Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Ázsiai filmek a TV-ben  (Megtekintve 19819 alkalommal)

  • *
  • Karma: 80
2006. Október 19. 16:04, Csütörtök
Remélem lesz értelme a topiknak és még nincs ilyen. :)

Hogy mindjárt egy jó hírrel kezdjem:



Duna TV, ma 22:30-kor Utolsó élet az univerzumban

ismertető, képek
« Utoljára szerkesztve: 2006. Október 19. 16:12, Csütörtök írta kisho »
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 41
2006. Október 19. 16:11, Csütörtök
jó, hogy szólsz, már megint majdnem elfelejtettem a hetit...

http://asiafan.freeblog.hu/categories/MUSOR/ :)

  • *
  • Karma: 80
2006. Október 19. 16:14, Csütörtök
jó, hogy szólsz, már megint majdnem elfelejtettem a hetit...

http://asiafan.freeblog.hu/categories/MUSOR/ :)

Mindig végignézed az egész heti műsort, vagy valahonnan kapod az infokat?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Október 19. 16:21, Csütörtök
Megy vagy ment egy Ang Lee sorozat is, de sajna csak a Wedding Banquetet láttam belőle, a többiről mind lemaradtam :(

  • Karma: 41
2006. Október 19. 16:22, Csütörtök
jó, hogy szólsz, már megint majdnem elfelejtettem a hetit...

http://asiafan.freeblog.hu/categories/MUSOR/ :)

Mindig végignézed az egész heti műsort, vagy valahonnan kapod az infokat?

kigyűjtöm

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 19. 16:36, Csütörtök
jó, hogy szólsz, már megint majdnem elfelejtettem a hetit...

http://asiafan.freeblog.hu/categories/MUSOR/ :)

Mindig végignézed az egész heti műsort, vagy valahonnan kapod az infokat?

kigyűjtöm

Nekünk is kéne egy ilyen a főoldalra, igaz, én a moziműsorra gondoltam elsősorban. Én még ki is gyűjteném, csak kéne hozzá egy modul.

  • Karma: 41
2006. Október 19. 16:40, Csütörtök
egy határidőnaptárszerűségbe is lehetne.. de amúgy elég pepecs dolog, csak elsőre volt vicces :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Október 19. 17:27, Csütörtök
jó, hogy szólsz, már megint majdnem elfelejtettem a hetit...

http://asiafan.freeblog.hu/categories/MUSOR/ :)

Mindig végignézed az egész heti műsort, vagy valahonnan kapod az infokat?

kigyűjtöm

Nekünk is kéne egy ilyen a főoldalra, igaz, én a moziműsorra gondoltam elsősorban. Én még ki is gyűjteném, csak kéne hozzá egy modul.

Lehet róla szó, csak nem akarom asiafan blogjától "átlopni" a dolgokat. kisho pedig egy Mo-n kiadott DVD adatbázis ötletét fetette fel, bár már ilyet is csinált kedvenc blogírónk. Monjuk egy ilyet meg már össze lehetne berhelni egy webshoppa, de ahhoz beszélnem kéne a kiadókkal.

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 19. 18:58, Csütörtök
A mozisat asiafan-tól függetlenül is összehozhatnánk, leginkább amiatt, mert ez egy filmes oldal elvégre, de mintha csak ilyen elborult letöltögetőknek szólna, mint mi vagyunk. :-D Jól mutatna a főoldalon -szerintem- egy kis lista, hogy mit lehet megnézni + egyből lehetne kattintani onnan az ismertetőkre. A TV-t nem vállalom, úgyse nézem... :)

  • *
  • Karma: 80
2006. Október 19. 23:33, Csütörtök
A mozisat asiafan-tól függetlenül is összehozhatnánk, leginkább amiatt, mert ez egy filmes oldal elvégre, de mintha csak ilyen elborult letöltögetőknek szólna, mint mi vagyunk. :-D Jól mutatna a főoldalon -szerintem- egy kis lista, hogy mit lehet megnézni + egyből lehetne kattintani onnan az ismertetőkre. A TV-t nem vállalom, úgyse nézem... :)

Ugyanez szól a DVD lista mellett is. Persze a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást, főleg, hogy mindkét rovat tartalmának rendezgetésére van önkéntes. :)
Asiafan meg szerintem nem orrol meg ezért, hiszen a két oldal fő témája (ázsiai kultúra, ázsiai filmek) eddig is közös volt, mégis jól megfértek egymás mellett. A TV-ben vetített filmeknek talán elég ez a topik is, amúgyis sokan a DVD-re, meg DivX-re, Xvid-re esküsznek, gondolom főleg az eredeti hang miatt.

ui.: Ez a Last Life in The Universe is de vacak szinkronizálva, főleg, hogy mindhárom nyelvű szövegeket is lefordították, így 1-2 helyzetben elég hülyén jön ki. :(
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 41
2006. Október 20. 10:22, Péntek
felőlem lehet itt is ilyen téma, de ha copy-paste-eljük az adatokat, akkor én a paste végén szeretnék lenni a botnak :D

  • No avatar
  • Karma: 1
2006. Október 24. 22:17, Kedd
Hali!
Az említett linken láttam a Cinemax műsorán a Cybergésák (Insutôru) c. filmet.  Ha tudná valaki rippelni, "összegyúrnám" a dvdrip-el.  De ha esetleg feliratos a felirat beírását is vállalom.
Kicsit későn találtam ide, csak 25-én és 26-án vetítik.
És természetesen közkinccsé tenném valamilyen módon.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Október 24. 22:20, Kedd írta dale74 »

  • *
  • Karma: 80
2006. Október 24. 23:53, Kedd
Hali!
Az említett linken láttam a Cinemax műsorán a Cybergésák (Insutôru) c. filmet.  Ha tudná valaki rippelni, "összegyúrnám" a dvdrip-el.  De ha esetleg feliratos a felirat beírását is vállalom.
Kicsit későn találtam ide, csak 25-én és 26-án vetítik.
És természetesen közkinccsé tenném valamilyen módon.

Nem tudom, csináltál-e már ilyet, de szvsz a tvrip hangjának dvdriphez illesztése elég tökölős meló lehet. Könnyen elcsúszhat, a hangminőség meg ki tudja, milyen lesz, arról nem is beszélve, hogy itt a legtöbben az eredeti hangot szeretik. Mondjuk a szinkron angol feliratba gépelésének már látom értelmét, de sajna nekem sincs Cinemax. :(
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 1
2006. Október 25. 15:30, Szerda
Nem tudom, csináltál-e már ilyet, de szvsz a tvrip hangjának dvdriphez illesztése elég tökölős meló lehet. Könnyen elcsúszhat, a hangminőség meg ki tudja, milyen lesz, arról nem is beszélve, hogy itt a legtöbben az eredeti hangot szeretik. Mondjuk a szinkron angol feliratba gépelésének már látom értelmét, de sajna nekem sincs Cinemax. :(

Már csináltam ilyet, nem olyan vészes :) (pár Hal Hartley filmhez)
Én is az eredeti hang híve lennék, de mivel nincs hozzá magyar felirat, akkor inkább a magyar szinkron.
Ha feliratosan adnák, akkor mindenképp gépelném.
Egyébként az angol címe Install, nem tudom, hogy lett ebből Cybergésák? :)
Egy kis ízelítő a főszereplőről (Azumit is ő játszotta):

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Október 25. 18:33, Szerda
Nem tudom, csináltál-e már ilyet, de szvsz a tvrip hangjának dvdriphez illesztése elég tökölős meló lehet. Könnyen elcsúszhat, a hangminőség meg ki tudja, milyen lesz, arról nem is beszélve, hogy itt a legtöbben az eredeti hangot szeretik. Mondjuk a szinkron angol feliratba gépelésének már látom értelmét, de sajna nekem sincs Cinemax. :(


Egyébként az angol címe Install, nem tudom, hogy lett ebből Cybergésák? :)

Ahogy a Zatoichiből Szamuráj vagy a Chinese Ghost Storyból Szellemharcosok! ;)

Szerintem is elég kemény meló lehet a hangot hozzányomni. Még a felirattól is a hajam égnek áll néha...

 

anything