:) ), Tadanobu nem rossz, de ő bármit játszik, inkább Tadanobu, mint a szerep (kivéve talán Kakihara, bár ott is nagyon sokat belerakott magából a mangához képest a karakterbe, persze az más kérdés, hogy ez használra vált a filmnek :) ), Toshiro Mifune pedig klasszis szamuráj, de egyik sem ér fel Katsu Shintaro-hoz. 8-)

  • Karma: 30
2006. Október 27. 13:33, Péntek
Tisztelt Témaindító!
Valaki belerakott a szavazási gépezetbe,így nem okozhatok neki csalódást...
Kimaradt néhány nagy név,  akikre illene lehetőséget adni a szavazásnál:
-Nakadai Tatsuya (20 éven át nem volt fontos japán film nélküle)
-Ichikawa Raizo( a '60-as évek szupersztárja)
-Wakayama Tomisaburo(Lone Wolf and Cub,meg még sok más...)
-Go Kato(Az egyik legdaliásabb jelenség,sőt játszani is tud)Lásd:Sword of The Beast;Samurai Rebellion
-Nakamura Kinnosuke(A régi japán színművészet igazi képviselője,az alaposság mintaképe.Képes volt mintegy másfél perces jelenetért hetekig a gyöngyhalászokkal merülni,hogy a filmen megfelelően tartsa az eszközt...A kedvenc Musashim.)
És még 4-5 nagy név lehetne, de őket alig ismerik mifelénk,de a fenti 5-öt azért igen.
Nélkülük nem lehet teljes a szavazás.Én is csak utána teszem le a voksomat.

Amúgy,magánvéleményként:Sonny Chiba-nak nincs jelentős szamuráj szerepe és Shintaro Katsunak se igen.Katsu kiváló színész,de Zatoichi nem szamuráj! Akkora tévedés az,mint összekeverni az esztergomi hercegprímást (a középkorból) egy falusi banda cigányprímásával!Katsu szinte mindig a szamurájtársadalommal szembeállókat játszott még a szamuráj szerepeiben is,ezért nem lehet az ideális harcos.

Mifune klasszikus ebben az értelemben is,de Nakadai a realista iskolának nagyobb képviselője volt.Innen már izlés dolga...
Wakayamánál jobb kardforgató nem volt a japán film történetében,de színészként csak a kalandfilmekben kapott igazi nagy szerepet.Az igaz,pont azért, mert a hős, legyőzhetetlen harcost tőle jobban senki nem tudta hozni,ami mégis fontos része volt a japánok szamurájképének.Egy ilyen szavazáshoz sok ilyen stílusú filmet kell látni, hogy a szubjektív érzés obje4ktív kritikával párosulhasson.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Október 30. 15:13, Hétfő írta oldfan »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 30
2006. Október 27. 13:37, Péntek
Ok Yezy,én megtiszteltetésnek vettem azt az utólsó sort.Bírom a humort, egy kis csipkelődés bőven belefér itt is.Legalább kitűnik,hogy egy valaki biztosan elolvassa az ismertetőimet...
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 27. 13:45, Péntek
Tisztelt Témaindító!
Valaki belerakott a szavazási gépezetbe,így nem okozhatok neki csalódást...
Kimaradt néhány nagy név,  akikre illene lehetőséget adni a szavazásnál:
-Nakadai Tatsuya (20 éven át nem volt fontos japán film nélküle)
-Ichikawa Raizo( a '60-as évek szupersztárja)
-Wakayama Tomisaburo(Lone Wolf and Cub,meg még sok más...)
És még 4-5 nagy név lehetne, de őket alig ismerik mifelénk,de a fenti 3-at azért igen.
Nélkülük nem lehet teljes a szavazás.Én is csak utána teszem le a voksomat.

Amúgy,magánvéleményként:Sonny Chiba-nak nincs jelentős szamuráj szerepe és Shintaro Katsunak se igen.Katsu kiváló színész,de Zatoichi nem szamuráj! Akkora tévedés az,mint összekeverni az esztergomi hercegprímást (a középkorból) egy falusi banda cigányprímásával!Katsu szinte mindig a szamurájtársadalommal szembeállókat játszott még a szamuráj szerepeiben is,ezért nem lehet az ideális harcos.

Mifune klasszikus ebben az értelemben is,de Nakadai a realista iskolának nagyobb képviselője volt.Innen már izlés dolga...
Wakayamánál jobb kardforgató nem volt a japán film történetében,de színészként csak a kalandfilmekben kapott igazi nagy szerepet.Az igaz,pont azért, mert a hős, legyőzhetetlen harcost tőle jobban senki nem tudta hozni,ami mégis fontos része volt a japánok szamurájképének.Egy ilyen szavazáshoz sok ilyen stílusú filmet kell látni, hogy a szubjektív érzés obje4ktív kritikával párosulhasson.

Mégiscsak az utolsó sort kellett volna választanom nekem is! :) Köszönet a többi tippért, ha beindulnak ismét a szavazások a főoldalon, ők is benne lesznek a nevek között!  :kina:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Október 27. 16:17, Péntek
Ok Yezy,én megtiszteltetésnek vettem azt az utólsó sort.Bírom a humort, egy kis csipkelődés bőven belefér itt is.Legalább kitűnik,hogy egy valaki biztosan elolvassa az ismertetőimet...

Sztem többen is elolvassák. A számláló szerint szeretik is őket, de én mindenképp.

Ok, akkor ez lesz a köv szavazás témája a főoldalon :)

  • Karma: 36
2006. Október 27. 19:43, Péntek
Én is olvasom az ismertetőidet...

  • Karma: 30
2006. Október 30. 15:39, Hétfő
Én is olvasom az ismertetőidet...
Köszönöm,mindenkinek.Igen feldobott.
Akkor néhány javaslat,ami segíthet a vélemények csiszolásában.
SZAMURÁJ FILMEK TOPLISTÁJA:
-Seven Samurai
-Yojimbo
-Chusingura (1962.R:Hiroshi Inagaki)
-Destiny's Son
Miyamoto Musashi 1-5.(1961-65.R:Tomu Uchida)
-Harakiri
-Three Outlaw Samurai
-Samurai Assassin (Mifune egyik leghíresebb alakítása)
-The Sword of Doom
-Samurai Rebellion
-Goyokin
-Tenchu
-Bandits vs Samurai Squadron
-The Hunted Samurai
-Band of Assassins(Shinsengummi)1970 R:Sawashima Tadashi
-Fort of Death
-Lone Wolf and Cub (Most kerül piacra az 1.2.rész nálunk.)
-Samurai Fiction
-Twillight Samurai
-Tabu
A sorrend időrendi,nem minőségi és persze kissé szubjektív.("Egy kicsit benne vagyok én is..")Azonban nagy részük már bizonyosan kiállta az idő próbáját.Magasra értékelte őket a közönség,a kritika,sőt maga a filmes szakma.Jó esetben mind a három.Van rá példa itt! Igyekeztem beletenni minden stílusból.Van dráma,kalandfilm,szamuráj legenda,sőt az Onibaba már-már falanszter sci-fi felé mutató vonásokat is tartalmaz.A színész vonulata is változatos. A sorozatokat az egyszerűség kedvéért 1 filmnek vettem.Időben,filmkészítési és játékstílusban is nagy a választék.Musashi,Chusingura,Shinsengummi filmekből rengeteg van,ezért írtam rendezőt és évszámot. Ha valaki kedvet érez hozzá,hogy szamuráj filmekkel töltse az idejét,érdemes innen válogatnia.Sok gyenge szösszenetet kikerülhet. Szerintem legalább a felét látni kell,hogy érdemben szavazhasson az ember.De nem akarom elrontani a játékot,a véleményalkotás szabad akár egy film alapján is,az izlésen kár vitatkozni.Remélem,az ki is marad majd.
Aki úgy gondolja,bővítse ki ezt az ajánlót.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 36
2006. Október 30. 18:53, Hétfő
Köszi a tippeket! Most kezdem csak érezni, mennyire nagyon műveletlen vagyok a szamurájfilmek témakörében... <:)
Egyébként az előző hozzászólással lehetne nyitni egy "Szamurájfilmek" topikot az Ázsiafilm főtopikban, mert engem érdekel a téma a továbbiakban is és akkor már ne itt folytassuk. :)

  • Karma: 30
2006. November 6. 12:28, Hétfő
 Javaslom, hogy amikor a főoldalra kerül a szavazás legjobbnak tartott szamurájalakítókról ,legyen ott kicsiben az arcképük és néhány jó filmjüknek a címe is.Nem mindig ugrik be az embernek pusztán a név alapján,kiről van szó.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 36
2006. November 7. 19:30, Kedd
Javaslom, hogy amikor a főoldalra kerül a szavazás legjobbnak tartott szamurájalakítókról ,legyen ott kicsiben az arcképük és néhány jó filmjüknek a címe is.Nem mindig ugrik be az embernek pusztán a név alapján,kiről van szó.
Jó ötlet! :)

  • Karma: 30
2006. November 16. 07:46, Csütörtök
 Pár ötlet azoknak, akik a Zatoichi sorozatot vadásszák:
Akik a kalandosabb, harcosabb részeket keresik:
 - Z. and The Fugitives (Végre nem éjszaka aprítják egymást, látni mi történik. Egyébként is az egyik legjobb rész.)
-  At The Fire Festival  (Nakadai a megszállott szamurájként pazar és nagy "műsort" rendez)
-  Z. vs One Armed Warrior (Kínai félkaros vívástechnika)
-  Shintaro Katsu's Zatoichi -Darkness Is His Ally A sorozat legjobb ötleteit gyűjtötte egybe és Katsu képi világa kiváló. A legkeményebb Zatoichi film.
 Akik mint jellemet, karaktert szeretik Zatoichit:
- Z. Challenged (Z. dacol) Nem kihívást jelent a challenged!(Legalább is itt.) Kevesebb harc, de a végső összecsapás azért nagy, mert az egyik legjobb vívó az ellenfele. A végső párbaj vágás nélkül megy káprázatos sebességgel, ami behunyt szemmel azért igazi mozgás művészet. Igen finom fényképezés.
- Z. and The Chess Expert A legösszetettebb, kidolgozottabb forgatókönyv, ahol krimiszerűen állnak össze az apró részek.KÉRETIK FIGYELNI!
- Z.'s Revenge Talán a legjobban mutatja meg főhősünk egyéniségét, alapkérdésekben tiszta jellemét.
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 24. 13:01, Péntek írta oldfan »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. November 16. 14:31, Csütörtök

-  Z. vs One Armed Warrior (Kínai félkaros vívástechnika)


Ez nem inkább a Z. vs The One Armed Swordsman? Mert akkor ez a Shaw Brothers klasszikusal való crossover. A'szem talán nekem is megvan, de még nem láttam.

  • Karma: 30
2006. November 17. 07:33, Péntek
 De bizony az.( A Zatoichi sorozatban több olyan film is van, amelyek különböző címekkel futnak.) A félkarú harcos kisebb legenda volt már akkoriban a kínai nyelvterületen és filmesek összehozták a több mint 15 éve futó Zatoichival. Két verzió készült. A kínai piacra szántban Zatoichi veszít! De azt még nem sikerült előásnom.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer